Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 492987 razy)

Offline Realise

• Bywalec
  • *
  • Cel : SA PSP Kraków 2018
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2400 dnia: Lipiec 17, 2018, 16:53:55 »
w Rzeszowie niecały miesiąc zrobiłem wszystko, z budynku H w którym znajduje się komisja lekarska zabieracie obiegówkę z nią do recepcji tam wam rozpiszą wszystkich lekarzy. Później na badanie krwi i moczu i od razu zapisujecie się do psychologa bo jest to w tym samym budynku. I weźcie książeczki wojskowe jeśli macie kategorie A i mocz oczywiście.
Lekarze w porządku ? Czy są bardzo rygorystyczni co do wymogów ?

Offline firefighter2

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2401 dnia: Lipiec 17, 2018, 17:07:17 »
nie jest źle ja trafiłem dobrze i nie robili większych problemów nie wiem jak inni

Offline FireF

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2402 dnia: Lipiec 18, 2018, 06:59:42 »
Ktoś robił badania w Białymstoku?

Offline Wookie

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2403 dnia: Lipiec 18, 2018, 15:03:38 »
Witam, brał ktoś Luminal przed komisją (mam genetycznie stwierdzonego Gilberta)? Ile tego zjedliście? Mi lekarz zalecił 2 tabletki 100mg w jednej dawce na noc przez dwa dni przed badaniami, jednak nie chce po prostu przesadzić z tym żeby w moczu coś nie wyszło.

Offline kapec

• Stary Wyga
  • **
  • Tiger tiger
« Odpowiedź #2404 dnia: Lipiec 18, 2018, 17:16:03 »
Witam, brał ktoś Luminal przed komisją (mam genetycznie stwierdzonego Gilberta)? Ile tego zjedliście? Mi lekarz zalecił 2 tabletki 100mg w jednej dawce na noc przez dwa dni przed badaniami, jednak nie chce po prostu przesadzić z tym żeby w moczu coś nie wyszło.

Nie będę próbował być mądrzejszy od lekarza ale w angielskojęzycznej literaturze medycznej można znaleźć, że to nie dawka zbija bilirubinę a długość przyjmowania leku a 200mg na raz to bym sie bał brać. Moczu nie badają pod tym kątem.

Offline daniels105

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2405 dnia: Lipiec 22, 2018, 10:09:27 »
Mam pytanie czy z przepuklina na kręgosłupie w odcinku lędźwiowym jest możliwość żebym dostał nie zdolny do służby?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2018, 12:42:03 wysłana przez daniels105 »

Offline Pszemson

• Weteran
  • Cel PSP
« Odpowiedź #2406 dnia: Lipiec 22, 2018, 18:47:36 »
Zostając skierowanym na komisję lekarską dajmy na to do miejscowości X, mogę coś zrobić aby została ona przeprowadzona w miejscowości Y. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Realise

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2407 dnia: Lipiec 22, 2018, 21:05:51 »
Orientuje się ktoś jak komisja patrzy na niecalkowita zdolność widzenia przestrzennego ? Połowę widziałem połowę nie i dostalem +/- i czy w razie czego można powtórzyć badanie ?

Offline TTomX

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #2408 dnia: Lipiec 23, 2018, 16:45:21 »
Jeśli chodzi o powtórzone badanie krwi to wystarczy zrobić tylko to co nie wyszło?
W moim przypadku cholesterol przekroczony o 4 pkt czyli w zasadzie tyle co nic, jeszcze jeden dzień głodzenia się i powinno być ok.
Gorzej że bilirubina 1.9 przy normie 1.2 więc muszę coś z tym zrobić, jak ktoś ma jeszcze jakieś swoje porady oprócz tego co tu było napisane to chętnie posłucham.
No i jak będę robił te powtórne badania to najpierw sam cholesterol i później sama bilirubina na następnym badaniu jeśli w końcu wyjdzie w normie?
Wie ktoś jak to wyglądało w Rzeszowie na komisji? Dodatkowe badanie nie stanowiło problemu? Bo koledze pielęgniarka powiedziała że może sobie zrobić prywatnie jak chce ale nie wie czy komisja mu to przyjmie

Offline toluen13

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2409 dnia: Lipiec 24, 2018, 17:08:56 »
Panowie
Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego i kość krzyżowa ustawiona nadmiernie poziomo, reszta wszystko okej.. miał ktoś coś takiego? jakie widzicie szanse żeby dostać Z (Kraków) :wall:

Offline KamilFireboy

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2410 dnia: Lipiec 24, 2018, 17:12:15 »
Panowie czy kręgozmyk dyskwalifikuje mnie przed komisją lekarską ?

Offline Emaso

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2411 dnia: Lipiec 26, 2018, 19:49:43 »
Czy może ktoś powiedzieć, czy na komisji lekarskiej wewnętrznej już tej ostatecznej - KATOWICE mają w gabinecie tablicę Snellena i mogą sprawdzić wzrok?

Offline Kapi937

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2412 dnia: Lipiec 26, 2018, 20:01:11 »
Wzrok to Ci okulista sprawdzi i wpisze w obiegowke co i jak :)

Offline Emaso

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2413 dnia: Lipiec 26, 2018, 20:07:36 »
Tak to wiem Kapi937, mam wpisane zdolny ale z wadą wzroku i mam wydrukowany kwitek z komputera, gdzie -1 razi w oczy ale to podobno przy mojej wadzie i ostrości widzenia kwalifikuje się jako Zdolny (tak z resztą mam wpisane na obiegówce), ale zastanawiam się czy na komisji lekarskiej się do tego nie przyczepią i nie będą chcieli sprawdzić   

Offline Kapi937

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2414 dnia: Lipiec 26, 2018, 20:15:10 »
Jeżeli maja decyzje okulisty ze Zdolny i do tego wpisana jaka masz wade to drugi raz badać nie będa, potwierdzam z taka wadą przechodzi sie komisje bez problemu.

Offline mamed

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2415 dnia: Sierpień 01, 2018, 11:48:15 »
Panowie może ktoś się wypowiedzieć o badniach w Rzeszowie ! Jak to wszystko wygląda , kto robi największe problemy i czy jest ktoś kogo uwalili tam i na czym !

Offline Realise

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #2416 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:05:14 »
Panowie może ktoś się wypowiedzieć o badniach w Rzeszowie ! Jak to wszystko wygląda , kto robi największe problemy i czy jest ktoś kogo uwalili tam i na czym !
Badania w Rzeszowie przebiegły jak u mnie z małymi problemami (podobno brak widzenia przestrzennego)...
Zaczynasz od odebrania obiegowki i potem rejestrujesz się do kazdego lekarza na dana godzinę. Jeśli Ci sie uda to ogarniesz to w kilka dni. My akurat 20 zaczęliśmy i wczoraj komisja...Lekarze bez problemu, nikt nie robi problemów jeżeli jest ok. Pani pulmonolog jedynie każe poprawiac do skutku spirometr i to wszystko. Psycholog tez raczej bez problemu ;) Na komisji oddajesz obiegowke i potem wolaja Cie i lekarz sprawdza wyniki. Kazywali poprawiac cholesterol i cukier jak ktos mial podwyższony. Mnie skierowal na specialne badania ze względu na to ze Pani okulistka nie potrafila stwierdzic mojej stereoskopi...Po badaniu wróciłem do komisji i wszystko dobrze sie skończyło. Pan doktor bardzo mily i wyrozumiały i chyba malo kogo chce uwalic..2 orzecznik to Pani kardiolog ktora tez się wydaje w porządku. jesli cos Cie ciekawi pisz priv :straz:

Offline mamed

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2417 dnia: Sierpień 01, 2018, 14:11:07 »
Okej w porządku dziękuje , mam nadzieje że będzie wszystko okej !
A co z przegrodą , zaglądali do ciebie ? i dermatolog , mam troche krost na skórze i tak się zastanawiam czy to jakis problem

Offline Rufu95

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2418 dnia: Sierpień 01, 2018, 15:01:42 »
Jeżeli przegroda jest na tyle krzywa, ze przezzkadza w oddychaniu to dopieor wtedy lekarz to wpisuje. Ja mam lekko krzywa. Lekarz powiedzial ze gdyby mial lazdemu kto ma lekkie skrzywienir wypisywac, to nikt by badan nie przeszedl. Tradzik to nie problem. Sprawdzcie ustawe - wszystko jest dokladnie opisane.

Offline mamed

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2419 dnia: Sierpień 01, 2018, 15:39:05 »
Wiem , sprawdzałem i czytałem ustawe ale pytam jak to w praktyce wygląda ! dzięki śliczne za odpowiedz