Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961927 razy)

TTomX

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2325 dnia: Czerwiec 07, 2018, 16:32:46 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 23:16:36 wysłana przez TTomX »

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2326 dnia: Czerwiec 07, 2018, 17:32:51 »
Ile kosztował cię zabieg i jak go i gdzie zrobiłeś tak szybko, czemu dali Ci niezdolny, miałeś faktycznie krzywa albo nie drozna nie mogłeś oddychać czy co

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2327 dnia: Czerwiec 07, 2018, 23:18:37 »
Czy badania w przypadku kandydowania do szkół wyglądają tak samo? Wszędzie okulista daje kolorowe cyferki?

TTomX

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2328 dnia: Czerwiec 08, 2018, 00:14:15 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 23:16:31 wysłana przez TTomX »

Offline krakowiak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2329 dnia: Czerwiec 08, 2018, 15:43:46 »
Zabieg u nas od 4-8 tys musisz podzwonic po laryngologach miałem krzywą drożną, ale obiły mi sie słuchy że jedni mieli krzywe i dawała zdolny bo są dwie panie laryngolog. Ale wtedy co ja byłem to kto miał krzywą była N

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2330 dnia: Czerwiec 09, 2018, 20:49:48 »
Mozna prosić na priv nazwisko tej Pani ?

Offline krakowiak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2331 dnia: Czerwiec 11, 2018, 21:10:37 »
Sorki ale już nie pamietam bo to było w Grudniu i nie mam obiegówki. Może nabory późniejsze bo było ich dość sporo podpowiedzą coś wiecej

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2332 dnia: Czerwiec 11, 2018, 21:25:32 »
A taka starsza Pani to była czy mlodsza?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2333 dnia: Czerwiec 14, 2018, 15:33:15 »
Uwaga uwaga! Opiszę moja heroiczną walkę z podwyższoną bilirubiną (hiperbilirubinemia) i wszystkie sposoby pozbycia się tego gunwa jakie poznałem. Jak wiadomo przez tą niby niegroźną @#$%$ możemy dostać N, mam nadzieję, że mój post komuś pomoże :) W googlach od razu znajdziecie, że macie zespół Gilberta ale spójrzmy prawdzie w oczy, na to schorzenie choruje 5-7% społeczeństwa. Jest naprawdę wiele czynników które mogą podwyższać bilirubinę.

Na początek musimy poznać wroga. Jak pewnie większość z was wie, bilirubina jest pomarańczowy barwnikiem występującym w organizmie człowieka (i nie tylko), jest produktem rozpadu hemu hemoglobiny. Głównie kojarzona z wątrobą i żółtaczką. Bilirubina jest związkiem wrażliwym na światło (bardzo ważne!). Z moich obserwacji wynika, że poziom bilirubiny we krwi zmienia się dość dynamicznie i z dnia na dzień może być całkiem inny wynik także trafne jest stwierdzenie, że z bilirubiną jest jak z humorem u kobiety  :wacko: Musimy pamiętać, że hiperbilirubinemia jest objawem a nie chorobą i nie występuje bez przyczyny, dlatego walczymy z nią dwutorowo, na dwa fronty  :straz: z jeden strony diagnostyka, z drugiej bezpośrednie działanie na bilirubinę. Opiszę w punktach jak można działać bezpośrednio w bilirubinę, może akurat uda nam się trafić w przyczynę. Zacznę od tych najmniej wymagających:

- zero alkoholu,
- unikamy smażonego
- nie głodzimy się! nie polecam żadnych diet, jemy normalnie
- można się wyposażyć w jakiś lek na wątrobę (typu Essentiale albo coś takiego)
- dużo przebywamy na słońcu, polecam się opalać
- unikamy stresów (chyba najtrudniejsze)
- mix Cutlera (100ml wody, 100ml oliwy z oliwek, pół cytryny razem ze skórką, mixujemy i rano przed śniadaniem przez pare dni)
- ostatnia deska ratunku, lek na literkę L, znajdziecie w googlach :) tylko ostrożnie z tym specyfikiem, można go wykryć w moczu i krwi. Może zmieniać inne parametry krwi.

Albo stosujecie wszystko na raz, albo sprawdzacie sobie co wam obniża bilirubinę, wasza decyzja. Tak jak pisałem wcześniej, poziom bilirubiny we krwi zmienia się dość dynamicznie dlatego możecie sobie robić badanka nawet codziennie, prywatnie. Nie polecam oddawać krwi na czczo,, oczywiście jeśli tylko badacie bilirubinę.

Okej teraz pora na diagnostykę. Pierwsze co to idziemy do rodzinnego. Jeśli jeszcze nie mamy to zleci szczegółowe badania krwi na wątrobę i wypiszę skierowanie na USG i do gastroenterologa. Jeśli ciśnie nas czas to robimy prywatnie.

Teraz opiszę jak to było u mnie. Ponad dwukrotnie podwyższony poziom, od razu dieta lekkostrawna (a to błąd), dużo wody, zero alkoholu itp. Poziom bilirubiny stoi jak zaklęty. Próby wątrobowe w porządku, w USG bez odchyleń od normy, podejrzenie Gilberta (jakżeby inaczej). Magiczny lek na L zbijał bilirubinę ale nie do normy. Mix Cutlera straszny syf ale mi pomogł, poszła bilirubina trochę w dół lecz dalej niewystaczająco. I teraz najlepsze, z pomocą przyszło mi to co lekceważyłem, powiedziałem sobie "a co mi szkodzi" i poszedłem się opalać  :rofl: opalałem się dość intensywnie przez dwa dni, bilirubina spadła do normy i już przez jakiś czas się nie podnosi. Jeżeli naprawdę podejrzewacie zespół Gilberta to możecie sobie zrobić test genetyczny i wszystko będzie jasne.

Także słowami zakończenia, nie każda hiperbilirubinemia to zespół Gliberta, także nie poddajemy się tylko działamy! Mam nadzieję, że komuś ten post pomoże.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2334 dnia: Czerwiec 15, 2018, 08:37:21 »
Czyli wychodzi na to ze podniosłeś poziom witaminy D :)

Ja z tego miejsca polecam kupic d3+k2 i łykać np przez tydzien po 10 000UI d3 :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline manfire9981

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2335 dnia: Czerwiec 15, 2018, 16:26:29 »
Witam, może ktoś pomoże i podpowie.. Jak dokładne jest robione badanie moczu?
Gdy byłem mały miałem operację, zablokowało mi się jądro i tak jakby mi je "wysuwali" i coś miałem robione w układzie moczowym i od tego czasu czasami przy wynikach moczu wychodzi, że posiadam jakieś bakterie. Lekarze mówią, że główną przyczyną może być to, że kiedyś miałem coś "robione" właśnie w okolicach układu moczowego.

Będąc na komisji przyznawalibyście się do tej operacji czy lepiej mówić, że nie miałem nigdy robionych zabiegów? No i jak jest z tymi wynikami, ktoś również miał jakieś bakterie w moczu? Wtedy jest N na komisji? Ktoś to jakoś próbował obejść, jakieś pomysły? Dzięki!  :straz:

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2336 dnia: Czerwiec 15, 2018, 17:19:42 »
Witam, może ktoś pomoże i podpowie.. Jak dokładne jest robione badanie moczu?
Gdy byłem mały miałem operację, zablokowało mi się jądro i tak jakby mi je "wysuwali" i coś miałem robione w układzie moczowym i od tego czasu czasami przy wynikach moczu wychodzi, że posiadam jakieś bakterie. Lekarze mówią, że główną przyczyną może być to, że kiedyś miałem coś "robione" właśnie w okolicach układu moczowego.

Będąc na komisji przyznawalibyście się do tej operacji czy lepiej mówić, że nie miałem nigdy robionych zabiegów? No i jak jest z tymi wynikami, ktoś również miał jakieś bakterie w moczu? Wtedy jest N na komisji? Ktoś to jakoś próbował obejść, jakieś pomysły? Dzięki!  :straz:

Zrób sobie badanie ogólne moczu prywatnie, jeśli nic nie wyjdzie to się nie przyznawaj nigdzie. Jeśli operacja pozostawiła jakiś trwały "ślad" w wynikach to poszukaj sobie w ustawie co ona o tym mówi.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2337 dnia: Czerwiec 15, 2018, 20:24:43 »
@kapec ilość bzdur jakie napisałeś obalił by pierwszy lekarz-starzysta
Poczytaj o witaminie K i D skąd się biorą. Po co opalanie...
Lekarz ogólny dał ci stałe skierowanie na NFZ? A jak nie to po co do niego szedłeś?
Choroba Gilberta jest "choroba sezonową". Mój brat ma chora wątrobę i wystarczy że źle zje i jest problem a tak to nic się nie dzieje. Ja mam w obrębie układu trawiennego i na skórze - jeden Mc i umieram. Ale i zła woda do mycia... Z drugiej strony jem sporadycznie w Mc a w wynikach tego nie ma.

To co zrobiłeś to zatrzymanie choroby. Może dalej się nie rozwinie. Małe może wrócić.

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2338 dnia: Czerwiec 15, 2018, 21:09:31 »
Witam, czy jest tutaj na forum osoba ktora w ostatnim czasie byla na badaniach w rzeszowie ?? Prosze o wiadomosc prywatna.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2018, 21:12:54 wysłana przez strażaksanok »

TTomX

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2339 dnia: Czerwiec 15, 2018, 21:27:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 23:20:27 wysłana przez TTomX »

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2340 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:02:32 »
@kapec ilość bzdur jakie napisałeś obalił by pierwszy lekarz-starzysta
Poczytaj o witaminie K i D skąd się biorą. Po co opalanie...
Lekarz ogólny dał ci stałe skierowanie na NFZ? A jak nie to po co do niego szedłeś?
Choroba Gilberta jest "choroba sezonową". Mój brat ma chora wątrobę i wystarczy że źle zje i jest problem a tak to nic się nie dzieje. Ja mam w obrębie układu trawiennego i na skórze - jeden Mc i umieram. Ale i zła woda do mycia... Z drugiej strony jem sporadycznie w Mc a w wynikach tego nie ma.

To co zrobiłeś to zatrzymanie choroby. Może dalej się nie rozwinie. Małe może wrócić.

Po co opalanie? Proszę bardzo :)

"Dzienna dawka witaminy D u osoby o jasnej karnacji powstaje w trakcie 5-15 minutowej ekspozycji na promienie UV między godziną 10 a 15. Dorosła kobieta (o jasnej karnacji) podczas opalania w bikini, wytwarza około 10 tys. j.m. w czasie 15-20 min."

"Fotowrażliwość bilirubiny znalazła zastosowanie w leczeniu żółtaczek poprzez fototerapię, gdyż in vivo fotoizomery są łatwo usuwane z wątroby do żółci, z pominięciem reakcji sprzęgania z glukuronianem." W skróce, promienie UV niszczą bilirubinę.

Natomiast nie rozumiem pytania o skierowanie. Od rodzinnego dostałem skierowanie na USG i do gastroenterologa.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2341 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:07:11 »
Przeczytaj moje ostatnie zdanie. Zespół Gilberta można "zatrzymać", kurde nawet w latach 90 miałem w domu mini solarium dla brata, ale nie wyleczyć. Bilirubina to tylko jedno z badań.
A skierowanie to lekarz wystawia jak widzi potrzebę do dalszej diagnostyki. To że poszedłeś i dostałeś nie oznacza że to norma.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2342 dnia: Czerwiec 15, 2018, 22:16:53 »
Przeczytaj moje ostatnie zdanie. Zespół Gilberta można "zatrzymać", kurde nawet w latach 90 miałem w domu mini solarium dla brata, ale nie wyleczyć. Bilirubina to tylko jedno z badań.
A skierowanie to lekarz wystawia jak widzi potrzebę do dalszej diagnostyki. To że poszedłeś i dostałeś nie oznacza że to norma.

Nie za bardzo rozumiem co co Ci chodzi, ja wcześniej nie pisałem jak leczyć cokolwiek tylko jak pozbyć się bilirubiny przez którą można dostać N. Bilirubiny się pozbyłem ale mam skierowanie do gastroenterologa i będę dalej to diagnozował żeby dowiedzieć się co było przyczyną podniesionej bilirubiny.

Offline lukas110

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2343 dnia: Czerwiec 17, 2018, 14:38:57 »
Witam moze ktoś ostatnio robił badania w Rzeszowie .Jak wygląda spirometria? i i moze opowiedzieć jak się przygotować by zrobić ją poprawnie .?
i kwestia psychologa jakich pytań można się spodziewać?

Offline firefighter2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2344 dnia: Czerwiec 18, 2018, 12:32:02 »
w Rzeszowie nie robią problemów :) na spirometrii będziesz miał kilka prób aż wynik będzie odpowiedni.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2345 dnia: Czerwiec 18, 2018, 13:19:27 »
Witam moze ktoś ostatnio robił badania w Rzeszowie .Jak wygląda spirometria? i i moze opowiedzieć jak się przygotować by zrobić ją poprawnie .?
i kwestia psychologa jakich pytań można się spodziewać?

Nabierasz powietrza i dmuchasz jak najmocniej przez kilka s, po czym bierzesz kolejny wdech i szybko znow wydychasz jak najmocniej, jak najdluzej i po chwili raz jeszcze. Tyle :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2346 dnia: Czerwiec 19, 2018, 16:19:39 »
A przechodził ktos badania z alergią ?

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2347 dnia: Czerwiec 21, 2018, 20:42:57 »
Bo nie mogę nigdzie znaleźć. Wyniki krwi i moczu trzeba mieć w normie ? Czy jak mam podwyższone erytocyty to przejdę badania?

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2348 dnia: Czerwiec 26, 2018, 00:54:53 »
Skoro można mieć okulary lub soczewki korygujące wzrok to również dozwolone są okulary pomagające rozróżniać barwy? Miał ktoś taki przypadek?

Offline Czaro_96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2349 dnia: Czerwiec 26, 2018, 16:30:50 »
Witam. Może ktoś powiedzieć jak wyglądają badania na ulicy Sandomierskiej w Warszawie?