Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962505 razy)

Offline DominikKowalski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2175 dnia: Sierpień 27, 2017, 19:26:12 »
A jak to jest z komisja lekarska? Chodzi mi o to gdzie mam ske zglosic po.wszystkich badaniach i czy komisja jest na miejscu czy rejestracja, czy jest rzadko.czy czesto, czy daje zdolny lub niezdolny na poczekaniu czy czeka sie np dzien dwa?

Offline epcio97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2176 dnia: Sierpień 29, 2017, 17:56:55 »
Witam, co do naborów w województwie śląskim to orientuje się ktoś czy można zaswiadczenia od lekarza dostarczyć w dniu prób sprawnościowych czy trzeba przy składaniu papierów. Pozdrawiam

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2177 dnia: Sierpień 29, 2017, 18:40:07 »
A jak to jest z komisja lekarska? Chodzi mi o to gdzie mam ske zglosic po.wszystkich badaniach i czy komisja jest na miejscu czy rejestracja, czy jest rzadko.czy czesto, czy daje zdolny lub niezdolny na poczekaniu czy czeka sie np dzien dwa?

W Rzeszowie było tak, że jak się już miało wszystkie pieczątki na obiegówce i wszystkie badania szło się do komisji, która miała siedzibę w sąsiednim bloku. W MSWiA w Rzeszowie komisja była od pon do pt w godz 8-12 i przyjmowała na bieżąco ludzi. Od razu podejmują decyzję czy zdolny czy nie, kartę z potwierdzeniem wysyłają pocztą do szkoły i do kandydata.

Z tego co słyszałem to w Krakowie komisja jest 2 albo 3 razy w tygodniu ale to nie wiem na 100%,  nie wiem jakie są też zasady tam z potwierdzeniem, czy dają od razu czy wysyłają.

Offline DominikKowalski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2178 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:13:15 »
W Bydgoszczy po uzyskaniu wszystkich pieczatek pojechalem zapisac sie na komisje (kilka ulic dalej od szpotala gdzie przeprowadzane sa badania) i najblizszy termin za miesiąc miedzy 9 a 11.... Jezeli.ma.ktos pytania jak wygladaja poszczegolne badania w Bydgoszczy to pisz priv.

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2179 dnia: Sierpień 30, 2017, 16:35:39 »
Niezupelny blok prawej odnogi Hisa. Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Niby wyszło mi to dzisiaj na EKG przy zaświadczeniu od lekarza do naboru. Jak to wygląda później? Miał ktoś taki przypadek?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2180 dnia: Sierpień 30, 2017, 17:00:51 »
Do kandydatow ktorzy robia obiegowke w Bydgoszczy. Glukoza pierwszy wynik 113, drugi u siebie 92 i trzeci w Bydgoszczy 98. Musze pokazywac komisji wszystkie 3 wyniki czy moge ten 113 i poprawiony u mnie w miescie ?

Offline RaV0723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2181 dnia: Wrzesień 01, 2017, 10:51:06 »
Cześć zrobiłem RTG kręgosłupa (lędźwie) i na opisie mam tak napisane:
"Niewielkie pogłębienie lordozy lędźwiowej z odcinkową patologiczną kyfozą od Th12-L2 i dyskretnymi wypukleniami o typie guzków Schmorla górnej płytki granicznej kręgów L3-L4 oraz zwężeniem przestrzeni międzykręgowej L1/2"

Miał ktoś takie coś na komisji, przejdzie to ?

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2182 dnia: Wrzesień 01, 2017, 12:05:32 »
Czy był ktoś z was teraz zna komisji lekarskiej z wadą wzroku ?

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2183 dnia: Wrzesień 01, 2017, 15:23:14 »
hej , mam pytanie za niedługo mam badania do straży we Wrocławiu , jak to wygląda, gdzie to sie robi jak to wyglada etapami , jak się przygotować do tego , możne ktoś w paru zdaniach pomoc . Czy psycholog ciężki , o co pyta . Te słówka do wyjaśnienia chyba tez tam są :P proszę o pomoc . dziękuje !

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2184 dnia: Wrzesień 11, 2017, 15:39:19 »
Witam! Chciałbym opisać przebieg badań lekarskich jakie załatwiałem w RKL MSW w Kielcach. Wszystko zajęło mi 4 dni. Na badania poszliśmy we dwóch, z kolegą który też się dostał ( polecam załatwiać po 2).
Najpierw trzeba było pójść po skierowanie na badania i obiegówkę. Pamiętajcie o książeczkach wojskowych, nam nie powiedzieli w komendzie, że trzeba wziąć i potem musieliśmy donieść.
Byliśmy na czczo i poszliśmy na bania krwi i moczu( badają glukozę, bilirubinę, kreatyninę, test na HIV). Później RTG kręgosłupa LS (z pustym żołądkiem) i klatki piersiowej. Potem EKG(u większości podwyższone ciśnienie) i do kardiologa. Pytał o utraty przytomności, jakieś dolegliwości. Kolejne było badanie u psychologa, testy na osobowość i inteligencję, badanie w ciemni i na końcu rozmowa. Pani psycholog bardzo fajna kobieta, trzeba było o sobie opowiedzieć, dlaczego do straży ogólnie luźna gadka bez spiny. Najdłuższe badanie, siedzieliśmy ponad 2.5h. Z kwestionariuszem od psychologa idzie się do psychiatry, pyta o choroby w rodzinie, czy słyszę głosy, pieczątka podpis–2 min i załatwione. Następnego dnia rano odbiór wyników z laboratorium i RTG. Wyszła mi podwyższona bilirubina 1.4 (przy normie do 1.2) i kreatynina 1.21 (przy normie do 1.2). Kazali mi zrobić jeszcze raz badanie krwi następnego dnia na czczo (musiałem wypić ze 3 litry wody niegazowanej i nic tłustego nie jadłem– badali mocznik, AspAT, AIAT i GGTP.  U neurologa kazała stanąć, zamknąć oczy dotknąć nosa, czy się nie kręci w głowie i tyle. Później okulista – czytanie z tablicy, test z muchą,pieczątka. Laryngolog patrzył przegrodę, ja mam krzywą i badanie na audiogramie. Fajna babka, pogadaliśmy wpisała mi do obiegówki: nieznacznie skrzywiona przegroda w nosie – nos drożny ZDOLNY. Potem byliśmy na spirometrii i czekaliśmy 3h na pulmonologa. Patrzył RTG klatki i wyniki ze spirometrii – pieczątka. Następnego dnia odebrałem drugie badanie z krwi i miałem lekko ponad normę AIAT. Poszedłem do internisty i powiedział, że nie ma powodów do obaw jeśli bilirubina jest trochę ponad normę. Wpływ ma stres, tłuste jedzenie, alko i wysiłek. Jeśli wynik byłby kilka razy podwyższony to wtedy trzeba się martwić, pieczątka ZDOLNY. U ortopedy trzeba się rozebrać do majtek, patrzy na blizny i na skórę, skłon, przejść się, kucnąć i zrobić kilka kroków. Następnego dnia komisja z wszystkimi badaniami, obiegówką i skierowaniem, potrzebna książeczka wojskowa. Czeka się w kolejce, wszystko szybko idzie. Trzeba się rozebrać do naga, oglądają, patrzą w badania , opinia zdrowy i ZDOLNY DO SŁUŻBY W PSP. Kolega miał zwężone 2 kręgi i mu to wpisali w orzeczeniu, u mnie ZDROWY. Babka, która dawała skierowanie i obiegówkę wypełnia Ci papiery, czeka się ze 20min, sprawdzenie danych, podpis na 2 egzemplarzach orzeczenia, jeden dla Ciebie :kwit: i koniec.

Proponuję przed wszystkimi badaniami zrobienie sobie przerwy od alkoholu, tłustego jedzenia i wysiłku, wypicie ze dwóch butelek wody niegazowanej. Na badaniach na spokojnie, bez spiny, będzie dobrze. Przeważnie ludzie z obiegówkami mają pierwszeństwo przed pacjentami, także git. Trzeba czasem zagadać do lekarza, żeby przyjął i nie robił problemów. Tyle. Powodzenia :straz:
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline StrażakR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2185 dnia: Wrzesień 23, 2017, 16:44:09 »
witam , mam takie pytanie. Byłem u ortopedy we wrocławiu z obiegówka  i skierował mnie na rtg- przeswietlenie Kosci miednicy  cos mu sie nie podobało . Ja nigdy nie miałem zadnego złamania ani zeby cos sie złego działo  . No i na badaniu z opisem wyszło mi ze : Dyskretnie deformacja -spłaszczenie w czesciach centralnych głow kosci udowych i panewek stawów biodrowych , poza tym w granicach normy . No i na drugi dzien poszedłem do niego i zobaczył i  cos tam napisał  w obiegowce ze trudo sie doczytac takie pismo , ale jakies zachowane szpary stawu głow o gładkich obrysach. I bez uwag chyba takie b czy to q te ich pismo i DAŁ MI PIECZATKE SWOJĄ I SIE PODPISAŁ . Jedni mowia ze jak dał pieczatke to jest okey , jak wy myslicie chyba bedzie ok na komisji , z niczym nie miałem problemu wszedzie bez zmian tylko on  napisał ze tak i tak , Myslicie ze komisja bedzie sie czepiac do tego czy puści bez problemu .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2017, 18:48:45 wysłana przez StrażakR »

Offline Danger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2186 dnia: Wrzesień 23, 2017, 18:08:35 »
Witam ! Co jeśli wyjdzie u internisty wysoki pomiar ciśnienia? Czy komisja może mieć z tym problem ?

Offline pawlospgier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2187 dnia: Wrzesień 24, 2017, 20:42:53 »
Nie przejmuj się, mi w ogóle internista cisnienia nie badał a jeżeli będzie i wyjdzie źle to może chwile odczekasz i ponowny pomiar no chyba ze masz problemy z cisnieniem.

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2188 dnia: Wrzesień 25, 2017, 18:47:40 »
Czy jesli mialem operacje pol roku temu na przepukline to mam jakies szanse sie dostac do psp?

Offline Makin15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2189 dnia: Wrzesień 26, 2017, 17:14:29 »
Witam spotkał się ktoś kiedyś z problemem tzw 'serca sportowca' ? Na badaniu holterem w godzinach nocnych wystąpily pojedyncze  blok serca z periodyka wenckebacha, badanie echo serca oraz próba wysyłkowa bez żadnych zastrzeżeń dobra tolerancja wysiłku
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2190 dnia: Wrzesień 29, 2017, 16:18:46 »
Podrzuci ktos link do tozporzadzenia jakir moga byc choroby a jakir nie?

Offline teo998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • "Trudy przynoszą zaszczyty.."

Offline epcio97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2192 dnia: Październik 02, 2017, 07:52:46 »
Czy majac blizny mozna odpasc na badaniach?

Offline DominikKowalski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2193 dnia: Październik 02, 2017, 20:09:08 »
Jeżeli są to blizny spowodowane np. operacją (wycinanie pieprzyka itp) i nie jest ta blizna oszpecająca mocno widoczna to nie ma mowy, żebyś odpadł.

Offline Indianin

  • 2tm2,3
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • NDSMD-CSSML
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2194 dnia: Październik 13, 2017, 22:12:19 »
Jestem w trakcie badań. W poniedziałek komisja. Mam mały problem. Pani laryngolog zajrzała mi w nos powiedziała, że skrzywienie przegrody jest, głębiej, że widzi, że była robiona ale tylko chrząstka. Zatkała nos z jednej z drugiej i mówi, że jest delikatna różnica w przepływie. Zaczęła coś pisać powiedziała, że wynik podczas komisji... I teraz jedna wielka niewiadoma... Jaki dokument zabrać potwierdzający przebyty zabieg i czy może to załatwić sprawę? Faktycznie czasem mam przepływ gorszy bardzo niewiele w jednej dziurce, ale nie zawsze (zależy jak śpię) i nie przeszkadza mi to w ogóle jeśli już się zdarza. Szukałem troszkę na forum, bo słyszałem, że od dwóch/trzech lat jest przepis dyskwalifikujące osoby z przegrodą z najmniejszym odchyłem od ideału. I wiem, że w ów czas potrzebne jest sprecyzowanie jak jest z przepływem. Niestety podczas badania była różnica.  :angry:
Druga sprawa.
EKG wykazało zbyt wolne bicie serca. Masz Pan albo arytmię albo jesteś sportowcem. No dużo nurkuję na bezdechu. Myślę, że normalne jest to, że potrafię zwalniać rytm serca. Wyniki z holtera przyszły i ... rej. EKG trwała dobę, przez 72% Normal 27% Bradycardia <0.01 Block/ Pause
Arrhytmia summary with symptoms 2 events. Most frequent Canceled|Normal.
Wystąpiła jedna pauza powyżej 2000ms trwała 2100ms - zahamowanie zatokowe. Bez nadkomorowych zaburzeń rytmu. Pobudzenia komorowe: 3 pojedyncze w ciągu całej rejestracji.
Potrafi ktoś mnie uspokoić/zdenerwować diagnozą?

Co ma być to będzie, ale zawsze mogę dowiedzieć się jak się bronić i jakich pytań się spodziewać.
Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Offline Dawid_szakal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2195 dnia: Październik 13, 2017, 22:30:11 »
Jestem w trakcie badań. W poniedziałek komisja. Mam mały problem. Pani laryngolog zajrzała mi w nos powiedziała, że skrzywienie przegrody jest, głębiej, że widzi, że była robiona ale tylko chrząstka. Zatkała nos z jednej z drugiej i mówi, że jest delikatna różnica w przepływie. Zaczęła coś pisać powiedziała, że wynik podczas komisji... I teraz jedna wielka niewiadoma... Jaki dokument zabrać potwierdzający przebyty zabieg i czy może to załatwić sprawę? Faktycznie czasem mam przepływ gorszy bardzo niewiele w jednej dziurce, ale nie zawsze (zależy jak śpię) i nie przeszkadza mi to w ogóle jeśli już się zdarza. Szukałem troszkę na forum, bo słyszałem, że od dwóch/trzech lat jest przepis dyskwalifikujące osoby z przegrodą z najmniejszym odchyłem od ideału. I wiem, że w ów czas potrzebne jest sprecyzowanie jak jest z przepływem. Niestety podczas badania była różnica.  :angry:
Druga sprawa.
EKG wykazało zbyt wolne bicie serca. Masz Pan albo arytmię albo jesteś sportowcem. No dużo nurkuję na bezdechu. Myślę, że normalne jest to, że potrafię zwalniać rytm serca. Wyniki z holtera przyszły i ... rej. EKG trwała dobę, przez 72% Normal 27% Bradycardia <0.01 Block/ Pause
Arrhytmia summary with symptoms 2 events. Most frequent Canceled|Normal.
Wystąpiła jedna pauza powyżej 2000ms trwała 2100ms - zahamowanie zatokowe. Bez nadkomorowych zaburzeń rytmu. Pobudzenia komorowe: 3 pojedyncze w ciągu całej rejestracji.
Potrafi ktoś mnie uspokoić/zdenerwować diagnozą?

Co ma być to będzie, ale zawsze mogę dowiedzieć się jak się bronić i jakich pytań się spodziewać.
Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Po pierwsze to sie nie stresuj bo i tak ostatecznie decyzja należy do komisji :) Wiem ,łatwo się mówi jak już jest się po komisji ;)

Po drugie to co do przegrody to wez ze sobą po prostu wypis ze szpitala - na nim zawsze jest opisane co było robione i to wystarczy.

Co do serca się nie wypowiem bo się nie znam, lekarze generalnie mają wytyczne z MSWiA jeśli chodzi o każdy aspekt zdrowia kandydata, zagłębiać się w to też bym jakoś nie polecał w Twoim przypadku, można tylko zgłupieć jeszcze bardziej i bardziej sie denerwować ;)

Offline bart0511

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2196 dnia: Październik 20, 2017, 18:07:06 »
Panowie na komisji wykonano mi rtg kręgosłupa i w opisie mam:
Niewielka prawostronna rotacja trzonow kregowych odcinka lędźwiowego. Obniżenie wysojoaci przestrzeni miedzykregowej l4-l5 i l5 - s1. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości.
Jest to powód do obaw?

Offline kori3214

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2197 dnia: Październik 25, 2017, 15:12:40 »
Witam
Czy dyskopatia kręgosłupa dyskwalifikuje kandydata do służby na 100%?

Offline pawelusek20

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2198 dnia: Październik 26, 2017, 23:24:38 »
Wie ktos jaki czas po zabiegu przegrody  mozna wrocic do wysilku fizycznego?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2199 dnia: Październik 27, 2017, 07:46:43 »
Tydzień lub dwa - zalezy jak się będziesz czuł. No i najlepiej nie forsować się za mocno tylko powoli :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”