Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961981 razy)

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2125 dnia: Lipiec 31, 2017, 21:39:31 »
Mógłby ktoś podrzucić, jakie parametry badają jeśli chodzi o krew i mocz? Mam komisje jakoś w sierpniu w Pzn,  i chciałbym spr już teraz czy wszystko w normie :)

W Rzeszowie miałem z bardzo miłą Panią psycholog. Weszliśmy w 6 osób, na początku się przedstawiliśmy potem pani nam wytłumaczyła jak będzie przebiegał test i następnie go rozdała.

Na początku dostaliśmy kartę, na której pisałeś głównie o sobie. Głownie były to wzmianki o chorobach u Ciebie czy w rodzinie, alkoholizm, operacje, co robiłeś od czasów dostania się do szkoły średniej. Wydaje mi się, ze w tym teście chodziło o zapoznanie się z kandydatem, opisujesz ogólnie przeszłość swoją i rodziny.

Następny test to był na jakies 100 pytań i musisz odpowiadać tak/nie, pytania nieco dziwne, "czy zachowałbyś się tak..." "czy zrobiłbyś tak by coś tam..." chodzi tu o to by wyłapać czy kłamiesz, lepiej pisać prawdę:)

kolejnym zadaniem był test na inteligencję, miałeś obrazek i wcięty fragment z niego, poniżej było 8 fragmentów i musiałeś dobrać który pasuje to tego głównego obrazka, dość proste 60 obrazków było.

na końcu rozmowa, trwa jakieś 5-10 minut, pyta się dlaczego do straży, co robiłeś przed naborem do sapsp, zada pytanie odnośnie tej pierwszej ankiety np jak miales jakie operacje czy coś. Pytała czy masz jakieś traumy, co bedziesz robił za 5 lat, w skali od 0 do 10 jak się przygotowywałeś, w tej samej skali masz odpowiedziec jak bedzie wyglądała Twoja służba w straży (chodzi tu o to czy sobie już "odpuścisz" czy bedziesz dawał z siebie 100% i dalej się edukował np.

Po rozmowie pani powiedziała grzecznie dziękuję i "wyniki będą 04.08" także czekam z niecierpliwością jaka będzie decyzja...

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2126 dnia: Lipiec 31, 2017, 21:40:34 »
Mógłby ktoś podrzucić, jakie parametry badają jeśli chodzi o krew i mocz? Mam komisje jakoś w sierpniu w Pzn,  i chciałbym spr już teraz czy wszystko w normie :)
Analityka ogólna moczu, immunologia, krwinki białe, krwinki czerwone, płytki krwi, glukoza, bilirubina, kreatynina.
Który masz numer?

Ja zrozumiałem, że koledze chodzi chyba o wartości w jakich musisz się zmieścić... Chyba, że się mylę?

Offline baart26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2127 dnia: Sierpień 02, 2017, 19:47:57 »
Chodziło mi bardziej o to,  co kolega Majami napisał :p a kolego Majami, nie mam żadnego nr jeśli chodzi o badania,  mam datę 16.08.2017 na godzinę 8 rano, bo mówimy cały czas o naborze z ulicy ofkors, pozdro

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2128 dnia: Sierpień 02, 2017, 20:20:08 »
Myślałem, że jesteś w rezerwie na aspirantkę  -_-
Jednak powinieneś mieć to samo co do SA PSP.
Powodzenia na badaniach

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2129 dnia: Sierpień 03, 2017, 07:52:32 »
Miał ktoś problem ze spirometrią we Wrocławiu?

Offline Pomiet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2130 dnia: Sierpień 03, 2017, 10:28:01 »
Jeśli wszystkie parametry krwi i moczu mam dobrze a tylko limfocyty mam 43.7% (norma w MSWiA 40% , prywatne 45%) to będzie problem?

Offline PSPatryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2131 dnia: Sierpień 03, 2017, 23:22:23 »
Wszystkie badania w normie ale cholesterol 230 czyli norma przekroczona o 30. Jest się czym martwić ?

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2132 dnia: Sierpień 04, 2017, 09:17:21 »
Na cholersterol, bilirubine i glukoze raczej patrzą, lepiej sobie popraw:)

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2133 dnia: Sierpień 06, 2017, 20:08:10 »
Czy podczas obiegówki któryś specjalista każe przenieść jakies zaswiadczenia od swojego lekarza rodzinnego o przebytych chorobach itp ?
Podbijam, jesli mozna proszę o odp :)

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2134 dnia: Sierpień 06, 2017, 22:27:33 »
Nie trzeba, tylko zaświadczenie o chorobach przewlekłych

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2135 dnia: Sierpień 08, 2017, 22:18:06 »
Panowie, mógłby ktoś z Was mi doradzić jak traktować wizytę u ortopedy i w niedalekiej przyszłości komisję. Otóż zrobiłem rtg kręgosłupa i opis mam następujący:
"niewielkie esowate skrzywienie kr.Th/L. Spłycona fizjologiczna lordoza kr. L. Pasmowate zagęszczenie tuż pod płytkami granicznymi trzonów kręgów L.- wyraz zmian przeciążeniowo-zwyrodnieniowych? nadczynności przytarczyc? - do rozważenia dalsza diagnostyka. poza tym wysokość trzonów i przestrzeni m-kr. zachowana."
Natomiast ortopeda na obiegówce napisał mi: "Przedmiotowo bez istotnych odchyleń. W dzieciństwie/przeszłości przebywa choroba scheuermanna ? ".
Podczas wizyty u lekarza ortopeda pytał się czy mam jakieś problemy z plecami, czy mnie coś boli itp. Odpowiedziałem mu, że nigdy z tym nie miałem problemu, uprawiam sport i czuję się bardo dobrze. W obiegówce napisał mi to co wyżej wspomniałem.

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2136 dnia: Sierpień 10, 2017, 10:21:26 »
Zabijał ktoś cholesterol? Wyszło mi 235 (norma 200)
Mam na to 4 dni.
Jakieś sugestie, rady?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2137 dnia: Sierpień 10, 2017, 20:25:08 »
Szukam osoby która robiła badania w szpitalu w Bydgoszczy, jesli jest ktos kto ma chwile to zapraszam na priv

Offline Thunder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2138 dnia: Sierpień 10, 2017, 20:41:47 »
Zabijał ktoś cholesterol? Wyszło mi 235 (norma 200)
Mam na to 4 dni.
Jakieś sugestie, rady?
jedz grejfruty dziennie po 2

Offline baart26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2139 dnia: Sierpień 11, 2017, 19:20:31 »
Witam, temat pewnie już był ruszany,  ale mógłby mi ktoś powiedzieć, co trzeba mieć ze sobą przed badaniami (w sensie dokumenty itp. )?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2140 dnia: Sierpień 11, 2017, 22:56:54 »
Skierowanie z komendy, DO i możesz wziąć książeczkę wojskową

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2141 dnia: Sierpień 12, 2017, 14:32:28 »
Jak sądzicie czy można i warto wziąć na komisję badania i orzeczenia lekarskie, które robiłem prywatnie ? Badania dotyczące tych co wyszły nie tak jak powinny, zostały zrobione od nowa i są poprawne.

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2142 dnia: Sierpień 12, 2017, 15:13:57 »
Jak sądzicie czy można i warto wziąć na komisję badania i orzeczenia lekarskie, które robiłem prywatnie ? Badania dotyczące tych co wyszły nie tak jak powinny, zostały zrobione od nowa i są poprawne.

Można i warto, ale nie wychodź z tym przed szereg. Używaj jeśli będzie potrzebne. Chodzi o retorykę pełną szacunku, poddaństwa i uległości szanownej komisji (wiesz o co chodzi). A jak wyciągasz, to kokieteria "Czy mogę pokazać wynik badań który robiłem w tej sprawie rok temu?"
Oni nie mogą czuć, że ich kwestionujesz. Ma się rozumieć.

Pozdrawiam

Offline DominikKowalski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2143 dnia: Sierpień 15, 2017, 18:56:26 »
Za kilka dni wybieram się do psychologa, po skierowaniu mnie tam przez PSP. Mam kilka pytań do Was:

1. Czy znajdę gdzieś wzór (jestem wzrokowcem) zadania, które polega na skreślaniu cyfr między cyframi parzystymi? Jakieś 2, 7?
2. Czy aparat krzyżowy będzie na 100%? Czy to tylko na kierowców, to samo z ciemnią jak to wygląda?
3. Ile "przykładów" mam obowiązek zrobić w metryce ravena i ile na to mam czasu? Trzeba się porządnie śpieszyć? To samo pytanie w temacie kostek domino.
4. Czy jeżeli daną część badań (dajmy na to ravena) zrobię "niezbyt dobrze" to mam dalej szanse na pozytywny wynik? Jest za wszystko suma punktów, czy trzeba być co najmniej "dobry" ze wszystkich części psychotestów?
5. I ostatnie pytanko, po zdaniu psychotestów na jakiej zasadzie, kiedy i od kogo dostaje dalej terminy do lekarzy. I jeżeli nie zdam psychotestów to widzimy się za co najmniej rok tak? Nie mam czasu na odwołanie się jak to jest w przypadku np. krzywej przegrody nosowej.

Dzięki z góry jeżeli ktoś po psychotestach będzie miał ochotę odpowiedzieć krótko na powyższe pytania ;)

Pozdrawiam!

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2144 dnia: Sierpień 16, 2017, 17:29:16 »
Cholesterol zbity po 4 dniach.

- Atoris (lek na cholesterol, na receptę)
- dużo błonnika (płatki owsiane, jabłka)
- grejpfruty
- inne dodatki które obniżają cholesterol (marchew jadłem, warzywa, siemię lniane, czosnek, łyżeczkę oleju rzepakowego (omega 3)
- wstrzemięźliwość od pokarmów zawierających cholesterol (Zwierzęce)

Poniedziałek: 237
Środa: 235
Czwartek: pierwszy dzień diety i pierwsza tabletka Atoris
Piątek: 261
Poniedziałek: 186

Zdolny.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2145 dnia: Sierpień 16, 2017, 20:31:01 »
Tabletke 20mg brales(cala) czy polowa dawki?

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2146 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:26:59 »
Panowie za wysoka glukoze mam na badaniach. 112. Co oni teraz ze mna zrobia? Beda kazac powtórzyć badania czy juz out?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2147 dnia: Sierpień 17, 2017, 13:19:13 »
Popraw sobie badania w właściwym szpitalu.

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2148 dnia: Sierpień 17, 2017, 18:45:46 »
Zbijał ktos już tak wysoka glukoze?

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2149 dnia: Sierpień 18, 2017, 01:02:17 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 13:32:16 wysłana przez Rico650 »