Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 971620 razy)

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2100 dnia: Lipiec 26, 2017, 13:41:08 »
Robilen dzis morfologie sam sobie. Mam podwyzszone limfocyty i monocyty i za niskie neutrofili i bazofile. W piatek bede u swojego lekarza z tym. Ale moze ktos bedzie potrafil zinterpretowac te badania w stosunku do tego co mnie czeka w szpitalu. Mam sir obawiac tych wynikow?

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2101 dnia: Lipiec 26, 2017, 13:50:00 »
Panowie miał ktoś u laryngologa problem z próbą błędnikową ? Mianowicie audiogram i całą reszta przeszedłem natomiast w po wlaniu wody w lewe ucho nie dostałem oczopląsu a w prawym jak wlali wszystko było ok ale lekarka kazała mi przyjść jutro i jeszcze raz mi zrobi próbę błednikową na to lewe ucho....Orientuje się ktoś co będzie jak tej próby znowu nie przejdę ? Będzie możliwośc gdzieś prywatnie zrobić sobie takie badanie i zanieść do komisji ? Czy też komisja będzie decydować czy jestem zdolny do słuzby ?

Offline pawel2112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2102 dnia: Lipiec 26, 2017, 14:39:30 »
Robilen dzis morfologie sam sobie. Mam podwyzszone limfocyty i monocyty i za niskie neutrofili i bazofile. W piatek bede u swojego lekarza z tym. Ale moze ktos bedzie potrafil zinterpretowac te badania w stosunku do tego co mnie czeka w szpitalu. Mam sir obawiac tych wynikow?
Też miałem plus jeszcze obniżone leukocyty bo byłem pp chorobie i jeśli chodzi o Kraków bez problemu

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2103 dnia: Lipiec 26, 2017, 19:04:07 »
Panowie miał ktoś u laryngologa problem z próbą błędnikową ? Mianowicie audiogram i całą reszta przeszedłem natomiast w po wlaniu wody w lewe ucho nie dostałem oczopląsu a w prawym jak wlali wszystko było ok ale lekarka kazała mi przyjść jutro i jeszcze raz mi zrobi próbę błednikową na to lewe ucho....Orientuje się ktoś co będzie jak tej próby znowu nie przejdę ? Będzie możliwośc gdzieś prywatnie zrobić sobie takie badanie i zanieść do komisji ? Czy też komisja będzie decydować czy jestem zdolny do słuzby ?

Dziwne, że na jednym oku nie miałeś, a na drugim wszystko ok, brałeś jakieś tabletki uspokajające w ciągu ostatniego tygodnia ? Alkohol, jakieś używki, ogólnie substancje, które zaburzają świadomość?

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2104 dnia: Lipiec 26, 2017, 21:18:18 »
nic takiego tylko piwko wypiłem dzień wcześniej

Offline Strażak_SAPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2105 dnia: Lipiec 26, 2017, 22:05:42 »
Witam, wiecie za co komisja odrzuca, jesli chodzi o RTG kręgosłupa? znacie jakieś przykłady?

Offline Kamil98

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2106 dnia: Lipiec 26, 2017, 22:07:42 »
Wiem, że rotacje coś tam coś tam zostawia. Ja miałem skoliozę i przeszedłem

Offline Thunder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2107 dnia: Lipiec 27, 2017, 21:03:37 »
może mi ktoś powiedzieć jak wygląda badanie u pulmonologa (kato)?

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2108 dnia: Lipiec 27, 2017, 21:05:27 »
Jestem aktualnie w trakcie badań i powstało małe zamieszanie z laryngologiem. Otóż zrobiłem audiogram i wyszedł, że tak mówiąc źle. Podczas wizyty powiedziałem doktorowi, że jest to niemożliwe, ponieważ kilka dni wcześniej zrobiłem w ramach własnej kontroli takie samo badanie i wyszło poprawnie (w normie). Laryngolog postanowił wysłać mnie na kolejne takie samo badanie, tylko że w innym gabinecie. Trzecie badanie wyszło również poprawnie (wszystko w normie). Poszedłem z tym trzecim badaniem do laryngologa i powiedział mi, że na obiegówce mi nie napisze czy zdolny, czy też niezdolny. Mam ukazać wszystkie 3 badania audiogramu przed komisją i to komisja podejmie decyzję. Jest czego się obawiać w związku z tym czy powinni się przychylić raczej do dwóch poprawnych badań audiogramu ?
Ponawiam, ktoś doradzi lub podpowie ?

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2109 dnia: Lipiec 28, 2017, 01:37:28 »
Czy podczas obiegówki któryś specjalista każe przenieść jakies zaswiadczenia od swojego lekarza rodzinnego o przebytych chorobach itp ?

Offline Bolecina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2110 dnia: Lipiec 28, 2017, 07:55:54 »
Jestem aktualnie w trakcie badań i powstało małe zamieszanie z laryngologiem. Otóż zrobiłem audiogram i wyszedł, że tak mówiąc źle. Podczas wizyty powiedziałem doktorowi, że jest to niemożliwe, ponieważ kilka dni wcześniej zrobiłem w ramach własnej kontroli takie samo badanie i wyszło poprawnie (w normie). Laryngolog postanowił wysłać mnie na kolejne takie samo badanie, tylko że w innym gabinecie. Trzecie badanie wyszło również poprawnie (wszystko w normie). Poszedłem z tym trzecim badaniem do laryngologa i powiedział mi, że na obiegówce mi nie napisze czy zdolny, czy też niezdolny. Mam ukazać wszystkie 3 badania audiogramu przed komisją i to komisja podejmie decyzję. Jest czego się obawiać w związku z tym czy powinni się przychylić raczej do dwóch poprawnych badań audiogramu ?
Ponawiam, ktoś doradzi lub podpowie ?

Nic się nie bój...

Offline Arek94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2111 dnia: Lipiec 29, 2017, 21:56:57 »
Nie chciałem zakładać nowego tematu , więc zapytam tutaj. Czy w czasie nauki w szkole również przechodzimy jakieś okresowe badania lekarskie? coś na wzór tych aktualnych?

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2112 dnia: Lipiec 30, 2017, 14:45:18 »
Czy ktoś przeszedł morfologie w Rzeszowie z bilirubiną  1.4 (albo ogólnie ponad 1.2)? będę musiał poprawiać morfologię czy powinno przejść?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2017, 14:55:06 wysłana przez pawel.lub »

Offline Michalekbrw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2113 dnia: Lipiec 30, 2017, 15:48:36 »
Nie wiem jak jest w Rzeszowie ale poznan podszedł do tego rygorystycznie i musiało być wszystko w normie. Ale najpierw idz na komisje moze przejdzie a jak nie to zrob prywatnie pozniej i doniec ja mialem 14 dni na to. Sam zbijalem bili z 2,5 na 1,0. Także twoja różnica jest bardzo mała wystarczy dużo pić i dobrze jeść i odpoczywać.

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2114 dnia: Lipiec 30, 2017, 16:19:55 »
No właśnie badanie miałem w piątek. Kupiłem sobie tabletki essential forte (czy jakoś tak), przez te 2 dni jem raczej dobrze, pije też sporo, jutro pójdę na komisje i jak nie przejdzie to od razu poprawie morfologię. Pytanie czy w ciągu tych 2 dni da radę ona spaść o te 0.2?

Offline Michalekbrw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2115 dnia: Lipiec 31, 2017, 08:06:36 »
Jasne ze tak. Na moim przykladzie w dniu badania w szpitalu msw miałem 2,5 następnego dnia robiłem w innym laboratorium żeby wykluczyć błąd sprzętu. Przez dobę od pierwszego do drugiego badnaia wypiłem około 15 litrów wody jadłem rzeczy lekko strawnie + hepatil następnego dnia miałem 1,9. Woda wypłukala sporo. Przez kolejne dni robiłem to co wcześniej+ karczoch i po 5 dniach z 2,5 spadło do 1,0. Przez cały czas czułe,  sie głodny i latalem  do łazienki ale opłacało się  ^_^   

Dlaczego masz tylko dwa dni na zbicie ?

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2116 dnia: Lipiec 31, 2017, 09:54:28 »
Zle zrozumialem pewne sprawy, myslalem ze na komisje mam isc zaraz po morfologii i wtedy ewentualnie poprawiac ją. Morfologie mialem w piatek a w poniedzialek audiogram i myslalem ze od razu beda mi kazali porawiac. Badania koncze 14.08 do tego czasu dobra dieta, essentiale forte, duzo wody i jakies badania kontrolne ewentualnie. A i jeszcze pytanie. Czy jak sie odwoluje to badania musze robic w mswia? W tym przypadku w rzeszowie czy moge jakos prywatnie u siebie?

Mam jeszcze jedna sprawe. Koledze po rtg kregoslupa wyszlo ze ma wyrownanie lordozy kregoslupa ledzwiowego i zwezenie tarczy miedzykregowej. Jest to cos powaznego? Dyskwalifikuje go to czy jest szansa ze przejdzie komisje? Mswia rzeszow.

Offline Michalekbrw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2117 dnia: Lipiec 31, 2017, 10:15:55 »
Prywatnie i wystarczy dostarczyć. Jak będziesz miał dobry wynik to szybko do Rzeszowa i oddać.

Offline fjuczer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2118 dnia: Lipiec 31, 2017, 10:55:38 »
Jeżeli mam już podbitych wszystkich lekarzy to na komisji mogą się przyczepić do badań z krwi i moczu ? Bo jedynie co mi na badaniach wyszło to urobilinogen 33 umol/l, gdzie większość miała ujemny lub w normie. Ale było parę osób które miało takie wyniki jak ja . I nie wiem teraz czy się obawiać że komisja mi będzie kazała robić powtórkę czy mogę czekać spokojnie na komisję :/

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2119 dnia: Lipiec 31, 2017, 11:04:06 »
Jak komiscja zadecyduje to bedziesz musial zrobic powtorke. Ja np mam bilirubine 1.4 a komisje mam za 2 tygodnie. Nie wiem na co mam sie przygotowac ale lepiej nastawic sie na poprawke. Ja wlasnie zaczalem diete i ogolnie przygotowania do tej poprawki.

Offline zonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2120 dnia: Lipiec 31, 2017, 11:15:28 »
Czy ktoś przeszedł morfologie w Rzeszowie z bilirubiną  1.4 (albo ogólnie ponad 1.2)? będę musiał poprawiać morfologię czy powinno przejść?
Kolega miał 1,4 czy tam 1,5  i nie robili problemów w Rzeszowie. Ale dla zabezpieczenia zrobił parę dni diety i miał w zapasie drugi wynik, który był w normie.

Offline pawel.lub

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2121 dnia: Lipiec 31, 2017, 12:15:24 »
Mam zamiar zrobic tak samo, dzieki za info kolego:)

Offline przyszłystrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2122 dnia: Lipiec 31, 2017, 19:26:40 »
Witam bardzo serdecznie wszystkich piszących na forum. Mam pytanie czy przechodził ktoś w ostatnich miesiącach badanie psychologiczne? Jak to wygląda? Ile czasu trwa? Bardzo proszę o odpowiedź  :)

Offline baart26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2123 dnia: Lipiec 31, 2017, 19:28:34 »
Mógłby ktoś podrzucić, jakie parametry badają jeśli chodzi o krew i mocz? Mam komisje jakoś w sierpniu w Pzn,  i chciałbym spr już teraz czy wszystko w normie :)

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2124 dnia: Lipiec 31, 2017, 21:36:56 »
Mógłby ktoś podrzucić, jakie parametry badają jeśli chodzi o krew i mocz? Mam komisje jakoś w sierpniu w Pzn,  i chciałbym spr już teraz czy wszystko w normie :)
Analityka ogólna moczu, immunologia, krwinki białe, krwinki czerwone, płytki krwi, glukoza, bilirubina, kreatynina.
Który masz numer?