Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962334 razy)

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2076 dnia: Lipiec 18, 2017, 20:22:37 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 13:35:37 wysłana przez Rico650 »

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2077 dnia: Lipiec 18, 2017, 22:01:09 »
Panowie, a jak to jest gdy w rtg kręgosłupa w opisie napisano spłycona fizjologicznie lordoza (wyraz zmian przeciążeniowo- zwyrodnieniowych,na koniec znak zapytania), lekarz ortopeda powiedział, że nie widzi żadnych objawów gdy oglądał mnie podczas wizyty, przy skłonach itp. Osobiście nigdy nie miałem problemów z kręgosłupem i przez cały czas czuję się bardzo dobrze, to samo powiedziałem ortopedzie. Na obiegówce napisał, że brak istotnych objawów i jeszcze jedno zdanie, którego nie mogę się doczytać na koniec ze znakiem zapytania...

Offline woxp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2078 dnia: Lipiec 18, 2017, 22:44:40 »
Widzę że w każdym mieście są inne badania, w Katowicach nie robią rtg kręgosłupa, tylko klatki i zatok  :fiuu:

Offline KaRoX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2079 dnia: Lipiec 19, 2017, 18:13:14 »
asdf
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 22:14:20 wysłana przez KaRoX »

Offline Welfrom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2080 dnia: Lipiec 19, 2017, 19:57:00 »
Mam pytanie : Jestem przed komisją z naboru SA. Mam nie wielki brak czwartego palca lewej ręki. Dosłownie o długość paznokcia. Ortopeda i wszyscy inni lekarze stwierdzili, że jestem zdolny. Czy ten palec może być problem dla komisji, jeśli lekarze są zgodni? W rozporządzeniu jest napisane, że jeśli nie uposledza on chwytu to mogę być zdolny lub nie. Ja mam chwyt taki jak przed wypadkiem. Co sądzicie?

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2081 dnia: Lipiec 19, 2017, 19:58:39 »
Mam pytanie : Jestem przed komisją z naboru SA. Mam nie wielki brak czwartego palca lewej ręki. Dosłownie o długość paznokcia. Ortopeda i wszyscy inni lekarze stwierdzili, że jestem zdolny. Czy ten palec może być problem dla komisji, jeśli lekarze są zgodni? W rozporządzeniu jest napisane, że jeśli nie uposledza on chwytu to mogę być zdolny lub nie. Ja mam chwyt taki jak przed wypadkiem. Co sądzicie?

W jakim mieście komisja?

Offline Welfrom

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2082 dnia: Lipiec 19, 2017, 20:06:11 »
Kraków

Offline Pomiet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2083 dnia: Lipiec 20, 2017, 13:44:44 »
Siemka. Był ktoś ostatnio na badaniach w MSWiA w Bydgoszczy? Czego po lekarzach się można spodziewać?

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2084 dnia: Lipiec 20, 2017, 22:26:30 »
Witam. Ile od orzeczenia komisji mam czasu żeby się odwołać ?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2085 dnia: Lipiec 20, 2017, 22:43:02 »
Mam pytanie : Jestem przed komisją z naboru SA. Mam nie wielki brak czwartego palca lewej ręki. Dosłownie o długość paznokcia. Ortopeda i wszyscy inni lekarze stwierdzili, że jestem zdolny. Czy ten palec może być problem dla komisji, jeśli lekarze są zgodni? W rozporządzeniu jest napisane, że jeśli nie uposledza on chwytu to mogę być zdolny lub nie. Ja mam chwyt taki jak przed wypadkiem. Co sądzicie?
Zalezy od lekarza, każdy przypadek rozpatrywany jest osobno, oby Ci sie udalo :)

Offline woxp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2086 dnia: Lipiec 21, 2017, 09:17:32 »
Witam. Ile od orzeczenia komisji mam czasu żeby się odwołać ?
14 dni

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2087 dnia: Lipiec 21, 2017, 15:43:00 »
Czy ktoś miał może problem ze zbyt niskim poziomem cholesterolu całkowitego? Norma od 140, osobiście mam 129. Komisja w Katowicach.

Offline Thunder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2088 dnia: Lipiec 21, 2017, 21:33:20 »
ja też z cholesterolem wyszło mi 118 i lekarka przed ekg jak sie pytałem powiedziała że jak się bd czepiać to powiedzieć że się odchudzasz

Offline krzysztofgrabarczuk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2089 dnia: Lipiec 21, 2017, 22:35:47 »
mam pytanie, miałem 4 lata temu rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego, w kolanie po rekonstrucji znajduje się jakaś śruba i dziś ortopeda mnie nie przepuścił, z kolanem nie mam żadnych problemów w niczym mnie nie ogranicza,pełny wyprost, pełne zgięcie, mięśnie równe w obu nogach, czy mam jakieś szanse przy odwołaniu?

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2090 dnia: Lipiec 21, 2017, 23:12:42 »
ja też z cholesterolem wyszło mi 118 i lekarka przed ekg jak sie pytałem powiedziała że jak się bd czepiać to powiedzieć że się odchudzasz
Rozumiem. Ale miałeś już Komisję? Jeśli miałbyś na dniach - daj proszę znać, czy bez problemu przeszło.
W moim przypadku również najprawdopodobniej jest to efekt diety + treningów, po prostu.

Offline kamilo271

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2091 dnia: Lipiec 23, 2017, 18:46:31 »
Panowie jak wygląda komisja w Katowicach ? jeżeli mam wysztskie piecatki i badania w normie juz nic mnie nie badają tylko każą się rozebrać lukną czy wszystko jest na swoim miejscu i podniajaja pieczatke zdolny ?  :straz: :straz: :straz:

Offline Michalekbrw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2092 dnia: Lipiec 23, 2017, 19:18:50 »
Kamilo  juz mnóstwo razy padało odpowiedz na twoje pytanie

Offline 987654321

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2093 dnia: Lipiec 24, 2017, 18:21:03 »
Mam pytanie. W ile dni dam radę zrobić wszystkie badania w Katowicach? I czy psycholog zadaje jakieś pytania czy kończy się tylko na testach?

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2094 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:25:15 »
Jestem aktualnie w trakcie badań i powstało małe zamieszanie z laryngologiem. Otóż zrobiłem audiogram i wyszedł, że tak mówiąc źle. Podczas wizyty powiedziałem doktorowi, że jest to niemożliwe, ponieważ kilka dni wcześniej zrobiłem w ramach własnej kontroli takie samo badanie i wyszło poprawnie (w normie). Laryngolog postanowił wysłać mnie na kolejne takie samo badanie, tylko że w innym gabinecie. Trzecie badanie wyszło również poprawnie (wszystko w normie). Poszedłem z tym trzecim badaniem do laryngologa i powiedział mi, że na obiegówce mi nie napisze czy zdolny, czy też niezdolny. Mam ukazać wszystkie 3 badania audiogramu przed komisją i to komisja podejmie decyzję. Jest czego się obawiać w związku z tym czy powinni się przychylić raczej do dwóch poprawnych badań audiogramu ?

Offline Arek94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2095 dnia: Lipiec 25, 2017, 20:56:37 »
Na luzie. Ja tak samo miałem z Pulmunologiem . Na RTG wyszło, mam jakiegoś guza i lekarka kazała zrobić tomografię, zrobiłem i okazało się, że to zwykłe zwapnienie. poszedłem znów do lekarki z komisji, zobaczyła, że wynik w normie, wiec podpisała bez problemu.
Także nie masz się czego obawiać - na bank będzie ok.

Ps. Dostał ktoś, z Poznania, jakiś dokument po pozytywnym przejściu komisji? tak , jak kolega z Krakowa pisze.

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2096 dnia: Lipiec 25, 2017, 22:07:04 »
Informacja dla przyszłych kandydatów / osób startujących odnośnie zbyt niskiego cholesterolu.
Dziś pozytywnie przeszedłem komisję, lekarz nawet za bardzo nie zwrócił uwagi na jego obniżenie. Sam osobiście (dla siebie) zrobiłem powtórny wynik cholesterolu, i po 3 dniowym odpuszczeniu diety, a wręcz podjadaniu bardziej tłustych rzeczy - 157.
Dlatego sugeruję nie przejmować się za bardzo, no chyba, że wynik faktycznie jest bardzo niski, co może świadczyć o poważniejszych problemach m.in z wątrobą, albo bodajże nadczynnością tarczycy.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2097 dnia: Lipiec 25, 2017, 22:22:19 »
Na luzie. Ja tak samo miałem z Pulmunologiem . Na RTG wyszło, mam jakiegoś guza i lekarka kazała zrobić tomografię, zrobiłem i okazało się, że to zwykłe zwapnienie. poszedłem znów do lekarki z komisji, zobaczyła, że wynik w normie, wiec podpisała bez problemu.
Także nie masz się czego obawiać - na bank będzie ok.

Ps. Dostał ktoś, z Poznania, jakiś dokument po pozytywnym przejściu komisji? tak , jak kolega z Krakowa pisze.

Nieee. Było mówione, że szkoła dopiero przyśle list. Poza tym można zadzwonić do komisji i się spytać czy wszystko jest okej, ale jeśli lekarze przybili Ci pieczątki to nie ma co się denerwować.

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2098 dnia: Lipiec 25, 2017, 22:56:45 »
Panowie, planuje przed badaniami (zaczynam w połowie sierpnia) zrobic sam sobie morfologie. ZNacie jakies metody na regulowanie wynikami np czerwonych krwinek lub cholerterolu?

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2099 dnia: Lipiec 25, 2017, 23:19:11 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 13:32:59 wysłana przez Rico650 »