Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962497 razy)

Offline strazakwojtek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1825 dnia: Grudzień 08, 2016, 12:35:09 »
Witam!
Mam pytanie czy jest ktoś na forum co miał problem z audiogram-em i kręgosłupem na komisji lekarskiej, jeśli tak proszę o kontakt na PW.
Pytanie czy na komisje mogę przynieść audiogram z innego miejsca niż szpital MSW?(do okulisty dostarczyłem badanie z ciemni co robiłem na C i było OK)
I ostatnie pytanie jak wygląda sprawa odwołania się od komisji, z wcześniejszych komentarzy wyczytałem, że odwołanie do wojewódzkiej ta posyła te papiery do Centralnej, a potem trafiam do wojewódzkiej czy już centralnej ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1826 dnia: Grudzień 08, 2016, 14:37:27 »
Pytanie czy na komisje mogę przynieść audiogram z innego miejsca niż szpital MSW?(do okulisty dostarczyłem badanie z ciemni co robiłem na C i było OK)

Nie możesz. Znaczy się możesz, ale nie będzie to brane pod uwagę.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Lukkey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1827 dnia: Grudzień 08, 2016, 17:20:58 »
Witam wszystkich!

4 lata temu miałem operację prostowania przegrody nosowej - niestety totalnie zepsutą przez lekarza czego efektem była nadal krzywa przegroda i blizny w jej okolicach wewnątrz nosa. Obecnie jestem 3 tygodnie po drugiej operacji, lekarz operujący mnie tym razem prywatnie zapewnił, że zrobił wszystko co dało się zrobić w mojej sytuacji niestety przegroda nie jest idealnie prosta (i już nie będzie) i wokół niej nadal są zauważalne blizny z poprzedniej operacji (czego już lepiej nie da się poprawić, przegroda w pełni drożna, małżowiny nosowe skorygowane). I tutaj pojawia się moje pytanie czy ktoś z Was miał może taką lub podobną sytuację i jak odniosła się do tego komisja?

Drugą rzeczą jest sprawa alergii - jestem alergikiem (roztocza) w początkowym etapie odczulania (jak wiadomo odczulanie może trwać nawet kilka lat i w większości przypadków nie leczy całkowicie alergii tylko ją zmniejsza). Nie mam żadnych wielkich objawów alergicznych typu łzawienie, puchnięcie oczu, napady kichania/kataru itp. czasami lekkie swędzenie i zaczerwienienie skóry. Nie przeszkadza mi to w codziennym życiu ani podajmowaniu pracy w ciężkich warunkach (która nie raz wykonywałem). W związku z tym mam następujące pytanie czy na komisji lekarskiej są wykonywane jakieś badania typowo pod kątem alergicznym z krwi/moczu/czegokolwiek innego? Oraz czy przyjmowanie leków na alergie może wyjść w morfologii lub rozmazie krwi? Na koniec dodam jeszcze, że wyniki ww badań mam "książkowe" a spirometria sporo ponad normę.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony ;)

Offline Damian1302

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1828 dnia: Grudzień 08, 2016, 19:39:14 »
Witam. Chciałbym zacząć przygotowania do SA w Poznaniu. Jestem pod kontrolą poradni kardiologicznej ponieważ mam małą niedomykalność aortalną. Czytałem kryteria z Ustawy z 24 grudnia 2014 odnośnie badań ale nie wiem do jakiej kategorii zalicza się mój problem. Kardiolog u którego mam wizyty powiedział że to nie jest nawet wada serca i nie ma wpływu na moje życie.  Czy wie ktoś może jak do tego typu spraw podchodzi komisja lekarska? Słyszeliście coś na ten temat?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1829 dnia: Grudzień 08, 2016, 20:55:53 »
Witam. Chciałbym zacząć przygotowania do SA w Poznaniu. Jestem pod kontrolą poradni kardiologicznej ponieważ mam małą niedomykalność aortalną. Czytałem kryteria z Ustawy z 24 grudnia 2014 odnośnie badań ale nie wiem do jakiej kategorii zalicza się mój problem. Kardiolog u którego mam wizyty powiedział że to nie jest nawet wada serca i nie ma wpływu na moje życie.  Czy wie ktoś może jak do tego typu spraw podchodzi komisja lekarska? Słyszeliście coś na ten temat?

Podczas komisji lekarskiej do sa psp nie muszą wszystkiego wiedzieć, jak im nie wyjdzie podczas badania nic to będzie dobrze ;)

Offline Damian1302

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1830 dnia: Grudzień 08, 2016, 22:54:21 »
No tak to prawda. Dodało mi to otuchy. A wiecie może jakie badania wykonuje kardiolog na komisji?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1831 dnia: Grudzień 09, 2016, 14:20:41 »
No tak to prawda. Dodało mi to otuchy. A wiecie może jakie badania wykonuje kardiolog na komisji?

Z tego co mi wiadomo ekg wysiłkowe

Offline Damian1302

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1832 dnia: Grudzień 10, 2016, 11:42:20 »
Tylko ekg wysiłkowe?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1833 dnia: Grudzień 10, 2016, 13:16:58 »
No tak to prawda. Dodało mi to otuchy. A wiecie może jakie badania wykonuje kardiolog na komisji?

Z tego co mi wiadomo ekg wysiłkowe

Nic Nie wykonuje, mierzy cisnienie tylko.. proba wysilkowa jesli cos sie Nie spodoba kardiologowi..

Offline Damian1302

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1834 dnia: Grudzień 11, 2016, 15:08:38 »
Naprawdę?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1835 dnia: Grudzień 11, 2016, 17:17:33 »
Naprawdę?

No tak, przechodzilem badania to mowie Jak jest

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1836 dnia: Grudzień 11, 2016, 17:31:11 »
Naprawdę?

No tak, przechodzilem badania to mowie Jak jest


Różne komisje, różnie to wygląda.
Ja miałem zwykłe EKG kolega w innym mieście miał EKG wysiłkowe.
Ja nie miałem dermatologa - mnie przy okazji chyba chirurg pod tym kątem analizował (pytał o tatuaże, blizny itd itp)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1837 dnia: Grudzień 11, 2016, 18:11:14 »
Naprawdę?

No tak, przechodzilem badania to mowie Jak jest


Różne komisje, różnie to wygląda.
Ja miałem zwykłe EKG kolega w innym mieście miał EKG wysiłkowe.
Ja nie miałem dermatologa - mnie przy okazji chyba chirurg pod tym kątem analizował (pytał o tatuaże, blizny itd itp)

Ja np Nie mialem ani dermatologa ani chirurga..

Offline Damian1302

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1838 dnia: Grudzień 12, 2016, 19:56:20 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Offline bado3115

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1839 dnia: Grudzień 26, 2016, 17:37:06 »
Witam, w sierpniu starałem dostać sie do szkoly aspirantow,ale pani psycholog stwierdzila u mnie zaburzona wzrocznosc obuoczną.Gdy poszlem na komisje lekarska to dostalem niezdolny.Tlumaczylem na komisji ze okulistka nic nie stwierdzila i mowila ze jestem zdolny i co psycholog ma do wzroku.Odwolalem sie od tej decyzji i dopieru teraz dostalem odpowiedz ze mam sie wstawic do komisji w celu zbadania wzroku. Ale niewiem czy warto poniewaz szkola sie juz dawno zaczela.Czy to ma sens?



Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1840 dnia: Grudzień 26, 2016, 22:27:52 »
Witam, w sierpniu starałem dostać sie do szkoly aspirantow,ale pani psycholog stwierdzila u mnie zaburzona wzrocznosc obuoczną.Gdy poszlem na komisje lekarska to dostalem niezdolny.Tlumaczylem na komisji ze okulistka nic nie stwierdzila i mowila ze jestem zdolny i co psycholog ma do wzroku.Odwolalem sie od tej decyzji i dopieru teraz dostalem odpowiedz ze mam sie wstawic do komisji w celu zbadania wzroku. Ale niewiem czy warto poniewaz szkola sie juz dawno zaczela.Czy to ma sens?

A co masz do stracenia?

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1841 dnia: Grudzień 26, 2016, 23:05:48 »
Być może po pozytywnym odwołaniu będziesz mógł rozpocząć naukę za rok bez konieczności przechodzenia ponownie naboru.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1842 dnia: Grudzień 26, 2016, 23:33:22 »
Witam, w sierpniu starałem dostać sie do szkoly aspirantow,ale pani psycholog stwierdzila u mnie zaburzona wzrocznosc obuoczną.Gdy poszlem na komisje lekarska to dostalem niezdolny.Tlumaczylem na komisji ze okulistka nic nie stwierdzila i mowila ze jestem zdolny i co psycholog ma do wzroku.Odwolalem sie od tej decyzji i dopieru teraz dostalem odpowiedz ze mam sie wstawic do komisji w celu zbadania wzroku. Ale niewiem czy warto poniewaz szkola sie juz dawno zaczela.Czy to ma sens?
Jak to psycholog ci takie coś stwierdziła??  Okulista jest od oczu  :o

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1843 dnia: Grudzień 27, 2016, 22:02:19 »
koledzy a ile się czeka na przyjęcie do służby jeśli się przeszło pozytywnie komisję lekarską

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1844 dnia: Grudzień 27, 2016, 23:44:37 »
Zapytaj w sekretariacie to powiedzą Ci dokładnie wszystko zależy od KP/KM czy nabór robiony był na zapas czy na konkretny już wakat oraz od terminu ropoczęcia kursu jednoetapowego.

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1845 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:46:25 »
no właśnie w sekretariacie nie wiedzieli ile się zejdzie zanim przejdą papiery z komisji i ile się zejdzie z załatwianiem kursu

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1846 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:10:32 »
odnośnie papierów to komisja dosyła w czasie około 2 tygodni a kursy rozpoczynają się zgodnie z sporządzonym planem sprawdź gdzie Cie skierują i zobacz terminarz na stronie szkoły.

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1847 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:25:58 »
a przed szkoleniem odbywa się jakieś służby na jednostce czy dopiero po szkoleniu ?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1848 dnia: Grudzień 28, 2016, 14:41:06 »
Różnie różne KP/KM robią niby jest pismo byłego KG ze osoby ( posiadające odpowiednie przeszkolenia z OSP) mogą być w PB z pewnymi ograniczeniami w zakresie uczestnictwa w bezpośrednich dzianiach ratowniczych, ale nikt za bardzo nie chce ryzykować i najczęściej przyjmuje się delikwenta w dniu rozpoczęcia kursu ( przynajmniej w moim woj) .

Offline zaq123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1849 dnia: Grudzień 28, 2016, 21:21:27 »
To teraz wszystko zależy jak szybko komisja przyśle papiery a im się pewnie też nie śpieszy choć dr. mi powiedziała że do końca roku dokumenty powinny dojść do mnie i do komendy to myślę że w styczniu będzie wiadomo kiedy zaczynam itp