Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962193 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1800 dnia: Listopad 23, 2016, 22:19:48 »
witam panowie jak byście mogli pomuc byłbym bardzo wdzięczny mam na 1000m czas 2.58 czas na 50m 6.05 drążek na maksa harvard test 98 także też bardzo dobrze jestem wysportowaną osobą przszedłem wszystkie badania oprócz EKG komisja stwierdziła że mam obniżony rytm serca i skierowałą mnie na kolejne badanie EKG Holter po tym badaniu Holtera kazali mi się wstawić ponownie na komisję którą mam w poniedziałek ..... Dlaczego jej nie mogę przejść z tego względu że jestem tak wydolny ???? proszę panowie o pomoc szybką a co do poniedziałku dam wam znać werdykt komisji Pozdrawiam

usain bolt... ale słownik zgubił.. a czy na forum ktoś jest jasnowidzem co można powiedzieć jak nie widzimy twojego wyniku ekg...

Offline baart26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1801 dnia: Listopad 23, 2016, 22:38:01 »
Czy ktoś wie czy badają choroby związane z układem trawiennym? Mam kilka złogów na woreczku i no niestety kamice żółciowa... Czy jest przeprowadzane usg jamy brzusznej na komisji ?

zyraf

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1802 dnia: Listopad 23, 2016, 23:58:49 »
witam panowie jak byście mogli pomuc byłbym bardzo wdzięczny mam na 1000m czas 2.58 czas na 50m 6.05 drążek na maksa harvard test 98 także też bardzo dobrze jestem wysportowaną osobą przszedłem wszystkie badania oprócz EKG komisja stwierdziła że mam obniżony rytm serca i skierowałą mnie na kolejne badanie EKG Holter po tym badaniu Holtera kazali mi się wstawić ponownie na komisję którą mam w poniedziałek ..... Dlaczego jej nie mogę przejść z tego względu że jestem tak wydolny ???? proszę panowie o pomoc szybką a co do poniedziałku dam wam znać werdykt komisji Pozdrawiam

usain bolt... ale słownik zgubił.. a czy na forum ktoś jest jasnowidzem co można powiedzieć jak nie widzimy twojego wyniku ekg...

Biegał a nie czytał, co się czepiasz  :rolleyes:

A tak poważnie może tylko chcą Cię sprawdzić bo jeżeli jesteś bardzo wysportowany i wybiegany to Twoje tętno spoczynkowe będzie bardzo wolne. Odezwij się i powiedz na komisji, że bardzo dużo biegasz wręcz wyczynowo dlatego pewnie masz tak wolną akcje serca - swoją drogą lekarze to wiedzą więc może chcą mieć podkładkę, żeby w razie czego też chronić swój tyłek.

Offline sovec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1803 dnia: Listopad 24, 2016, 06:57:13 »
Czy ktoś wie czy badają choroby związane z układem trawiennym? Mam kilka złogów na woreczku i no niestety kamice żółciowa... Czy jest przeprowadzane usg jamy brzusznej na komisji ?
Na pewno kamica żółciowa Cie dyskwalifikuje. USG nie robią rutynowo, ale krew badają. A tam może Ci wyjść podwyższona bilirubina, albo GGTP i wtedy szukać przyczyn. Dbaj o dietę, żeby te wyniki zachować w normach i może nic nie wykryją wtedy

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1804 dnia: Listopad 24, 2016, 15:48:05 »
witam, czy ktoś miał na badaniach problem ze spłyconą lordoza oraz niewielkim lewostronnym skrzywieniem kręgosłupa lędźwiowego z rotacją w osi długiej? bo aktualnie przechodzę badania i odebrałem zdjęcie z prześwietlenia i tak jest opisane zdjęcie. Czytając ustawę nic jazno nie jest napisane tylko wady kręgosłupa Z/N..

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1805 dnia: Listopad 24, 2016, 17:23:46 »
witam, czy ktoś miał na badaniach problem ze spłyconą lordoza oraz niewielkim lewostronnym skrzywieniem kręgosłupa lędźwiowego z rotacją w osi długiej? bo aktualnie przechodzę badania i odebrałem zdjęcie z prześwietlenia i tak jest opisane zdjęcie. Czytając ustawę nic jazno nie jest napisane tylko wady kręgosłupa Z/N..

Nikt tu nie jest lekarzem i ci raczej na to pytanie nie odpowie :)w tych czasach chyba każdy ma jakąś skoliozę.... Wg ustawy jeśli to skrzywienie i lordoza nie upośledza zdolności ustroju to powinni dać Z :) Napisz jak będziesz po czy dostałeś Z/N i co mówili, powodzenia!  :straz: :straz:
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 17:56:02 wysłana przez Szeregowy123 »

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1806 dnia: Listopad 24, 2016, 18:18:48 »
Wiadomo ze nie ma tu lekarzy ale moze ktoś z forumowiczów miał taki przypadek dlatego pytam :fiuu:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1807 dnia: Listopad 24, 2016, 22:28:43 »
Wiadomo ze nie ma tu lekarzy ale moze ktoś z forumowiczów miał taki przypadek dlatego pytam :fiuu:

Przypadek mógł taki sam być, ale komisja nie jest centralna i nie opiera się na precedensach.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1808 dnia: Listopad 28, 2016, 10:16:25 »
Tak się złożyło, że 4 dni po zakonczeniu naboru w komendzie wypadł mi zabieg korekty przegrody nosowej.
Pytanie 1. Po jakim czasie od ogłoszenia ostatecznych wyników komenda wysyła na badania lekarskie?
Pytanie 2.Czy termin komisji lekarskiej zostaje ustalony odgórnie, czy jest on "elastyczny" i można przesunąc go w czasie o tydzień/dwa? Zależy mi na zagojeniu się w tym czasie nosa, bo wiadomo że to zadecyduje o mojej zdolności do służby.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 10:23:02 wysłana przez Ralg »

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1809 dnia: Listopad 29, 2016, 22:53:49 »
Na badaniach prześwietlają cały kregoslup czy robią tylko RTG klatki piersiowej? :gwiazdki:

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1810 dnia: Listopad 30, 2016, 09:19:35 »
Na badaniach prześwietlają cały kregoslup czy robią tylko RTG klatki piersiowej? :gwiazdki:

Czesc ledzwiowa przeswietlaja

Offline Adad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1811 dnia: Grudzień 01, 2016, 20:30:17 »
Witam mam pytanie czy do PSP jest robiony test na Wirus HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) który jest odpowiedzialny za kurzajki, brodawki itp.? A nawet jeśli to czy można pełnić służbę w PSP z HPV?
Z góry dziękuję za odpowiedź :straz:

Offline mianek9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1812 dnia: Grudzień 01, 2016, 22:53:02 »

Offline Remkam0908

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1813 dnia: Grudzień 01, 2016, 23:03:30 »
Jest ktoś kto przechodził badania w MSW w Bydgoszczy ? Jeśli jest taka osoba tutaj to prosiłbym o kontakt, mam pytanie :)

Offline Adad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1814 dnia: Grudzień 02, 2016, 14:16:45 »
Właśnie też to czytałem i pytam bo tam nic nie ma w temacie :cooo:

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1815 dnia: Grudzień 04, 2016, 12:13:44 »
Witam.
całości nie przeczytałem ale spora cześć i zauważyłem że każdy się obawia tych badań a co druga osobą ma krzywą przegrodę nosową aż sam zacząłem sie obawiać.
Panowie chciałem zapytać czy te badania sa takie same jak badania do OSP ????
Do OSP jako kierowca również miałem psychologa badania z krwi moczu laryngolog okulista audiogram spirometrie i coś tam jeszcze. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1816 dnia: Grudzień 04, 2016, 13:00:56 »
Witam.
całości nie przeczytałem ale spora cześć i zauważyłem że każdy się obawia tych badań a co druga osobą ma krzywą przegrodę nosową aż sam zacząłem sie obawiać.
Panowie chciałem zapytać czy te badania sa takie same jak badania do OSP ????
Do OSP jako kierowca również miałem psychologa badania z krwi moczu laryngolog okulista audiogram spirometrie i coś tam jeszcze.
Badania bardzo podobne ale wymagania inne niestety.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1817 dnia: Grudzień 05, 2016, 16:29:55 »
Wie ktoś jak się załatwia te dokumenty, że ma się ten zespół Gilberta?  :gwiazdki:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1818 dnia: Grudzień 05, 2016, 17:08:31 »
Wie ktoś jak się załatwia te dokumenty, że ma się ten zespół Gilberta?  :gwiazdki:

ale przechodzisz badania albo nie co możesz załatwiać..

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1819 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:11:53 »
Jak to nie masz co załatwiać? Skoro moje rodzeństwo ma podwyższoną bilirubinę, a piszą że lekarze wystawiają zaświadczenie to chyba mam co załatwiać...

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1820 dnia: Grudzień 05, 2016, 18:53:10 »
Jak to nie masz co załatwiać? Skoro moje rodzeństwo ma podwyższoną bilirubinę, a piszą że lekarze wystawiają zaświadczenie to chyba mam co załatwiać...

ale jesteś kandydatem?

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1821 dnia: Grudzień 05, 2016, 19:05:53 »
No gdybym nie był nie było by sprawy  :gwiazdki:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1822 dnia: Grudzień 05, 2016, 19:15:08 »
Jak to nie masz co załatwiać? Skoro moje rodzeństwo ma podwyższoną bilirubinę, a piszą że lekarze wystawiają zaświadczenie to chyba mam co załatwiać...

ale o jakiego lekarza chodzi?

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1823 dnia: Grudzień 05, 2016, 19:28:37 »
No właśnie nie wiem do kogo się udać z tym problem chyba spróbuję u rodzinnego

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1824 dnia: Grudzień 05, 2016, 20:53:34 »
Czy jest tu ktoś na forum, kto wytłumaczy mi to jak " chłopu na granicy " jaką można mieć wadę wzroku ?!? Nie chce, żeby ktoś podsyłał mi link do rozporządzenia MSWiA bo takie to sam sobie znalazłem. Z góry serdecznie dziękuje jakiejś miłej osobie ;)