Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962446 razy)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1425 dnia: Maj 20, 2015, 16:15:53 »
W jakim celu wykonuje się prześwietlenie klatki piersiowej? -_-
Gruźlica, nowotwory, ogólny obraz i ułożenie płatów, kształt serca, przegląd czy nie ma złamań, uszkodzeń kręgów, obraz wnęk płucnych, tyle co wiem  :wacko: :wacko:
EGO = 1 / wiedza

Offline Feys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1426 dnia: Maj 22, 2015, 21:00:24 »
Panowie wiecie może jak wygląda sprawa z kręgosłupem? Mam dość krzywy,chodzę na zabiegi i lekarz twierdzi,że do czasu rekrutacji (2 lata) wszystko powinno być ok,tzn na rentgenie i tak wyjdzie że mam krzywy ale tak to nie będzie widać.I tu pytanie,mam szanse jakieś czy jak zobaczą rentgen to mnie skreślą?

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1427 dnia: Maj 23, 2015, 01:07:10 »
Może się mylę i niech ktoś kto miał już te badania niech się wypowie bardziej obszernie. Ale uważam że lekarz to też człowiek i jeżeli coś Ci nie będzie przeszkadzało na na tyle by móc wykonywac ten zawód bezpiecznie dla swojego zdrowia i innych to myślę, że nie będzie Cię chciał na siłę uwalić. :straz:
Ps. BEZPIECZNIE (Chodzi mi o małe wady które każdy z tych osób na komisji na pewno bedzię jakieś miał nikt nie jest idealny)

Offline daniel.wu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1428 dnia: Maj 23, 2015, 08:53:12 »
Lekarz to tez czlowiek, ale sa tez ludzie i taborety, niestety. Z calym szacunkiem dla tych Panow oczywiscie, ale sa osoby, ktore jak maja takie widzimisie, upieprza i nie ma gadki. Na jakiejs glupocie. Dlatego kazdemu z Was zycze ludzi na komisji. Mala ciekawostka, bo sam myslalem ze to niemozliwe. Dwa dni temu zrobilem badania moczu i krwi i co sie okazalo? Za maly cholesterol (ponizej normy):D

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1429 dnia: Maj 23, 2015, 09:03:57 »
Przeszedłem te badania i tak jak kolega wcześniej pisał są różni ludzie. Jeżeli trafi się na normalnych to podejdą do ciebie jak do człowieka.

Offline stalken

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1430 dnia: Maj 26, 2015, 03:43:10 »
Witamm jestem nowy :-D mam kilka pytań do osób które przechodziły już przez badania lekarskie a mianowicie prosze o precyzyjne informacje odnośnie tego gdze się wykonuje badania "S.A.P.S.P.Kraków" i czy wykonuje się tam badanie wysiłkowe ekg i w jaki sposób można je oblać ?:-D Pytam dlatego że moje tetno wysiłkowe wacha się w granicach 160-180 i po wysiłku nie spada tak szybko jak powinno dodam że  miałem wykonywane wszystkie badania ekg zwykłe ,holter ,morfologia kilka lat temu i wszystko było git ja po prostu tak mam że moje serce szybciej wchodzi na obroty pozatym Spoczynkowe tetno mam w granicach 80-90 , w niczym mi to nie przeszkadza wytrzymałość np. Biegową mam bardzo dobrą i ogólnie nie mam z tym problemu ale jak może to odebrać lekarz ? Ktoś się oriętuje ?

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1431 dnia: Maj 26, 2015, 05:22:33 »
Witamm jestem nowy :-D mam kilka pytań do osób które przechodziły już przez badania lekarskie a mianowicie prosze o precyzyjne informacje odnośnie tego gdze się wykonuje badania "S.A.P.S.P.Kraków" i czy wykonuje się tam badanie wysiłkowe ekg i w jaki sposób można je oblać ?:-D Pytam dlatego że moje tetno wysiłkowe wacha się w granicach 160-180 i po wysiłku nie spada tak szybko jak powinno dodam że  miałem wykonywane wszystkie badania ekg zwykłe ,holter ,morfologia kilka lat temu i wszystko było git ja po prostu tak mam że moje serce szybciej wchodzi na obroty pozatym Spoczynkowe tetno mam w granicach 80-90 , w niczym mi to nie przeszkadza wytrzymałość np. Biegową mam bardzo dobrą i ogólnie nie mam z tym problemu ale jak może to odebrać lekarz ? Ktoś się oriętuje ?
Z tego co tu wcześniej pisali to nie wykonuje się takich badań. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz post na temat lekarzy i badań.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1432 dnia: Maj 26, 2015, 07:13:45 »
Lekarzem nie jestem, ale tętno spoczynkowe 80-90 to dużo. Dwa lata temu ktoś pisał, że komisja przyczepiała się do tego.

Offline stalken

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1433 dnia: Maj 26, 2015, 08:03:31 »

No z tym właśnie z tym 80 to różnie bywa zazwczaj jak się denerwuje to takie mam i tu ciekawostka " zawsze się denerwuje podczas badania " :-D  ale w domu jak sobie zwyk mierze to raczej 65-70 . to jak jest to badanie czy nie ma tego ekg wysiłkowe? obserwowałem ustawy i ma się zmienić lub już się zmieniła ustawa o PSP ale właśnie o tych badaniach nic nie piszą a na ten wątek z ekg trafiłem właśnie na tym forum ale temat był chyba z 2005

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1434 dnia: Maj 26, 2015, 09:27:55 »

No z tym właśnie z tym 80 to różnie bywa zazwczaj jak się denerwuje to takie mam i tu ciekawostka " zawsze się denerwuje podczas badania " :-D  ale w domu jak sobie zwyk mierze to raczej 65-70 . to jak jest to badanie czy nie ma tego ekg wysiłkowe? obserwowałem ustawy i ma się zmienić lub już się zmieniła ustawa o PSP ale właśnie o tych badaniach nic nie piszą a na ten wątek z ekg trafiłem właśnie na tym forum ale temat był chyba z 2005
jeżeli startujesz w zwykłym naborze, to tętno wysiłkowe odgrywa kluczową rolę w teście harvardzkim.

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1435 dnia: Maj 26, 2015, 09:57:14 »
Podczas badań czy to do szkoły czy po prostu do Straży jest próba wysiłkowa, a inaczej mówiąc EKG wysiłkowe, sprawdza ono pracę serca pod różnymi obciążeniami i po wysiłku.

Offline stalken

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1436 dnia: Maj 26, 2015, 17:18:44 »
Wiem,wiem  ale ja startuje do szkoły Aspirantów a nie z ulicy na szeregowca

Offline stalken

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1437 dnia: Maj 26, 2015, 17:26:38 »
Aha a ktoś się orientuje jak to oblać bo czytałem to głownie chodzi w tym ekg o wykrycie wad serca a ja nic takiego nie mam ale nw jak będzie z tym pulsem . A z Krakowskiej Aspirantówki gdzie na badania odsyłają , do Krakowa , Warszawy ? I jak to się odbywa ? Każdy w swoim zakresie czy wszyscy skoordynowaną gupą ?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1438 dnia: Maj 27, 2015, 00:01:08 »
Stary Twój czwarty post na forum a Ty jak dziecko we mgle obudziłeś się dopiero teraz że trzeba złożyć papiery i martwić sie badaniami. Ogarnij sie na spokojnie i przystąp za rok a nie zajmiesz miejsce osobom o które walczą  po raz kolejny. I zastanów sie czy to jest dla Ciebie... A co ja Ci będę gadał, psycholog zweryfikuję Twoją motywacje do sluzby.

Z tego co mi wiadomo to odwołania idą chyba do tego samego szpitala MSW w ktorym sie przechodzilo badania.

Offline stalken

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1439 dnia: Maj 27, 2015, 00:50:07 »
Po 1 papiery wysłane po 2 testy wyuczone po 3 sprawność na maksa po 4 nie myśl sobie ,że chce iść do straży z przypadku . wystartuj za rok kpisz sobie ... Jak masz tyle czasu to sam sobie startuj a nie leczysz kompleksy bo Ci się rok temu nie udało, nic tu po mnie dzięki wszystki za wcześniejsze rady elo

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1440 dnia: Maj 28, 2015, 00:09:29 »
Zaciekawił mnie ten wątek z odwołaniem na komisji lekarskiej wie ktoś może o co chodzi i jak to wygląda bo czytałem o tej wadzie przegrody nosowej, że ktoś się odwołał zrobił zabieg i dostał się na szkołę. Coś takiego zrozumiałem może ktoś to rozwinąć :) jak to jest ?
Ps. Szukałem na innych forach z innych lat i nie mogłem znaleźć więc pytam sie tutaj :)

Offline Berni223

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1441 dnia: Maj 28, 2015, 09:10:20 »
Odwołania dotyczące krzywej przegrody nosowej lub wady wzroku są w większości respektowane, i dają te komisje czas na skorygowanie tych wad. Były takie przypadki że ktoś przychodził po 2-3 tygodniach na unitarkę, bo miał zabieg na oczy.

Offline konduktor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1442 dnia: Czerwiec 10, 2015, 22:31:00 »
Cześć. Może wiecie, jak jest w przypadku braku migdałków - wszystkie trzy usunięte. Zdolny czy nie ma szans?

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1443 dnia: Czerwiec 12, 2015, 01:34:20 »
Mam pytanie wiecie może na kiedy są planowane badania w tym roku, bo planuje wyjazd na wakacje i nie wiem kiedy najlepiej :) a musi to byc gdzieś środek lipca :D.
PS. wiem jeszcze sie nie dostałem itp ale lepiej wszystko zaplanować jak na czymś komuś zależy :D  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2015, 17:47:32 wysłana przez robn »

razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1444 dnia: Czerwiec 12, 2015, 14:24:27 »
Jak się dostaniesz to się dowiesz kiedy badania, nie wiadomo nawet gdzie, różnie to może być, możesz się równie dobrze bujać cały lipiec i sierpień praktycznie, nikt nie powie jak będzie. W tematach z zeszłych lat jest wszystko opisane.

Offline 93szymon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Maszeruj albo giń!!
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1445 dnia: Czerwiec 13, 2015, 11:50:11 »
a jak przegroda nosowa u Was? byliście u laryngologa? podobno na tym trochę osób odpada. :gwiazdki:
No pain no gain!!

Offline Aleksander3107

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1446 dnia: Czerwiec 13, 2015, 14:36:34 »
byłem pytałem zrobiłem zimą teraz się na martwię czy przejdzie czy nie ;)

Offline Robert170892

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1447 dnia: Czerwiec 15, 2015, 22:37:39 »
Witam. Latałem ostatnio z obiegówką po Olsztynie. Część lekarzy mam już za sobą. I tu jest pies pogrzebany. W spirometrii mam stopień powtarzalności w NLHEP: C.
Czy komisja może się do tego przyczepić? (wiem że najlepiej byłoby mieć A). Laryngolog mi też coś nakreślił o krzywej przegrodzie. (nie moge sie dokladnie rozczytac) :huh: Czy będzie możliwość odwołania się od wyniku komisji i dokonanie zabiegu prostowanie nosa czy raczej jest już pozamiatane? Dzieki za odp

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1448 dnia: Czerwiec 16, 2015, 18:29:00 »
Odwołać się chyba zawsze można  :fiuu:
JA mam pytanie wam też tak ciężko idzie z tym zaświadczeniem na część sprawnościową. Byłem u lekarza (pierwszego kontaktu) to 2 mi odmówiło i kazało udać się do lekarza sportowego i najpierw wykonać kilka badań...  Nie sądziłem, że z tym taki problem  :gwiazdki:.

Offline krzysztofgrabarczuk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1449 dnia: Czerwiec 17, 2015, 03:51:34 »
Czy mógłby ktoś w jednym poscie opisać wszystkie badania które mają miejsce podczas rekrutacji do straży?kiedy wgl. odbywają się te badania?