Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962619 razy)

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1125 dnia: Lipiec 23, 2014, 09:50:26 »
czy przez slaba spirometrie mozna odpasc na komisji msw?? mam slabe wyniki,  raczej nie mam astmy, biegam po 6-10km 4 razy w tygodniu, plywam 40-60 basenow, nurkuje, zadnego kaszlu, dusznosci,  zupelnie nic, jedynie co to chyba papierosy 20-30 na dzien,

Przed badaniem powiedz, że palisz.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline burza1993

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1126 dnia: Lipiec 24, 2014, 22:41:56 »
Siema. Ktoś ma badania 29 lipca w Katowicach? Zapraszam na priv ;)

Offline Radar0691

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1127 dnia: Lipiec 25, 2014, 15:54:57 »
W Krakowie po badaniach jezeli wynik jest pozytywny to juz nic wiecej nie robimy tak ? Komisja sama odsyla dokumenty wraz z decyzja do  szkoly ?

Offline Cadrona

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1128 dnia: Lipiec 25, 2014, 16:35:16 »
Właśnie. Ja juz jestem 10 dni od badań sapsp poznań a nadal nie dostałem żadnego listu...

Offline AssHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1129 dnia: Lipiec 25, 2014, 20:54:49 »
Odpadł ktoś na ortopedzie na badaniach do SGSP? Jeżeli tak to mogę wiedzieć na czym?

Offline patrice.93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1130 dnia: Lipiec 25, 2014, 21:41:45 »
Dostał na ktoś list i skierowanie na badania z rezerwy z Częstochowy?

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1131 dnia: Lipiec 26, 2014, 01:07:00 »
Witam! Wie ktoś jak jest z nadmierną kifozą na komisji?

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1132 dnia: Sierpień 18, 2014, 19:34:16 »
Mam do was pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi nigdzie na forum.  Sprawa dotyczy przegrody nożowe.
W rozporządzeniu jest zapis: krzywa przegroda nosowa nie utrudniajaca oddychania lub utrudniajaca nieznacznie kwalifikacja do sluzby N/Z. Na końcu tabeli dopisek ze o zdolności do służby w szczególności w przypadku przegrody decyduje możliwość oddychania.

Laryngolog dokonał wpisu : rozpoznanie DSN drozna. Pozostałe parametry bez zastrzeżeń, nos drozna.
Ten DSN to krzywa przegroda.  Wg rozporządzenia decyzja należy do komisji bo lekarz nie zdyskwalicikowal.

Czy ktoś miał taki przypadek?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1133 dnia: Sierpień 18, 2014, 20:38:50 »
Oczy mnie bolą od tej ortagrafii, abo raczej jej braku  :rolleyes:

Drożna to drożna, na *** drążyć temat? :P
Co druga osoba ma niby krzywą przegrodę. Jeśli jest drożna to jest ok. Bez spiny.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1134 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:20:06 »
Dzięki kolego za odp ^_^
Odnośnie ortografii to sory ale chwilowo mam internet  tylko w tel i dlatego takie kwiatki.

Offline Cheket

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1135 dnia: Sierpień 18, 2014, 22:25:11 »
Witam. Mam od urodzenia lekko przesuniętą miednicę co jest spowodowane lekką skoliozą w dolnej części kręgosłupa. Nie przeszkadza mi to w niczym i nie odczuwam żadnych bóli z tego powodu. Na komisji wojskowej otrzymałem kat A lecz lekarze chwilę się zastanawiali. Było to wtedy bardzo widocznie ponieważ byłem strasznie chudy natomiast teraz udało mi się w jakimś stopniu to ukryć nabierając dobrych parę kg. Czy z tego tytułu powinienem mieć jakieś większe problemy na komisji lekarskiej czy zależy to od lekarza?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1136 dnia: Sierpień 19, 2014, 07:00:23 »
§ 34   
 1   Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, nie upośledzające sprawności ustroju   Z   Z   Z   Z
 2   Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, nieznacznie upośledzające sprawność ustroju   N   N   Z  N   Z
 3   Skrzywienia i wady kręgosłupa, wrodzone lub nabyte, znacznie upośledzające sprawność ustroju (garb) N  N   N   N
 4   Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa nieznacznie upośledzająca sprawność ustroju   N   N   Z     N   Z
 5   Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa znacznie upośledzająca sprawność ustroju   N   N   N   N
 6   Przewlekłe zesztywniające zapalenie kręgosłupa   N   N   N   N
 7   Gruźlica kręgosłupa czynna   N   N   N   N
 8   Inne choroby kręgosłupa nieznacznie upośledzające sprawność ustroju  N  Z  N  Z  Z  Z
 9   Inne choroby kręgosłupa upośledzające sprawność ustroju   N   N   N   N


“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Cheket

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1137 dnia: Sierpień 19, 2014, 10:28:52 »
Czyli jeśli lekarz uzna że nie przeszkadza to w niczym to nie ma problemu natomiast jeśli uzna że upośledza mnie to w jakimś stopniu to wtedy decyzja należy do niego?

Offline piter0

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1138 dnia: Sierpień 19, 2014, 10:48:30 »
Może nawet przeoczyć Twoją wadę jeśli nie jest bardzo widoczna ;) No i jest napisane czarno na białym - jeśli Cię to w żaden sposób nie upośledza to nie ma się czym martwić.

Offline Cheket

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1139 dnia: Sierpień 19, 2014, 10:52:03 »
Ok, dzięki wielkie :)

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpień 20, 2014, 19:30:01 »
HanySAnimal, daj namiary na całą tą ustawę o orzekaniu zdolności/niezdolności do służby bo nie mogę tego znaleźć.

Zastanawiam się czy wyrośl na kości udowej przy kolanie która mnie w żaden sposób nie upośledza jest jakoś ujęta w prawie, ortopeda powiedział że wszystko na spoko ale jego slowa kosztowały 200zł więc co miał powiedzieć  :fiuu:

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpień 20, 2014, 22:42:32 »
Nauczcie się jednego młodzi koledzy... Na badaniach lekarskich "Jestem zdrowy, nic mi nie dolega, nie biorę żadnych leków"

Jeżeli masz jakąś narośl, która nie upośledza żadnych czynności to NIE MA SPRAWY. Nie przejmuj się na wyrost i nie szukaj u siebie choroby. Wiem co mówię, bo sam nie jestem "idealny" nic poważnego ale tak samo panikowałem.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpień 21, 2014, 06:21:24 »
HanySAnimal, daj namiary na całą tą ustawę o orzekaniu zdolności/niezdolności do służby bo nie mogę tego znaleźć.

Zastanawiam się czy wyrośl na kości udowej przy kolanie która mnie w żaden sposób nie upośledza jest jakoś ujęta w prawie, ortopeda powiedział że wszystko na spoko ale jego slowa kosztowały 200zł więc co miał powiedzieć  :fiuu:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981591050

P.S.
Odnośnie wszystkich chorób i niedoskonałości - jeśli nie widać to tego nie ma :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpień 21, 2014, 07:53:45 »
Braki i wady uzębienia z utratą zdolności żucia do 50%, przy zachowanych zębach przednich - Z Z Z Z

Czyli lekka próchnica no problem?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpień 21, 2014, 08:12:29 »
Próchnica nie jest brakiem ani wadą powodującą utratę zdolności żucia :szalony: Na 32 zęby musisz mieć 16 w tym wszystkie przednie :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline jacdud

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:08:53 »
Siemka,
Mam do was pytanie,
Czy z badań krwi można stwierdzić że ktoś jest alergikiem?
Może jest tu jakiś alergik pełniący służbę na podziale bojowym?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpień 22, 2014, 11:15:46 »
Tak, można stwierdzić, że ktoś jest alergikiem...
Konkretnie można to stwierdzić na podstawie wzrostu eozynofilów (granulocyty kwasochłonne) i bazofilów, ale ich zawartość można stwierdzić tylko przy rozmazie krwi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 11:24:09 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 24, 2014, 23:15:07 »
Mam wojskową kategorię "D". Wada wzroku -3.5D, kategorii od paru lat już się nie da nigdy zmienić (info od komendanta WKU). Załóżmy, że robię operację laserową i zeruję wadę- kategoria D nadal jest w książeczce wojskowej. Czy mam szansę dostać się do SA PSP albo ogólnie do straży pożarnej?

Zapis z rekrutacji:  "Odznaczać się warunkami zdrowotnymi i i psychofizycznymi potwierdzonymi orzeczeniem wojewódzkiej komisji lekarskiej MSWiA o przydatności do służby w PSP (kategoria zdrowia A). Zgodnie z art. 34 ust 4 wyżej cytowanej ustawy trzeba posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunku tego nie stosuje się do kobiet)."

Zgodnie z tym kategoria z komisji lekarskiej MON nie ma nic do rzeczy, stosunek uregulowany mam (przeniesiony do rezerwy).
Jak to widzicie ?  :straz:


razzor

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 26, 2014, 14:30:18 »
Nie stoi Ci to na przeszkodzie, jeśli wyzerujesz wadę wzroku możesz normalnie startować i masz takie same szanse jak inni. Do SA PSP nie patrzą Ci w książeczkę do badań, dopiero na ostatniej komisji mogą np. tego chcieć, albo jak już przyjedziesz do szkoły, ale kategoria nie ma nic do tego.

Offline Gutekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 28, 2014, 10:57:47 »
Witam, dostałem się do KP PSP, w przyszłym tyg mam psychologa, czy jeśli go przejdę, mogę pozałatwiać w tym samym dniu innych lekarzy? Czy najpierw krew (na następny dzień naczczo) a dopiero później inni lekarze?