Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961997 razy)

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1025 dnia: Czerwiec 02, 2014, 13:53:57 »
Powiem ci ze ja tez cos tam mialem nie tak z ekg i doradzilbym ci zrobic dodatkowo echo serca + konsultacja lekarska i wszystko bedziesz wiedzial. Ja robilem to w certusie za okolo 200 zl i babka jeszcze wystawila takie zaswiadczenie ze moglbym wykonywac zawod strazaka i ze nie ma zadnych przeciwskazac. Takie pismo wezme na wszelki wypadek jak wszystko bym przeszedl a na komisji by cos sapali :)
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1026 dnia: Czerwiec 03, 2014, 12:13:16 »
Potrzebuję szybkiej rady na temat alergii bo wlanie internista przed komisja kazał mi zrobić badanie bo wyszło trochę za wysokie. Powiedział ze jeśli nie będę miał przeciwciał to dostane nie zdolny??

Offline Yetiii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1027 dnia: Czerwiec 03, 2014, 15:23:03 »
Witam.
Wiem że nie raz i nie dwa było zadawane tutaj to pytanie ale chciałbym się spytać czy lekarz może mnie skreślić przez lekko krzywą przegrodę nosową?Byłem z tym u laryngologa i niby mówił że dla niego takie skrzywienie nie wymaga prostowania jednak w szpitalu na badaniach wyszło ze w bardzo małym stopniu działa na drożność nosa. Czy może ja wyprostować. Liczę na szybką odpowiedź gdyż już bardzo mało czasu :/
Z góry dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2014, 15:24:04 wysłana przez robn »

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1028 dnia: Czerwiec 03, 2014, 15:43:41 »
Witam.
Wiem że nie raz i nie dwa było zadawane tutaj to pytanie ale chciałbym się spytać czy lekarz może mnie skreślić przez lekko krzywą przegrodę nosową?Byłem z tym u laryngologa i niby mówił że dla niego takie skrzywienie nie wymaga prostowania jednak w szpitalu na badaniach wyszło ze w bardzo małym stopniu działa na drożność nosa. Czy może ja wyprostować. Liczę na szybką odpowiedź gdyż już bardzo mało czasu :/
Z góry dzięki ;)

Może skreślić.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1029 dnia: Czerwiec 03, 2014, 17:23:39 »
Mój lekarz prowadzący też mi powiedział że zostawiłby moje lekkie skrzywienie ale pisał wiele odwołań i zna upierdliwość komisji lekarskich...

Offline matrixartur

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
  • SA PSP Kraków
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1030 dnia: Czerwiec 03, 2014, 18:08:06 »
Przegrodę sprawdzają na podstawie drożności nosa czy tylko zdjęcia ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1031 dnia: Czerwiec 03, 2014, 19:17:56 »
Podobno różnie. Czasami każą tylko dmuchnąć z jednej dziurki i drugiej, do tego sprawdzenie wnętrza nosa przy pomocy [urządzenia, które do tego służy, a którego nazwy nie znam]... a znowu gdzie indziej zlecają zdjęcie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1032 dnia: Czerwiec 04, 2014, 06:58:35 »
Potrzebuję szybkiej rady na temat alergii bo wlanie internista przed komisja kazał mi zrobić badanie bo wyszło trochę za wysokie. Powiedział ze jeśli nie będę miał przeciwciał to dostane nie zdolny??

To robili Ci testy na alergie czy jak? Bo troche nie rozumię. Albo masz alergie albo nie masz, a jak masz to najlepiej sie do tego nie przyznawac.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1033 dnia: Czerwiec 04, 2014, 08:34:28 »
Potrzebuję szybkiej rady na temat alergii bo wlanie internista przed komisja kazał mi zrobić badanie bo wyszło trochę za wysokie. Powiedział ze jeśli nie będę miał przeciwciał to dostane nie zdolny??

Jeżeli nie masz objawów alergii to wcale nie znaczy że nie jesteś na nic uczulony :P W moim przypadku wyglądało to tak: za dzieciaka byłem uczulony na pyłki traw i podobne uje muje - ale jakoś strasznie mi to nie dolegało, ot, kichałem trochę częściej i pojawiał się katar od czasu do czasu. Od kilku lat nie mam żadnych objawów, ale za to morfologia wykazuje czasami co innego. Regularnie oddaję krew i na wiosnę o ile jak pisałem wcześniej objawów zewnętrznych brak, o tyle granulocyty kwasochłonne były zdecydowanie podwyższone.
Jak to faktycznie wygląda na komisji to nie wiem, ale z rozporządzenia wynika, że za alergię "bezobjawową" nie powinni udupić, bo mowa jest tam o "przewlekłych alergicznych stanach górnych dróg oddechowych", a do tego raczej zalicza się kaszel, katar, duszności czy chociażby zaczerwienienie i rozpulchnienie śluzówki gardła i migdałów...
Co innego jeżeli chodzisz na wiosnę zasmarkany, zakichany i z zaczerwienionymi oczami, wtedy to co innego i licz się z tym, że dostaniesz N-kę -_-
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1034 dnia: Czerwiec 04, 2014, 10:29:19 »
To lepiej przestań oddawać krew na jakiś czas przed badaniami... Ja przez to dostałem N-kę na WAT i nie pomogły tłumaczenia, że krew oddałem tydzień temu.

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1035 dnia: Czerwiec 04, 2014, 10:55:57 »
coś z krwi wyszło nie tak ale musiałem zrobić specjalistyczne badanie pod kątem alergii i jest ok!!! ZDOLNY:))

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1036 dnia: Czerwiec 04, 2014, 11:39:55 »
To lepiej przestań oddawać krew na jakiś czas przed badaniami... Ja przez to dostałem N-kę na WAT i nie pomogły tłumaczenia, że krew oddałem tydzień temu.

Żadnych problemów w morfologii związanych z oddawaniem krwi nie mam. Po prostu posłużyłem się przykładem -_-

PS.
Na prawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić co badali przed przyjęciem na WAT, że odpadłeś przez oddanie krwi tydzień wcześniej :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2014, 11:55:41 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1037 dnia: Czerwiec 04, 2014, 11:54:47 »
Zdublowany post przez "temporary unavailable" ;)
Proszę o usunięcie...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1038 dnia: Czerwiec 04, 2014, 12:15:51 »
Cytuj
Na prawdę nie jestem w stanie sobie wyobrazić co badali przed przyjęciem na WAT, że odpadłeś przez oddanie krwi tydzień wcześniej :gwiazdki:

Zbyt niski poziom hemoglobiny, druga sprawa że wartość odbiegała od normy o bardzo mało z tego co pamiętam i lekarz rodzinny powiedział że może to mieć związek z częstym oddawaniem krwi (co dwa miesiące)

Offline artek1906

  • Cel: SA PSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1039 dnia: Czerwiec 08, 2014, 12:26:55 »
na badaniach u neurologa jest robiona tomografia komputerowa głowy?

Nie. Dlaczego niby miała by być robiona skoro to drogie i specjalistyczne badanie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 00:39:28 wysłana przez robn »
Nie dziw się, że masz w życiu pod górkę. Przecież idziesz na szczyt!

Offline Kupa123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1040 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:43:50 »
Witam wiem, że temat Zespołu Gilberta był poruszany kilka stron temu, ale nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź jaką tam udzielono. W internecie pełno jest informacji o tym, że z tym zespołem nie przyjmują do służby. To jak to w końcu jest? Pytałem się rodzinnego lekarza i mi powiedział, że bez problemu mnie przyjmą i napisał mi nawet orzeczenie, że mam stwierdzony ten zespół.

Offline mjoker1994

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1041 dnia: Czerwiec 16, 2014, 00:24:40 »
witam, staralem sie znaleźć odpowiedz ale nic z tego. moj problem to nos, mam perforacje przegrody nosowej czyli dziurkę w przegrodzie czy to wyklucza mnie ze służby w Psp? nie moge nigdzie znalezc cos na ten temat,  z góry dzięki.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1042 dnia: Czerwiec 16, 2014, 08:31:28 »
witam, staralem sie znaleźć odpowiedz ale nic z tego. moj problem to nos, mam perforacje przegrody nosowej czyli dziurkę w przegrodzie czy to wyklucza mnie ze służby w Psp? nie moge nigdzie znalezc cos na ten temat,  z góry dzięki.

Jaki jest stopień zdolności oddychania przez nos? Sprawność ustroju jest upośledzona (czyt. trwałe i wyraźne upośledzenie oddychania przez nos, ze skłonnością do częstych zapaleń jam przynosowych, ucha środkowego lub do przewlekłych chorób gardła)?
Odpowiedz sobie na to pytanie, bo głównie to jest wyznacznikiem patologii w obrębie nosa...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mjoker1994

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1043 dnia: Czerwiec 16, 2014, 09:30:13 »
nos jest w miare drozny, czasami mam jedna dziurke przypchana raz lewa raz prawą. A jak juz jest przypchany to stosuje krople i mi pomaga na kilka godzin. co do jakiś powikłań to nie odczuwam, gardło nie boli.  I teraz jest pytanie czy na komisji lekarskiej mozna sb w razie czego zakropić nos kropelkami zeby byl idealnie czysty i drozny i czy to przejdzie?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1044 dnia: Czerwiec 16, 2014, 20:49:33 »
W takich przypadkach wszystko zależy od komisji... Słyszałem o przypadku gdzie alergik odpowiednio wcześnie zaczął zakraplać nos, przez co to nie było problemem. Za to odpadł na czymś innym ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline osobisty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1045 dnia: Czerwiec 17, 2014, 16:21:51 »
Cześć. Własnie ja też mam problem z przegrodą, byłem u laryngologa i mówił że wszystko jest ok, przegroda jest w miare prosta tylko jak oddycham przez dwie dziurki to przez jedną jakby powietrze nie przechodzi, dopiero przytkanie drugiej umożliwia  mi żeby przechodziło przez nią powietrze. Nie ma reguły która jest przytkana, czasem lewa a czasem prawa.. może to być problem? Myślę o sgsp, i jeżeli laryngolog by mnie uwalił i zrobiłbym przegrodę szybko prywatnie to dałoby radę przejść jeszcze i pojechać na unitarkę?

Offline fatum666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1046 dnia: Czerwiec 17, 2014, 17:34:37 »
Na Gilberta najlepszy jest luminal . Przy badaniach do WSOWL zdziałał cuda. Ale musisz wziąć kumpla zdrowego, który nie ćpa na oddanie moczu, ponieważ ten lek może ale nie musi odpowiadać za wzrost barbituranów (odpowiedzialne są za możliwość uznania przez komisję obecności psychotropów).
I teraz mam takie pytania:
1. Czy robią test na obecność narkotyków w moczu ?
2. Czy badania z RWKL mogą być uznane w SGSP ?
pozdrawiam

Offline Radar0691

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1047 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:35:21 »
witam, moze ktos podac jakis adres/nazwisko lekarza u ktorego mogl bym podbic to zaswiadczenie?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1048 dnia: Czerwiec 18, 2014, 22:17:14 »
witam, moze ktos podac jakis adres/nazwisko lekarza u ktorego mogl bym podbic to zaswiadczenie?
o jakie zaświadczenie chodzi?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #1049 dnia: Czerwiec 19, 2014, 14:22:28 »
ja już mam wszystko za sobą i u mnie nie było badania bilirubiny wiec gillbertem nie ma co się przejmować!! a sam ma  podwyższoną i to sporo. w ogóle wiekszość ludzi co tu pisze nie ma pojęcia jak to wszytko wygląda!! więc trenujcie,startujcie a przekonacie się sami!! pozdrawiam