Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961850 razy)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #650 dnia: Wrzesień 24, 2013, 22:32:04 »
W takim razie dużo łatwiej jest przełknąć gorycz pomyłki i za rok ponownie wystartować, najlepiej do innej szkoły...
Znajomy z pomorza dojeżdżał do Częstochowy, więc się da, a odległość to najmniejszy problem w Twoim wypadku.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #651 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:34:21 »
Tu nie chodzi o dojazdy. Za rok już nie mogę. Straciłem 3 lata kasa korki olałem studia bo wolałem iść do SA. I się okazało że decyzja jednej osoby przekreśliła moją przyszłość. To troche chore. Zrobić pewnie nie da rady nic. Ale za wygraną tak łatwo nie dam :) Był gość co też oblał psychologa. Kłócił się tam z nimi bo miesiąc wcześniej był w wojskowej Komisjii i orzeczenie miał że Z. To co w miesiąc czasu psychika mu się zmieniła? A jeszcze wcześniej do Policji startował i też psychologa przeszedł co moim zdaniem w policji trudniej jest przejść MS. Śmieszne to wszystko troche ale co zrobić :) to polska :)

Offline Polimiks25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #652 dnia: Wrzesień 25, 2013, 17:36:27 »
Mam pytanie, posiadam niewielką wadę wzroku. Okulary mam, ale nie noszę ich. Zostanę odrzucony przez lekarzy?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #653 dnia: Wrzesień 25, 2013, 18:07:05 »
Mam pytanie, posiadam niewielką wadę wzroku. Okulary mam, ale nie noszę ich. Zostanę odrzucony przez lekarzy?
a dokładnie jaka wada?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #654 dnia: Wrzesień 27, 2013, 23:30:22 »
A jak jest z przepukliną ? Jak się ma to odrazu jest niezdolny?

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #655 dnia: Wrzesień 28, 2013, 11:29:28 »
Ale o jaką przepuklinę Ci chodzi bo jest kilka ?

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #656 dnia: Wrzesień 29, 2013, 04:28:46 »
Czytałem trochę w opisie chorób wydanych przez komisje MSWiA ale nie ogarniam dwóch rzeczy: szpotawości kolan i płaskostopia. Tylko z tymi rzeczami mam problem, reszta OK. Tylko, że te dwie negatywne rzeczy u mnie wykluczają mnie z dostania się do aspirantki i też psp z tzw. ulicy? Poprosiłbym o wytłumaczenie.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #657 dnia: Październik 02, 2013, 09:15:38 »
Ponawiam pytanie bo to jest jednak dla mnie bardzo ważne a chce dowiedzieć się czy jednak będzie potrzebna ta operacja czy tez nie.

A ja mam taką o przypadłość. Mam zeza niewidocznego doslownie jak sie spojrzy na mnie to sie tego nie zauwazy. Widze wszystko bardzo dobrze wlasciwie prawie wcale mi nie przeszkadza. Jednak tu moje zapytanie czy u okulisty na badaniach do strazy bede mial jakies wieksze problemy? Czy oni to z latwoscia moga wykryc i od razu skreslic z listy ? Dodam ze na karteczce ktora posiadam juz od jakiegos dluzszego czasu (zapiski) mam napisane 0°(z kąta) -> -5°(bez)jednak nie pamietam o co z tym chodzi :p.
Z gory dzieki

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #658 dnia: Październik 02, 2013, 09:49:28 »
Ponawiam pytanie bo to jest jednak dla mnie bardzo ważne a chce dowiedzieć się czy jednak będzie potrzebna ta operacja czy tez nie.

A ja mam taką o przypadłość. Mam zeza niewidocznego doslownie jak sie spojrzy na mnie to sie tego nie zauwazy. Widze wszystko bardzo dobrze wlasciwie prawie wcale mi nie przeszkadza. Jednak tu moje zapytanie czy u okulisty na badaniach do strazy bede mial jakies wieksze problemy? Czy oni to z latwoscia moga wykryc i od razu skreslic z listy ? Dodam ze na karteczce ktora posiadam juz od jakiegos dluzszego czasu (zapiski) mam napisane 0°(z kąta) -> -5°(bez)jednak nie pamietam o co z tym chodzi :p.
Z gory dzieki

Wydrukuj wytyczne i i daj okuliście. Zrobi Ci badania i bedziesz wiedział na czym stoisz. Powodzenia :straz:
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Polimiks25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #659 dnia: Październik 04, 2013, 16:07:51 »
Mam pytanie, posiadam niewielką wadę wzroku. Okulary mam, ale nie noszę ich. Zostanę odrzucony przez lekarzy?
a dokładnie jaka wada?

-0,5 na prawe oko,
-0,25 na lewe oko,
do tego astygmatyzm.

Według mojej oceny jest to niewielka wada, a jak będą na to zaopatrywali się lekarze?

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #660 dnia: Październik 05, 2013, 12:34:49 »
Witam!

Mam problem z ilością płytek (krwinki płytkowe) Dwa razy oddawałem krew i dostałem wyniki badań z których wynika, że mam lekkie odchylenie od normy. Mam 130,0000 a minimum to 150,0000. Byłem z tym u lekarza i powiedział, że fakt mam niską ilość tych płytek ale nie na tyle aby trzeba było rozpocząć leczenie. Stąd moje pytanie, czy mogą mnie za taką "pierdołę" uwalić na badaniach? Nie ukrywam, że złapał mnie strach, przygotowania ruszyły pełną parą a teraz nie wiem co dalej...

Offline Ratownictwo W Obiektywie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • www.ratownictwo112.com.pl
    • www.ratownictwo112.com.pl
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #661 dnia: Październik 05, 2013, 13:20:12 »
Wszystko zależy od lekarza który będzie cię badał ,jeśli będzie chciał cię ,,przepuścić,, to przymknie oko a inny może cię nie przepuścić.Znam różne przypadki takich pierdół jak np: (niedobór magnezu,krzywa przegroda nosowa )  i od tych pierdół nie przechodzili badań lekarskich.Wszystko zależy na kogo trafisz

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #662 dnia: Październik 05, 2013, 14:34:00 »
Ok, dzięki za odpowiedz. Myślę, że i tak załatwię skierowanie do hematologa w szpitalu MSWiA i zobaczymy co on mi będzie miał do powiedzenia.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #663 dnia: Październik 06, 2013, 08:52:05 »
Czy miał ktoś z Was operowaną przegrodę nosową? Chodzi mi o miejsca gdzie robiliście zabieg. Mam delikatnie skrzywioną i chce to załatwić a bylem już na Górczewskiej tam będę miał 4 grudnia konsultacje, jadę do Międzylesia, na Banacha, Szaserów i Niekłańskiej nie ma już miejsc. Macie może coś godne polecenia? Chodzi mi o to żeby było szybko. Oczywiście w województwie mazowieckim.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #664 dnia: Październik 06, 2013, 14:27:56 »
Witam mam do was pytanie niestety nie znalazłem odpowiedzi w wyszukiwarce ponieważ nie działa (przeciążony serwer)
Czy ktoś z forum nie dawno miał badania psychologiczne w MSW w Rzeszowie jako kandydat do PSP?
Jak dokładnie wygląda takie badanie u psychologa? z tego co wiem rozwiązuje się Matryce Ravena oraz psycholog prowadzi z kandydatem rozmowę motywacja do służby itd.
Co jest najtrudniejsze podczas tego badania oraz czy ciężko to zaliczyć? 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #665 dnia: Październik 07, 2013, 23:33:37 »
Ponawiam pytanie, bo brak odpowiedzi:

Czytałem trochę w opisie chorób wydanych przez komisje MSWiA ale nie ogarniam dwóch rzeczy: szpotawości kolan i płaskostopia. Tylko z tymi rzeczami mam problem, reszta OK. Tylko, że te dwie negatywne rzeczy u mnie wykluczają mnie z dostania się do aspirantki i też psp z tzw. ulicy? Poprosiłbym o wytłumaczenie.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #666 dnia: Październik 08, 2013, 19:02:52 »
Jeśli nabór jest na stanowisko np. ratownik, czy ratownik-kierowca. Myślę że nie interesuje Cię nabór na informatyka, czy kogoś tam jeszcze, tylko na strażaka biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych, więc jeśli jakieś choroby wykluczają Cię do aspirantki to w przypadku naboru z ulicy będzie tak samo.

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #667 dnia: Październik 08, 2013, 19:58:23 »
Panowie a jezeli mam problem z oczami a dokladnie w moim przypadku doslownie lekkim zezem i chcialbym sie dowiedziec czy przejde te badania to czy jest jakas mozliwosc umowienia sie z lekarzem z komisji Mswia i sprawdzenie tego? Po prostu jakas wizyta chocby i prywatna? Czy jezeli sa takie mozliwosci to czy moglibyscie podac jakiegos okuliste co tam sprawdza? Bo szczerze niewiem czy ta operacja by sie oplacala w moim przypadku.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #668 dnia: Październik 09, 2013, 06:27:38 »
Ja byłem ostatnio u laryngologa z moja krzywą przegroda i niestety czeka mnie zabieg prostowania. Byłem prywatnie w katowicach u doktor która od 17 lat w MSWiA pracuje i dostałem skierowanie na zabieg bez problemu. Czasami lepiej prywatnie iść bo przynajmniej szybciej zalatwisz co trzeba i można się dogadać z lekarzem i przyspieszyć wszystko. A wiadomo że nasz NFZ do najszybszych nie należy :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #669 dnia: Październik 09, 2013, 07:53:21 »
W takim razie sprobowalbym się umówić na wizytę. Zna ktoś jakiegoś okuliste w wawie co pracuje w komisji mswia i można do niego prywatnie na wizytę? Jakby ktoś mógł podać choćby nazwisko a jak nie to gdzie chodził na badanie jeszcze przed badaniami w rekrutacji dotyczące oczu

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #670 dnia: Październik 09, 2013, 09:13:16 »
http://www.znanylekarz.pl/ polecam tą stronę. Tam napewno znajdziesz odpowiedniego lekarza z dobrymi referencjami :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #671 dnia: Październik 09, 2013, 10:46:47 »
*HanyS a co do tej przegrody to ostro ją masz skrzywioną czy po prostu robisz dla świętego spokoju?
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 10:51:05 wysłana przez Arnie »

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #672 dnia: Październik 09, 2013, 14:56:22 »
Lekarz powiedziała że obie strony na tyle krzywe że przy naborze szanse mam równe 0. Więc to pierwszy argument a po drugie przeszkadza mi to bo mam odczucie ciągłego zatkanego nosa i ciężko się oddycha.  Teraz tylko mam nadzieję że szybko da radę załatwić zabieg i wszystko przebiegnie sprawnie :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #673 dnia: Październik 09, 2013, 15:14:20 »
Mhm, takie buty. Ok,dzięki za info. Trzymam kciuki żeby wszystko się udało.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #674 dnia: Październik 09, 2013, 16:28:34 »
Mnie laryngolog który dopuszcza ludzi WSOSP w Dęblinie powiedział że dopuściłby mnie z moją przegrodą, ale mówił także że w lekarze w Katowicach potrafią być upierdliwi i przyczepiają się do byle czego - jak chce to Cię przepuści, jak nie, no to nie. Więc ja robię przegrodę w ferie dla świętego spokoju.