Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962152 razy)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #625 dnia: Sierpień 22, 2013, 20:37:28 »
To trochę pocieszyłeś. Jednak nie jest tak źle.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

anonim

  • Gość
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #626 dnia: Sierpień 23, 2013, 20:59:53 »
Panowie, a jak kto jest z badaniami kręgosłupa? Za pomocą jakich aparatów diagnostycznych badają kręgosłup?
I czy praca w straży z przepukliną kręgosłupa ma sens ? Przebyłem rehabilitacje ponieważ z powodu przepukliny miałem rwę kulszową porażenną lewostronną, czyli miałem lekki niedowład w nodze. Po rehabilitacji wszystko ok, rehabilitant (z tytułem doktora rehabilitacji) powiedział mi że okres stabilizacji dysku wyniesie około pół roku( dzisiaj mija około 4 miesiące) i po tym czasie będę mógł wrócić do normalnej aktywności fizycznej z zastrzeżeniem do stabilizacji lędźwi mięśniami brzucha i wszystko powinno być cacy. Nie odradzał mi startowania do straży pożarnej czy wojska...
Co Wy o tym myślicie ?

Offline mójnick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #627 dnia: Sierpień 24, 2013, 20:41:43 »
Z tego co pamiętam to z lekarzy jedynie chirurg sprawdzał czy jest prosty tj kazał się pochylić i popatrzył czy prosty ale jakoś specjalnie kręgosłupa nie sprawdzali z tego co sobie przypominam. Jeżeli jesteś w 100% sprawny możesz podnosić ciężary biegać itd to czemu nie?

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #628 dnia: Sierpień 26, 2013, 20:40:12 »
A jak wygląda sprawa z badaniem słuchu? Odpadają na tym? Ostatnio pracowałem na hali produkcyjnej w hałasie, trochę szumi po tym w uchu i boję się że będą z tym problemy :/

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #629 dnia: Sierpień 26, 2013, 21:56:07 »
Zrób audiometrię.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #630 dnia: Sierpień 26, 2013, 22:39:51 »
Też miałem podobny problem ale gorszy, ogłuchłem na dzień po strzelaniu petardami  :wall:
Poszedłem do laryngologa i dała mi jakieś leki na polepszenie krążenia w głowie i to zmniejszyło jako tako szumy, słyszę je tylko w całkowitej ciszy. Po zakończeniu leczenia wykonałem audiogram/audiometr i wyszło na nim że wszystko w normie, ubytków w słuchu nie ma. Także szum to nie problem, byle u laryngologa mieć prostą przegrodę i pyknąć badanie słuchu ;)

Offline pg2464

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #631 dnia: Wrzesień 07, 2013, 09:32:18 »
Czy ktoś wie jak sprawa ma sie z alergią, słyszalem ze alegicy odpadaja na badanich ? Czy chodzi tylko o to ze niektóre alergie przeszkadzaja w zawodzie, ale są przeciez i takie ktore z ze straza nie mają nic wspólnego ?

Offline TAIDA2515

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #632 dnia: Wrzesień 10, 2013, 14:02:38 »
Hmm wydaje mi się że alergia to alergia nie ważne na co gdyż no czesto pracujemy w dymach, w pyłach a no śluzówki alergika, wnętrze nosa, małżowiny uszne no jednak nie są jak u zdrowego człowieka i jesteśmy bardziej narażeni że coś nas dopadnie podczas akcji a tak być nie może.





___________________________________________
Sprawdź! najlepszy detektyw wałbrzych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 20:32:08 wysłana przez TAIDA2515 »

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #633 dnia: Wrzesień 13, 2013, 17:50:37 »
Panowie, w jaki sposób badają obecność żylaków nóg ? Jaki lekarz to robi i w jaki sposób ?
Bo mam jedną żyłę od kolana do połowy łydki zgrubioną, która wygląda według mnie jak żylak.
Mój ojciec ma w tym samym miejscu i to już jest ewidentny żylak, takie geny mam  :gwiazdki:...
Może ktoś z forum robił zabieg usunięcia żylaków i mógłby polecić jakąś klinikę na podkarpaciu czy w małopolsce.

Offline lukasz99995

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • CS PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #634 dnia: Wrzesień 19, 2013, 01:18:18 »
Panowie, a jak to jest z płaskostopiem? Niestety posiadam tą o to przypadłość, a w przyszłym roku chciałbym startować do CSPSP i mam obawy, że mogę mieć przez to problem na badanich :-\

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #635 dnia: Wrzesień 19, 2013, 08:09:50 »

§ 80
1.Stopa płaska lub wydrążona bez upośledzenia sprawności N/Z
2. Stopa płaska, koślawa lub wydrążona, miernie upośledzająca sprawność N

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #636 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:04:18 »
wie ktoś może z problemem który przetoczył Basior, sam mam takie żylaki, tzn. lekarz powiedział że to powiększone żyły i nie ma czym sie martwić. Ale jednak są to dość grube żyły na nogach i tez nie daja mi spokoju....

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #637 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:08:09 »

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #638 dnia: Wrzesień 22, 2013, 12:58:51 »
Panowie, nie ma się co spinać. W Krakowie opuszczacie spodnie do kostek, nikt stóp nie wącha. Poza tym komisja nie czepia się takich pierdół.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #639 dnia: Wrzesień 22, 2013, 14:30:31 »
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-98-159-1050
Kończyny : paragraf 81

Osoby kandydujące do SGSP są badane jako osoby do pracy na stanowiskach ratowników czy specjalistów ?

Panowie, nie ma się co spinać. W Krakowie opuszczacie spodnie do kostek, nikt stóp nie wącha. Poza tym komisja nie czepia się takich pierdół.

Póki jest czas trzeba wykonać odpowiednie zabiegi aby nie mieć roku do tyłu. Trzeba będzie się wybrać do jakiegoś lekarza który mi jasno odpowie.

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #640 dnia: Wrzesień 22, 2013, 21:23:54 »
Nie jest takie proste na jakie wygląda :) czasami głupota może Was skreślić także czasem warto się przygotować do tych badań....

Offline schenk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #641 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:33:44 »
a ktoś wie jak w tym roku wyglądała sytuacja z podwyższonym poziomem bilirubiny? tzw Zespół Gilberta?

Offline Adorius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #642 dnia: Wrzesień 23, 2013, 18:53:12 »
Witam.
Czy to prawda, że na terenie Dolnego Śląska nie robi się badań stomatologicznych podczas naborów? Kiedyś gdzieś to wyczytałem i chciałbym by ktoś potwierdził tą informację bądź ją zdmentował.
Pozdrawiam.

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #643 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:32:12 »
Głupotami się nie przejmujcie :) musiałbyś nie mieć połowy zębów żeby Cie uwalili. Wyników krwi idealnych nikt nie ma.. Najgorzej jak się ma poważną wade serca albo coś w tym rodzaju. Też zależy jaka szkoła... ale u psychologa uważajcie :) ja sobie zlekceważyłem i wyszło jak wyszło. Człowiek ponoć dopiero na błędach się uczy :)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #644 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:43:42 »
ja słyszałem, że wystarczą 3 niezdrowe zęby i mogą uwalić kogoś.

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #645 dnia: Wrzesień 23, 2013, 21:55:59 »
Jeżeli masz coś co nie zmniejsza sprawności, to komisja olewa to. Sami lekarze też pierdół się nie czepiają. Jak po 10 razy poprawiają spirometrie niektórzy i to czasem na siłę. Na komisji powiedzieli, że nie lubią wystawiać negatywnych decyzji, chyba, że coś naprawdę jest nie tak.
Czy to taki problem pójść do dentysty? Jeśli coś będzie nie tak to po prostu będą wam kazali zrobić zęby i przyjść na komisję jeszcze raz.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline minikstr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #646 dnia: Wrzesień 23, 2013, 22:15:09 »
Głupotami się nie przejmujcie :) musiałbyś nie mieć połowy zębów żeby Cie uwalili. Wyników krwi idealnych nikt nie ma.. Najgorzej jak się ma poważną wade serca albo coś w tym rodzaju. Też zależy jaka szkoła... ale u psychologa uważajcie :) ja sobie zlekceważyłem i wyszło jak wyszło. Człowiek ponoć dopiero na błędach się uczy :)
Mógłbyś dokładniej powiedzieć na czym zlekceważenie w Twoim przypadku polegało?

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 24, 2013, 10:11:40 »
Powiem tak sam sobie troche jestem winien. Może jakoś specialnie się nie czepiali.. ale jak poszło coś źle w testach to już później ciężko było cokolwiek zrobić. W trakcie testu się rozkojarzyłem. Było to całe skreślanie 2 i 7. Zrobiłem to źle. Źle zrozumiałem sens tego zadania i wyszło jak wyszło. Odwołanie nic nie daje. Myślałem że jak zrobie ok ponowne badanie to bez problemu przejde. Okazało się jednak inaczej.  Żaden psycholog nie podważy opinii swojej koleżanki. Bo jak można nazwać to że badanie odbywa się w tym samym budynku na tym samym piętrze i pani psycholog ma wgląd do poprzednich testów. Pomimo tego że wyszło mi dobrze to pani doktor doczepiała się takich szczegółów że nie ma opcji żeby ktoś zrobił to idealnie. Kilku się odwoływało i żaden ze skutkiem pozytywnym :) Jak zawalisz pierwszy raz to nie masz czego szukać. Byłem też prywatnie u psychologa i powiedział że nie podważa się decyzji innego lekarza, taka regułka ich cicha reguła :) Także marzenia poszły się .... niestety jestem rocznik 91 i na tym się zakończyły moje starty w SA.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 24, 2013, 12:52:54 »
Podobno testy są ważne rok...
Odwołanie faktycznie może nic nie dać - podobny tekst o podważaniu decyzji lekarza usłyszał mój kolega starając się do NSR, ale usłyszał też, że ma odczekać rok i próbować ponownie, najlepiej w innym województwie (choć nawet w tym samym mogłoby przejść).
Ty próbowałeś ponownie?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 24, 2013, 20:59:41 »
Na odwołaniu byłem testy pisałem ponownie ale Pani psycholog chciała mi udowodnić że tamta opinia była słuszna. Doczepiła się w dużym stopniu do zadania podobnego ze skreślaniem tych liczb 2 i 7 oraz pokazywała stare testy i z tekstem że źle tamto zrobiłem. To po jakiego przyjmują odwołanie skoro tego się poprawić nie da. Można jeszcze sprawe do sądu kierować i grubo się nad tym zastanawiam. Podobno Sąd wyznacza psychologów i sprawdzają te testy. Wtedy ta opinia jest ostateczna. Natomiast problem polega na tym że nawet jak mi sąd orzeknie że zdolny to i tak w tym roku po szkole. Unitarka czekać na mnie nie będzie.