Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 962665 razy)

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2300 dnia: Maj 08, 2018, 18:04:08 »
A ja mam pytanie, a jak się ma krzywą przegrode nosowa czy lekarz robię jakieś badania pod tym względem chodzi mi bardzie o nabor z ulicy.
Na ostatnim nabórze w Krakowie podobno nawet nie patrzyli na przegrode

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2301 dnia: Maj 08, 2018, 20:43:34 »
Idziesz do laryngologa i jak masz krzywą to koniec drogi.  Lepiej za wczasy skorygować
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2302 dnia: Maj 08, 2018, 21:48:05 »
A ja mam pytanie, a jak się ma krzywą przegrode nosowa czy lekarz robię jakieś badania pod tym względem chodzi mi bardzie o nabor z ulicy.
Na ostatnim nabórze w Krakowie podobno nawet nie patrzyli na przegrode

Jestem po badaniach w Krk i tez mi nie patrzyli. Myslalem ze na komisji beda patrzyc czy cos   :szalony:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2303 dnia: Maj 09, 2018, 06:19:23 »
Ze niby laryngolog wam do nosa nie zajrzał nawet? Po łebkach te badania, a człowiek traci kilka dni na tą szopkę ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2304 dnia: Maj 09, 2018, 06:26:43 »
Ze niby laryngolog wam do nosa nie zajrzał nawet? Po łebkach te badania, a człowiek traci kilka dni na tą szopkę ...
Nie nazywaj badan lekarskich szopką bo to jedno z lepszych uprawnień jakie posiadają strażacy, które pozwala reagować kiedy coś niedobrego dzieje się z naszym organizmem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2305 dnia: Maj 09, 2018, 08:09:16 »
Eqinox z całym szacunkiem ale skoro kieruje się kandydata na badania zeby sprawdzić jego zdolność zdrowotną, a lekarz nawet nie spojrzy na jeden z najwazniejszych czynników jakim jest swobodny oddech przez drożny nos to sorry ale jest to dla mnie szopka. Każdy kto był na badaniach wie, że tracimy tam w kolejkach kilkanaście godzin :wall: :wall: zeby tylko wejść i wyjsc z pieczątką, a lekarz nawet nie raczy nas zbadać. Ja się wiec pytam czemu to ma służyć? Bo bez rozpoznania nie można sie leczyć ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2306 dnia: Maj 09, 2018, 08:25:39 »
Na badaniach mozna odpaść, uwierz mi :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2307 dnia: Maj 09, 2018, 12:16:06 »
Wiem, ze mozna i wielu odpada na psychologu albo własnie laryngologu bo maja krzywa przegrode. Ale skoro lekarz ich nie zbada poprawnie to jak ma to wychwycic? I taki gosc co oddycha ledwo jedna dziurka przechodzi dalej ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2308 dnia: Maj 09, 2018, 13:30:36 »
Wiem, ze mozna i wielu odpada na psychologu albo własnie laryngologu bo maja krzywa przegrode. Ale skoro lekarz ich nie zbada poprawnie to jak ma to wychwycic? I taki gosc co oddycha ledwo jedna dziurka przechodzi dalej ...

A co powiesz o ludziach, którzy mieli krzywą przegrodę nosową nieupośledzającą oddychania (czy jakoś tak) o której nawet nie wiedzieli i dostali N?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2309 dnia: Maj 09, 2018, 13:51:17 »
Są różne przypadki ale ogólnie kazdy wie jakie są kryteria i choć raz był u lekarza przed naborem żeby wykluczyc jakies wady. Ja bylem u 3 laryngologow juz po korekcie przegrody. A jak ktos nie poszedl i myslal ze jest ok to jego strata. Mozna brac od lekarzy rozne zaswiadczenia jako mocny dowod.
Mi tutaj nie chodzi o krytykowanie osob ubiegajacych sie o przyjecie ale o podejscie lakarzy ktorzy powinni jednak troche dokladniej podchodzic do tematu zdrowia
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline maly219piast

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2310 dnia: Maj 14, 2018, 20:32:12 »
Witam.

Mam pytanie czy ktoś z was miał RTG kręgosłupa i wyszło mu że ma wyrównanie lordozy??

Czy to przejdzie na komisji czy będą jakieś komplikacje??


Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2311 dnia: Maj 15, 2018, 14:09:37 »
Witam. Czy majac podwyzszone Ige moga sie czepiac na komisji ?

Offline siara27

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2312 dnia: Maj 15, 2018, 20:35:27 »
Witam a wie ktos cos na temat kolana jezli ktos miał operacje i zostały blizny ale po zabiegu jest wszystko ok . Jak na to patrzą lekarze ??

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2313 dnia: Maj 18, 2018, 06:26:48 »
Witam.

Mam pytanie czy ktoś z was miał RTG kręgosłupa i wyszło mu że ma wyrównanie lordozy??

Czy to przejdzie na komisji czy będą jakieś komplikacje??

Ja robilem i mam pogłębioną lordoze odc. szyjnego i w lędzwiowiowym jakis feler ;p wszystko zakwalifikowane do pkt 54/1 rozporządzenia. Typowa wada postawy, ktora mozna skorygowac - wczoraj dostałem Zdolny wiec nie ma się co martwic ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline wojcik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2314 dnia: Maj 24, 2018, 22:42:40 »
Miał ktoś badanie holterem ciśnieniowym? i jak ocenia to komisja ? cały czas ciśnienie ma być wzorcowe ?

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2315 dnia: Maj 26, 2018, 22:41:24 »
Jakie badania  wzroku  są przeprowadzane do sgsp? Poza tablicą na odległość

Offline Takisobiepan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2316 dnia: Maj 29, 2018, 05:09:31 »
Przeszukałem cały temat i niestety nie znalazłem aż takiego przykładu, mianowicie chodzi o:

"Braki i wady jamy ustnej i uzębienia z utratą
zdolności żucia powyżej 50% upośledzające
mowę i stan odżywienia – bez możliwości
protezowania i implantowania "

Nie posiadam ani jednego zęba, posiadam pełną protezę górną i dolną, zdolność żucia w 100%, dobrze rozumiem, że mając protezy mogę ubiegać się o służbę?  Czy te całe "bez możliwości protezowania i implantowania" oznacza, że nawet uzupełniając braki nie zaliczam się do 50%?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2317 dnia: Maj 29, 2018, 11:42:10 »
Przeszukałem cały temat i niestety nie znalazłem aż takiego przykładu, mianowicie chodzi o:

"Braki i wady jamy ustnej i uzębienia z utratą
zdolności żucia powyżej 50% upośledzające
mowę i stan odżywienia – bez możliwości
protezowania i implantowania "

Nie posiadam ani jednego zęba, posiadam pełną protezę górną i dolną, zdolność żucia w 100%, dobrze rozumiem, że mając protezy mogę ubiegać się o służbę?  Czy te całe "bez możliwości protezowania i implantowania" oznacza, że nawet uzupełniając braki nie zaliczam się do 50%?

Nikt Ci na zęby patrzył nie będzie.

Offline wnuczusiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Cel: CSPSP 2018
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2318 dnia: Maj 29, 2018, 11:51:22 »
Takisobiepan
Nic nie wspominaj o tym. Laryngolog pewnie tylko zajrzy do jamy ustnej, ale zębów nie będzie sprawdzał.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2319 dnia: Maj 29, 2018, 13:06:14 »
Takisobiepan
Nic nie wspominaj o tym. Laryngolog pewnie tylko zajrzy do jamy ustnej, ale zębów nie będzie sprawdzał.

Jest jeszcze Stomatolog (a przynajmniej w Kato jest), ktory zagląda do jamy ustnej i raczej widzi róznicę między zębami a proteza :szalony:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Takisobiepan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2320 dnia: Maj 29, 2018, 13:22:05 »
To nadal nie są odpowiedzi na dręczące pytanie, które zadałem :D Co według was ta cała formułka na końcu oznacza?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2321 dnia: Maj 29, 2018, 16:33:42 »
We Wrocławiu nie ma stomatologa ale lekarz na komisji patrzy na stan uzebienia i zdarza sie nie podbic bez naprawienia kilku sztuk :rolleyes:

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2322 dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:41:16 »
W Poznaniu nie było żadnego stomatologa na badaniach, więc chyba to zależy od województwa.

Offline wnuczusiek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Cel: CSPSP 2018
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2323 dnia: Czerwiec 05, 2018, 10:38:55 »
W Olsztynie również nie ma stomatologa. Do jamy ustnej zagląda tylko laryngolog.

Offline krakowiak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2324 dnia: Czerwiec 07, 2018, 14:57:36 »
Komisja lekarska w Krakowie wygląda tak i mój przypadek.
1. Rano Przychodzisz odebrać obiegówkę do komisji trwa to chwilkę
2. Później musisz się udać do szpitala położonego niedaleko i iść do Laboratorium oddaje się krew i mocz (Najlepiej Być na czczo minimum 12h nie jeść i dzień wcześniej wypić co najmniej 3l wody). Wyniki do odebrania na drugi dzień.
3.Ortopeda-Przeprowadza wywiad i patrzy mniej więcej. Wszystko trwa ok. 5-10min.
4.Neurolog- Wykonuje różne ćwiczenia np. stać wyprostowanym i łapać się za nos i przeprowadza wywiad. Wszystko również trwa 5-10 min
5. Spirometria- Dmucha się w taką rurkę. Moje rady dmuchać do samego końca nawet na bezdechu i słuchać poleceń pani i wszystko będzie dobrze. To badanie trwa około 15-20 min
6. Okulista- Czytanie literek z tablicy, sprawdzanie widoczności po zmierzchu w specjalnym maszynie, i czytanie kolorowych liczb. Pani doktor jeszcze bada oczy w jakiejś maszynie. Badanie Trwa około 15-20 min.
7. Audiogram- Zakłada się słuchawki w ręce trzymasz taki przycisk i naciskasz jak słyszysz jakiś dźwięk. Badanie trwa około 10 min.
8. Laryngolog- Pani doktor sprawdza wynik z audiogramu wykonuje różne ćwiczenia podobne jak u neurologa. Otwieramy usta sprawdza najprawdopodobniej jamę ustną i gardło, później sprawdza przegrodę nosową z którą ja miałem kłopoty i otrzymałem u laryngologa NIEZDOLNY. A resztę opiszę w dalszej części tego postu jak poradziłem sobie z problemem.
9. EKG+ badanie ciśnienia
10. Kardiolog prosi o wyniki z EKG.   
12. Prześwietlenie klatki piersiowej oraz kręgosłupa.
13. Wracamy ze wszystkimi badaniami do pań które mierzyły nam ciśnienie i robiły ekg dajemy wszystkie wyniki one sprawdzają i wysyłają nas do Internisty (bardzo miłe panie byłem troszkę smutny tą jedną N i panie mi doradziły żebym się odwołał albo zrobić zabieg prostowania przegrody nosowej.
14. Internista sprawdza jeszcze raz wszystkie wyniki. Patrzy na nogi czy nie ma żylaków
15. Mój przypadek wybrałem ZABIEG PRZEGRODY NOSOWEJ. Wszystko trwa jeden dzień i ze dwa tygodnie gojenia.
16. Psycholog/Psychiatra- Na początku jak odbierasz obiegówkę doradzają żebyś od razu sobie ustalił sobie termin psychologa w ten sam dzień co zaczynasz badania. Ja poczekałem do 2 dnia bo wtedy zrobiłem całą obiegówkę i wiedziałem co muszę poprawić przegroda nosowa. I Terminy do psychologa po zakończeniu badań z obiegówki to około 3-4 tygodnie, dało mi to szanse na zrobienie zabiegu i zagojenie nosa. U psychologa rozwiązujesz testy ok. 500 set pytań (najlepiej odpowiadać prawdę), później jest test matryc Ravena 60 figur (dostępny jest na telefony z androidem w sklepie google),  Test 2 i 7 ( Jest ciąg liczb np. 62476329874 to skreślamy liczbę 2 jeżeli z jej prawej i lewej strony znajduje się liczba nieparzysta i liczbę 7 skreślamy jeżeli jest z jej prawej i lewej strony liczba parzysta), i test tłumaczenia wyrazów np. (    ROK - 12 miesięcy , 365 dni ) i jest ich około 10. Poźniej jest profesjonalna rozmowa z panią psycholog, pani przeprowadza wywiad ogólny. Po wszystkim udajemy się do pan Doktora Psychiatry sprawdza nasze wyniki z testów przeprowadzonych przez panie psycholog i wystawia Zdolny lub Niezdolny. Ja miałem zdolny.
17. Po zakończeniu wszystkiego dzwonimy lub umawiamy się na miejscu tam gdzie odbieraliśmy obiegówkę na Końcową Komisję Lekarską trzeba czekać około 2-4 tygodni.
18. Na komisji przychodzi Pani Doktor lub Pan dajemy wszystkie badania (Ja musiałem jeszcze dać potwierdzenie zabiegu prostowania przegrody nosowej) i bada nam jeszcze raz ciśnienie, ściągamy podkoszulek jeszcze raz nas ogląda. Wychodzi się po czym po 5min wołają nas z powrotem i wymawiają magiczne słowo ZDOLNY otrzymujesz potwierdzenie zdolności jeszcze.