Autor Wątek: A może nadszedł czas aby założyć ZZ chłopaków z podziału?. Nowy ZZ, lub połączone siły ?  (Przeczytany 56592 razy)

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Przecież związki zawodowe łącznie z władzami tworzą prawie wyłącznie ludzie z podziału. (stąd zapewne bierze się ich kompletna indolencja) Chcecie stworzyć 100 % związki podziałowe ? Śmiech na sali.

Offline wąski

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Widzisz to jest śmiech na sali - niech wypowiedzą się wszyscy a nie jeden. skoro są to ludzie z podziału to niech wybierają swoich ludzi - w końcu wiedzą kto komu "tyłek liże". Jak wybiorą tak będą mieli.
Wiem że nikt się nie chce wychylać bo to ciężki kawałek chleba by nadstawiać własny tyłek za wszystkich ale taka jest rola związkowca i przedstawiciela załogi.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Dziwi mnie jedno.
Trwaja jedne z najtrudniejszych i najważniejszych w ostatnim czasie negocjacji Rząd - ZZ.
I nagle na forum zaczyna sie dyskusja czy zwiazki sa dobre, czy związki właściwie reprezentują nasze sprawy, moze zalożoc nowy związek ...
Ciekawe
PS
Oczywiście sam jestem w zwiazkach wiec moge być nieobiektywny :fiuu:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Medal ma dwie strony, na jednej pracodawca na drugiej ZZ, winę za niepowodzenia zawsze można na kogoś zwalić. Trudno wszystkim dogodzić.
Myślę że to wina przepływu informacji na "doły", wtedy zaczyna się dyskusja - gdybanie, itp.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Butel dobrze wiesz, że na tym etapie rozmów nie za bardzo jest co na dół przekazywac.
Nie ma żadnych wiążących decyzji.
Zobaczymy co będzie dzisiaj w MSWiA w sprawie L4

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Ja to doskonale wiem i rozumiem, ale widać nie wszyscy ;).
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Common

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Jeden silny związek zawodowy w PSP- plusy i minusy
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 03, 2011, 19:43:22 »
Wyrażajcie swoje opinie na powyższy temat w perspektywie kluczowych zmian dla naszej formacji( emerytury, chorobowe....).

Offline boloyung

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Panowie przecież sami wybieramy przewodniczących, sami dajemy im mandat zaufania, to może sami teraz powinniśmy ich z tego rozliczyć???? Oni są z wyboru i mają zas..ny obowiązek robić to czego my od nich oczekujemy!!!! To nie jest partia tylko ZZ dlatego przewodniczący muszą zrozumieć że albo robią to co ustala związek - przewodniczący przedstawia pracodawcy- albo zostaną odsunięci i do widzenia.
A tworzenie jeszcze więcej ZZ, to tylko komendanci na to czekają.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie.

Offline kubala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Powinniśmy iść w drugą stronę, nie tworzyć kolejny tylko połączyć się w jeden silny związek!!!

rafal998

  • Gość
Jak widać każdy jest przekupny. Każdy towar ma swoją cenę.
W Kielcach strażacy złożyli pozew sądowy przeciw swojej Komendzie Miejskiej ale ... ze stopy cywilnej, ponieważ ZZS FLORIAN wypiął się do nich tyłem odmawiając pomocy w sprawie dochodzenia praw o wypłatę za nadgodziny. W Polsce bez problemów wypłacano chłopakom kasę za nadgodziny a w Kielcach komendant (poprzedni) twierdził, że nigdzie nie wypłacono. Są telefony, są znajomi w Polsce i dziwne by było, żeby każdy z nich skłamał. Na dodatek ci którzy dostali jakąkolwiek kasę w Kielcach, to zaraz musieli ją zwracać pod rygorem nasłania komornika itp. W początkowej fazie tej sprawy zapewniano ze strony ZZS FLORIAN pomoc. Niestety główny przewodniczący ZZS jest w zmowie ze Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim i wyraził niechęć jakiejkolwiek pomocy. Wiadomo, że za przychylność do decyzli ŚKW otrzymał w zamian coś interesującego. Gdy sprawa rozgorzała po decyzji byłego KM w Kielcach o definitywnym wykreśleniu (wyzerowaniu) nadgodzin z poprzednich okresów to w natychmiastowym trybie wypisywali się ze Związku oficerowie pracujący na codzień w biurze KM żeby nie wypaść źle przed oczami komendanta. Kilku chłopaków przeniesiono do innych JRG a pozostali d-cy mają zakaz udostępniania jakiejkolwiek dokumentacji na potrzeby rozprawy sądowej pod groźbą przeniesienia do innych komend.
Najciekawiej wyglądały zeznania jednego z pracowników kadr KM w Kielcach, a mianowicie na pytanie jak powinno się liczyć czas pracy odpowiedział, że ... nie wie jak naprawdę się to robi a poprzednie nadgodziny kazano mu skasować.
W związkach jestem od kilku lat i nie sądziłem, że ta pomocna dłoń jaką jest ZZS FLORIAN nawet się nie odezwie. Chłopaki sami walczą i na dodatek kierownictwo cały czas wprowadza ich w błąd.
Nie ma sensu zakładać jakiegokolwiek związku gdzie dzisiejszymy czasami rządzi pieniądz i chęć zysku.
Co miesiąc ze swojej pensji płacę prawie 30 zł i wychodzi że na darmo. Teraz wezmę tylko paczkę dla dzieciaka za 20 zł i wypisuję się z powoli tonącej tratwy jaką jest ZZS FLORIAN.