Autor Wątek: Akcja Protestacyjna? Formy protestu-propozycje  (Przeczytany 40665 razy)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 26, 2007, 11:57:40 »
Witam
Zwykle nie chętnie cytuję sam siebie ale nie chce mi się jeszcze raz pisać tego samego więc po prostu  sklonuje moją wypowiedź ze strony www.skpnszz.org
Cytuj
Geddeon dnia kwiecień 26 2007 11:47:59
11.Strona związkowa podjęła decyzję o nie powoływaniu w dniu dzisiejszym Komitetu Protestacyjnego oraz o podjęciu - w natychmiastowym trybie - konsultacji z ogniwami
związkowymi, celem zawieszenia/wstrzymania działań zmierzających do rozpoczęcia akcji protestacyjnej.



Wstrzymania jak najbardziej.
Skoro jest gest dobrej woli ze strony rządzących to z naszej dla równowagi tez powinien sie taki ukazać.
Chociaż moim zdaniem powinniśmy zrobic jak ZZ w Policji.
Oni od ostatniej Akcji Protestacyjnej poprostu ja zawiesili.....
Zawsze mogą odwiesić bez jakichkolwiek ponownych długich procedur.
Nie dziwie sie ludziom którzy tak jak mój przedmówca (raczej pasowałoby :"przedpiszca")  ma obawy że znów strona rządowa po prostu gra na zwłokę i tak czy inaczej cos wykombinuje zeby nas brzydko mówiąc 'wydymać".
Z tego co mi wiadomo jesli nie dojdzie do definitywnego zakończenia sprawy zachowania normatywu czasu pracy w wysokości 40h tygodniowo w okresie rozliczeniowym z możliwością przedłużenia do 48h w zamian za rekompensaty finansowe lub czas wolny za nadgodziny to
Małopolska RSP organizuje pikietę (formalności urzędowe załatwione, zgłoszenie też) w dniu 10.V.2007 na Rynku Głównym o godz 11.00 na którą na razie nieoficjalnie serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.

PS. Może być mały problem, bo w tym samym czasie mają być jakieś inne ;) uroczystości na Rynku Gł. ale ponoć  jest to największy rynek w europie tak,że chyba się jakoś pomieścimy..... :mellow:

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 26, 2007, 14:33:56 »
Super z ta pikietą...myslę, że gdyby odbyły się te uroczystości związane z Dniem Strażaka, to powinno nas tam się zjechac jak najwięcej z transparentami w stylu żądamy zmiany KG i nie ufamy generałowi Skomrze....bo chyba nikt nie myśli że lampasów nie dostanie...po to ucichł na forum i udaje głupiego....byleby dotrwać do generalskich szlifów...to byłaby najwieksza porażka IV RP w PSP.[...] nie moze dostać generała a tym bardziej rzadzić nami...on jest przeciwko nam i politycznie próbuje wybrnąć z sytuacji, byc dobrym wujkiem i udawać że nam lepiej zrobi...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2007, 21:46:41 wysłana przez dago »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 26, 2007, 21:33:59 »
Witam!
Tak sobie i tylko czytam - i nawet słowa o SK /było,minęło/ :angry: Poza 1 Uchwałą jednego Związku, która nic tak naprawdę nowego nie wnosi, a powinna być jak już... znacznie szybciej nt. czasu służby i nie tylko SK!!!
Cóż po prostu jak zwykle nieprawdaż??? Kolejny RAZ :angry:
Pozdr.
Ps. Moja propozycja odnośnie form protestu dyż. jest chyba znana. :wub: Skoro mamy być niby razem, to dlaczego, akurat <Tu> i <Teraz> jakby znów osobno?
Może mi ktoś z Sz.P. ze ZZ wyjaśni również wzorem KG dlaczego łamie się obowiązujące Rozporz. i robi na siłę "dobrze dla dobra ogółu" Hm... Pewnie tak lepiej co? Może, co nielicznym niektórym, a czy znaczy to wszystkim!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2007, 21:40:00 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 27, 2007, 14:45:20 »
Widzisz Ajax, bo to jest tak jak na forum, moderatorzy tez robianasiłę wszystkim dorze nie pytając o nasze zdanie :mellow:

Ale na poważnie, myślę żeźleto odbierasz, bo uważam (potwierdzają to uchwały NZWD "S"), żezwiązki pamiętają o dyżurnych i zapewniam Cie, że staramy się zrobić co w naszej mocy aby poprawić status pracowników SK.
 Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 27, 2007, 19:05:22 »
      Związki Zawodowe zobowiązały się do nie podejmowania akcji protestacyjnej do czasu
wypracowania   kompromisowego   rozwiązania  w  zakresie   normatywu   czasu   służby.
Decyzję o odwołaniu akcji protestacyjnej  Związki Zawodowe podejmą po spotkaniu
zaplanowanym na dzień 21 maja 2007 roku.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:14:08 »
Jestem całkowicie za akcją protestacyjną.We wszystkich mediach grzmią jak to służba zdrowia ma źle,policjanci głodują-GW 27.04.2007.Tylko widocznie strażacy mają "cacy" bo nigdzie nie słychać nie widać żebyśmy narzekali. Czas nadszedł abyśmy pokazali,że wcale nie jest w naszej formacji tak różowo.Moim zdaniem akcja protestacyjna powinna być ogłoszona i ewentualnie zawieszona w przypadku zmian które Nas satysfakcjonują.Pozdrawiam Wszystkich .

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:32:31 »
Moje zdanie to należy teraz poczekać i zobaczyć co zrobi teraz nowy KG ,jeżeli będzie ok to poco robić protest (oczywiście to jest moje skromne zdanie)Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 29, 2007, 09:01:35 »
Cytuj
Uchwała nr 3/07

Małopolskiej Regionalnej Sekcji Pożarnictwa
w sprawie
przekształcenia Komisji w
Małopolski Regionalny Sztab Protestacyjny


   W związku z uchwałami podjętymi przez Komisje Zakładowe NSZZ Solidarność,
Małopolska Regionalna Sekcja Pożarnictwa przekształca się z dniem 27.04.2007 r. w
Małopolski Regionalny Sztab Protestacyjny NSZZ Solidarność oraz przystąpienie do protestu w dniu 7.05.2007 r o godz. 8.00 poprzez oflagowanie samochodów pożarniczych i włączenie syren.
           Jako początkową  formę protestu przyjęto:
-   oflagowanie samochodów pożarniczych flagami związkowymi
-   oflagowanie budynków strażnic flagami związkowymi
-   zorganizowanie pikiety w dniu 10.05.2007 r. o godzinie 11.00
 na płycie Rynku Głównego obok pomnika Adama Mickiewicza, na która serdecznie zapraszamy wszystkich strażaków.
*miejsce parkingowe dla samochodów : Parking Plac Szczepański lub Parking na
       ul. Pawiej
tel. kontaktowy w sprawie pikiety: 501 464 100

             W związku z trwającymi rozmowami przedstawicieli Związków Zawodowych z
 Ministrem SWiA w sprawie ustalenia normatywu 40-sto godzinnego tygodniowego czasu służby w przypadku osiągnięcia porozumienia pikieta zostanie odwołana a akcja zawieszona  o czym poinformuje się zainteresowanych na internetowych stronach związkowych.
 


   

                                                                               Przewodniczący
                                                           Małopolskiego Regionalnego Sztabu Protestacyjnego
                                                                                NSZZ Solidarność                                                                                     

Offline FR998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Formy protestu - propozycje
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 29, 2007, 11:20:57 »
Zgadzam się z sly, to ze odwałany został JEKG nie znaczy że zostały rozwiązane nasze problemy, i większość postulatów jest "konsultowana", Małopolska sekcja robi b.dobrze, od tego można zacząć,i z tym wyjść do społeczeństwa.
Czy ktoś w Polsce oprócz braci strażackiej wie o tym że nie ma JEKG,nigdzie to nie zostało rozdmuchane, gdyby to dotyczyło Policji to wszędzie by aż furczało. 
"Sens istnienia straży pożarnej to podział bojowy"