Autor Wątek: Akcja Protestacyjna? Formy protestu-propozycje  (Przeczytany 40671 razy)

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Akcja Protestacyjna? Formy protestu-propozycje
« dnia: Listopad 17, 2006, 14:34:43 »
Czy grozi nam akcja protestacyjna?
Więcej przeczytacie na stronie http://www.zgnszzpp.republika.pl/
Czekam na wasze komentarze!!!

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2006, 14:51:15 »
Popieram w 100%.
Reorganizacja tak ale nie kosztem ludzi i stanowisk.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2006, 16:59:35 »
Wreszcie !!!!
Jestem gotów nawet podjąć akcje protestacyjną głodową na terenie którejś jednostki organizacyjnej a może nawet KG. Przecież do tej pory wyglądało ,że KG się wogóle z nami nie liczy(nieważne ilu pokrzywdzonych,ile frustracji wśród podwładnych i ich rodzin- byle po trupach przeć do przodu)
Ja juz jestem zdeterminowany i wsciekły.Myśle że Zwiazki ,które zajmą się naszą obroną będa miały wielkie poparcie w prawdziwych strażakach, a te które nic nie robia bądź wrecz podlizuja się
władzą KG  moga na bardzo długo utracić poparcie i nasz szacunek.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2006, 18:17:36 »
Widze ze panowie boja sie strasznie zejscia z cieplych posadek!!! Powiem szczerze ze nie bardzo bymsie przyłaczył do takiego protestu!!!Bo gdyby to dotyczyło strazaków z podziału bojowego to pracownicy komendy nigdy by sie sie wstawili i nie pszyłaczyli do protestu!!!Tojes tsk jak w słuzbie zdrowia jak lekarze protestuja to pielegniarki ich wspieraja a jak pielegniarki protestuja to lekarze maja ich gdzies i tu wydaje mi sie ze jest podobnie!!! dziekuje bardzo!!!!

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2006, 18:50:48 »
Twój post jest nadzwyczaj zabawny!!! Może nie w kwesti poparcia protestu bo to sprawa indywidualna, ale chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z konsekwencji wejscia w życie omawianego rozporządzenia. Przepis ten drastycznie obniża stanowiska służbowe na podziale bojowym co konsekwencji na wiele lat zablokuje możliwość awansu.
Gratuluje podejscia i zapoznania sie z tematem!!!

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2006, 18:58:29 »
tak to jest bo jak to napisał pewian YOKO pracownicy zmianowi to "fizyczni" a codzienni to "umysłowi" i mają podział (przepraszam za kolokwializm) w dupie bo to im należą się wyższe pensję  a to,że wreszcie ktoś postanowił poukładać ten bałagan co bedzie skutkowało przeniesieniem "pracusiów" do "fizoli" to podnosi sie wielki raban  :wacko:
był czas by ułożyc to bezboleśnie lecz każdy olał spra bo myślał, że będzie jak zwykle!

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2006, 19:09:43 »
Ja na temat pracowników biurowych się nie wypowiadam bo to nie moja działka, ale dziwi mnie to, że my podziałowcy zachowujemy się tak jakby te nowe przepisy nas nie dotyczyły, no chyba, że na forum są jedynie komendanci, d-cy jednostek i d-cy zmian, którzy zapewne swoje stanowiska zachowaja a ludzie gorszej maści niech martwią się o siebie bo są niedoinformowani.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2006, 19:34:55 »
Przepis ten drastycznie obniża stanowiska służbowe na podziale bojowym co konsekwencji na wiele lat zablokuje możliwość awansu

No dobrze to by było tyle jeżeli chodzi o populizm a teraz może podasz konkretne przykłady tego drastycznego obniżania stanowisk na podziale bojowym no i oczywiście może jeszcze konkretne przykłady blokowania jak to ładnie nazwałeś możliwości awansu.

pozdro

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2006, 20:03:31 »
He he. Dla ciebie być może to populizm a dla kogoś innego to ciężko wypracowane stanowisko, które być może teraz straci.

Jeżeli chodzi o moje JRG to temat reorganizacji (w skrócie) przedstawia sie następująco:
d-ca zmiany-zachowuje stanowisko
dwóch specjalistów spada na d-ców sekcji zabierajac im etaty
2 d-cy sekcji spadają na 2 d-ców zastępu
2 d-ców zastępu spada na specjalistów ratowników
 
Jak widać likwidacja stanowisk powoduje efekt domina, generalnie obrywają wszyszcy

O zmniejszeniu ilościowym poszczególnych etatów (d-cy zastępu, specjalisci ratownicy) nie wspomnę bo to dzierje sie na wszystkich jednostkach.


I co teraz powiesz? To jest populizm? Wszystko czarno na białym!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 20:22:27 wysłana przez brajan5 »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2006, 20:26:14 »
Cytuj
dwóch specjalistów spada na d-ców sekcji zabierajac im etaty

czekaj, a to ciekawostka, to macie na zmianie po dwóch specjalistów?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2006, 20:28:42 »
No mam. Pewnie Panie w biurze się pomyliły i dostali angaż

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 17, 2006, 20:30:11 »
Zastanawiam sie na jakiej podstawie  d-cy sekcji spadaja na d-ców zastepu a d-cy zastepu niżej skoro ich etaty nie podlegaja likwidacjji? Ciekawe jakie bedzie umotywowanie zmiany angazu skoro te etaty istnieja dalej? Zrozumiałe natomiast jest  to ze jeżeli likwiduje sie  etaty specjalistów w ramach reorganizacj to oni zajmują najblizsze wolne etaty ale maja zagwarantowane płace z likwidowanego stanowiska(ostatnio zajmowanego) zajmując niższe . Sa stratni do czasu kiedy stawka na nowej nizszej grupie nie doganią stawki z likwidowanego stanowiska. To bardzo nie wporzadku i niezgodnie z prawem - w jednostce w której tak jest powinne zadziałać związki zawodowe. Po zatym wszelkie zmiany dotyczace zmian wz. z reorganizacja sa uzgadniane z zz. czego wymagaja KW od KP zobligowaniy o  tego przez KG.
            Pozdrawiam i  radze przypilnowac tematu bo kiedys tez przy powstaniu PSP troche ludzi straciło zajmowane stanowiska . Okazało sie ze te dzialania były niezgodne z prawem a argumentacja przy próbie okrecenia tematu była taka ze nowe angaze zostały podpisane przez zainteresowanych strazaków a termin odwołania juz dawno minął.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2006, 20:38:54 »
Jeżeli chodzi o moje JRG to temat reorganizacji (w skrócie) przedstawia sie następująco:
d-ca zmiany-zachowuje stanowisko
dwóch specjalistów spada na d-ców sekcji zabierajac im etaty
2 d-cy sekcji spadają na 2 d-ców zastępu
2 d-ców zastępu spada na specjalistów ratowników

Jak widać likwidacja stanowisk powoduje efekt domina, generalnie obrywają wszyszcy

I co teraz powiesz? To jest populizm? Wszystko czarno na białym!!!

Zasadnicze pytanie co do Twojej odpowiedzi......jakiej kategori jest Twoja Komenda i czy w wyniku reorganizacji obniżono Wam kategorię? A co Twoich przykładów.......to nie pasuje mi tu jedno przykładowo......jeżeli stanowisko d-cy sekcji w Twojej JRG zajmuje aspirant który spełnia wymagania co do tego stanowiska i jest mianowany na stałe i ono (stanowisko) nie podlega reorganizacji to na podstawie jakich przepisów panowie specjaliści, których stanowiska jak domniemam podlegają reorganizacji mają zająć stanowiska d-ców sekcji? Pamiętaj, iz reorganizacja nie polega na zabieraniu komuś stanowiska po to aby dać je innemu który podlegał reorganizacji na swoim stanowisku. Cała sprawa wygląda mi na to, iż dwóch panów (specjalistów) spada ze stołków i im się szykuje kolejne. Sprawa typowo do załatwienia przez ZZ.....oczywiście chodzi o obronę d-ców sekcji oraz zastępu. A panowie "specjaliści" no cóż...........

pozdro

Offline brajan5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2006, 20:53:25 »
Dziękuję w końcu za rzeczową odpowiedź. Nam tego nie wytłumaczono, jesteśmy skołowani i mamy świadość co nas czeka (napewno nie będzie poprawy, choć przecież zawsze się do niej dąży). Generalnie chyba ludzie skapitulowali i pogodzili się z sytuacja bo mają o wiele więcej poważniejszych spraw na głowie niż stanowisko jakie zajmują (są to tzw maruderzy dorabiający poza psp i myslący tylko o emeryturze). Sprawę reorganizacji przedstawiono w sposób następujący: nic nie stracicie, zmienicie stanowiska a pieniążki dostaniecie takie same, więc nie ma problemu (fajne postawienie sprawy).
Komenda kategoria I i nie obniżono nam kategorii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 20:57:36 wysłana przez brajan5 »

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 17, 2006, 21:10:16 »
Generalnie chyba ludzie skapitulowali i pogodzili się z sytuacja bo mają o wiele więcej poważniejszych spraw na głowie niż stanowisko jakie zajmują (są to tzw maruderzy dorabiający poza psp i myslący tylko o emeryturze). Sprawę reorganizacji przedstawiono w sposób następujący: nic nie stracicie, zmienicie stanowiska a pieniążki dostaniecie takie same, więc nie ma problemu (fajne postawienie sprawy)

No i jak ma być dobrze w PSP skoro ludzie nie potrafią walczyć z patologią w tej firmie. Ten przykład dobitnie pokazuje jak strona służbowa próbuje znajdować miejsca dla "swoich" i to przy akceptacji załogi !!!

pozdro

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 17, 2006, 22:09:45 »
Kogo z podziału bojowego można już skreślić u  mnie już 5 strżaków  jest,tu tylko chodzi o ciepłe posadki,i inych jednostkach jest podobnie

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 18, 2006, 01:25:21 »
U mnie doszło do takiej niedorzeczności , że na jednej zmianie specjalista w stopniu kapitana z 16 letnim stażem pracy na podziale bojowym spada na stanowisko d-cy zastepu (bo to jest dopiero wolne),drugi specjalista tez z 8-letnim stażem pracy (mł kapitan)spada na D-ce zastępu. Natomiast D-ce zmiany będzie zastepował st aspirant którego przesuwaja z biura(15 lat pracy w biurze,zredszta obibok i nigdy nie jeździł do akcji) bo ma stanowisko d-cy Sekcji, oraz drugi mł aspirant(3-lata słuzby na podziale- głównie w punkcie alarmowym),który też ma D-ce sekcji. Czy tak według was ma wyglądać ta reorganizacja? Przecież to wszystko staje na głowie. A co jeżeli by nie było wolnego etatu na stanowisku D-cy zastępu, to oficer zostanie starszym ratownikiem i beda nim dowodzić np.st.sekcyjny który ma stanowisko d-cy Zastepu.Ciekaw jestem jak bedzie wygladało meldowanie: Panie sekcyny , kpt...........melduję sie na rozkaz. Toż to jakaś paranoja.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 18, 2006, 08:02:36 »
Cytuj
Sprawę reorganizacji przedstawiono w sposób następujący: nic nie stracicie, zmienicie stanowiska a pieniążki dostaniecie takie same, więc nie ma problemu (fajne postawienie sprawy).
a powiedzieli Wam, że pieniążki, te same, będą tylko przez 12 miesięcy?

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 18, 2006, 18:42:48 »
Tak na marginesie . Ile w PSP działa związków ??? Myślałem że 3 (słownie trzy) , przynajmniej te większe  (może są jeszcze jakieś) , ale nie o to chodzi. Moim zdaniem brakuje tam podpisu trzeciego przewodniczącego.  Przecież "WSZYSCY STRAŻACY TO JEDNA RODZINA............" Czyżby jednym pasowało, a innym nie!!??

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2006, 19:47:42 »
Przecież "WSZYSCY STRAŻACY TO JEDNA RODZINA............" Czyżby jednym pasowało, a innym nie!!??

Nawet w najlepszej rodzinie bywają konflikty interesów. To co inni "promują" nie zawsze druga strona musi popierać.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2006, 19:50:41 wysłana przez fireman5 »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2006, 23:54:37 »
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu...
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 19, 2006, 10:02:12 »
Cytuj
czekaj, a to ciekawostka, to macie na zmianie po dwóch specjalistów?
u mnie nawet więcej... przecież coś trzeba było zrobić z "inwazją oficerów"...

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2006, 18:40:14 »
Pan Gideon (ewidentnie związkowiec) cały czas antagonizuje podział bojowy z codzienymi. Ale zostawmy to taki pokrój ludzi już znam i wiem że za mam nadzje juz niedługo istnieją, Jako że śledzę jego wypowiedzi od pewnego czasu więc mam pewną swoją subiektywną opinię o nim....
Niestety merytorycznie nie jest w stanie odpowiedzieć na żadne ergumenty zawsze wraca temaat układów byłych powiązań itp.WamPanowie obiecuje góry lodowe... ale odpowiedcie sobie sami co i ile zwdzieczacie ZZ...

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2006, 18:47:59 »
ale odpowiedcie sobie sami co i ile zwdzieczacie ZZ...

Mam lepsze pytanie Panie Bart2376........Napisz proszę........ Czego nie zawdzięczamy ZZ
pozdro

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Akcja Protestacyjna?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2006, 19:54:48 »
Witam na innym forum ale związki zawodowe sa organizacją usługową w stosunku do pracownków, wię pytanie zawsze brzmi co związki zrobiły dla mnie - a jeślil nie daja mi rzeczowej odpowiedzi - to po co mi one?