Autor Wątek: WyglĄd StraŻka  (Przeczytany 9749 razy)

Offline Marian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
WyglĄd StraŻka
« dnia: Grudzień 03, 2003, 18:51:40 »
CZY STRAŻAK PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ MOŻE MIEĆ MAŁĄ FRANCUSKĄ BRUDKIE ,CZY DALEJ OBOWIĄZUJE STEREOTYP ŻE TYLKO WĄSY  ? JAK NA TO  ZAOPATRUJĄ SIĘ PRZEPISY PSP ?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2003, 11:11:29 »
Nie wiem jak się to ma do obowiązujących obecnie przepisów, ale jeszcze nie tak dawno nawet  /charaterystyczne/ wąsy były źle widziane. Napewno winien być to wygląd, a więc również zarost i fryzura schludne. Ja od lat noszę przystrzyżone wąsy oraz krótkie włosy  i osobiście nigdy nie zwracałałem uwagi na bzdurne przepisy w tym zakresie. Ważne, abym czuł się dobrze, wyglądał estetycznie i nie przeszkadzały mi w obowiązkach służbowych. Proszę spojrzeć na wywiady, zdjęcia telewizyjne i prasowe.
Funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej i wielu innych jednostek chyba nie wyglądają pod względem zarostu lepiej od nas. W sumie śmieszny trochę temat, ale jak to w PSP nieraz istotny.  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2003, 14:33:41 »
Z zarostem na twarzy w Straży Pożarnej chodzi o to że zarost przeszkadza w używaniu masek przeciwgazowych. Przez zarost są one nieszczelne!

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2003, 00:48:32 »
Na forum zawodowców nie powinieneś stosować wyrażenia MASKI PRZECIWGAZOWE
ponadto zarost wcale nie powoduje nieszczelności w masce nadciśnieniowej, która ma dwie wargi uszczelniające. Jak nie wierzysz to zapuść brodę i sprawdź. Takie twierdzenia do niedawna stosowali chłopcy z KG jak zwykle bez uzasadnienia lecz jest to kompletna bzdura
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2003, 15:28:21 »
Masz rację "czerwonypsie" Trzeba to najpierw przetestować na sobie! Pozatem sprawy wygladu dotyczą wszystkich funkcjonariuszy nie tylko podziału bojowego, a tu już zupełnie nie widzę przciwskazań do bródki, czy wąsa. Powtarzam jeszcze raz śmieszny temat ! Ale ok. :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2003, 18:07:19 »
Cytuj
Na forum zawodowców nie powinieneś stosować wyrażenia MASKI PRZECIWGAZOWE

Sorry jeżeli zastosowałem nie poprawną terminologię, ale tak wogóle to jak poprawnie sie pownno mówić na "maski przeciwgazowe"?

Cytuj
ponadto zarost wcale nie powoduje nieszczelności w masce nadciśnieniowej, która ma dwie wargi uszczelniające

Ale zarost powoduje nieszczelności w masce podciśnieniowej, a co do szczelności w nadciśnieniówce to nie jestem tego taki pewien czy aby napewno zarost nie przeszkadza w uszczelnieniu!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2003, 22:51:13 »
a czy strażak PSP może mieć tatuaż????
oczywiście nie na czole  :lol: ale np na ramieniu??

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2003, 23:43:31 »
Cytuj
a czy strażak PSP może mieć tatuaż????
oczywiście nie na czole  ale np na ramieniu??

Z tego co pamiętam to z przepisów rozporządzenia wynika że strażak może mieć tatuaż jednak nie może on pokrywać większej niż 1/10 części ciała. :D  

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2003, 10:07:06 »
Kandydat na strażaka to chyba raczej nie może mieć tatuażu. Jak załatwiałem papiery przed zdawaniam do SGSP to pani psycholog dokładnie mnie sobie pooglądała w poszukiwaniu tatuaży i "sznyt". Z tego co słyszałem jak by coś znalazła to miałbym z głowy dalszą zabawę. No ale że nie znalazła... to mogli mnie spokojnie odrzucić na egzaminiew wstępnym ;).
Pozdrawiam zawodowców, Sylwek

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2003, 14:27:51 »
Sam nie posiadam tatuażu jednak jak wyobrażacie sobie sprawdzenie czy strażak posiada tatuaż czy nie, kto miałby sprawdzać. Może jest to ważne przy przyjmowaniu do psp, ale jak już pracujesz to kogo to obchodzi.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2003, 16:15:28 »
ale jakim prawem nie mozna iec tatuazu??
 na calym cywilizowanym swiecie nie tylko strazacy ale i  policjanci, zolnierze( w tym jednostek specjalnych), parcownicy poradni teraupetycznych, poslowie i miliony innych moga miec  a w polsce nie ??to tatuaz swiadczy o czym??? o niezrownazeniu psychicznym??bo cos czuje ze  o to chodzi.  
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2003, 17:26:14 »
hej no poważnie Wam mówię pani psycholog z poradni MSWiA która mi wydawała zaświadczenie potrzebne do zakwalifikowania do egzaminnów wstępnych zapytała czy mam jakieś blizny lub tatuaże po czym dokładnie oglądała moje ręce tyle ile mi się udało podciągnąć rękawy (rozbierać mi się nie kazała bo chyba jej się nie chciało ;)) to było ponad 7 lat temu w Lublinie nie wiem jak jest teraz i gdzieś indziej, z tego co słyszałem jak bym miał tatuaż albo blizny po samookaleczniu to nie dostałbym tego zaświadczenia (co do blizn od "sznytów" to nawet jestem skłonny się zgodzić)  

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 09, 2003, 10:17:41 »
Nie dziwcie się Panowie, wszak jeszcze parę lat temu uważano, iż tatuaże noszą jedynie osoby związane z subkulturami więziennymi, a tacy ludzie w służbach mundurowych socjalistycznej Polski byli niechętnie widziani. Czasy się zmieniły, a poglądy niektórych lekarzy, czy decydentów określających podstawowe wymogi kandydatów do służb - nie. Musi minąć jeszcze parę następnych lat, by tatuażu nie klasyfikować w kategoriach samookaleczania (choć w jakimś stopniu on nim jest). Blizny po samookaleczeniu - tzw. sznyty świadczą na niekorzyść jego posiadacza i w tym przypadku - zgoda. Głębsza penetracja własnego ciała w żądzy odniesienia jakiejś satysfakcji mówi o stanie psychiki takiego pacjenta. Osobiście niechciałbym w akcji polegać na takim koledze.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline byniu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2003, 21:42:36 »
Panowie możecie się spokojnie tatuować, moda dosięgnęła też zapatrywania psychologów MSW, którzy nie zwracają na nie już uwagi. Widziałem mlodych po komisjach rekrutacyjnych, którzy mieli tatuaże na 1/3 ciała i nikt ich nie pytał dlaczego to sobie zrobili, a więc naprzód zamieniajmy się w dzieła sztuki.  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 10, 2003, 22:38:29 »
juz niedlugo bedziemy wydladali jak kazdy z innej bajki, ehh
moim zdaniem tatuaz tak kolczyk tak ale pod warunkiem ze go nie widac w krotkiej koszulce koszuli.
podzrawiam wszystkich sztukmistrzow!
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2003, 18:09:46 »
Jak już pisałem ja sam nie posiadam tatuażu i nie czyję takiej potrzeby, jeżeli jednak  inne osoby mają takie chęci lub potrzeby to już jego sprawa i nic mi do tego.
pozdrawiam.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

MK

  • Gość
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2003, 21:55:51 »
Cytuj
Cytuj
Na forum zawodowców nie powinieneś stosować wyrażenia MASKI PRZECIWGAZOWE

Sorry jeżeli zastosowałem nie poprawną terminologię, ale tak wogóle to jak poprawnie sie pownno mówić na "maski przeciwgazowe"?

Cytuj
ponadto zarost wcale nie powoduje nieszczelności w masce nadciśnieniowej, która ma dwie wargi uszczelniające

Ale zarost powoduje nieszczelności w masce podciśnieniowej, a co do szczelności w nadciśnieniówce to nie jestem tego taki pewien czy aby napewno zarost nie przeszkadza w uszczelnieniu!
MASKA TWARZOWA - to chyba najlepsze, technicznie poprawne, określenie

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2003, 23:43:12 »
Tradycyjnie jak w PSP byle więcej, a nie na temat. Nie wymyślajcie nazw bo one istnieją. Maska do aparatu oddechowego to maska, albo sprzęt ochrony dróg oddechowych. Chodził mi o to, że maski przeciwgazowe to maski wojskowe z pochłaniaczami. Jesli chcecie prowadzić takie czcze dyskusje to OK lecz one nic nie wnoszą. Moja uwaga była merytoryczna, a nie złośliwa. Wierzyłem, że to zostanie zrozumiane. Jeśli nie, to trudno. Przyjemnie jest dyskutować z fachowcami, rozumiejącymi również swoje potknięcia. Nikt nie jest doskonały, a samoocena krytyczna jest sztuką.
pozdro

SMO(k)G

  • Gość
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 16, 2003, 11:28:03 »
Z tymi tatuażami to na 99% domyślam się że medykom chodzi o podłoże psychologiczne ich noszenia. Myślę, że sam tatuaż nie dyskwalifikuje kandydata (strażaka) lecz to jaki ma charakter, oczywiście tatuaż, czyli co to za "obrazek" bo to świadczy np. o upodobaniach nosiciela, bądź też gdzie jest ów tatuaz umieszczony. Może ktoś ma możliwość sprawdzic czy moje przypószczenia są poprawne? Jeżeli tak to nie róbmy sensacji z tematu. A nawiązując do noszenia zarostu to niech mnie ktoś przekona, ze noszenie brody nie przeszkadza przy kożystaniu z maski aparatu powietrznego nawet tej nadciśnieniowej. Po co wówczas wymagać jej szczelności? A morze brodaci mogą wchodzić "w dym" i bez sprzętu ochrony dróg oddechowych. Pozdrawiam. Liczę na odzew. Cześć!!!

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2003, 11:35:22 »
Myślę że temat wyglądu jest trochę luźny i nie należy się gorączkować zbytnio  ;)
Omówione już zostały brody, tatuaże przy okazji dowiedzieliśmy się co nie co o maskach......
Podobno kiedyś (dawno dawno temu) strażacy jeżdżący do akcji ( jeszcze zaprzęgiem konnym) nosili długie wąsy i brody, które służyły właśnie do filtrowania powietrza w dużym zadymieniu. Ponoć ów strażak wkładał sobie nawet brodę w usta :lol: (to chyba musiała być super długa) gdy wchodził w dym. Ile w tym prawdy ?... nie wiem.  Skuteczność znikoma ale wprawdzie nie było wtedy masek ani aparatów......
Co do tatuaży to chyba naprawdę chodzi o podłoże psychologiczne ich noszenia......
No jakby wyglądał strażak z wytatuowanym ...powiedzmy logo PSP na ramieniu???? :lol:
Przyznaję że temat tatuażu poruszyłem sam , ale raczej nie chodziło mi o wzbudzanie jakiś emocji lecz o swobodną luźną dyskusję......i tak to niektórzy odebrali:
gorex okazał się bardzo tolerancyjny...
Cytuj
moim zdaniem tatuaz tak kolczyk tak ale pod warunkiem ze go nie widac w krotkiej koszulce, koszuli.podzrawiam wszystkich sztukmistrzow!

Ajax:
Cytuj
Pozatem sprawy wygladu dotyczą wszystkich funkcjonariuszy nie tylko podziału bojowego, a tu już zupełnie nie widzę przciwskazań do bródki, czy wąsa. Powtarzam jeszcze raz śmieszny temat ! Ale ok. 
A jak myślicie co by się stało jakby do służby pewnego dnia przyszedł strazak bez bródki i bez wąsów schludnie ostrzyżony ale.................kolor jego włosów byłby...powiedzmy zielony!!!!!?????
 [_[  czy przełożeni by to przeżyli??? :o    

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
WyglĄd StraŻka
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2003, 10:58:01 »
A jak myślicie co by się stało jakby do służby pewnego dnia przyszedł strazak bez bródki i bez wąsów schludnie ostrzyżony ale.................kolor jego włosów byłby...powiedzmy zielony!!!!!?????

dostanie urlop wypoczynkowy do chwili odrośnięcia włosów.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.