Autor Wątek: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany  (Przeczytany 63140 razy)

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 16, 2006, 10:56:55 »
Przepraszam cie bardzo w koncu o co chodzi  o zarejestrowanie poj  osobowego jako operacyjny czy przystosowaniu na potrzeby pożarnicze bo to wielka różnica   przy przystosowaniu pojaddu do podziału bojowego  pojazd nie tylko musi mieć koguty  lecz  i poręcze atestowane I.T.D kto ci wyda taki atest . Chyba że do wożenia się po imprezach. Bo  SLRr też musi spełniać pewne wymogi to nie wola przypadku ,przekwalifikowanie  pojazdu na poj. Specjalny to nie tylko rejestracja . Co do kolegi że Rzgowa to nie wiem czy wiesz  że co do twojego OSP są pewne plany  z związku z uzyskaniem praw miejskich przekonasz się w przyszłości jakie szopki będą z waszymi wozami.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 16, 2006, 22:53:19 »
No dyskusja nabrała rumieńców!! I o to chodzi na forum.
 Ale… Troszkę odbiegamy od tematu…
Gucio powiedz tym, co zadali to pytanie, że żyjemy w Polsce!! I nie będzie sytuacji, że w momencie, gdy zawyje syrena nagle na wiosce pojawi się ze 14 prywatnych samochodów "na sygnałach" pędzących pod remizę!!! Obawiam się, że taka była myśl twórców tego pytania i poniekąd głupiego pomysłu…. Jezu wiesz, do jakich nadużyć by dochodziło??? Pamiętam z przed paru lat sprawę księdza, który starał się o :uprzywilejowanie jego samochodu tak, by mógł szybciej docierać do chorych i umierających z ostatnią posługą. Media z tego, co pamiętam wyśmiały jego pomysł…. A MSW nie udzieliło zgody.
Jeśli chodzi o wykorzystywanie prywatnych samochodów do akcji ratowniczej - coś takiego się zdarza. Dźwigi, holowniki, autobusy do przewozu ludzi, transporty darów (klęski żywiołowe) i inne pojazdy w drodze na miejsce przeznaczenia eskortowane są najczęściej przez policję tworząc tak zwaną - kolumnę pojazdów uprzywilejowanych (niebieskie i czerwone koguty)…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2006, 09:22:12 »


Cytat: MGNACZUS  Listopad 16, 2006, 10:53:19
Cytuj
 
No dyskusja nabrała rumieńców!! I o to chodzi na forum.
 Ale… Troszkę odbiegamy od tematu…
Gucio powiedz tym, co zadali to pytanie, że żyjemy w Polsce!! I nie będzie sytuacji, że w momencie, gdy zawyje syrena nagle na wiosce pojawi się ze 14 prywatnych samochodów "na sygnałach" pędzących pod remizę!!! Obawiam się, że taka była myśl twórców tego pytania i poniekąd głupiego pomysłu…. Jezu wiesz, do jakich nadużyć by dochodziło??? Pamiętam z przed paru lat sprawę księdza, który starał się o :uprzywilejowanie jego samochodu tak, by mógł szybciej docierać do chorych i umierających z ostatnią posługą. Media z tego, co pamiętam wyśmiały jego pomysł…. A MSW nie udzieliło zgody.
Jeśli chodzi o wykorzystywanie prywatnych samochodów do akcji ratowniczej - coś takiego się zdarza. Dźwigi, holowniki, autobusy do przewozu ludzi, transporty darów (klęski żywiołowe) i inne pojazdy w drodze na miejsce przeznaczenia eskortowane są najczęściej przez policję tworząc tak zwaną - kolumnę pojazdów uprzywilejowanych (niebieskie i czerwone koguty)…
Ja uważam że ten sposób uprzywilejowania samochodów nie pożarniczych jest wystarczający i nie ma co wymyślać więcej sam nie raz spotkałem sie z nadużywaniem sygnałów błyskowych  i dźwiekowych nie tylko w straży ale i przez inne służby.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 09:47:00 wysłana przez bulon »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2006, 13:28:37 »
Dyskusja dot. samochodów uprzywilejowanych w ogóle, a nie tylko strażackich, więc podsyłam 2 linki ze strony www.112opole.pl , a dotyczą sytuacji dokładnie odwrotnej.
pogotowie przystankowe 1
pogotowie przystankowe 2
Samochód został odkupiony na przetargu, ciekawe co ma w dowodzie rejestracyjnym?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 13:48:41 wysłana przez Tiger »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2006, 14:41:55 »
Zajefajnie byłoby gdyba tak każdy mógl sobie rejestrować swoje auto jako uprzywilejowane. Chory pomysł. Naoglądalismy się chyba za duzo amerakańskich filmów, gdzie i policja i strazacy mają takie przywileje. Ale w Polsce żyjemy i musimy dostosowac się do naszych realiów czy nam się to podoba czy tez nie.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2006, 17:04:36 »
Zajefajnie byłoby gdyba tak każdy mógl sobie rejestrować swoje auto jako uprzywilejowane. Chory pomysł. Naoglądalismy się chyba za duzo amerakańskich filmów, gdzie i policja i strazacy mają takie przywileje. Ale w Polsce żyjemy i musimy dostosowac się do naszych realiów czy nam się to podoba czy tez nie.
Kto mówi ze Polska to zdrowy kraj - popatrz na okolo i oceń sam.!@!
Dyskusja dot. samochodów uprzywilejowanych w ogóle, a nie tylko strażackich, więc podsyłam 2 linki ze strony www.112opole.pl , a dotyczą sytuacji dokładnie odwrotnej.
pogotowie przystankowe 1
pogotowie przystankowe 2
Samochód został odkupiony na przetargu, ciekawe co ma w dowodzie rejestracyjnym?

 Paskudna kryptoreklama lewicy i demokratów  -_- wiadomo nie kazdy moze miec własny uprzywilejowany ale jak ktos kupil samochód i oddaje go do dyspozycjii OSP to w czym problem trzeba wychodzic ile trzeba ale da sie (pisze co widze) / po uprzywilejowaniu nie mozna nim sie wozic ,wiadomo do jakich celów jest.
Ale tak jak na tych zdjeciach gosciu kupil taki i pewnie jeżdzi na papierach bez zmian. <<< patrz wpis pod 1 cytatem <<<

Moral z tego taki X -siński nie moze miec własnego uprzywilejowanego dla siebie, ale gdy zdaje go na osp (lub jest współwłascicielem) to po okolicznym przykładzie wskazuje ze mozna.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 17:20:41 wysłana przez wolicki1 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2006, 20:22:10 »
A na jakich zasadach ktoś użycza swojego prywatengo samochodu dla OSP? A jeśli nawet to nadal jest on prywatnym samochodem, a nie służbowym, więc takowego zarejestrować jako uprzywilejowanego się nie da. Ale może warto by się pokusić o coś takiego. A następne w kolejności po samochodach osobowych będa kombajny i ciągniki, którymi druhowie OSP w polu robią i w razie co uprzywilejowanym kombajnem bedzie gnał do remizy alarmowo. W większości są już czerwone, durzucić tylko koguta i heja do pożaru. Już co niektórzy w PSP wymyślili "blachy" do legitymacji, bo jak komuś pokażesz to sie osra ze strachu przed strażakiem. Czy my przypadkiem nie za daleko wybiegamy w mażenia. Czas chyba wrócić do rzeczywistości i zająć się poważnymi problemami. Czy takie samochody operacyjne są potrzebne w OSP? Może takie pytanie trzeba najpierw zadać. Do czego one mają służyć? Żeby druh naczelnik dojechal do pożaru? Czy żeby może mu dupsko na imprezy wozić i wracać z tych imprez na sygnale? A prywatnym to nie dojedzie? Takie korki panują na wiejskich drogach że musi alarmowo jechać? Totalna bzdura moim skromnym zdaniem. Tak jak już ktoś to powiedział sytuacja taka wprowadzi totalny zamęt i tyle. Każdy naczelnik OSP zaraz będzie chciał swojego "malucha" rejestować jako uprzywilejowany. Ciekawe czy naczelny drug Pawlak też ma swój uprzywilejowany samochód?

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2006, 21:19:05 »
Brawo ujęte bardzo sensownie popieram. Bo nie którym się już we łbach poprzewracało może jak na złotopolskich koguta na rower zainstalować  i samemu wyć .
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 21:21:48 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 19, 2006, 14:10:11 »
Oj Panowie nie macie racji!!!!!
Prawda jest taka że da się tak zarejestrować rozmawiałem i wiem i znam sytuacje.
Wiem na 100% ze można i nie ma tu dużo zachodu.

Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 19, 2006, 20:14:43 »
Kolego OSP MILICZ.Jeżeli twierdzisz że nie mamy racji,pisząc że samochodu osobowego nie da się zarejestrować jako uprzywilejowany,to napisz nam na jakich zasadach można to zrobić. Po pierwsze. Chodzi tu o samochód osobowy.Powiedz po co w osp osobowy operacyjny? Zeby naczelnik jeżdził za swoimi owieczkami? Po drugie. Samochód uprzywilejowany,który ma być własnością osoby prywatnej,musi mieć swoje przeznaczenie,być tzw.samochodem specjalnym.Na jakiej podstawie ten pojazd będzie specjalny? I po trzecie.Jeżeli ten samochód będzie uprzywilejowany,a nadal będzie zarejestrowany na osobę fizyczną, to kto ma tym samochodem jeżdzić? Naczelnik,sołtys,ekspedientka w GS-ie,czy może pierwszy lepszy ochotnik? Do prowadzenia takiego pojazdu potrzebne są zdane psychotesty,i specjalna wkładka.A komu tą wkłądkę wydać,jeżeli samochód jest prywatny? Skąd mam wiedzieć,że Ty będziesz chciał dać samochód innej osobie,która musi nim jechać,jeżeli jest on Twój prywatny? Odpowiedz sobie na te pytania i odpisz.A ja na koniec Tobie napiszę,że nie ma takiej opcji,żeby samochodem prywatnym jeżdzić jako uprzywilejowanym.Wiesz co by to było????
FIREMICHAŁ

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 19, 2006, 20:31:07 »
Pozostaje jeszcze sprawa, kto i na jakiej podstawie udzielałby rozkazu-pozwolenia na przejazd alarmowy… Panowie ta rozmowa zaczyna się robić PRZERAŻAJĄCO ^_^ ŚMIESZNA :wacko:… Nawet komendanci policji nie mogą korzystać z czegoś takiego!!! Nie róbcie jaj, bo zaczyna się tu tworzyć scenariusz na kolejny odcinek przygłupawego filmu…
Chciałbym jednocześnie zwrócić uwagę na to, że nawet ochroniarze nie mają takich praw… Kurde a w dowodzie, co by było wbite?? Operacyjny specjalny dupowóz :mellow:??
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 22, 2006, 09:55:39 »
Witam ja już wiem jake przeznaczenie by miał  S. P. N .I - Specjalnie do  Przewozu  dupy  Naczelnika  na Imprezy. ^_^
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 22, 2006, 12:31:10 »
A na jakich zasadach ktoś użycza swojego prywatnego samochodu dla OSP? A jeśli nawet to nadal jest on prywatnym samochodem, a nie służbowym, więc takowego zarejestrować jako uprzywilejowanego się nie da. Ale może warto by się pokusić o coś takiego. A następne w kolejności po samochodach osobowych będą kombajny i ciągniki, którymi druhowie OSP w polu robią i w razie co uprzywilejowanym kombajnem będzie gnał do remizy alarmowo. W większości są już czerwone, dorzucić tylko koguta i heja do pożaru. Już co niektórzy w PSP wymyślili "blachy" do legitymacji, bo jak komuś pokażesz to sie osra ze strachu przed strażakiem. Czy my przypadkiem nie za daleko wybiegamy w marzenia. Czas chyba wrócić do rzeczywistości i zająć się poważnymi problemami. Czy takie samochody operacyjne są potrzebne w OSP? Może takie pytanie trzeba najpierw zadać. Do czego one mają służyć? Żeby druh naczelnik dojechał do pożaru? Czy żeby może mu dupsko na imprezy wozić i wracać z tych imprez na sygnale? A prywatnym to nie dojedzie? Takie korki panują na wiejskich drogach że musi alarmowo jechać? Totalna bzdura moim skromnym zdaniem. Tak jak już ktoś to powiedział sytuacja taka wprowadzi totalny zamęt i tyle. Każdy naczelnik OSP zaraz będzie chciał swojego "malucha" rejestrować jako uprzywilejowany. Ciekawe czy naczelny drug Pawlak też ma swój uprzywilejowany samochód?
Strazak998 nie masz racji może koledze Guciowi chodzi o to bo jest on jednym z nielicznych kierowców w swojej jednostce i mieszka po drugiej stronie miasta i jak dostanie wezwanie to musi jak najszybciej dojechać do jednostki a stamtąd do akcji przecież tu chodzi o ratowanie zdrowia i życia ludzkiego!!!! Co jest chyba naszym zdaniem najważniejsze!!!
Pozdrawiam

Kolego OSP MILICZ.Jeżeli twierdzisz że nie mamy racji,pisząc że samochodu osobowego nie da się zarejestrować jako uprzywilejowany,to napisz nam na jakich zasadach można to zrobić. Po pierwsze. Chodzi tu o samochód osobowy.Powiedz po co w osp osobowy operacyjny? Żeby naczelnik jeździł za swoimi owieczkami? Po drugie. Samochód uprzywilejowany,który ma być własnością osoby prywatnej,musi mieć swoje przeznaczenie,być tzw.samochodem specjalnym.Na jakiej podstawie ten pojazd będzie specjalny? I po trzecie.Jeżeli ten samochód będzie uprzywilejowany,a nadal będzie zarejestrowany na osobę fizyczną, to kto ma tym samochodem jeździć? Naczelnik,sołtys,ekspedientka w GS-ie,czy może pierwszy lepszy ochotnik? Do prowadzenia takiego pojazdu potrzebne są zdane psychotesty,i specjalna wkładka.A komu tą wkładkę wydać,jeżeli samochód jest prywatny? Skąd mam wiedzieć,że Ty będziesz chciał dać samochód innej osobie,która musi nim jechać,jeżeli jest on Twój prywatny? Odpowiedz sobie na te pytania i odpisz.A ja na koniec Tobie napiszę,że nie ma takiej opcji,żeby samochodem prywatnym jeździć jako uprzywilejowanym.Wiesz co by to było????
już ci odpowiadam w OSP samochód operacyjny może być przydatny np. Jeśli PSP jest oddalona dużo kilometrów od tego miasta gdzie jest OSP-A tak się zdarza.Po drugie może być ta sytuacja co czytaj post prędzej-chyba już sobie zdajesz sprawę?

i Tu nie chodzi o to żeby ten samochód musiał być zarejestrowany na stałe koguty wraz z sygnałem dźwiękowym tylko o koguta na magnes wraz z dźwiękiem.Wystarczy że się we wniosku napisze że auto to zostało przekazane nieodpłatnie czy odpłatnie miejscowej OSP prot.Przekazania i to wszystko.

Chyba już rozumiesz o co mi chodzi i rozumiesz że można
Pozdrawiam

Dwa posty jeden po drugim zostały połączone + grzecznościowo poprawiono ortografię...;)
Moderator
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 12:59:50 wysłana przez Witold »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 22, 2006, 13:24:54 »
Wystarczy że się we wniosku napisze że auto to zostało przekazane nieodpłatnie czy odpłatnie miejscowej OSP prot.Przekazania i to wszystko.
Chyba już rozumiesz o co mi chodzi i rozumiesz że można
Pozdrawiam
Przynajmniej ja nie rozumiem - sprawa dotyczyła samochodu prywatnego, a po przekazaniu (odpłatnym lub nieodpłatnym) będzie on stanowił własność OSP i jako taki zostanie zarejestrowanie, tylko czy o to chodzi?  :rolleyes:
Zarejestrować prywatny jako uprzywilejowany czy wyzbyć się samochodu przekazując go OSP?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 13:26:44 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 22, 2006, 13:43:47 »
Cóż, ja także nie widzę sensu, aby mieć w posiadaniu swój własny kogut na dachu samochodu ( prywatnego ). Jak dotychczas było dobrze bez tego, jak ktoś ma problemy to niech zainwestuje w rower. Panowie, zajmijmy się poważniejszymi sprawami ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 22, 2006, 14:49:34 »
Gdybyś miał na karku 50 lat a do remizy ponad 2 km i był byś jedynym kierowcą to zasówaj w zime na rowerze albo biegnij. 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 22, 2006, 15:30:45 »
Gdybyś miał na karku 50 lat a do remizy ponad 2 km i był byś jedynym kierowcą to zasówaj w zime na rowerze albo biegnij. 

Przecież temat nie dotyczy tego, że nie wolno jechać prywatnym samochodem, on dotyczy tego, że nie wolno mieć sygnałów uprzywilejowania w ruchu w prywatnym samochodzie.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 22, 2006, 21:57:31 »
My w OSP niedawno kupiliśmy cywilny samochód Fiat Ducato przemalowaliśmy na czerwono zamontowaliśmy koguty i sygnały dźwiękowe pojechaliśmy na przegląd jako samochód specjalny i później do Starostwa przerejestrować na samochód Specjalny Pożarniczy i wszystko poszło bez problemu ni było żadnych kłopotów.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 22, 2006, 22:56:13 »
Zgadzam sie calkowicie z przemowcami. OSP moze byc wlascicielem samochodow pozarniczych.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 23, 2006, 09:03:36 »
Gdybyś miał na karku 50 lat a do remizy ponad 2 km i był byś jedynym kierowcą to zasówaj w zime na rowerze albo biegnij. 
No wiesz nie bardzo mi sie chce wieżyć że 50 ciu letni kierowca zawodowy  nie ma prywatnego samochodu a problem szybkiego dojazdu do jednostki w razie potrzeby nie dotyczy tylko was panowie ochotnicy. Bo i zawodowi też to co robią robią z powołania więc pogląd że jestem ochotnikiem - robie to społecznie i należą mi sie ułatwienia jakieś choćby przy dojeżdzie  sa błędne my też mamy takie problemy i jakoś nie debatujemy by nam koguty pozakładać  by było szybciej do jednostki.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 23, 2006, 11:36:55 »
Bulson,ale tu nie chodzi o to czy OSP może zarejestrować samochodu z "kogucikami", tym bardziej jeśli jest to samochód specjalny.Chodzi o jeżdżenie cywilnymi autami na sygnałach

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 23, 2006, 21:24:34 »
No właśnie  czytaj dokładne mój post chodzi o kolegę który ma do remizy 2 km i w wieku 50 lat krzywda mu  bo musi jechac prwatnym bez kogóta.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 24, 2006, 10:19:00 »
No właśnie  czytaj dokładne mój post chodzi o kolegę który ma do remizy 2 km i w wieku 50 lat krzywda mu  bo musi jechac prwatnym bez kogóta.
Moze skończymy juz z tą uszczypliwością i zakończymy ten wątek - raczej nie widze końca roztrzygniecia , a ten wątek od dłuższego czasu służy robieniu sobie komentarzami na złość.

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 25, 2006, 17:06:02 »
Czytałem dokładnie podałem nasz przykład. A tak pyzatym moim zdaniem 2 km to nie jest daleko i spokojnie można to przejechać samochodem bez kogutów gorzej by było jak by miał 6 km. Jak tak bardzo chcesz mieć koguty na dachu to podaruj swój samochód OSP i niech go zarejestrują jako Operacyjny i problem będziesz miał z głowy.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: czy samochód prywatny mogę zarejestrować jako samochód uprzywilejowany
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 26, 2006, 10:19:25 »
Nio włąśnie niech go zarejestrują jako operacyjny i masz problem z glowy a koszta zwiazane z ubezpieczeniem itd. to ty bedziesz oplacal rowniez paliwo i mozesz sobie jezdzic ile chcesz a jak wezwanie dostaniesz do pozaru lub innego miejscowego zagrożenia to włączasz bulaje i Ogień nikt ci nic nie zrobi ;)
Pozdrawiam wszystkich.