Autor Wątek: co nam daje związek zawodowy  (Przeczytany 27709 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 24, 2007, 15:19:09 »
Cytuj
Każdy wie, że większość tych młodych to przyjęci wg znanego klucza. To jak mają się zapisać.
E tam, to tylko zbieżność nazwisk  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 25, 2007, 23:39:10 »
Cytuj
Wiem jak wygląda sytuacja na dole bo tamże pracuję..  WRÓĆ !... pełnię służbę.  -_-

To znaczy, że nie jestem tam sam i dobrze. A tak już na poważnie to ile tych związków miałoby być. Mi wystarczy związek pracowników PSP.

Cytuj
To takie pieprzenie, że jakby był związek podziałowców to by się zapisali.... .
Jakby był takowy to wymyślą zawsze coś innego żeby się nie zapisać. Po prostu oni wolą narzekać, krytykować, szemrać po kątach byleby tylko się nie narażać.
Znam mnóstwo takich gości.

Właśnie, a wystarczy zapisać się, przyjść na zebranie wyborcze i zmienić tych co dbają o siebie, a nie o wszystkich, lub są niewydolni. Zmiany od środka są mniej kosztowne (nie myśleć o gotówce), no i po co tworzyć coś, co zostało już stworzone.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2007, 08:23:34 »
Cytuj
Właśnie, a wystarczy zapisać się, przyjść na zebranie wyborcze i zmienić tych co dbają o siebie, a nie o wszystkich, lub są niewydolni. Zmiany od środka są mniej kosztowne (nie myśleć o gotówce), no i po co tworzyć coś, co zostało już stworzone.
Jeśli źle działają to jak najbardziej !

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2007, 21:31:47 »
Cytuj
Jeśli źle działają to jak najbardziej !

Działały źle. Zaszły zmiany. Teraz dbają o strażaków - wszystkich. Czasami znajdzie się ktoś rozczarowany z powodów osobistych, ale to rzadkość. Ogólnie jest dobrze, a może i lepiej niż dobrze.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2007, 08:34:56 »
To chyba jestescie jedyna komendą, gdzie się ocenia, że związki działają dobrze? Może Komendant jest też przewodniczącym, dlatego?  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2007, 10:30:36 »
To chyba jestescie jedyna komendą, gdzie się ocenia, że związki działają dobrze? Może Komendant jest też przewodniczącym, dlatego?  :mellow:
Gdyby komendant był przewodniczącym, to złamałby ustawę i w ślad za tym nie byłby nie tylko przewodniczącym -_-, warto czytać zmiany w ustawie.
Na marginesie to takich komend jest więcej, działają w spokoju z obopólną korzyścią. :mellow:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2007, 11:05:48 »
Tylko poszukać w których komendant już jest ponad 20 lat na stanowisku, to o czymś świadczy !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2007, 11:09:30 »
Witam!
Cytuj
To chyba jestescie jedyna komendą, gdzie się ocenia, że związki działają dobrze?
To źle, czy dobrze?  Bo już się powoli coraz mniej w tym "łapię"  ^_^
U mnie też sobie działają /jeden/ w spokoju, bo w sumie niewiele chcą, a jeszcze mniej tak naprawdę mogą  :wacko: Ostatnio sporo ubyło... /-/
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2007, 16:44:57 »
          W jedności siła. To przesłanie Chomicza chyba już uległo dezaktualizacji. Był on jednym z tych, którzy dążyli do zjednoczenia „ strażactwa ” w jednym związku.
Tu nie może być rozmaitych tarć, jakie spotykamy w innych organizacjach, partiach politycznych czy związkach itp. Mamy wspólne cele do siągnięcia a to że czasami mamy inne zdania nie ma wpływu na nasze działania przy akcjach.
Moim skromnym zdaniem wszystkie związki w PSP powinny działać w imie dobra tej służby RAZEM !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline DSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2007, 20:08:15 »
Do użytkowników tego forum a w szczególności do Jonik777. Na wstępie jednak chciałbym Wszystkich pozdrowić i jednocześnie przeprosić. W ostatnim czasie dosyć często jestem aczkolwiek tylko czytelnikiem tegoż forum. Są tutaj poruszane szczególnie ważne i "gorące" tematy nurtujące strażaków - kogokolwiek to wyraża. Z góry jednocześnie chciałbym przeprosić za "niepisanie" na tymże forum. Wynika to z dwóch powodów. Jednym z nich jest to iż jest to forum ogólnokrajowe i przewodniczącemu struktury wojewódzkiej nie wypada wyrażać zdania, choćby ono było prywatne to i tak będzie przyjęte jako zdanie ZZ - tego bardzo chciałbym uniknąć, a nie bardzo bym mógł gdyż moje zdanie jest tożsame ze zdaniem Przewodniczącego KSP, drugi to bardzo trywialny powód - brak czasu.
Ale do rzeczy - zdecydowałem się zalogować i napisać gdyż:
Cytuj
Jonik777 napisał
Witam wszystkich "co nam daje związek?" jestę nowy na forum ale daje się zauważyć , że związek nic nie daje poza pobraniem składki. A niedługo już nie będzie wogóle związków.Dlaczego? Po zeszłorocznym exodusie strażaków na emerytury i być może dalszym ciągu w tym roku, panowie ZWIĄZKOWCY nie oszukujcie się wasze szeregi topnieją z każdą chwilą to jest fakt , jeżeli ktoś chce dane to mogę podać na priva. Powodem jest odejście "starych" a przyjmowanie "młodych". Przy obecnym podejściu do spraw podwyżek koledzy którzy maja do 7 lat służby również się wypiszą. W województwie dolnośląskim cały ster DSP dzierży KW BUAHAHAHAHA - paranoja ( oni mają dbać o strażaków z grup 1 -10??) wiem jak oni się
zapatrują na nowe problemy więć jeszcze raz się zastanowię poco związki a co nam daję mglistą nadzieję na lepsze jutro w tym kraju? BUAHAHAAH

Otóż kolego Jonik777 myślę, że w przeciwieństwie do mnie jesteś nie tylko nowy na forum ale również i w Państwowej Straży Pożarnej. Jeżeli myślisz że ZZ to tylko pobranie składki to osobiście żałuję że TAKIM JAK TY RÓWNIEŻ POMAGAMY. Podam tylko jeden z wielu przykładów pomocy dla ogólu strażaków "tzw. do niedawna 10 WS." Starsi strażacy niewatpliwie pamiętają "niezłe czasy" dla kolegi Jonika777 oczywiście BUAHAHAAH, gdzie tej WS nie było. Np. do niedawna jeden z KW, gdy jeszcze nie był KW, a w latach 80 gdy zawiązywały się w ZZ Zawodowej (jeszcze wtedy) Straży Pożarnej, to oficjalnie powiedział, że Mu kaktus na dłoni wyrośnie a ZZ w Straży nie będzie. Nie będę pisał już o wszystkich podwyżkach w obecnej już PSP - dla Ciebie nie ma to żadnego znaczenia. Wspomnę tylko o prawach strażaków i pomyśl co by było gdyby nie ZZ (obojętnie jakie - nawet i podziału bojowego). To tyle o pobraniu składki. Muszę i chcę jednak napisać więcej - między innymi o Twojej wszechwiedzy dotyczącej odchodzenia "starych" (wolę jednak "doświadczonych") a przyjmowania "młodych" (wolę jednak "niedoświadczonych"). Chciałbym mieć takie dane i podaję Ci swojego priva wojciechowskiwieslaw@wp.pl Oczekuję informacji gdyż ja takowych jako przewodniczące DSP nie posiadam - z jednego powodu o którym za chwilę. Nie wiem również co dla Ciebie oznaczają słowa "W województwie dolnośląskim cały ster DSP dzierży KW". Jeżeli Ci chodziło o budynek to odpowiem twierdząco pomieszczenie (biuro) DSP jest przekazane przez KW - którego??? (odpowiednie pisma do wglądu w biurze DSP). Jeżeli Ci chodziło o strażaków należących do DSP to też odpowiem twierdząco - KW jest przełożonym wszystkich strażaków w danym województwie - napisz konkretnie o co Ci chodzi - nie bój się to tylko forum. W woj. dolnośląskim do ZZ należą strażacy o różnych grupach zaszeregowania i systemu służby - nie mylić z pracą!!! Z moich (udokumentowanych w przeciwieństwie do Twoich) danych wynika zupałnie co innego - przytłaczająca i z roku na rok zwiększająca się (mimo fluktuacji wiekowej) przewaga grup zaszeregowania od 1 do 6!!!, pewnie dlatego, że w przeciwieństwie do Ciebie - Ja naprawdę wiem - jak Oni się zapatrują na "nowe problemy" więc jeszcze raz zastanów się po co ZZ w PSP, bo jesteś jak niechciany i złosliwy wirus.
Cytuj
Ktoś widzę omija sedno mojej wypowiedzi więc proszę trochę faktów:
1) - w ubiegłym roku na emeryturę odszedł stan jednej zmiany (grupa 1-10) należących do związku jak myślicie ilu z "młodych" się przyjęło 0. Bo oni nie są głupi też są czytaty i pisaty widzą co im może dać tegoroczna podwyżka 90 zł - o zgrozo. Widząc przewodniczącego ZZ który się uwija jak w ukropie o nowe duszyczki i nie może nic zdziałać bo czym ma ich zainteresować (paczkami na świeta, dostępem do prawnika z którego każdy normalnie żyjący człowiek nie ma ochoty mieć nic do czynienia, czy może jak się zapiszą to pojadą na zjazd za 50% składki które idą na diety) to mnie coś trafia.
O wiedzy w temacie odchodzenia na emeryturę pisałem wcześniej, teraz chciałbym zająć się chwilę innym stwierdzeniem. Koledzy ze ZZ (wszystkich) oświećcie mnie bo chyba się pogubiłem - czyżby już było podpisane rozporządzenie tzw "płacowe". Gość ma niesamowitą wiedzę - prorok czy cuś :huh: Cyt. robard "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"
A to Twój post z innej aczkolwiek związkowej zakładki http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3819.new#new
Cytuj
Sorry ale trochę słabo Ci idzie pomyślunek:
-po 1 tak będą mieli lepiej dostaną do reki jeden procent może to dla Ciebie mało ale dla stażysty!
-po 2 goście z wyższych grup stanowią znikomy procent tego związku, porównaj proporcje zanim coś napiszesz POZDRO
Otóż po pierwsze myślę że dla Geddeon to również dużo.
Po drugie 1% dla stażysty składka to nagle jakieś 15 (max) złotych, a z Twojego postu (wcześniejszego) wynika "Bo oni nie są głupi też są czytaty i pisaty widzą co im może dać tegoroczna podwyżka 90 zł" -  Tylko po co te związki i kto tu jest czytaty i pisaty. Nie będę pisał już o przejściu z grupy 1 na grupę 2, to dopiero podwyżka prawie jak KW!!!, ale żeby była jasność - należy im się za te 3 lata "finansowej tułaczki" Życzę Ci żebyś został(a) KG i miał możliwość zmiany całeś siatki płac, poczynając od Siebie tzn. KG - stawka z grupy 1 a stażysta stawka z grupy 20 BUAHAHAAH. Cyt. Ogniowy "Charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy staje się on przełożonym. Niewielu może nam pomóc, prawie każdy może nam zaszkodzić."
Odniosę się jeszcze do do Twojego jednego postu:
Cytuj
Mam 15 lat służby w tym roku odchodzę . D-cą sekcji jestę od 9 lat na nic więcej nie liczę za nie wypażoną m....ę. Kto za mnie przyjdzie i czy będzie związkowcem? NIE!
Poklikamy później tylko , że ja już będę za 2 miesiące w Irlandi POZDRO J
.
Pozdrów wszystkich związkowców w Iralandii - procent uzwiązkowienia, w tym pięknym zielonym kraju, wylicz sobie sam i sam zastanów się dlaczego jest TAK WYSOKI. A na koniec jeszcze jeden cytacik z przepięknych pisanych na dole podpisów tym razem Cyt. cul2 "Kary i nagrody zabiją twoje myśli,istnieją by zniszczyć ziarno wolnej myśli, zasklepiają nasze horyzonty myślowe, uczą być dobrym niewolnikiem...
Lepiej milczeć i wydać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości."
Pozdrawiam wszystkich - niezwiązkowców również.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2007, 13:53:44 »
Jonik 777 coś kręci lub pomieszały mu sie komendy lub związki   ! Irish Fire Trade Union

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 01, 2007, 22:51:50 »
To chyba jestescie jedyna komendą, gdzie się ocenia, że związki działają dobrze? ...

Nie pisałem, że oceniam to z punktu widzenia Komendy, to jest moja ocena. Związki (ogólnie) zrobiły dużo dobrego. Bez ich udziału strażacy dalej by ... . Zresztą, co tu pisać nie wszyscy są świadomi jaką rolę odgrywają związki, gdy mówią jednym głosem. Trzeba to mieć, żeby to zrozumieć. Ktoś pisze w jedności siła i to jest prawda. A jedność to nie indywidualne zachcianki, a dobro wszystkich. Tu nie ma miejsca na hasło „kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam”. Zdrową strukturę trzeba budować od dołu.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 02, 2007, 09:44:29 »
czytam sobie... te rózne watki... i przejde do jednego...jeden zwiazek zaw dla strazaków?...panowie to jest u nas niemozliwe!!!!!!!!!!!!!!!!
zobaczcie ilu ,,nietykalnych,, stałoby sie ...normalnymi teraz mamy chyba ze 4 zz w branzy.... policzcie, przewodniczących, zastepców, doradców w strukturach ;krajowych, wojewódzkich , terenowych.... jeden zwiazek ...czyli ...,,waznych,, o 4 razy mniej.... niepodobna.... kazdy chce byc kimś...kazdy z tych co już zachorowani na ... nietykalność...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 02, 2007, 13:06:31 »
zobaczcie ilu ,,nietykalnych,, stałoby sie ...normalnymi teraz mamy chyba ze 4 zz w branzy.... policzcie, przewodniczących, zastepców, doradców w strukturach ;krajowych, wojewódzkich , terenowych.... jeden zwiazek ...czyli ...,,waznych,, o 4 razy mniej.... niepodobna.... kazdy chce byc kimś...kazdy z tych co już zachorowani na ... nietykalność...
"Nietykalność" jak to określasz uzalezniona jest nie od ilości związków i osób funkcyjnych, lecz od ilości członków związku - czy będą liczeni oddzieleni w każdym związku, czy sumarycznie w jednym wyjdzie prawie na to samo. Tak więc to nie jest przeszkodą do jednego związku - są natomiast inne poważniejsze przeszkody i zgadzam się ...jeden zwiazek zaw dla strazaków?...panowie to jest u nas niemozliwe!!!!!!!!!! -_- ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2007, 11:27:49 »
Cytuj
...jeden zwiazek zaw dla strazaków?...panowie to jest u nas niemozliwe!!!!!!!!!!

Niemozliwe, ale chyba nie ze względu na przekonania, a na ambicję ścisłego kierownictwa związków?
 Dlazcego w terenie poszczególne związki potrafią działać wspólnie dla ogólnego dobra, a wojna trwa zawsze "na górze"?
@Piotr998, wiesz doskonale, że aby się wypromować trzeba się wyłamać z jednego związku i założyć inny, czyż to nie ze względów ambicjonalnych się stało w przypadku Floriana?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2007, 11:53:46 »
Dobrze,że na szczeblu KP jest więcej niż jeden ZZ.
Zawsze jest wybór, który lepszy, kto co daje?
Ale inną sprawą i tematem jest współpraca tych istniejących
ZZ nie tylko na szczeblu powiatów.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2007, 15:49:15 »
Cytuj
Zawsze jest wybór, który lepszy, kto co daje?

grzela chyba nie chodzi ci o korzyści materialne ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2007, 16:12:34 »
grzela chyba nie chodzi ci o korzyści materialne ?
Chodzi mi o wypowiedzi przedmówców-paczki itp.
Ale czy to jest najważniejsze, dla niektórych u nas
chyba tak. "Przecież w tej działalności nie o to chodzi"

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2007, 18:13:36 »
Dlazcego w terenie poszczególne związki potrafią działać wspólnie dla ogólnego dobra, a wojna trwa zawsze "na górze"?
@Piotr998, wiesz doskonale, że aby się wypromować trzeba się wyłamać z jednego związku i założyć inny, czyż to nie ze względów ambicjonalnych się stało w przypadku Floriana?
Jeżeli w terenie tak dobrze współpracują, to dlaczego w różnych związkach a nie w jednym? ^_^
Być może niektórzy uważają taką formę promocji za właściwą.
U podłoża powstania "Floriana" legła próba zjednoczenia działań związkowych poprzedzana nawet ankietą, w sytuacji kiedy jeden z dwóch działąjących wówczas związków zawodowe nie wyrażał zgody na wspólne negocjacie ze strona służbową. W konsekwencji wyszło jak wyszło i są trzy związki. Obserwując to co się dzieje odnoszę wrażenie, że niedługo może powstać czwarty związek.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2007, 23:25:45 »
Witam!
Cytuj
Obserwując to co się dzieje odnoszę wrażenie, że niedługo może powstać czwarty związek.
Tak masz rację: Dyż. SK-CZK-CPR ^_^ Chore trochę...wiem, ale -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 13, 2007, 11:43:46 »
Wrócę do tematu "Co nam daje związek zawodowy". Należałoby prześledzić genezę powstania zz na świecie, w polsce, w straży pożarnej i to powinno wystarczyć w zrozumieniu po co są  zz.
Wróćmy do swojego podwórka. Często są zarzuty, że funkcyjni wykorzystują to w swojej karierze - zgadza się, zdarzają się takie sytuacje. Ale szeregowcy wstępując do zz też liczą na profity, jeżeli nic nie osiągną wypisują się, a przełożeni większości coś im tam kapną. W ramach wdzięczności zaczynaja gardłować na zz (mam przykłady w swojej jrg). Jak świat światem historia Judasza dosięga nas codziennie. Wystrzegajmy się ich, również komendanci nie powinni opierać się na takich ludziach, bo gdy wiatr zawieje z innej strony to i jego sprzedadzą.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2007, 22:20:10 »
Cytuj
Wrócę do tematu "Co nam daje związek zawodowy". Należałoby prześledzić genezę powstania zz na świecie, w polsce, w straży pożarnej i to powinno wystarczyć w zrozumieniu po co są  zz.
Wróćmy do swojego podwórka. Często są zarzuty, że funkcyjni wykorzystują to w swojej karierze - zgadza się, zdarzają się takie sytuacje. Ale szeregowcy wstępując do zz też liczą na profity, jeżeli nic nie osiągną wypisują się, a przełożeni większości coś im tam kapną. W ramach wdzięczności zaczynaja gardłować na zz (mam przykłady w swojej jrg). Jak świat światem historia Judasza dosięga nas codziennie. Wystrzegajmy się ich, również komendanci nie powinni opierać się na takich ludziach, bo gdy wiatr zawieje z innej strony to i jego sprzedadzą.

Święte słowa Panie, święte słowa ...

Problem leży nie w ilości związków, ale w ich zgraniu. Niezależny Samorządny Związek ... i właśnie chodzi o tę NIEZALEŻNOŚĆ od nacisków i opcji politycznych. Niezależnie od tego czy do władzy doszedł „nasz” czy z innej opcji związki powinny reprezentować pracowników, a nie chronić pracodawców.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 19, 2007, 11:15:36 »
Ciekawe czy związek ,,Florek,, spotkał się z KG 15 marca ? Nie ma śladu na ich stronie i żadnej wiadomości.
Może mają już dość narzekań swoich członków - że nic nie robią. A może naprawde ich to nie interesuje.
Albo uważają że informacje zamieszczane na stronach innych ZZ nam w zupełności wystarczą ?


Sorry dziś wysłano nowy projekt ustawy o PSP i skopiowany z ZZ PP komunikat ze spotkania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2007, 17:31:00 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 27, 2007, 17:15:18 »
Odpowiedź na temat wątku:
http://www.skpnszz.org/downloads/2007r/Marzec/wniosek%20o%20spotkanie2%2027.03.07.pdf

To dla tych, co jeszcze nie wiedzą, co nam daje ZZ.
Pewnie "związkosceptycy powiedzą, że to nic nie jest, a sprawy zawarte w ww piśmie załatwi im Teoretycznie Najlepiej Przygotowany :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 17:17:57 wysłana przez sam_go »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 13, 2007, 19:18:41 »
Poklikamy później tylko , że ja już będę za 2 miesiące w Irlandi POZDRO J
Użytkownik jonik777 Ostatnio aktywny:  26 Kwiecień 2007, 19:10:56  - no to to trochę straszyłeś z tym wyjazdem, a w straży jeszcze służysz czy na emeryturze? Może piszesz z Irlandii napisz jak jest i czy warto, zgasić tu w Polsce światło??