Autor Wątek: co nam daje związek zawodowy  (Przeczytany 27707 razy)

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
co nam daje związek zawodowy
« dnia: Wrzesień 29, 2006, 19:53:21 »
witam wszystkich serdecznie, mam pytanko! czy członkowie związków zawodowych w psp korzystaja z pieniedzy zwiazkowych?  Np. pieniądze ze składek.Czy strażacy mogą dostac fundusze ze związków np. na (paczki dla dzieci,pomoc w przypadku urodzenia się dziecka,organizacja dnia dziecka,ewentualnie inne potrzeby strazaków),czy ktoś z tego korzysta ,jak tak to z jakiego zwiazku,-bo w mojej komendzie już od kilku lat nie ma ani grosika.Z gury dziekuje za informację.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2006, 20:52:56 »
A do jakiego związku należysz ? Z tego co wiem wykorzystanie środków finansowych związków zawodowych jest zróżnicowane, zależnie od zapisów statutowych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2006, 21:02:33 »
Florian

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2006, 21:13:09 »
Statut "Floriana" dopuszcza wykorzystanie środków finansowych na ew. paczki czy też dofinansowanie imprez. Zapomóg z tytułu urodzenia dziecka raczej nie, inne losowe tak. Środki finansowe gromadzone na koncie ZW i w jego dyspozycji. Przewodniczący ZT winien znać sprawę dokładnie. A jakie województwoe reprezentujesz?
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2006, 21:39:59 »
zachodnio-pomorskie,tak myślałem,a jeżeli chodzi o przewodniczącego to zawsze niby mu mówią że kasa jest pusta,poza tym od pewnego czasu to on wogóle milczy

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2006, 22:04:20 »
To trzeba się zapytać przewodniczącego ZW Mariusza S., co się dzieje z kasą. Może sprawą winna zainteresować się wojewódzka komisja rewizyjna lub też - jeżeli nie czuje się na siłach - poprosić o przeprowadzenie kontroli Krajową Komisję Rewizyjną. Niektórzy przebąkiwali, że kasa poszła na delegacje przewodniczącego ZW, niezależnie od delegacji rozliczanych w Zarządzie Krajowym. Było też coś słychać o kosztach kampanii wyborczej do sejmu przewodniczącego ZW. Mam nadzieję że to jednak tylko plotki. :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2006, 22:25:16 »
w NSZZ Solidarniosc 60 czy 70 % skaldek trafia na konto organizacji zwiazkowej w zakladzie. Zarzad decyduje co z tym zrobic, np. paczki, imprezy integracyjne, skladki, ubezpieczenia itp.
W Solidarnosci zasilki (trudna sytuacja, urodzenie dziecka, ) sa gwarantowane, nawet jezeli kasa zwiazku w zakladzie jest pusta srodki gwarantuje oddzial Regionu ( Wojewodzki). Dodatkowo czlonkom nalezy sie pomoc prawna,np. konsultacje z prawenikiem.
Oczywiscie glownym celem ZZ jest ochrona interesow pracownikow...

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2006, 11:40:24 »
u nas mamy nszz pracowników pożarnictwa. Ustaliliśmy sobie wysokość składki na 6zł/miesiąc z czego obwiązkowe 2 zł na Zarząd Główny pobiera nam z konta księgowa. Pozostałe 4zł ląduje na naszym koncie (oddziału terenowego) i mamy je do swojej dyspozycji. Z tej kasy opłacamy paczki żywnościowe (raz do roku przed Wigilię) dla każdego członka 1 szt. niezależnie od ilości dzieci, koszt paczki około 30 zł. Dla każdego emeryta członka fundujemy nagrodę pożegnalną przy odejściu w wysokości 300zł (sam sobie wybiera). Jeśli jest wyjazd na manifestację albo wybory krajowe to też na delegację ewentualnie paliwo pokrywamy z tych pieniędzy. Staramy się żeby co roku wydać wszystko - około 1700zł do końca roku. Na zebraniu sprawozdawczym raz do roku przewod. przedstawia min. sprawozdanie finansowe i daje do wglądu rachunki. Jest uczciwie!
każdy kij ma trzy końce

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2006, 14:10:09 »
czy składka jaką płacimy we florianie tez jest dzielona procentowo na zarząd krajowy,wojewódzki i terenowy? Bo nam powiedziano,że nie możemy załozyć własnego konta

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2006, 14:50:16 »
Składka członkowska ZZS Florian jest dzielona: 25% do Zarządu Krajowego i 75% na konto Zarządu Wojewódzkiego. Zarządy Terenowe nie posiadają osobowości prawnej i nie mają własnego konta > Przewodniczący ZT jest członkiem ZW i winien mieć wpływ na wykorzystanie środków finansowych zgromadzonych na koncie ZW.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Janosik1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2007, 01:58:30 »
Witam.
Podpowiedzcie mi proszę, gdzie mogę znaleźć informacje na temat uprawnień związków zawodowych. W czym zwiąki zawodowe mogą pomóc, na co mają wpływ, w jaki sposób mogą wpływać np. na wysokość nagród lub ich rozdział pomiędzy pracowników? O ile wogóle jest to możliwe. Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2007, 10:40:22 »
ustawa o związkach zawodowych Dz.U. z 2001 r. nr 79 poz. 854 z późn. zmianami. Powinna być również dostępna na stronach związków zawodowych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2007, 20:11:19 »
czyli z tego co się orientuję - trzy związki - trzy różne "polityki składkowe".
Chociaż "nie chcem ale muszem" to stanę w obronie FLORIANA - fakt, że podział jest 25/75 bez grosza dla organizacji terenowej ale za to składka FLORIANA to 0,5% uposażenia a składka "SOLIDNOŚCI" to 1,0% uposażenia.
Gdyby przegłosować zmianę statutu FLORIANA i wyrównać do 1% to wtedy można by było te dodatkowe 0,5% dać do dyspozycji "terenu".
I nie było by już wtedy problemu w "dwuzwiązkowej" komendzie, że jedni dostają paczki a drudzy nie.
W mojej komendzie kilka lat temu doprowadziło to do tego, że jeden pieniacz wyprowadził do innych związków kupę ludzi właśnie z powodu paczek choinkowych. Nie wiadomo o kim myśleć gorzej - o nim czy o nich?

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2007, 20:37:25 »
mario68 i niezapomnij że na święta mają paczki :):):):)
Tak tak paczki to wielka kość niezgody, zawsze jest jakiś pretekst !
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2007, 20:44:16 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2007, 23:29:42 »
Znam takich co zapisując się do związku przeliczyli czy będzie sie to im opłacać .... ile kosztuje paczka itp
Mając takich członków trudno jest mówić o silnym zwiazku.
Poza tym wszyscy oczekują i wymagają.
A jak przyszło jechać pod sejm: to ten nie może, tego żona nie puści, ten ma robotę, temu krowa się cieli, tamten psa idzie zaszczepić, ten będzie miał rozwolnienie...... ale wymagać i żądać to każdy potrafi.... i narzekać, że związki nie robią nic.

Niestety mamy takie związki jacy są ich członkowie.
Ostatnio jeden związkowiec z Floriana przepisał się do "S" a przewodniczącemu powiedział : "Bo oni paczki dają na każde dziecko"  ^_^ A później mówił :"coś te paczki cienkie macie "    ^_^
Są też tacy krytykanci co maja dużo powiedzenia jaki to komendant jest nie dobry, ale na koszarach i najlepiej wieczorem.
Jak go widzą to o mało czołem płytek chodnikowych nie rozwalą od ukłonów. I nawet jak ich nie widzi to z daleka krzyczą "Dzień dobry Panie Komendancie" !!
Mogę się założyć, że jeżeli (przynajmniej u mnie) w związku "S" zniesiono by akcję paczkową na święta to wypisało by się co najmniej 20% ludzi.
Jeśli ktoś chce skutecznych działań swoich przedstawicieli (KZ KMZ itd) to niestety, ale taki przewodniczący wraz z członkami (nie mylić z penisami) zarządu musi czuć poparcie i że reszta stoi za nim murem. W przeciwnym wypadku może się tylko wygłupić i narazić.
Jeśli chodzi o tzw. młodzież (bo ja już do takowej się na pewno nie zaliczam) to fakt, że nie chętnie wstępuje w jakiekolwiek związki. Na razie uważają że to im nie potrzebne....no bo właśnie chyba nie bardzo wiedzą jeszcze : "co nam daje związek zawodowy".   


Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2007, 18:51:27 »
Witam wszystkich "co nam daje związek?" jestę nowy na forum ale daje się zauważyć , że związek nic nie daje poza pobraniem składki. A niedługo już nie będzie wogóle związków.Dlaczego? Po zeszłorocznym exodusie strażaków na emerytury i być może dalszym ciągu w tym roku, panowie ZWIĄZKOWCY nie oszukujcie się wasze szeregi topnieją z każdą chwilą to jest fakt , jeżeli ktoś chce dane to mogę podać na priva. Powodem jest odejście "starych" a przyjmowanie "młodych". Przy obecnym podejściu do spraw podwyżek koledzy którzy maja do 7 lat służby również się wypiszą. W województwie dolnośląskim cały ster DSP dzierży KW BUAHAHAHAHA - paranoja ( oni mają dbać o strażaków z grup 1 -10?????) wiem jak oni się
 zapatrują na nowe problemy więć jeszcze raz się zastanowię poco związki a co nam daję mglistą nadzieję na lepsze jutro w tym kraju? BUAHAHAAH

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2007, 02:33:05 »
A możesz powiedzieć o co Ci tak naprawdę chodzi ?
Czym Ty się przejmujesz, to nie będzie związków i już.
Widocznie już tak jest dobrze, że zz nie są potrzebne.
Poza tym tylko po to się rejestrowałeś na forum żeby to napisać ??
Gratuluję !!!
Zauważyłem że twoje wizje sprawiają Ci niewątpliwą radość...
Cytuj
Przy obecnym podejściu do spraw podwyżek koledzy którzy maja do 7 lat służby również się wypiszą. ...strażacy z grup 1-10 w 90% wystąpią ze związków...A niedługo już nie będzie wogóle związków.
Związków nie bedzie, nic nie będzie....  Może Ty jesteś rodzina z p.Kononowiczem ??
Czy może jesteś naczelnym rzecznikiem związkowców z 7-letnim stażem oraz 90% związkowców w grupach zaszeregowania 1-10 ?? (Ja jestem w tych 10% więc mnie nie reprezentuj)
A co do twojej radości to nie byłbym takim optymistą. Prawdopodobnie wzrośnie tez wtedy liczba pociotków, pupilków, dupoliz... o przepraszam: "brązowych języków" więc konkurencja będzie duża i można się czasem nie dopchać....
Cytuj
BUAHAHAHAHA
pomyślałeś o tym  :huh:
Cytuj
BUAHAHAHAHA
??

PS>
Cytuj
Przy obecnym podejściu do spraw podwyżek
czyim podejściem ?? widzę że chyba masz bardzo złe rozeznanie w sytuacji albo twierdzisz że ZZ ustaliły takie podwyżki a KG ma je zaopiniować..... :huh:
Poczytaj czasem stanowiska na stronach związkowych a potem spróbuj coś napisać. poza tym jest to forum związkowe więc jeśli nie jesteś związkowcem a już napewno jeżeli nie masz chyba (co widać) zielonego pojęcia o co chodzi to daruj sobie ale jest tyle innych tematów że napewno znajdziesz coś dla siebie z tym swoim
Cytuj
BUAHAHAHAHA
osobiście polecam http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3725.0
Pozdrawiam.


Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2007, 10:15:44 »
dla mario998 - składka związkowa w NSZZ "Solidarność" - nie wynosi 1% - ale już od 1,5 roku 0,82% !.
Do dyspozycji ZOZ NSZZ pozostaje 60% procent składki - 40% odprowadzane jest do Regionów - które zapewniaja pomoc prawna (bezpłatnie) materiały (delegacje, flagi, periodyki), i czesto finansują nasz udział w akcjach protestacyjnych np. (przejazd autokarami). Wszystko to wynika z Uchwały Finansowej KK NSZZ "Solidarność"
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2007, 10:49:54 »
Dla Geddeon.
Ktoś widzę omija sedno mojej wypowiedzi więc proszę trochę faktów:
1) - w ubiegłym roku na emeryturę odszedł stan jednej zmiany (grupa 1-10) należących do związku jak myślicie ilu z "młodych" się przyjęło 0. Bo oni nie są głupi też są czytaty i pisaty widzą co im może dać tegoroczna podwyżka 90 zł - o zgrozo. Widząc przewodniczącego ZZ który się uwija jak w ukropie o nowe duszyczki i nie może nic zdziałać bo czym ma ich zainteresować (paczkami na świeta, dostępem do prawnika z którego każdy normalnie żyjący człowiek nie ma ochoty mieć nic do czynienia, czy może jak się zapiszą to pojadą na zjazd za 50% składki które idą na diety) to mnie coś trafia.
2) - pojadą na DSP (Dolnośląska Sekcja Pożarnicza) i tam się spotkają z gronem KW i będą mieli bardzo dużo do powiedzenia!!! przecież są przedstawicielami tylko 90% strażaków, którzy podczas zdarzeń nadstawiają w 100% swoją dupę na niebezpieczeństwa. I za to mają dostać od 90 do 130 zł podwyzki? A gdzie obiecane 230?
3) - "czas" ciągle słyszę tylko czas potrzeba czasu w tym roku nowa grupa odejdzie na emerytury i co znowu szeregi stopnieją. Ktoś podpisze porozumienie z KG ale dalsze działania typu podwyższenie grup na stanowiskach czy też likwidacja I grupy - znowuż czas a opłaty i życie drożeje z dnia na dzień - TJP (czytaj TO JEST POLSKA) dla zainteresowanych proponuję obejżeć KRWAWY DIAMENT.
Podsumowując czekając i widząc co się dzieje staję się chyba coraz większym pesymistą może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie nowy związek. Związek strażaków z JRG. SORRY tak to wygląda na dole.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2007, 11:19:30 »
Cytuj
Podsumowując czekając i widząc co się dzieje staję się chyba coraz większym pesymistą może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie nowy związek. Związek strażaków z JRG.

Zakładając, że powstanie ten związek, czy wypisywać się będzie każdy (np. Ty) kiedy komendant przeniesie Cie do biura?
Uważasz, że to jedyne rozwiązanie? A w jaki sposób zachęcisz tych o których piszesz, ze nie chcą po przyjściu do służby wstepować do związku, darmową kawą i pączkami? A jeśli powstanie struktura wojewódzka takiego zwiazku, to będziesz jeździł na spotkania w ramach własnej wypłaty? A kiedy Cie komendant awansuje to Twoi koledzy związkowcy nie będą uważać, że wykorzystałeś swoją pozycje w związku?
Cytuj
SORRY tak to wygląda na dole.

Właśnie tak to wygląda na dole....
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 23, 2007, 20:28:25 »
do jonik777:
Chyba faktycznie źle zrozumiałem Twoje intencje. Sorry!
Dla mnie nowy związek to nie jest wyjście...  Tak samo można się zapisać do F czy S czy PP i startować w wyborach (skoro tylu chce zakładać własny związek to poparcie będzie), wygrać i zmieniać na lepsze.
Cytuj
SORRY tak to wygląda na dole.
Wiem jak wygląda sytuacja na dole bo tamże pracuję..  WRÓĆ !... pełnię służbę.  -_-
Zaręczam Ci że ci co nie chcą się zapisać do obecnych związków - nie zapiszą się do żadnych !!
To takie pieprzenie, że jakby był związek podziałowców to by się zapisali.... BuLL ShiT.
Jakby był takowy to wymyślą zawsze coś innego żeby się nie zapisać. Po prostu oni wolą narzekać, krytykować, szemrać po kątach byleby tylko się nie narażać.
Znam mnóstwo takich gości.

pozdrawam

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2007, 22:28:45 »
Jonik 77
W tej podstronie Związki Zawodowe
mamy 3 wątki
1.cenzura we Florianie
2.Nszz (chyba S)- topnieje w oczach
3.Związek PP -nie jest za chłopakami z podziału
Zakładając czwarty związek mielibyśmy tu na pewno czwarty wątek.

Wydaje mi się że powiniśmy iść w drugą stronę czyli konsolidacja tych ZZ ,które są.Prawdopodobnie skończyłaby sie chora konkurencja między  przywódcami na poszczególnych szczeblach.
A pomyśl jaka to byłaby SIŁA.

A Krzykacze i tak się nie zapiszą , bo szkoda im kasy.
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 24, 2007, 00:03:13 »
OK reasumując i kończąc wontek przedstawiłem zdanie kolegów swoje oczywiście też w dalszym ciągu polecam oglądnąć KRWAWY DIAMENT - obraz wszcząsający ale prawdziwy. Mam 15 lat służby w tym roku odchodzę . D-cą sekcji jestę od 9 lat na nic więcej nie liczę za nie wypażoną m....ę. Kto za mnie przyjdzie i czy będzie związkowcem? NIE!
Poklikamy później tylko , że ja już będę za 2 miesiące w Irlandi POZDRO J

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2007, 15:03:08 »
Dla Geddeon.
Ktoś widzę omija sedno mojej wypowiedzi więc proszę trochę faktów:
1) - w ubiegłym roku na emeryturę odszedł stan jednej zmiany (grupa 1-10) należących do związku jak myślicie ilu z "młodych" się przyjęło 0. Bo oni nie są głupi też są czytaty i pisaty widzą co im może dać tegoroczna podwyżka 90 zł - o zgrozo. Widząc przewodniczącego ZZ który się uwija jak w ukropie o nowe duszyczki i nie może nic zdziałać bo czym ma ich zainteresować (paczkami na świeta, dostępem do prawnika z którego każdy normalnie żyjący człowiek nie ma ochoty mieć nic do czynienia, czy może jak się zapiszą to pojadą na zjazd za 50% składki które idą na diety) to mnie coś trafia.
Każdy wie, że większość tych młodych to przyjęci wg znanego klucza. To jak mają się zapisać.
Za 10-15 lat spojrzą inaczej na świat ( zmienią się władcy) i może 20% wejdzie do jakiegoś ZZ. Pozostali tak jak i obecni wolą stać z boku. Nie narażą się nikomu a swoje dostaną.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2007, 15:04:59 wysłana przez cul2 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: co nam daje związek zawodowy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 24, 2007, 15:14:06 »
Cytuj
Wiem jak wygląda sytuacja na dole bo tamże pracuję..  WRÓĆ !... pełnię służbę. 
Zaręczam Ci że ci co nie chcą się zapisać do obecnych związków - nie zapiszą się do żadnych !!
To takie pieprzenie, że jakby był związek podziałowców to by się zapisali.... BuLL ShiT.
Jakby był takowy to wymyślą zawsze coś innego żeby się nie zapisać. Po prostu oni wolą narzekać, krytykować, szemrać po kątach byleby tylko się nie narażać.
Znam mnóstwo takich gości.
Tak to prawda. Znam takich. Był związek, co rok ktoś odchodził. Mówili, że jak powstanie inny ( bo ten politycznie im nieodpowiada) to się pierwsi zapiszą. Rozpad się zz i długo nie było nowego. Mówili, że jak powstanie to się zapiszą (mówili chyba tak, bo nie wierzyli, że powstanie nowy). Powstał nowy a oni ( brązowe języki ) znowu, że nie ten, że nie w tym czasie, blablabla itp.. Takie już nasienie.