Autor Wątek: System 24/24 - 6 dni wolnego  (Przeczytany 30699 razy)

Offline OchroniarzPpoż.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 06, 2020, 12:18:28 »
W mojej komendzie biurowi podzieleni są na dwie "drużyny". Jedna przychodzi do pracy wtedy gdy służbę pełni zmiana A i B, a gdy służbę pełni zmiana C/D to pracuje zdalnie. Druga przychodzi do pracy na zmianach C/D.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 06, 2020, 12:23:11 »
W mojej komendzie biurowi podzieleni są na dwie "drużyny". Jedna przychodzi do pracy wtedy gdy służbę pełni zmiana A i B, a gdy służbę pełni zmiana C/D to pracuje zdalnie. Druga przychodzi do pracy na zmianach C/D.
no to jakaś logika jest

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 06, 2020, 15:02:54 »
U nas od ponad tygodnia wszyscy przebywający na WS są automatycznie na dyżurze. Polecenie 01.
Oczywiście jest to ewidencjonowane w ECS i wpisywane do KPB? Bo coś czuje, że waszemu 01 pomerdało  się i wydaje mu się, że jest wojewodą i może wydawać takie zarządzenia.
Ależ oczywiście, że masz rację, tylko my nie jesteśmy pracownikami, nie pracujemy a służymy. Teraz właśnie wychodzi dla kogo jest to praca a dla kogo służba. Jak 1. na konto kasa wpływa to jest OK. Jak na fejsie wrzucić fotkę w mundurze czy z akcji żeby pokazać jakim to się zajebiatym strażakiem nie jest. Na ślubowanie całą rodzinę zaprosić i wcześniejszą emkę to też super... Ale jak trzeba dać coś od siebie trzeba dać, zrobić coś więcej to już nie za bardzo. Zamykamy drzwi o 15.30 czy 8.00 następnego dnia i niech dzwonią - ja mam wolne.
Służba to nie niewolnictwo jest oparta na ramach prawnych a tylko ludzie nienormalni uważają, że każde świństwo i łamanie prawa można wytłumaczyć rotą ślubowania.
PS. nie mam Facebooka a zdjęcia w mundurze mam tylko na stronie mojej komendy i
Dokładnie o to chodzi... PB ma grafik miesięczny zatwierdzany przez dowódce do 25 a kierownictwo ma grafik zatwierdzany przez komendanta. I to jedynie ma umocowanie prawne a nie dyżury z czapy.
[/quote]

Możesz podać podstawę prawną tych miesięcznych grafików? Obowiązującą oczywiście ;)
Najlepiej zacytuj artykuł, rozporządzenie, dziennik ustaw itd.
Będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 06, 2020, 16:15:40 »
  § 12.
1.  Kierownik jednostki organizacyjnej ustala harmonogram  służby  w  jednostce,  obejmujący    przyjęty    okres    rozliczeniowy,    w którym, w sposób równomierny, określa się dni i godziny służby poszczególnych strażaków, zgodnie z normą czasu służby określoną  w  art.  35  ust.  1  ustawy,  oraz  dni i godziny wolne od służby. Liczba kolejnych godzin wolnych od służby określonych  w  harmonogramie  nie  może  być  większa niż 120. Ustalony harmonogram podaje się do wiadomości strażaków, nie później niż 7 dni przed rozpoczęciem danego okresu rozliczeniowego
2.  Ze względu na potrzeby służby ustala się na  podstawie  harmonogramu,  o  którym  mowa  w  ust.  1,  harmonogram  miesięczny, który uwzględnia dni i godziny służby poszczególnych  strażaków  oraz  dni  i  godziny pełnionych dyżurów domowych."
- z naszego rozporządzenia o czasie służby z 2011 roku.
pozdrawiam

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 06, 2020, 18:07:59 »
Jakie województwa jeszcze nie ruszyły z 24/24?

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 06, 2020, 18:15:20 »
A ja mam inne pytanie odnośnie tego systemu. Zmiana ma mieć teraz 13 osób a 11 ma przyjść na służbę. Jakie wolne mają mieć ci dwaj którzy na służbę nie przyjdą? U mnie w jrg kazali brać odbiór godzin z poprzedniego półrocza nawet jak ktoś według starego harmonogramu miał w ten dzien ws...

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 06, 2020, 18:59:14 »
Jeżeli przy okazji zmieniono oraz zatwierdzono nowe harmonogramy to można odbierać. W innym przypadku można zrobić to co ma się w aktualnym harmonogramie. Jeżeli według harmonogramu nie ma służby to nie można odebrać godzin.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 06, 2020, 20:49:12 »
A w jaki sposób chciałbyś zgodnie z przepisami stworzyć harmonogram pod nowy tymczasowy system?

Offline kana

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:04:54 »
Więc idąc starym harmonogramem odbieramy godziny mając wolne:)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:32:20 »
Mazowieckie podobno zostało po staremu.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:34:11 »
Jeśli KP nie zapłacił Ci do końca marca za całość tzn że część masz do odbioru i jeśli w harmonogramie miałeś zaplanowaną służbę to może wbić Ci odbiór. Jednak to wchodzi do czasu służby i obniża nominał do wypracowania więc nie rozumiem o co afera.

Kwestia kilku dni kiedy wszyscy wrócą do starego ten system przy tych założeniach progowych nie ma szans się utrzymać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:38:55 »
Kwestia kilku dni kiedy wszyscy wrócą do starego ten system przy tych założeniach progowych nie ma szans się utrzymać.
Nie był bym taki pewny. Założenia się będą zmieniać w trakcie trwania pandemii co oczywiste jest to pierwszy raz a wszystko co nowe rodzi się w bólach.
Mazowieckie podobno zostało po staremu.
Pomorski PB też.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2020, 21:50:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 06, 2020, 21:52:20 »
Mazowieckie podobno zostało po staremu.
SK w mazowieckim startują z systemem 24/24 od 8 kwietnia.
Bardzo prawdopodobne jest, że JRG również w tym tygodniu.

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 06, 2020, 22:05:59 »
Mazowieckie podobno zostało po staremu.
SK w mazowieckim startują z systemem 24/24 od 8 kwietnia.
Bardzo prawdopodobne jest, że JRG również w tym tygodniu.

Taka parodia, bo nie wiesz jak sobie cokolwiek planować .

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 06, 2020, 22:24:29 »
Co chcesz planować siedź w domu a nie

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 06, 2020, 22:56:20 »
Co chcesz planować siedź w domu a nie

Siedzę  :mellow: ale bez wychodzenia z domu też można trochę rzeczy zrobić, a nie rozgrzebac i zostawić.

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 07, 2020, 08:46:41 »
Jeśli KP nie zapłacił Ci do końca marca za całość tzn że część masz do odbioru i jeśli w harmonogramie miałeś zaplanowaną służbę to może wbić Ci odbiór. Jednak to wchodzi do czasu służby i obniża nominał do wypracowania więc nie rozumiem o co afera.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :gwiazdki:

A ja mam inne pytanie odnośnie tego systemu. Zmiana ma mieć teraz 13 osób a 11 ma przyjść na służbę. Jakie wolne mają mieć ci dwaj którzy na służbę nie przyjdą? U mnie w jrg kazali brać odbiór godzin z poprzedniego półrocza nawet jak ktoś według starego harmonogramu miał w ten dzien ws...
Widzisz różnice? Napisałeś że może wbić odbiór jak w harmonogramie miałeś zaplanowaną służbę. Pytanie czy może wysłać na odbiór jak w harmonogramie masz ws :fiuu:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 07, 2020, 09:04:15 »
Więc czytaj ze zrozumieniem napisałeś "starego harmonogramu"  a więc  wychodzi że masz nowy. W takim wypadku co nas interesuje stary skoro rozliczają Cię na nowym.

Jest też opcja że nie ogarniasz w ogóle tematu  i mylisz grafik miesięczny z harmonogramem ( ale do tego pewnie dojdziesz dopiero po napisaniu jeszcze kilku płacz-postów).

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2020, 09:29:04 wysłana przez pb11 »

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 07, 2020, 09:24:34 »
Wiem czym się różni harmonogram od grafiku miesięcznego. "Nowego" harmonogramu nie ma (a czy istnieje w ogóle podstawa prawna żeby go zmienić w czasie trwania okresu rozliczeniowego - nie wiem). Wracając, Panie Wszechwiedzący, odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie, żebym nie musiał pisać kolejnych, jak to nazwałeś "płacz-postów".  :fiuu:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 07, 2020, 09:30:22 »
Miło mi  :mellow:
Na pytanie już Ci odpowiedziałem "jeśli w harmonogramie miałeś zaplanowaną służbę to może wbić Ci odbiór"

ps
Weź sobie swój ECS i spróbuj zrobić to co opisałeś jak ci się uda to wpadnij na forum się pochwalić. Jak się nie uda to również wpadnij  przeprosić incognito swoich przełożonych za pisanie bzdur na forum i oczernianie ich bez żadnych podstaw.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2020, 09:38:34 wysłana przez pb11 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 07, 2020, 12:53:41 »
Jeśli ktoś w harmonogramie ma wolne, czyli 0, to jak ma odbierać? Bądźmy poważni. To tak jakby biuro odbierało godziny w niedzielę.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 07, 2020, 14:47:07 »
No ale rzeczywistość jest taka a nie inna. Tak funkcjonują komendy

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 07, 2020, 14:51:54 »
Mazowsze przechodzi na 24/24. Nie siejcie plotek. Od 10 kwietnia w interwałach 7-dniowych.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 07, 2020, 15:51:07 »
No ale rzeczywistość jest taka a nie inna. Tak funkcjonują komendy
Nie wiem na jakim rozliczeniu czasu pracujecie, ale u mnie system ewidencji czasu pracy nie policzy godzin odbioru jeśli w harmonogramie jest 0.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 07, 2020, 16:54:18 »
Na takim jak wszyscy ale żeby się przekonać trzeba włożyć choć minimum wysiłku w wypełnienie ecs. Zdecydowanie łatwiej wejść na forum i pożywić sie jedną z spiskowych teorii dziejów.