Autor Wątek: System 24/24 - 6 dni wolnego  (Przeczytany 30672 razy)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 04, 2020, 13:39:51 »
To bardzo szybko padnie.
Zmiany ABCD jak ktoś wypadnie z D przychodzi zmiennik  z B  i odwrotnie. To samo dotyczy A i C . W razie większych braków posiłkowanie 8 godzinnymi. Wystarczy że zacznie przybywać L4 i z czego brać? łatwiej jest utrzymać stany w systemie 24/48 niz 24/24. No i co zrobić jak wypadnie cała zmiana na kwarantannę ? U nas nie ma OSP.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 04, 2020, 15:59:49 »
Zgadza się , bez sensu, w naszej KP grafik tak ułożony (JRG posiada 33 etaty : 4 = stan zmian A,B,C,D po 8 strażaków, na służbie 7.  Plus "wolny elektron", który będzie przypisany do jednej ze zmian.), aby dyżur domowy miał strażak na wolnym z danej zmiany. Strażacy posiadający wykształcenie medyczne, rozlokowani na każdej ze zmian. W przypadku nakazu oddelegowania do pomocy Służbie Zdrowia, na zmianach pozostanie min. 7 strażaków.
A jak wygląda nominał miesięczny? Bo harmonogramy się rozjechały...
Harmonogram był tworzony zgodnie z wytycznymi, po szybkiej analizie harmonogramu, wynika, że ok 2/3 strażaków w kwietniu będzie miało -16, -24 godz. które zostaną odjęte z nadgodzin (średnio +40 godz. z poprzednich miesięcy). Problem może być jeśli sytuacja potrwa dłużej. Aby wyrobić nominał, może będzie 8 na służbie.
Trzeba dobrze się przyjrzeć, bo ten harmonogram, ma chyba wirusa.
A na poważnie,z czego wynika ,że różnie policzy, przecież "wystarczy" nanieść służby w harmonogramie :)
Wynika to z tego, że jeśli ktoś na początku miesiąca miał wolną służbę, dodatkowo w tym okresie 4 zmianowym też ma wolną służbę, to takie sytuacje się zdarzają. Kwestia nominału dla strażaka, +/- 16 godz. w danym miesiącu wprowadzone do ewidencji. Ogólnie do końca czerwca wyklaruje się. Teraz bym sobie tym głowy nie zaprzątał. Nietypowa sytuacja. Trzeba było dostosować w piątek grafik, aby od poniedziałku wszystko ruszyło.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 05, 2020, 10:25:57 »
A macie takie pismo z KG dotyczace biura? Bo sa sprzeczne info a nie mam gdzie zapytać.  Prewencja jedboosobowa - z tego tytulu mam zalegly urlop. I podobno zeby nie stwarzac zagrozenia mam isc na zalegly urlop. Ci ktorzy nie maja zaleglego to na zdalną.  I tu łapie  mnie wnerw bo ja ten zalegly mam nie ze swojej winy, nie spedzilem go z rodziną  a musze teraz go brać i mimo wszystko siedziec w domu i robic decyzje. Ma ktos te wytyczne? Z góry dziekuje

Offline Wilk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 05, 2020, 10:34:12 »
Witam
Czy możecie w tym systemie wykorzystywać urlop w te dni które macie wolne?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 05, 2020, 10:49:43 »
Witam
Czy możecie w tym systemie wykorzystywać urlop w te dni które macie wolne?
Zależy chyba od komendy (w niektórych jest zakaz) i od harmonogramu półrocznego.
A macie takie pismo z KG dotyczace biura? Bo sa sprzeczne info a nie mam gdzie zapytać.  Prewencja jedboosobowa - z tego tytulu mam zalegly urlop. I podobno zeby nie stwarzac zagrozenia mam isc na zalegly urlop. Ci ktorzy nie maja zaleglego to na zdalną.  I tu łapie  mnie wnerw bo ja ten zalegly mam nie ze swojej winy, nie spedzilem go z rodziną  a musze teraz go brać i mimo wszystko siedziec w domu i robic decyzje. Ma ktos te wytyczne? Z góry dziekuje
Urlop zaległy zgodnie z kodeksem może ci pracodawca wydać kiedy chce więc nawet pismo z KG nie jest potrzebne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2020, 13:03:43 »
A takie pomysły jak wydawanie urlopu zaległego ale pozostawanie w dyspozycji na niby dyżurze domowym i w razie potrzeby odwoływanie tego urlopu? :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2020, 15:09:00 »
A takie pomysły jak wydawanie urlopu zaległego ale pozostawanie w dyspozycji na niby dyżurze domowym i w razie potrzeby odwoływanie tego urlopu? :)
Na urlopie zawsze zaczynam dzień od zimnego z pianką... I cały misterny plan w piz...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2020, 15:40:51 »
Tyle że na podziale (u nas) kartki urlopowe są dostarczane do km i podpisywane przez Komendanta na koniec miesiąca :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2020, 15:43:34 »
Tyle że na podziale (u nas) kartki urlopowe są dostarczane do km i podpisywane przez Komendanta na koniec miesiąca :)
A u mnie podpisuje dowódca JRG. Ale to szczegół bo zimne z pianką można walnąć też na wolnym  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2020, 15:57:03 »
Jak informujesz goscia że ma dyżur domowy a on w konsekwencji odbiera telefon i mowi, że ok ale jak wytrzezwieje, .... to widzimy się na komisji. A jak nawet nie to odczuje to wyraźnie przy najbliższej nagrodzie z byle innego błahego powodu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 05, 2020, 16:04:29 »
Jak informujesz goscia że ma dyżur domowy a on w konsekwencji odbiera telefon i mowi, że ok ale jak wytrzezwieje, .... to widzimy się na komisji. A jak nawet nie to odczuje to wyraźnie przy najbliższej nagrodzie z byle innego błahego powodu.
Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie dyżur wyznacza się na 3 dni przed służbą w przypadku PB a dyżur kierownictwa nawet na 30 dni przed. Nie jest z czapy tylko w rozkazie
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 05, 2020, 17:05:33 »
Jak informujesz goscia że ma dyżur domowy a on w konsekwencji odbiera telefon i mowi, że ok ale jak wytrzezwieje, .... to widzimy się na komisji. A jak nawet nie to odczuje to wyraźnie przy najbliższej nagrodzie z byle innego błahego powodu.
Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie dyżur wyznacza się na 3 dni przed służbą w przypadku PB a dyżur kierownictwa nawet na 30 dni przed. Nie jest z czapy tylko w rozkazie
W normalnych warunkach 3 dni przed. Teraz warunki nie są normalne i bedzie się wyznaczało inaczej - w czym problem?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 05, 2020, 17:15:57 »
W normalnych warunkach 3 dni przed. Teraz warunki nie są normalne i bedzie się wyznaczało inaczej - w czym problem?
W niczym ale warunki nienormalne pozawalają na karanie? Bo wypiłem sobie piwko? No bez jaj.
Może pora po raz kolejny przypomnieć, że dyżur domowy to uprzejmość pracownika (że przybywa niezwłocznie)  względem pracodawcy nie ograniczona pod względem czasu przybycia natomiast jeśli ktoś ograniczy ten czas to jest już wyrok trybunału który nakazuje za taki dyżur płacić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2020, 17:23:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 05, 2020, 18:28:16 »
W kilkunastu znanych mi komendach (woj. Dolnośląskie) plan dyżurow czy to podziału czy to 8 godzinnych czy kierownictwa są zatwierdzane do 25 dnia miesiąca poprzedziajacego dany miesiąc. Ciekawi mnie Twoje Eginox 30 dni wcześniej? Chyba, że miałeś na myśli że 25 zatwierdza a ktoś ma 26 kolejnego miesiąca no to tak, rozumiem.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 05, 2020, 18:40:22 »
W normalnych warunkach 3 dni przed. Teraz warunki nie są normalne i bedzie się wyznaczało inaczej - w czym problem?
W niczym ale warunki nienormalne pozawalają na karanie? Bo wypiłem sobie piwko? No bez jaj.
Może pora po raz kolejny przypomnieć, że dyżur domowy to uprzejmość pracownika (że przybywa niezwłocznie)  względem pracodawcy nie ograniczona pod względem czasu przybycia natomiast jeśli ktoś ograniczy ten czas to jest już wyrok trybunału który nakazuje za taki dyżur płacić.
Ależ oczywiście, że masz rację, tylko my nie jesteśmy pracownikami, nie pracujemy a służymy. Teraz właśnie wychodzi dla kogo jest to praca a dla kogo służba. Jak 1. na konto kasa wpływa to jest OK. Jak na fejsie wrzucić fotkę w mundurze czy z akcji żeby pokazać jakim to się zajebiatym strażakiem nie jest. Na ślubowanie całą rodzinę zaprosić i wcześniejszą emkę to też super... Ale jak trzeba dać coś od siebie trzeba dać, zrobić coś więcej to już nie za bardzo. Zamykamy drzwi o 15.30 czy 8.00 następnego dnia i niech dzwonią - ja mam wolne.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 05, 2020, 18:48:48 »
U nas od ponad tygodnia wszyscy przebywający na WS są automatycznie na dyżurze. Polecenie 01.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 05, 2020, 19:22:13 »
U nas od ponad tygodnia wszyscy przebywający na WS są automatycznie na dyżurze. Polecenie 01.
Oczywiście jest to ewidencjonowane w ECS i wpisywane do KPB? Bo coś czuje, że waszemu 01 pomerdało  się i wydaje mu się, że jest wojewodą i może wydawać takie zarządzenia.
Ależ oczywiście, że masz rację, tylko my nie jesteśmy pracownikami, nie pracujemy a służymy. Teraz właśnie wychodzi dla kogo jest to praca a dla kogo służba. Jak 1. na konto kasa wpływa to jest OK. Jak na fejsie wrzucić fotkę w mundurze czy z akcji żeby pokazać jakim to się zajebiatym strażakiem nie jest. Na ślubowanie całą rodzinę zaprosić i wcześniejszą emkę to też super... Ale jak trzeba dać coś od siebie trzeba dać, zrobić coś więcej to już nie za bardzo. Zamykamy drzwi o 15.30 czy 8.00 następnego dnia i niech dzwonią - ja mam wolne.
Służba to nie niewolnictwo jest oparta na ramach prawnych a tylko ludzie nienormalni uważają, że każde świństwo i łamanie prawa można wytłumaczyć rotą ślubowania.
PS. nie mam Facebooka a zdjęcia w mundurze mam tylko na stronie mojej komendy i chyba parę razy na zawodach na których byłem służbowo.
W kilkunastu znanych mi komendach (woj. Dolnośląskie) plan dyżurow czy to podziału czy to 8 godzinnych czy kierownictwa są zatwierdzane do 25 dnia miesiąca poprzedziajacego dany miesiąc. Ciekawi mnie Twoje Eginox 30 dni wcześniej? Chyba, że miałeś na myśli że 25 zatwierdza a ktoś ma 26 kolejnego miesiąca no to tak, rozumiem.
Dokładnie o to chodzi... PB ma grafik miesięczny zatwierdzany przez dowódce do 25 a kierownictwo ma grafik zatwierdzany przez komendanta. I to jedynie ma umocowanie prawne a nie dyżury z czapy.

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 05, 2020, 20:53:38 »
U nas od ponad tygodnia wszyscy przebywający na WS są automatycznie na dyżurze. Polecenie 01.
Oczywiście jest to ewidencjonowane w ECS i wpisywane do KPB? Bo coś czuje, że waszemu 01 pomerdało  się i wydaje mu się, że jest wojewodą i może wydawać takie zarządzenia.
[quote

Polecenie wydał 11-temu a tan przekazał d-com zmian i tyle w temacie. Do KPB wpisywany jest ten z grafika. Nam też się to nie widzi, no ale wiadomo sytuacja popaprana i jakoś nikt z tym nie dyskutuje.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 05, 2020, 20:56:03 »
Poza tym w obecnej sytuacji nanosząc grafik 24/24 na zatwierdzony harmonogram w SECS nie ma możliwości wpisać dyżuru komuś na wolnym bo tam już ma wpisany odbiór nadgodzin. W innym wypadku wpisalibyśmy mu dyżur na dniu służby wg harmonogramu. Tak w przybliżeniu oczywiście bo w 100% się to wszystko nie pokrywa. Tym sposobem zamiast mieć 3 zmiany, na każdej 2 dyżury plus biurowi z pracy zdalnej (czyli w razie "w" za chwile w JRG jest 8 osób) to mamy 4 zmiany i fige z makiem 😉

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 06, 2020, 00:17:53 »
Służba to nie niewolnictwo jest oparta na ramach prawnych a tylko ludzie nienormalni uważają, że każde świństwo i łamanie prawa można wytłumaczyć rotą ślubowania.
PS. nie mam Facebooka a zdjęcia w mundurze mam tylko na stronie mojej komendy i chyba parę razy na zawodach na których byłem służbowo.
Nie pisałem o Tobie tylko o panującym teraz trendzie. A to czy jak ktoś w obecnej sytuacji za świństwo bedzie uważał, że oczekuje się od niego wiekszej dyspozycyjności to już jego sprawa.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 06, 2020, 08:46:25 »
A takie pomysły jak wydawanie urlopu zaległego ale pozostawanie w dyspozycji na niby dyżurze domowym i w razie potrzeby odwoływanie tego urlopu? :)

Panowie bo wy tutaj dyskutujecie o dyżurach kto kiedy je zatwierdza itd. a @Siedem pisze o czymś zupełnie innym i bardzo nie fajnym ze strony przełożonych. Jak można kazać komuś wybrać zaległy urlop a jednocześnie kazać pozostać mu na dyżurze jak by w razie czego jednak musiał przyjść?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 06, 2020, 08:48:29 »


Panowie bo wy tutaj dyskutujecie o dyżurach kto kiedy je zatwierdza itd. a @Siedem pisze o czymś zupełnie innym i bardzo nie fajnym ze strony przełożonych. Jak można kazać komuś wybrać zaległy urlop a jednocześnie kazać pozostać mu na dyżurze jak by w razie czego jednak musiał przyjść?

Nie można!
A pracownik nie powinien nawet myśleć o pracy podczas urlopu.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 06, 2020, 10:06:18 »
Wytłumaczcie jaki sens ma ten system jeżeli pracownicy 8 godzinni codziennie będą  się widzieć  ze wszystkimi zmianami  :zamknij: :zamknij: :zamknij:

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 06, 2020, 10:13:31 »
Wytłumaczcie jaki sens ma ten system jeżeli pracownicy 8 godzinni codziennie będą  się widzieć  ze wszystkimi zmianami  :zamknij: :zamknij: :zamknij:
Jacy?
Dodódcy i z-cy mają być również przypisani do jednej "połowy".
Pozostali w budynku  - tu już organizacja kierownika, żeby się nie mijać.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: System 24/24 - 6 dni wolnego
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 06, 2020, 10:22:26 »
Wytłumaczcie jaki sens ma ten system jeżeli pracownicy 8 godzinni codziennie będą  się widzieć  ze wszystkimi zmianami  :zamknij: :zamknij: :zamknij:
Jacy?
Dodódcy i z-cy mają być również przypisani do jednej "połowy".
Pozostali w budynku  - tu już organizacja kierownika, żeby się nie mijać.
No na razie 11 i 12 są razem nie mijać w małych komendach.... troszkę słabo wykonalne a ok 10 osób przychodzi codziennie ja wiem że to jest wyjątkowa sytuacja i pierwszy raz takie coś się zdarza ale ja w tym systemie nie widzę żadnej logiki naprawdę  :zamknij: :zamknij: :zamknij: