Autor Wątek: Rozwój  (Przeczytany 8028 razy)

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Rozwój
« dnia: Marzec 31, 2020, 19:36:32 »
Witam Panów i Panie jeśli są :)
Służę w PSP drugi rok i zastanawiam się nad dalszym rozwojem, jestem "z ulicy" posiadam licencjat i tutaj moje pytanie a wlasciwie pare i prosba o porade. Chcialbym rozwijac sie w kierunku zwiazanym ze straza. Dodam ze dzialam w preznej OSP od 10lat, opinie u szefa mam na 5+, koledzy z podzialu tez uwazaja mnie za ogarnietego strazaka mimo malego stazu w szeregach PSP. To tak dla tych ktorzy chcialiby powiedziec ze najpierw potrzebuje lat sluzby i doswiadczenia zeby myslec co dalej ;)
Co robic?
Czy jest jakas magisterka ktora rzeczywiscie mi sie w PSP przyda? Czy czekac X-lat na mozliwosc pojscia na aspirantke (co w mojej komendzie graniczy z cudem) (mam mature z wosu ang i maty wiec po takiej aspirantce moglbym pojsc dzieki temu dalej, oczywiscie dostapienie takiej mozliwosci rowne jest zeru ;))
Chcialbym sie dalej ksztalcic ale chcialbym zeby mialo to jakis pozytywny oddzwiek w sluzbie.

Poradzcie Panstwo prosze. Pozdrawiam

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2020, 19:46:12 »
Stary… PSP to plecy i układy, powinieneś to już wiedzieć. Nawet doktorat nie ruszy Cię z miejsca, jak nie będziesz do tego „wyznaczony”. Ucz się dla siebie.
Tricks are for kids.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2020, 19:48:24 »
Zapoznaj się z ustawą o PSP bo widać że pomimo 2 lat służby jest Ci obca. Rozwieją się Twoje wątpliwości i znajdziesz tam większość odpowiedzi na Twoje pytania.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2020, 19:50:22 »
Co tu więcej w straży osiągniesz? NIC z cywilnymi studiami do niczego ci się nie przyda po aspirantce cóż masz ambicje do rządzenia za20 zł różnicy w stopniu czy w grupie straż nie służy do rozwoju tylko do działania w akcjach ile się da i na emkę

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2020, 20:12:25 »
Ratownictwo medyczne to jedyny kierunek który ja uznaje za przydatny w służbie na PB. I proszę mi tu kitu nie wciskać że w zwykłym JRG przyda się coś innego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2020, 20:43:09 »
Ratownictwo medyczne to jedyny kierunek który ja uznaje za przydatny w służbie na PB. I proszę mi tu kitu nie wciskać że w zwykłym JRG przyda się coś innego.
To ja Ci będę ten kit wciskał, bo chciałbym na zwykłej JRG raz na 5 lat, jak będzie taka potrzeba, skorzystać z wiedzy absolwenta politechniki po budownictwie, czy też wiedzy absolwenta kierunku chemicznego i nie mam tu na myśli ochrony środowiska.
Ale ja się moge nie znać, bo jestem tylko mgr administracji, to mogę nie wiedzieć, co w PSP na podziale jest potrzebne... :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2020, 20:49:12 »
Mój dowódca zmiany jak skończyłem studia - ratownictwo medyczne to powiedział, że dla niego to lepiej żebym umiał tynkować i inne prace remontowo-budowlane robić  ^_^

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2020, 21:03:56 »
Mój dowódca zmiany jak skończyłem studia - ratownictwo medyczne to powiedział, że dla niego to lepiej żebym umiał tynkować i inne prace remontowo-budowlane robić  ^_^

Współczuję dowódcy...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2020, 22:38:16 »
Kolego, w większości komend, aby ruszyć się z miejsca to będzie trzeba przejść do biura. Licencjat masz, więc jak będą szukać do prewencji to uderzaj. Dlatego piszę o prewencji bo tam zazwyczaj najmniej chętnych. Jak się trafi inna komórka to też się staraj. Tak samo jak będą szukać na SK to też jest cień nadziei, że trafisz kiedyś na aspirantkę. Jakby się udało zrobić aspirantkę to możesz czekać na SPO i później ewentualnie na SPK albo rób już teraz maturę z fizyki/chemii/informatyki/biologi i uderzysz później na zaoczne SGSP. Moim zdaniem robienie teraz studiów cywilnych nie za bardzo się przyda. Tak więc czekaj okazji do przejścia do biura i ewentualnie pomyśl o uzupełnieniu matury pod zaoczne SGSP.

Ale tak w sumie.... Policz sobie czy to wszystko Ci się opłaci  :rofl:. Jak masz teraz nadgodziny to tym bardziej policz ;d

Offline radziwolek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2020, 22:50:59 »
Mój dowódca zmiany jak skończyłem studia - ratownictwo medyczne to powiedział, że dla niego to lepiej żebym umiał tynkować i inne prace remontowo-budowlane robić  ^_^
:piwo:
Od siebie mogę dodać: naucz się naprawiać samochody albo jakieś inne usługi (budowlanka, stolarka, elektryka)   :elvis:

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2020, 23:05:55 »
Spełniam warunki na zaocznego inz w sluzbie stalej (poza aspirantka) po co mi nastepne matury?
Straz mi zycia nie uratowala i radze sobie bardzo dobrze jesli mowimy o dodatkowym zarobkowaniu. Ale nie chce stac sie za przeproszeniem "starym sierzantem" ktory przychodzi tylko odpoczac 🤷‍♂️ mam ambicje na cos wiecej. Niestety moja komenda jest biedna i z tytulu nadgodzin jest lipa, z tytulu grupy specjalistycznej w ktorej jestem nie ma nic i w przyszlosci tez nie bedzie (nawet przewidzianego stanowiska dla grup specjalistycznych czyli ratownika specjalisty nie daja :( )
Nie mozna tez sie zalamac i powiedziec "nic nie dostaje nic nie dam" bo to zabija ta formacje.
Ratownictwo medyczne to naprawde dobry pomysl...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2020, 23:22:37 wysłana przez Fireman88 »

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2020, 23:51:58 »
Spełniam warunki na zaocznego inz w sluzbie stalej (poza aspirantka) po co mi nastepne matury?
Straz mi zycia nie uratowala i radze sobie bardzo dobrze jesli mowimy o dodatkowym zarobkowaniu. Ale nie chce stac sie za przeproszeniem "starym sierzantem" ktory przychodzi tylko odpoczac 🤷‍♂️ mam ambicje na cos wiecej. Niestety moja komenda jest biedna i z tytulu nadgodzin jest lipa, z tytulu grupy specjalistycznej w ktorej jestem nie ma nic i w przyszlosci tez nie bedzie (nawet przewidzianego stanowiska dla grup specjalistycznych czyli ratownika specjalisty nie daja :( )
Nie mozna tez sie zalamac i powiedziec "nic nie dostaje nic nie dam" bo to zabija ta formacje.
Ratownictwo medyczne to naprawde dobry pomysl...
Nie zostaje nic innego jak przeniesienie się do krainy miodem i mlekiem płynącej. Czy studia RM coś dadzą Ci w straży? Poza wiedzą z tego konkretnego ratownictwa nic. Jedynymi studiami, które nie są określane subiektywnie jakie "przydatne" a wymienione z nazwy to IBP w SGSP. Czy coś da Ci cywilne SGSP? Jak pójdziesz do biura to jest taka szansa. Jak nie.. To chyba bez sensu. Aczkolwiek.. patrząc na decyzje obecnego 01 to może wiele się wydarzyć w tym temacie.

Ratownictwo medyczne to jedyny kierunek który ja uznaje za przydatny w służbie na PB. I proszę mi tu kitu nie wciskać że w zwykłym JRG przyda się coś innego.
A myślałem, że jedynym kierunkiem jaki uznajesz za przydatny to kierunek "S".

A tak serio to jeżeli tak słabo jest w komendzie to zostaje "S" i polityka. Tam koledzy Ci pomogą  :szalony:
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2020, 09:51:24 »
Idź na ratownictwo. Poza służba można sobie złapać jakaś doróbke za 35-40 zł za h.
W straży też Ci się to przyda bo będziesz miał większe umiejętności.
W życiu też Ci się przyda.
Co do awansu w psp, ciężko jest do czegoś dojść od stażu ( system awansu w psp to jakaś farsa).
Ale może coś góra Ci wymyśli..

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 01, 2020, 10:50:15 »
popieram przedmówcę. Idź na ratownictwo medyczne. A co do awansu w PSP nie licz na zbyt wiele a jeśli już to szukaj drogi przez biuro, SK itp. Ja do Szkoły trafiłem z SK. I nie słuchaj tych co ci radzą żeby naprawiać auta robić stolarkę itp. Wyrobnicy też są potrzebni i ich szanuję ale nie zabijajmy w każdym ambicji już na starcie . A tego Dowódcę od szpachlowania to możesz pozdrowić środkowym palcem.

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 01, 2020, 11:15:12 »
Idź do prewencji dorobisz się na ppożkach

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2020, 11:27:51 »
Spełniam warunki na zaocznego inz w sluzbie stalej (poza aspirantka) po co mi nastepne matury?
Straz mi zycia nie uratowala i radze sobie bardzo dobrze jesli mowimy o dodatkowym zarobkowaniu. Ale nie chce stac sie za przeproszeniem "starym sierzantem" ktory przychodzi tylko odpoczac 🤷‍♂️ mam ambicje na cos wiecej. Niestety moja komenda jest biedna i z tytulu nadgodzin jest lipa, z tytulu grupy specjalistycznej w ktorej jestem nie ma nic i w przyszlosci tez nie bedzie (nawet przewidzianego stanowiska dla grup specjalistycznych czyli ratownika specjalisty nie daja :( )
Nie mozna tez sie zalamac i powiedziec "nic nie dostaje nic nie dam" bo to zabija ta formacje.
Ratownictwo medyczne to naprawde dobry pomysl...

Kolego na pewno spełniasz warunki na zaocznego inż? Spójrz jednak lepiej na te matury. Pozdrawiam.

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2020, 11:50:19 »
Poza aspirantka wymagania maturalne owszem. Pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2020, 12:17:29 »
Poza aspirantka wymagania maturalne owszem. Pozdrawiam

O to bardzo przepraszam. Wiesz może od kiedy pojawił się WOS dla aspirantów? Nie śledzę warunków rekrutacji aż tak wnikliwie i ta informacja mi umknęła

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2020, 12:20:26 »
w zeszłym roku dodali w styczniu.

Offline White Eagle

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 01, 2020, 13:30:02 »
Kwalifikacja na studia techniczne i zrównanie fizyki czy chemii z wiedzą o społeczeństwie byle nie brakło punktów do skierowania. Chociaż jeszcze były kwiatki nie wiem czy to dalej funkcjonuje jak ocena na świadectwie z średniej odpowiadała maturze fizyka/chemia to było coś ^^

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2020, 14:09:13 »
niestety ale do dziś tak jest jeśli masz nową maturę i nie masz przedmiotu to w kluczu masz 0 i twoje szanse spadają do zera a jeśli masz starą maturę i nie masz przedmiotu to żaden problem bo wezmą Ci ocenę z ostatniej klasy. Są lepsi i gorsi.

Offline Fireman88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 01, 2020, 15:04:22 »
Pytanie do Panow ktorzy przyszli z ulicy i dostali sie na zaoczna aspirantke. Po jakim czasie sie wam to udalo, czy byly ku temu jakies sprzyjajace przeslanki?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2020, 15:52:48 »
Kolejny co szedł do straży i nie wiedział jak wygląda ścieżka awansu i rozwoju, a teraz płacze że nie wie kiedy i  czy wogóle pójdzie wyżej. Co wy robiliście wcześniej, internet wam odcięli i poszliście z Urzędu Pracy na nabór bo tata kazał?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2020, 16:23:40 »
A skąd miał wiedzieć. Nie każdy ma w rodzinie strażaków i przychodzi jak do siebie. Tak wiem że może Cię to dziwić.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: Rozwój
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2020, 17:01:29 »
Ja nie miałem i jakoś wiedziałem, że mając 21 lat lepiej iść na aspirantkę od razu niż za x lat chodzić i się prosić. W dzisiejszych czasach, w dobie internetu znalezienie potrzebnych informacji naprawdę nie jest trudne. Ale dobra każdy obiera taką drogę jaką chce, tylko potem jest płacz i pretensje do wszystkich dlaczego nie puszczają mnie na szkołę.