Autor Wątek: Raport o urlop  (Przeczytany 4263 razy)

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Raport o urlop
« dnia: Marzec 16, 2020, 10:52:49 »
Dlaczego na raporcie o urlop komendant wymaga wpisywać miejcie pobytu na urlopie?? Z czego to wynika? Jaka jest podstawa prawna tego? W ustawie o PSP nic nie ma na ten temat. A jeżeli nie ma nic na ten temat to regulują to przepisy kodeksu pracy, które kategorycznie zabraniają podawania miejsca pobytu na urlopie. Dodam że weszło jeszcze od jakiegoś czasu rygorystyczne RODO. Ktoś coś pomoże w tym temacie jak jest u was w jednostkach?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2020, 11:52:33 »
Wpisuje od X lat. Teren kraju i nr tel. Nikt się nie czepia.  :straz:

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2020, 11:57:29 »
chodzi o to że takiego zapisu w raporcie nie powinno wogóle być !!!!!!!

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2020, 12:30:33 »
Wpisz byle co i tyle. Jak coś to masz prawo się przemieszczać na urlopie.

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2020, 12:34:36 »
Oczywiście można wpisać byle co, kłamać itp. ale nie o to chodzi. Chodzi o to że jest prawo i przepisy które to regulują a wychodzi na to że jednak nie ma taki zapis w raporcie podstaw prawnych tak?? Chyba że są a ja o tym nie wiem więc proszę o podesłanie takowych jeżeli są.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2020, 12:43:52 »
Pierwszy raz słyszę o takim cudzie jak podawanie danych kontaktowych na urlopie. Kogoś dobrze pogrzało :gwiazdki:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2020, 12:46:02 »
No u mnie jest taki cud że komendant żąda podania dokładnego adresu pobytu czy to w Polsce czy za granicą. Po co mu to???

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2020, 13:17:33 »
No u mnie jest taki cud że komendant żąda podania dokładnego adresu pobytu czy to w Polsce czy za granicą. Po co mu to???
Proponuję zapoznać się z regulaminem służby i organizacyjnym w komendzie. Jak tam znajdziesz zasady udzielania urlopów to sprawdz jaki obowiązuje druk karty urlopowej. Bardzo wątpię abyś w tym dokumencie znalazł druk z takim zapisem o podawaniu danych co piszesz odnośnie zwykłych strażaków. To jakieś kuriozum albo nadgorliwość jakiejś biurwy. A jak przyjdzie do wyjaśnień to okaże się że 01 nic nie wiedzial i właśnie polecił aby to znikło.
pozdrawiam

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2020, 14:13:55 »
Myślę,że 01 chce by taki zapis był bo jest zagrożenie COVID -19. I chce w razie co..powiadomić zaniepokojonego lub go powiadomić lub zakazać się pojawiania itp. Nie jest to chyba aż taki kłopot w takim czasie paniki i zagrożenia. Ciężko kogoś odizolować jak nie wiadomo gdzie jest i wpadnie sobie na kawkę do kolegów na jogurt. Ale wy macie problemy

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2020, 19:09:24 »
Tylko szkoda ze ten druk o urlop już jest od kilkunastu llat 😂😂 tylko nikt z tym nic nie robił. Może jakieś 10 lat temu przewidział ze będzie koronawirus 🤦

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2020, 21:37:54 »
Tylko szkoda ze ten druk o urlop już jest od kilkunastu llat 😂😂 tylko nikt z tym nic nie robił. Może jakieś 10 lat temu przewidział ze będzie koronawirus 🤦

Jak chcesz się kopać to ok, pewnie wygrasz, ale łatka zostanie.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2020, 21:48:00 »
Tylko szkoda ze ten druk o urlop już jest od kilkunastu llat  tylko nikt z tym nic nie robił. Może jakieś 10 lat temu przewidział ze będzie koronawirus
Mnie dawno, dawno, bardzo dawno temu uczono, że są "trzy jedynki", czyli wstrzymanie urlopów oraz "trzy dwójki", czyli ściąganie z urlopów.
Może dlatego przełożony ma prawo wiedzieć, gdzie Cię szukać na wypadek urlopu.
Pomyśl, że jesteś na wczasach w Egipcie i są "trzy dwójki" ogłoszone. Twój 01 wiedząc, że w tym Egipcie siedzisz, Cię nie ściągnie z urlopu - musi Ci zapłacić za przerwany urlop.
A poza tym, to jeszcze parę lat do tyłu policjanci musieli mieć zgodę przełożonych na wyjazd za granicę kraju.
Dla mnie jest to żadna niedogodność podać szefowi, gdzie jestem na urlopie. Mało tego zawsze staram się jakąś pocztówkę przesłać z pozdrowieniami .
A co! Niech ich szlag trafi, że się dobrze bawię.
 ^_^ ^_^ ^_^
Si vis pacem, para bellum

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2020, 21:51:15 »
Dokładnie jak kolega powyżej. Należało by przejżec plan działania KP PSP w czasie kryzysu i czasie wojny. Jest tam zapis o ściąganiu z urlopu, wysyłaniu łączników po ludzi. J stąd, aby wypełnić stosowne polecenie z niektórych niejawnych dokumentów, należy mieć choć iluzoryczna wiedzę, gdzie strażak przebywa. A przynajmniej KP chce się wykazać, że takie dane co do zasady ma. Ale mogę się oczywiście mylić.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2020, 22:51:27 »
Wydaje mi się, że to po prostu zostało z czasów, kiedy mało kto miał telefon komórkowy i funkcjonuje na zasadzie "zawsze tak było"

Offline pipi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Raport o urlop
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2020, 11:07:56 »
Tylko szkoda ze ten druk o urlop już jest od kilkunastu llat 😂😂 tylko nikt z tym nic nie robił. Może jakieś 10 lat temu przewidział ze będzie koronawirus 🤦

Jak chcesz się kopać to ok, pewnie wygrasz, ale łatka zostanie.

Pewnie masz racje 😐😐