Autor Wątek: Pompa Szlamowa Elektryczna  (Przeczytany 4398 razy)

Offline kamiljan87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Pompa Szlamowa Elektryczna
« dnia: Marzec 14, 2020, 12:58:43 »
Szukam sprawdzonej pompy elektrycznej szlamowej.
Padła propozycja takiej maszyny ^_^
http://sklep.mat-poz.pl/home/2832-pompa-szlamowa-z-plaszczem-chlodzacym-do-pracy-w-niepelnym-zanurzeniu.html
Ktoś ma, używał, jak się sprawdza?

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2020, 13:34:58 »
Dość niska wydajność tej pompy jest.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2020, 15:54:29 »
Raczej patrz za czymś takim: http://www.evak.pl/0/25/pompy_zatapialne_dla_strazy_pozarnej_serii_ps.html
Gdybyś potrzebował porady lub oferty to wal na priv  :straz:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2020, 18:26:59 »
Jeżeli posiadacie większe pieniądze - około 7000, to niezrównana jest pompa Rosenbauer Seria Nautilus.

Maksymalna wydajność około 700 l/m
Mistrzostwo, to zasysanie wody aż do 4mm. Praktycznie do końca wypompowuje pomieszczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=JmLP7F2CMrw

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2020, 11:17:38 »
Jeżeli posiadacie większe pieniądze - około 7000, to niezrównana jest pompa Rosenbauer Seria Nautilus.

Maksymalna wydajność około 700 l/m
Mistrzostwo, to zasysanie wody aż do 4mm. Praktycznie do końca wypompowuje pomieszczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=JmLP7F2CMrw

Niby tak ale ja w naszym 4/1 zauważyłem denerwującą przypadłość. Pompa lubi się zaciąć przy przepompowywaniu wody z piaskiem. Już dwukrotnie pompa po zatrzymaniu w trakcie pompowania nie była w stanie ponownie ruszyć. Po prostu wirnik się blokował tak, że trzeba było odkręcić dolną osłonę i ręcznie ruszyć wirnikiem, wtedy pompa mogła pracować dalej. Piasek wchodził pomiędzy wirnik i osłonę. Generalnie pompa fajna ale to denerwuje.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2020, 14:59:49 »
Jeżeli posiadacie większe pieniądze - około 7000, to niezrównana jest pompa Rosenbauer Seria Nautilus.

Maksymalna wydajność około 700 l/m
Mistrzostwo, to zasysanie wody aż do 4mm. Praktycznie do końca wypompowuje pomieszczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=JmLP7F2CMrw

Niby tak ale ja w naszym 4/1 zauważyłem denerwującą przypadłość. Pompa lubi się zaciąć przy przepompowywaniu wody z piaskiem. Już dwukrotnie pompa po zatrzymaniu w trakcie pompowania nie była w stanie ponownie ruszyć. Po prostu wirnik się blokował tak, że trzeba było odkręcić dolną osłonę i ręcznie ruszyć wirnikiem, wtedy pompa mogła pracować dalej. Piasek wchodził pomiędzy wirnik i osłonę. Generalnie pompa fajna ale to denerwuje.

Proponuję po każdym pompowaniu brudnej wody wsadzić pompę do zbiornika z czysta woda i ja przepłukać. Ewentualnie przepłukać ja szybkim natarciem. Żadna pompa nie powinna być pozostawiona bez czyszczenia na dłuższy czas.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2020, 17:20:52 »
Cytuj
Proponuję po każdym pompowaniu brudnej wody wsadzić pompę do zbiornika z czysta woda i ja przepłukać. Ewentualnie przepłukać ja szybkim natarciem. Żadna pompa nie powinna być pozostawiona bez czyszczenia na dłuższy czas.

Nigdzie nie napisałem, że pompa stała brudna. Po prostu pompa była wyłączona w trakcie pracy na kilka minut i nie chciała ponownie ruszyć bo wirnik stał zaklinowany.
Czyszczenie sprzętu po pracy jest normą, tutaj był inny przypadek.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2020, 22:22:09 »
Cytuj
Proponuję po każdym pompowaniu brudnej wody wsadzić pompę do zbiornika z czysta woda i ja przepłukać. Ewentualnie przepłukać ja szybkim natarciem. Żadna pompa nie powinna być pozostawiona bez czyszczenia na dłuższy czas.

Nigdzie nie napisałem, że pompa stała brudna. Po prostu pompa była wyłączona w trakcie pracy na kilka minut i nie chciała ponownie ruszyć bo wirnik stał zaklinowany.
Czyszczenie sprzętu po pracy jest normą, tutaj był inny przypadek.

Sorki w takim razie, źle zinterpretowałem wypowiedź. Zatem być może powinniście się skontaktować z serwisem Rosenbauera? Może jest to jakaś wada fabryczna i podlega gwarancji? Czy zdarzało się to przy zasilaniu z różnych źródeł? Może macie za słaby agregat? Ja u siebie na jednostce miałem ciekawą sytuację. Nie działała najaśnica pomimo rzekomej wystarczającej mocy agregatu. Okazało się że agregat ma teoretycznie taką moc, jednak na jednej fazie miał znacznie mniej.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 27, 2020, 09:22:58 »
Cytuj
Czy zdarzało się to przy zasilaniu z różnych źródeł? Może macie za słaby agregat?

Agregat to honda EA3000 AVR, pompa pracowała z nim już kilkadziesiąt razy przy działaniach, ćwiczeniach, "usługach" i przypadek "zacięcia się" zdarzył się raz przy pracy na agregacie i raz przy zasilaniu sieciowym. Wiemy, że coś takiego może się zdarzyć, wiemy jak reagować, zdarza się to na tyle rzadko, że nie zamierzamy nigdzie tego zgłaszać.
Napisałem o tym tylko po to żeby potencjalni użytkownicy mieli świadomość, że istnieje ryzyko wystąpienia takiego problemu i żeby wiedzieli jak mu zaradzić. Pompa generalnie jest super i polecam. Możliwe, że tylko w naszej występuje taka cecha.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2020, 17:01:23 »
Piszesz na forum, że pompa ma wadę, która utrudnia jej pracę, ale nie zgłaszasz tego do producenta? Może po prostu pompa jest wadliwa? Ja używam tej pompy i nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło...

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2020, 09:51:01 »
Ja używam od lat pomp innego producenta, bo pompy kupowane w 2009, a wtedy R nie było u nas na rynku. Pompy przepomppwaly cała powódź i działają super do dziś.  Nigdy takie sytuacje jak piszecie nie miały miejsca.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2020, 10:16:40 »
I tu zaczyna się kolejny problem ponieważ wszystkie wytyczne w SP mowią o agregatach min. IP 64. Wiekszość agregatów kiedy wzrasta moc zwieksza się ich wymiar. Bylem świadkiem jak jednostka odbierała do sam. GCBA agregat 6Kw i nie byli go w stanie do skrytki schować. Czy agregat miał AVR? O tym już pewnie nikt nie pomyslał.
Są bardzo dobre agregaty duzej mocy na jednej fazie z AVR z IP23.  Niestety ktoś kiedyś dał takie wytyczne i juz tak trwamy.
A co do pomp i agregatow to pompy elektryczne o mocy np. 1.5 Kw potrafią mieć moce rozruchowe na poziomie ok 6 Kw.

Offline RosenbauerPL

  • firma
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pompa Szlamowa Elektryczna
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2020, 16:13:56 »
Schowanie agregatu do skrytki to nie problem. Przykładowe rozwiązanie z samochodu Rosenbauer AT:



Więcej świetnych zdjęć na portalu Piła 112 z prezentacji naszego wozu bojowego.

Wszystko zależy od zapisów w SIWZ, które powinny określać w którym miejscu i w jaki sposób powinien być umiejscowiony w skrytce określony agregat prądotwórczy.