Autor Wątek: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia  (Przeczytany 176550 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 22, 2020, 12:22:53 »
Moim zdaniem przełożeni pchają się przed szereg już od lat od gaszenia pożarów skończymy na walkę z kosmitami jak ktoś z tym nie zrobi porządku ...człowiek się przyjmował do służby ze świadomością że będzie gasił pożary jeździł do wypadków no jakieś tam zdarzenia z chemią .....a tu co bez żadnego zapytania klepią co popadnie medyki, promieniowania ...wirusy ....
Moja siostra przyjmowała się jako kasjerka w sklepie 15 lat temu. To były czasy. Tylko gotówkę przyjąć i wydać. A teraz? Jakieś karty płatnicze, płatności telefonem, piny, sriny, swifty.
Nie kompromituj się. Jesteś strażakiem zawodowym  w służbie. Jak Ci się nie podoba zakres działalności PSP to wiesz co możesz zrobić.
pozdrawiam

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 22, 2020, 12:50:07 »
Rozwój cywilizacyjny i nowe zadania z tym związane to jedno.
Ale pozbywanie się odpowiedzialności i zadań przez inne służby to zupełnie inna bajka - tak nam wpadło ratownictwo radiacyjne. A teraz mam przekonanie, że znowu za kogoś robotę robimy, mierząc temperaturę na granicach. Najgorsze, że narażamy się bez sensu, ludzie roznoszą wirusa, zanim pojawia się temperatura…
Tricks are for kids.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 22, 2020, 13:48:40 »
Powinni zawiesić procedury dysponowania
żeby skończyć z jechaniem do byle czego pełną obsadą bo w CPR wpisali że osba poszkodowana a jej szkoda wynika z tego że ma zarysowany samochód. Po drugie koniec z głupimi wyjazdami zamiatanie jezdni kot na drzewie  kolizja itp.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 22, 2020, 13:55:05 »
Rozwój cywilizacyjny i nowe zadania z tym związane to jedno.
Ale pozbywanie się odpowiedzialności i zadań przez inne służby to zupełnie inna bajka - tak nam wpadło ratownictwo radiacyjne. A teraz mam przekonanie, że znowu za kogoś robotę robimy, mierząc temperaturę na granicach. Najgorsze, że narażamy się bez sensu, ludzie roznoszą wirusa, zanim pojawia się temperatura…
Tutaj dołożył bym nadzór nad namiotami polowymi, jeśli są przekazane w tymczasowe posiadanie szpitali to po kiego grzyba bez żadnej przerwy są nadzorowane przez strażaków, czy tylko strażak potrafi dopompować namiot lub podłączyć wtyczkę oświetlenia do gniazda?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 22, 2020, 14:06:24 »
Moim zdaniem przełożeni pchają się przed szereg już od lat od gaszenia pożarów skończymy na walkę z kosmitami jak ktoś z tym nie zrobi porządku ...człowiek się przyjmował do służby ze świadomością że będzie gasił pożary jeździł do wypadków no jakieś tam zdarzenia z chemią .....a tu co bez żadnego zapytania klepią co popadnie medyki, promieniowania ...wirusy ....
Moja siostra przyjmowała się jako kasjerka w sklepie 15 lat temu. To były czasy. Tylko gotówkę przyjąć i wydać. A teraz? Jakieś karty płatnicze, płatności telefonem, piny, sriny, swifty.
Nie kompromituj się. Jesteś strażakiem zawodowym  w służbie. Jak Ci się nie podoba zakres działalności PSP to wiesz co możesz zrobić.
pozdrawiam
powiedz to tym co się narażają przez czyjąś nadgorliwość to jest tylko moje zdanie jak się zmienia warunki pracy to powinno się negocjować umowę...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #355 dnia: Marzec 22, 2020, 15:44:04 »
Taaaaaa. Wzywajmy za nas OSP bo jest groźnie.
pozdrawiam
ps.
przypominam: pełnimy służbę, "wchodzimy tam skąd inni uciekają".

Offline Raptor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #356 dnia: Marzec 22, 2020, 16:23:16 »
Chyba raczej, Stoimy tam gdzie ludzie przybywają!!!
Może ktoś chętny postać sobie na posterunku granicznym bite 12 godzin na świeżym powietrzu?

Offline kamyk1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #357 dnia: Marzec 22, 2020, 16:43:36 »
(...) tak nam wpadło ratownictwo radiacyjne(…)

To co nam takiego nowego wpadło z tego ratownictwa "radiacyjnego" ? Będziemy wozić odpady promieniotwórcze ? Będziemy dekontaminować samochody/ samoloty/ czołgi ? Będziemy naprawiać tomografy i robić zdjęcia rentgenowskie ?

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #358 dnia: Marzec 22, 2020, 16:56:41 »
Moje pytanie gdzie jest WOT? Takie namioty, dowóz żywności i wiele innych rzeczy powinno być na ich barkach jako służ mundurowych a nie  OSP czy PSP.Do czego zatem ich stworzono.Pewnie jak dojdzie do konfliktu zbrojnego to nawet broni do ręki nie wezmą bo nie na to się pisali.  Dostają kasę co miesiąc za dyspozycyjność a jakoś cisza o nich.
No chyba że działają jak na tu to może lepiej ich nie dopuszczać
Cytuj
https://www.wiocha.pl/1617122,Badz-spokojny-WOT-nas-ochroni
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2020, 16:59:50 wysłana przez jgk »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #359 dnia: Marzec 22, 2020, 17:14:06 »
Chyba raczej, Stoimy tam gdzie ludzie przybywają!!!
Może ktoś chętny postać sobie na posterunku granicznym bite 12 godzin na świeżym powietrzu?
     Tak. Chętnie poszliby teraz w takie miejsce lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i pomocniczy ze szpitali zakaźnych czy izby przyjęć. Ale zdecydowana większość z nich nie zamieni się bo wiedzą i mają poczucie bardzo ważnej rzeczy  - o której to chyba wielu strażaków zapomniało albo może miało to w du..ie wstępując w szeregi naszej formacji - ETOSU, POŚWIĘCENIA, MISJI, ...... (wstawcie sobie jeszcze inne określenia "wzniosłe").
     Przestańcie zachowywać się "jak baby" czy dzieci w przedszkolu - "Prose pani bo Ksysiu to ma jabłusko a ja tes chcem bo on ma a ja nie" !!!!!!
     W obliczu takiego kryzysu w jakim znajduje się nasze społeczeństwo, rodziny (nasze też), który to kryzys będzie jeszcze większy niż się nawet nam w najczarniejszych koszmarach przyśniło potrzebujemy formacji strażaków-ratowników pełniących służbę z pełnym poświęceniem a nie jakieś pi...dy płaczące !!!!!
   pozdrawiam strażaków którzy wiedzą po co i dlaczego stają na zmianie służby.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #360 dnia: Marzec 22, 2020, 17:37:20 »
(...) tak nam wpadło ratownictwo radiacyjne(…)

To co nam takiego nowego wpadło z tego ratownictwa "radiacyjnego" ? Będziemy wozić odpady promieniotwórcze ? Będziemy dekontaminować samochody/ samoloty/ czołgi ? Będziemy naprawiać tomografy i robić zdjęcia rentgenowskie ?
Będziemy robili to do czego do tej pory był zobowiązany prezes Polskiej Agencji Atomistyki przy takich zdarzeniach. Czyli będziemy musieli zorganizować akcję i wziąć na siebie wszystkie konsekwencje.
Tricks are for kids.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #361 dnia: Marzec 22, 2020, 17:38:21 »
Chyba raczej, Stoimy tam gdzie ludzie przybywają!!!
Może ktoś chętny postać sobie na posterunku granicznym bite 12 godzin na świeżym powietrzu?
     Tak. Chętnie poszliby teraz w takie miejsce lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i pomocniczy ze szpitali zakaźnych czy izby przyjęć. Ale zdecydowana większość z nich nie zamieni się bo wiedzą i mają poczucie bardzo ważnej rzeczy  - o której to chyba wielu strażaków zapomniało albo może miało to w du..ie wstępując w szeregi naszej formacji - ETOSU, POŚWIĘCENIA, MISJI, ...... (wstawcie sobie jeszcze inne określenia "wzniosłe").
     Przestańcie zachowywać się "jak baby" czy dzieci w przedszkolu - "Prose pani bo Ksysiu to ma jabłusko a ja tes chcem bo on ma a ja nie" !!!!!!
     W obliczu takiego kryzysu w jakim znajduje się nasze społeczeństwo, rodziny (nasze też), który to kryzys będzie jeszcze większy niż się nawet nam w najczarniejszych koszmarach przyśniło potrzebujemy formacji strażaków-ratowników pełniących służbę z pełnym poświęceniem a nie jakieś pi...dy płaczące !!!!!
   pozdrawiam strażaków którzy wiedzą po co i dlaczego stają na zmianie służby.
To jest dobrze powiedziane, bo to jest mądrze powiedziane.

Jeszcze dodał bym że po tym wszystkim zarobki w cywilu już nie będą takie dobre... a u nas zostaną.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #362 dnia: Marzec 22, 2020, 17:41:07 »
Chyba raczej, Stoimy tam gdzie ludzie przybywają!!!
Może ktoś chętny postać sobie na posterunku granicznym bite 12 godzin na świeżym powietrzu?
     Tak. Chętnie poszliby teraz w takie miejsce lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i pomocniczy ze szpitali zakaźnych czy izby przyjęć. Ale zdecydowana większość z nich nie zamieni się bo wiedzą i mają poczucie bardzo ważnej rzeczy  - o której to chyba wielu strażaków zapomniało albo może miało to w du..ie wstępując w szeregi naszej formacji - ETOSU, POŚWIĘCENIA, MISJI, ...... (wstawcie sobie jeszcze inne określenia "wzniosłe").
     Przestańcie zachowywać się "jak baby" czy dzieci w przedszkolu - "Prose pani bo Ksysiu to ma jabłusko a ja tes chcem bo on ma a ja nie" !!!!!!
     W obliczu takiego kryzysu w jakim znajduje się nasze społeczeństwo, rodziny (nasze też), który to kryzys będzie jeszcze większy niż się nawet nam w najczarniejszych koszmarach przyśniło potrzebujemy formacji strażaków-ratowników pełniących służbę z pełnym poświęceniem a nie jakieś pi...dy płaczące !!!!!
   pozdrawiam strażaków którzy wiedzą po co i dlaczego stają na zmianie służby.
To jest dobrze powiedziane, bo to jest mądrze powiedziane.

Jeszcze dodał bym że po tym wszystkim zarobki w cywilu już nie będą takie dobre... a u nas zostaną.
Jesteś pewien z tymi zarobkami? Bo ja nie.
Tricks are for kids.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #363 dnia: Marzec 22, 2020, 17:47:06 »
Chyba raczej, Stoimy tam gdzie ludzie przybywają!!!
Może ktoś chętny postać sobie na posterunku granicznym bite 12 godzin na świeżym powietrzu?
     Tak. Chętnie poszliby teraz w takie miejsce lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i pomocniczy ze szpitali zakaźnych czy izby przyjęć. Ale zdecydowana większość z nich nie zamieni się bo wiedzą i mają poczucie bardzo ważnej rzeczy  - o której to chyba wielu strażaków zapomniało albo może miało to w du..ie wstępując w szeregi naszej formacji - ETOSU, POŚWIĘCENIA, MISJI, ...... (wstawcie sobie jeszcze inne określenia "wzniosłe").
     Przestańcie zachowywać się "jak baby" czy dzieci w przedszkolu - "Prose pani bo Ksysiu to ma jabłusko a ja tes chcem bo on ma a ja nie" !!!!!!
     W obliczu takiego kryzysu w jakim znajduje się nasze społeczeństwo, rodziny (nasze też), który to kryzys będzie jeszcze większy niż się nawet nam w najczarniejszych koszmarach przyśniło potrzebujemy formacji strażaków-ratowników pełniących służbę z pełnym poświęceniem a nie jakieś pi...dy płaczące !!!!!
   pozdrawiam strażaków którzy wiedzą po co i dlaczego stają na zmianie służby.
A ja myślę, że tam powinny pójść, rzeczone już, panie z sanepidu. Nie odkrywajmy lekarzy od ich roboty.
Tricks are for kids.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #364 dnia: Marzec 22, 2020, 17:58:10 »
My odpadniemy na samym początku to wtedy wkroczy WOT. Wiadomo że nas to dosięgnie ale chyba lepiej będzie dla społeczeństwa jeśli to będzie nie tak gwałtownie.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #365 dnia: Marzec 22, 2020, 18:02:15 »
My odpadniemy na samym początku to wtedy wkroczy WOT. Wiadomo że nas to dosięgnie ale chyba lepiej będzie dla społeczeństwa jeśli to będzie nie tak gwałtownie.
No już widzę kakaowe berety przy gaszeniu pożaru albo przy wypadku…
Tricks are for kids.

Offline kamyk1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #366 dnia: Marzec 22, 2020, 18:09:08 »
(...) tak nam wpadło ratownictwo radiacyjne(…)

To co nam takiego nowego wpadło z tego ratownictwa "radiacyjnego" ? Będziemy wozić odpady promieniotwórcze ? Będziemy dekontaminować samochody/ samoloty/ czołgi ? Będziemy naprawiać tomografy i robić zdjęcia rentgenowskie ?
Będziemy robili to do czego do tej pory był zobowiązany prezes Polskiej Agencji Atomistyki przy takich zdarzeniach. Czyli będziemy musieli zorganizować akcję i wziąć na siebie wszystkie konsekwencje.
Skąd bierzesz takie rewelacje ? Podaj mi podstawę prawną.
Albo inaczej... kto takich szkodliwych rzeczy uczy ?

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #367 dnia: Marzec 22, 2020, 18:20:20 »
Skoro ogłoszono  stan epidemi, a co za tym idzie nowe założenia działań polegąjące np. na możliwości odizolowania konkretnego miasta czy chociażby dzielnicy w której np. wykryto by wzrost zachorowań to taki WOT z dniem 20 marca kiedy to wprowadzono powinien wkroczyć do działań.Dlaczego we Włoszech mają taką a nie inną sytuację, bo właśnie nie odizolowano obszarów na których pojawił się wirus pozwolono na migrację osób z i na ten obszar.Kto w razie W ma to robić PSP, OSP ? Tak jak wiemy PSP ,OSP, POLICJA, PRM ma dalej do realizowania swoje zagadnienia wynikające z codziennego życia. Teraz doszedł im dodatkowy element potencjalni zarażeni lub zakażeni.Skoro jest WOT to ich właśnie powinni w pierwszej kolejności przydzielić do działań związanych z wirusem.A jest ich 24 tyś.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #368 dnia: Marzec 22, 2020, 18:20:34 »
Chyba raczej, Stoimy tam gdzie ludzie przybywają!!!
Może ktoś chętny postać sobie na posterunku granicznym bite 12 godzin na świeżym powietrzu?
     Tak. Chętnie poszliby teraz w takie miejsce lekarze, pielęgniarki, personel medyczny i pomocniczy ze szpitali zakaźnych czy izby przyjęć. Ale zdecydowana większość z nich nie zamieni się bo wiedzą i mają poczucie bardzo ważnej rzeczy  - o której to chyba wielu strażaków zapomniało albo może miało to w du..ie wstępując w szeregi naszej formacji - ETOSU, POŚWIĘCENIA, MISJI, ...... (wstawcie sobie jeszcze inne określenia "wzniosłe").
     Przestańcie zachowywać się "jak baby" czy dzieci w przedszkolu - "Prose pani bo Ksysiu to ma jabłusko a ja tes chcem bo on ma a ja nie" !!!!!!
     W obliczu takiego kryzysu w jakim znajduje się nasze społeczeństwo, rodziny (nasze też), który to kryzys będzie jeszcze większy niż się nawet nam w najczarniejszych koszmarach przyśniło potrzebujemy formacji strażaków-ratowników pełniących służbę z pełnym poświęceniem a nie jakieś pi...dy płaczące !!!!!
   pozdrawiam strażaków którzy wiedzą po co i dlaczego stają na zmianie służby.
wszystko się zgadza powiedz to tym co poszli się opiekować dziećmi a nie mi ja na służbę przychodzę nie wiem jak ty mi chodzi o inna kwestię o dokładanie ciągle nowych zadań i nadgorliwości przełożonych ....co jest do wszystkiego to jest do niczego tyle w temacie .....

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #369 dnia: Marzec 22, 2020, 18:32:03 »
(...) tak nam wpadło ratownictwo radiacyjne(…)

To co nam takiego nowego wpadło z tego ratownictwa "radiacyjnego" ? Będziemy wozić odpady promieniotwórcze ? Będziemy dekontaminować samochody/ samoloty/ czołgi ? Będziemy naprawiać tomografy i robić zdjęcia rentgenowskie ?
Będziemy robili to do czego do tej pory był zobowiązany prezes Polskiej Agencji Atomistyki przy takich zdarzeniach. Czyli będziemy musieli zorganizować akcję i wziąć na siebie wszystkie konsekwencje.
Skąd bierzesz takie rewelacje ? Podaj mi podstawę prawną.
Albo inaczej... kto takich szkodliwych rzeczy uczy ?
art. 2 i art. 37 ust. 4 ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej (Dziennik Ustaw rok 2019 poz. 1593)
Tricks are for kids.

Offline kamyk1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #370 dnia: Marzec 22, 2020, 18:51:54 »
I gdzie tutaj są napisane zadania, o których Ty mówisz ? Gdzie jest napisane, że bierzemy odpowiedzialność za organizację akcji np. usuwania skażeń promieniotwórczych ? Czy nie jest przypadkiem napisane, że bierzemy udział ? Czytałeś całą ustawę którą przytoczyłeś ? Wiesz, że tam jest dokładnie napisane kto za co odpowiada ze względu na wielkość zdarzenia radiacyjnego? Kierownicy jednostek organizacyjnych, wojewodowie i Prezes PAA ?
I w końcu. Wiesz, że wcześniej też jeździliśmy do zdarzeń radiacyjnych ? Pewnie nie wiesz, bo nie jesteś w SGRChem-Eko.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #371 dnia: Marzec 22, 2020, 18:59:15 »
A wiesz, że szczegółowe uregulowania w rozporządzeniu w sprawie organizacji ksrg wejdą w życie wraz ze zmienionym rozporządzeniem 3 stycznia 2022? I wtedy zobaczysz ile jako ratownik SGRChem dostałeś na garba.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2020, 19:04:16 wysłana przez Maxx »
Tricks are for kids.

Offline kamyk1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #372 dnia: Marzec 22, 2020, 19:04:27 »
Tak, wiem. Ale sam widzisz, że narazie nawet nie ma projektu rozporządzenia o organizacji ksrg. Wróżysz z fusów i straszysz ludzi. Pożyjemy, zobaczymy.

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #373 dnia: Marzec 22, 2020, 19:37:02 »
Porcja uniwersalnych rekomendacji dotyczących zachowania się z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem (biologicznym).
https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2020/03/ooo-swiety-rochu-ratuj-czyli-wstepna.html

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Wirus grypy COVID-19 a izolowane zdarzenia
« Odpowiedź #374 dnia: Marzec 22, 2020, 19:51:33 »
Porcja uniwersalnych rekomendacji dotyczących zachowania się z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem (biologicznym).
https://wspolczesnystrazak.blogspot.com/2020/03/ooo-swiety-rochu-ratuj-czyli-wstepna.html
no nie za bardzo to wszystko da się spamiętać i wykonać....