Służba > Prawo w służbie

Przejście ze służby przygotowawczej do SA

(1/1)

Harmful:
Witam. Znajomy planuje wystartować w naborze do dziennej aspirantki. W tym roku schodzi ze stażu. Moje pytanie jest takie czy jest możliwość aby rozpoczęcie nauki w SA było kontynuacją służby? Jeżeli nie ma takiej możliwości to po złożeniu raportu o zwolnienie ze służby i rozpoczęciu dziennej aspirantki przepracowane prawie 3 lata nie zaliczą mu się do wymaganych 25 lat służby potrzebnych do przejścia na emeryturę?

Eqinox:

--- Cytat: Harmful w Luty 09, 2020, 14:54:15 ---Witam. Znajomy planuje wystartować w naborze do dziennej aspirantki. W tym roku schodzi ze stażu. Moje pytanie jest takie czy jest możliwość aby rozpoczęcie nauki w SA było kontynuacją służby? Jeżeli nie ma takiej możliwości to po złożeniu raportu o zwolnienie ze służby i rozpoczęciu dziennej aspirantki przepracowane prawie 3 lata nie zaliczą mu się do wymaganych 25 lat służby potrzebnych do przejścia na emeryturę?

--- Koniec cytatu ---
Zaliczą ale ja by na jego miejscu nie liczył na powrót do tej samej komendy.

Harmful:

--- Cytat: Eqinox w Luty 09, 2020, 15:58:05 ---
--- Cytat: Harmful w Luty 09, 2020, 14:54:15 ---Witam. Znajomy planuje wystartować w naborze do dziennej aspirantki. W tym roku schodzi ze stażu. Moje pytanie jest takie czy jest możliwość aby rozpoczęcie nauki w SA było kontynuacją służby? Jeżeli nie ma takiej możliwości to po złożeniu raportu o zwolnienie ze służby i rozpoczęciu dziennej aspirantki przepracowane prawie 3 lata nie zaliczą mu się do wymaganych 25 lat służby potrzebnych do przejścia na emeryturę?

--- Koniec cytatu ---
Zaliczą ale ja by na jego miejscu nie liczył na powrót do tej samej komendy.

--- Koniec cytatu ---

Mogę prosić podstawę prawną?

Eqinox:

--- Cytat: Harmful w Luty 09, 2020, 17:15:51 ---Mogę prosić podstawę prawną?

--- Koniec cytatu ---
Nie chce mi się szukać konkretnego artykułu. Wynika to z ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.
Ma interes niech szuka.

wicher69:

--- Cytat: Eqinox w Luty 09, 2020, 15:58:05 ---
--- Cytat: Harmful w Luty 09, 2020, 14:54:15 ---Witam. Znajomy planuje wystartować w naborze do dziennej aspirantki. W tym roku schodzi ze stażu. Moje pytanie jest takie czy jest możliwość aby rozpoczęcie nauki w SA było kontynuacją służby? Jeżeli nie ma takiej możliwości to po złożeniu raportu o zwolnienie ze służby i rozpoczęciu dziennej aspirantki przepracowane prawie 3 lata nie zaliczą mu się do wymaganych 25 lat służby potrzebnych do przejścia na emeryturę?

--- Koniec cytatu ---
Zaliczą ale ja by na jego miejscu nie liczył na powrót do tej samej komendy.

--- Koniec cytatu ---

Głupoty wypisujesz... W jednej z KP PSP na Mazowszu jest osoba, która w czasie stażu poszła na aspirantkę, a po ukończeniu wróciła do owej komendy. Nie mówimy tu o zamierzchłych czasach, a o latach 2015-2018.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej