Autor Wątek: Obowiązek dostarczenia dyplomu  (Przeczytany 2519 razy)

Offline tohatsu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Obowiązek dostarczenia dyplomu
« dnia: Luty 06, 2020, 10:20:42 »
Cześć!

Czy jeśli ukończyłem studia magisterskie/podyplomowe na które nie miałem żadnego skierowania, zgody Komendanta, żadnych profitów, zrobiłem je niezależnie od czasu pełnienia służby i przede wszystkim dla siebie to mam obowiązek dostarczenia dyplomu ukończenia powyższych studiów do swojego kadrowca?


Offline aspirant7

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Obowiązek dostarczenia dyplomu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2020, 11:29:11 »
Cześć!

Czy jeśli ukończyłem studia magisterskie/podyplomowe na które nie miałem żadnego skierowania, zgody Komendanta, żadnych profitów, zrobiłem je niezależnie od czasu pełnienia służby i przede wszystkim dla siebie to mam obowiązek dostarczenia dyplomu ukończenia powyższych studiów do swojego kadrowca?
nie masz takiego obowiazku

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Obowiązek dostarczenia dyplomu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2020, 12:00:15 »
No nie masz, tylko żeby potem nie było płaczu jak będzie jakieś stanowisko i przeskoczy Cie ktoś inny 😉 mówię chociażby o ratownikach medycznych 😉
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Obowiązek dostarczenia dyplomu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2020, 12:39:37 »
Mam trochę inne pytanie.
Czy strażak PSP musi pisać raport/mieć zgodę kogokolwiek z komendy na studiowanie/robienie kursów w czasie wolnym od służby, gdy robi to za własne środki finansowe itp.?

Pytam, bo wiem, że pisze się raport o zgodę na dodatkowe zarobkowanie w czasie wolnym od służby i czy w tym przypadku też trzeba jakąś zgodę mieć?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Obowiązek dostarczenia dyplomu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2020, 13:17:37 »
Musieć nie musisz. Ja taki raport złożyłem dawno temu, dowódca się zobowiązał, że umożliwi mi udział w zajęciach (zamiany służb itp, to czasy 10 wolnej były), a komendant swoją parafka to zaakceptował. Pomogło o tyle, że przy ustalaniu kto kiedy do służby mój d-ca JRG brał pod uwagę mój harmonogram zjazdów i sam mnie zamieniał np piątek służbą sobota wolne itp. I czasem jak było trzeba wychodziłem wcześniej pracy, urywałem się na odrabianie laborek itp. Podsumowując - obowiązku nie ma, pomóc może.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Obowiązek dostarczenia dyplomu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2020, 13:45:09 »
Dziękuję za odpowiedź!
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...