Autor Wątek: Zwrot świadczenia pomocy na zakup mieszkania  (Przeczytany 3798 razy)

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Zwrot świadczenia pomocy na zakup mieszkania
« dnia: Luty 05, 2020, 11:38:45 »
Witam jest możliwość całkowitego zwrotu swiadczenia mieszkaniowego uzyskanego wcześniej na zakup mieszkania? Wiem że to działanie w drugą stronę niż do tej pory działano ale z biegiem lat takich zapytań będzie coraz więcej! Pytam ponieważ odeszlem z PSP i na koniec kazano mi zwrócić część pomocy adekwatnie do 1/10kazdego roku przepracowanego w PSP a resztę zatrzymać lecz w kolejnej służbie nikogo nie interesuje czy swiadczenie które otrzymałem wynosiło 100zl czy 100000tys zł  nie zależnie od niego nie należy się w nowej służbie
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2020, 12:12:41 wysłana przez robn »

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zwrot świadczenia pomocy na zakup mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2020, 20:42:20 »
Ktoś zna odpowiedź? Wiem, że w policji niektórym udaje się zwrócić

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Zwrot świadczenia pomocy na zakup mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2020, 22:12:04 »
Chcesz zwrócić dlatego że w nowej możesz otrzymać lepsze warunki ? Czy o co chodzi

Offline Chary12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zwrot świadczenia pomocy na zakup mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2020, 09:32:22 »
Z moich informacji wynika, że nie możesz zwrócic tylko i wyłącznie w celu uzyskania kolejnej w innej formacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zwrot świadczenia pomocy na zakup mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2020, 12:34:13 »
Z moich informacji wynika, że nie możesz zwrócic tylko i wyłącznie w celu uzyskania kolejnej w innej formacji.
Zasady zwrotu są określone w ustawie więc bądź łaskawy nie wprowadzać ludzi w błąd.
Ktoś zna odpowiedź? Wiem, że w policji niektórym udaje się zwrócić
Zna... Weź prawnika i spróbuj uchylić decyzję na podstawie art. 155 KPA  :wacko:
Tylko nikomu nie mów, że wiesz ode mnie  :rofl: :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.