Autor Wątek: Parkowanie pojazdów LPG w garażu - oznakowanie  (Przeczytany 237 razy)

Offline Detektory

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Parkowanie pojazdów LPG w garażu - oznakowanie
« dnia: Styczeń 28, 2020, 11:45:15 »
Kolejny mam nadzieję przydatny wątek.

Dz.U.Nr 109 poz. 719 "Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów"

Rozdz.2 par.4. pkt.2. Właściciele, zarządcy lub użytkownicy budynków oraz placów składowych i wiat, z wyjątkiem budynków mieszkalnych jednorodzinnych:
5)umieszczają, przy wjazdach do garaży zamkniętych z podłogą znajdującą się poniżej poziomu terenu, czytelną informację o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu parkowania w tych garażach samochodów zasilanych gazem płynnym propan-butan, o których mowa w przepisach techniczno-budowlanych.

Przydatna rzecz przy kontroli budynku. Nie ważne kiedy budynek został wybudowany, ma mieć informację czy do tego typu garażu mogą wjeżdżać pojazdy zasilane gazem LPG.
Co ciekawe nie ma mowy o samochodach zasilanych metanem (CNG) lub wodorem (H2).
UWAGA na zdanie czytelną informację. W Kodeksie Drogowym nie ma znaku określającego zakaz wjazdu pojazdów LPG. A więc kierowca przy wypadku będzie się bronił czy informacja jest czytelna. Sam napis LPG w czerwonej obwódce niestety nie może nie być czytelny, a garaż nie jest drogą publiczną gdzie obowiązuje kodeks.

Temat bardzo fajnie poruszony tutaj: https://www.klimatyzacja.pl/wentylacja/zakaz-parkowania-pojazdow-lpg-w-halach-garazowych