Pożarnictwo > Sprzęt

Narzędzia hydrauliczne zalilane akumulatorem

(1/2) > >>

młody13:
Kupował ktoś ostanio hyraulikę typu eDraulic zasilaną akumulatorem . Interesuje mnie jak to się sprawdza w praktyce i jak to wygląda cenowo.  Zestaw rozpieracz nożyce .

Basior7776:
W SGSP miałem styczność z edraulikiem Lukasa. Na jednostce przyszedł niedawno zestaw nożyce i rozpieracz ramieniowy i kolumnowy Webera. Jeśli chodzi o czas pracy to spokojnie można "pociąć" cały samochód na jednym akumulatorze przekładając z jednego do drugiego urządzenia. Porównując obie marki to uważam iż weber posiada o wiele lepsza ergonomie. Kolejny plus dla Webera to baterie produkowane przez firmę narzędziową Milwaukee. Dzięki temu możemy pracować na tych samych bateriach narzędziami Milwaukee i Weber. Baterię są dzięki temu tańsze niż stricte dedykowane baterie do Lukasa.
Największe zalety elektryków?
BRAK PLĄTANINY KABLI, cichsza praca oraz gotowość do natychmiastowego użycia po naciśnięciu jednego przycisku.
Cena nowego Webera coś pomiędzy 80-100 tys zł. za rozpieracz ramieniowy, kolumnowy i nożyce, 6x baterii 9Ah Milwaukee oraz przedłużka do kolumnowego i szkolenie  dla 12 osób prowadzone przez instruktorów weber rescue.
Lukas proponował w tej samej cenie ale zestawy kilkuletnie po pokazowe.

Kowal1906:
Dorzucę jeszcze jedno pytanie.
Jak wygląda kwestia przeglądów tych urządzeń?

Fistach:

--- Cytat: Kowal1906 w Styczeń 17, 2020, 02:12:37 ---Dorzucę jeszcze jedno pytanie.
Jak wygląda kwestia przeglądów tych urządzeń?

--- Koniec cytatu ---
Dużo taniej plus odpada Ci przegląd agregatu hydraulicznego i wymiana węży codziesięcioletnia.

fire45:

--- Cytat: Basior7776 w Styczeń 16, 2020, 23:45:34 ---Cena nowego Webera coś pomiędzy 80-100 tys zł. za rozpieracz ramieniowy, kolumnowy i nożyce, 6x baterii 9Ah Milwaukee oraz przedłużka do kolumnowego i szkolenie  dla 12 osób prowadzone przez instruktorów weber rescue.
Lukas proponował w tej samej cenie ale zestawy kilkuletnie po pokazowe.

--- Koniec cytatu ---
W tej samej cenie dostaniesz też Lukasa. W 2018 roku kupiłem komplet edraulica.


--- Cytat: Fistach w Styczeń 17, 2020, 11:43:29 ---
--- Cytat: Kowal1906 w Styczeń 17, 2020, 02:12:37 ---Dorzucę jeszcze jedno pytanie.
Jak wygląda kwestia przeglądów tych urządzeń?

--- Koniec cytatu ---
Dużo taniej plus odpada Ci przegląd agregatu hydraulicznego i wymiana węży codziesięcioletnia.

--- Koniec cytatu ---
Ale baterie też mają swoją żywotność. Ja to traktuję w kategorii nowe węże = nowe baterie.
Z tego samego powodu nie mam też żadnych w zapasie - tylko te bezpośrednio w urządzeniach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej