Autor Wątek: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje  (Przeczytany 2330 razy)

Offline adusd2001@onet.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« dnia: Styczeń 14, 2020, 16:27:56 »
Witam, mam następujące pytanie:
Jestem osobą, która myśli o iściu do szkoły aspiranckiej. Jednak nie jestem jeszcze, ale będę rolnikiem, ponieważ złożyłem wniosek o dotację na Młodego Rolnika. Zastanawiam się jak się ma prowadzenie gospodarstwa rolniczego do bycia strażakiem i na odwrót - czy będąc w straży mogę brać dotacje?
Posiada z Was może odpowiednią wiedzę na ten temat?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2020, 16:49:32 »
Potrzebna będzie ci zgoda na dodatkowe zarobkowanie i uwzględnienie dotacji i roli w oświadczeniu majątkowym

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2020, 17:29:21 »
Witam, mam następujące pytanie:
Jestem osobą, która myśli o iściu do szkoły aspiranckiej. Jednak nie jestem jeszcze, ale będę rolnikiem, ponieważ złożyłem wniosek o dotację na Młodego Rolnika. Zastanawiam się jak się ma prowadzenie gospodarstwa rolniczego do bycia strażakiem i na odwrót - czy będąc w straży mogę brać dotacje?
Posiada z Was może odpowiednią wiedzę na ten temat?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie możesz. W polsce nie ma podwójnego ubezpieczenia. Czyli jak będziesz rolnikiem to będziesz podlegał pod KRUS co eliminuje Cie z PSP, chyba że zakonczysz projekty i nie będziesz musiał mieć ubezpieczenia z rolnictwa to wtedy startuj.

Offline adusd2001@onet.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2020, 19:49:40 »
Tego właśnie się obawiałem. Dzięki za info.
Teraz trzeba wybrać co ważniejsze...

Offline luks95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2020, 21:31:49 »
W młodym rolniku masz obowiązek ubezpieczenia w KRUS w okresie jednego roku od daty wypłaty pierwszej raty premii, później śmiało możesz podjąć jakąkolwiek inną pracę na tzw. etacie czyli we wskazanym przypadku byłaby to służba kandydacka oraz jednocześnie prowadzić działalność rolniczą. Pozostaje jeszcze kwestia ograniczeń wiekowych w przypadku rekrutacji do SA. Jeśli możesz odczekać rok, w którym musisz utrzymać KRUS to pracuj nad formą i startuj później.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2020, 21:27:05 wysłana przez luks95 »

Offline adusd2001@onet.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2020, 12:38:27 »
W młodym rolniku masz obowiązek ubezpieczenia w KRUS w okresie jednego roku od daty wypłaty pierwszej raty premii, później śmiało możesz podjąć jakąkolwiek inną pracę na tzw. etacie czyli w we wskazanym przypadku byłaby to służba kandydacka oraz jednocześnie prowadzić działalność rolniczą. Pozostaje jeszcze kwestia ograniczeń wiekowych w przypadku rekrutacji do SA. Jeśli możesz odczekać rok, w którym musisz utrzymać KRUS to pracuj nad formą i startuj później.

Rozumiem że podczas bycia w szkole aspiranckiej nie mogę jeszcze być na KRUSie? Nie dopiero w momencie ukończenia szkoły?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2020, 13:41:47 »
Jaka jest sytuacja gdy osoba skorzystała z dotacji na działalność gospodarczą i musi 5  lat płacić ZUS ? Czy w momencie zatrudnienia płaci tylko składkę zdrowotną ponieważ funkcjonariusz może zarobkować dodatkowo za zgodą 01

Offline adusd2001@onet.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Praca w straży a działalność rolnicza i dotacje
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2020, 16:35:15 »
W służbie kandydackiej jestem już ubezpieczony? Nie jestem tam jako zwykły "uczeń"? Kłóci się to z byciem w tym samym czasie ubezpieczonym w KRUSie?