Autor Wątek: Odległość budynku od LS  (Przeczytany 1808 razy)

Offline Leonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odległość budynku od LS
« dnia: Styczeń 13, 2020, 02:23:21 »
Witam
Mam budynek PM+ZL III w odległości mniejszej niż 12m od granicy lasu (wg map ewidencyjnych).
Wg MPZP jest to teren usług itp (a więc nie przewidziany pod produkcję leśną itp).

Jak zatem obejść przepis $271 ust. 8?
-postawienie wolnostojącej ściany oddzielenia ppoż nie przejdzie zapewne?
-wykonanie ściany budynku od strony jako jako oddzielenia ppoż (też chyba nie) wraz z otworami?


Jeżeli te dwa pomysły są błędne to jedynie chyba co, to zostaje uzyskać odstępstwo.
I teraz która droga jest poprawna:
-czy prośbę o odstępstwo wydaje starostwo (na mój wniosek) i wysyła ją do Ministra a ten wydaje zgodę?
-jw ale do wniosku muszę dołączyć ekspertyzę pożarową+zgodę Wojewódzkiej SP lub na późniejszym etapie ją uzyskać?
-czy zlecam ekspertyzę pożarową która wędruje do Wojewódzkiej SP do uzgodnienia, potem uzyskuje zgodę pisemną i to wystarczy dla starostwa (pomijamy ministerstwo)?
-inny tok?


Jakie w tym przypadku są zazwyczaj wymagania (w piśmie z zatwierdzonym odstępstwem) w stosunku do budynku?
Ściany oddzielenia p.poż/ tryskaczówka/ zbiorniki wodne?

Pozdrawiam


Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Odległość budynku od LS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2020, 13:28:39 »
Masz w sensie, że projektujesz, czy masz w sensie że już istnieje?

Offline Leonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Odległość budynku od LS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2020, 20:13:53 »
Mam istniejący (nieużytkowany już) który trzeba przebudować, rozbudować i nadbudować  z lekką zmianą użytkowania, więc trochę tego jest :rolleyes:

Offline daw_77

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Odległość budynku od LS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2020, 15:30:47 »
"ekspertyzę pożarową która wędruje do Wojewódzkiej SP do uzgodnienia, potem uzyskuje zgodę pisemną i to wystarczy dla starostwa (pomijamy ministerstwo)?"

Rozwiązania zamienne to zgodnie z tradycją w danym województwie. Podniesienie KOP, ściana oddzielenia, zraszacze / tryskacze ściany od lasu to raczej droższe i rzadziej spotykane rozwiązanie