Autor Wątek: Nabór na kierowcę w PSP  (Przeczytany 3806 razy)

Offline AdrKar88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Nabór na kierowcę w PSP
« dnia: Styczeń 08, 2020, 22:55:14 »
Witam!
Od razu uprzedzam uwagi typu: powtarzasz się, taki wątek już był itd. Znalazłem podobny ale nie było w nim odpowiedzi, na to, co mnie interesuje. Staram się o przyjęcie do PSP. Co w przypadku, gdy będę startował w naborze na kierowcę bez ważnego prawka na C? Prawo jazdy na C mam 10 lat, jeździłem zawodowo ale jak wiadomo, co 5 lat trzeba odnawiać kurs, robić ponowne psychotesty i badania lek. i właśnie kolejne 5 lat minęło. Co jeśli nie zdążę sobie odnowić uprawnień, a złożę dokumenty do naboru? Czy komisja na weryfikacji mnie nie uwali? Dodam jeszcze, że mam kurs z OSP na kierowcę konserwatora i wkładkę na poj. uprz.

Offline beershare

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:15:08 »
Odrzuci ze względu na brak posiadanych uprawnień. Brak ważności jest równoznaczny z brakiem posiadania

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:16:32 »
W naborze do PSP punktowane jest posiadanie konkretnej kategorii prawa jazdy. Ty jak rozumiem mówisz raczej o kwalifikacji,  a to nie jest w ogóle potrzebne, więc posiadając kategorie C spełniasz wymóg konieczny na stanowisko kierowcy w naborze.

Offline AdrKar88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:26:34 »
No właśnie,  z tego, co pamiętam w ogłoszeniach nigdy nie było napisane WAŻNEGO prawa jazdy, tylko po prostu posiadania uprawnienia. Te kursy odnawiane co 5 lat są potrzebne do wykonywania przewozu rzeczy, bez tego nie mogę wykonywać zawodu kierowcy, mimo, że mam uprawnienia. Tylko własnie nie wiem jak do tego podchodzą w straży?

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:30:06 »
Jako kierowca ratownik nie ma wymogu posiadania kwalifikacji wstępnej, zawodowej, czy jakkolwiek się to zwie. Do kierowania pojazdami psp wystarczy samo prawo jazdy kat c które jest ważne bez psychotestow i badań, które są niezbędne do wykonywania pracy jako kierowca zawodowy w innej branży. Dla mnie należą Ci się punkty..

Offline cieć :)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:35:10 »
Jeżeli w wymaganiach koniecznych dla kandydatów do służby jest wpisane że kandydat musi posiadać prawo jazdy kategorii C i uprawnienia kierowcy zawodowego (kurs, badania i psychotesty) to Twoje podanie zostanie odrzucone. Taki zapis może być ale to raczej nie spotykane.
Często jednak jest tak, że w wymaganiach koniecznych jest wpisane tylko "prawo jazdy kategorii C" samo prawo jazdy a nie uprawnienia zawodowego kierowcy, lub nie jest wpisane wcale.
Prawo jazdy kategorii C często jest wpisane w dodatkowych uprawnieniach i kwalifikacjach za które są dodatkowe punkty preferencyjne i wtedy to prawo jazdy może pomóc, a jego brak wcale nie zamyka drogi.
Podejrzewam że samo prawo jazdy masz ważne, a w służbie robione są tylko badania i psychotesty na podstawie których KP wydaje upoważnienia do kierowania pojazdami służbowymi i uprzywilejowanymi.
Najlepiej podejdź i spytaj, a podanie zawsze możesz złożyć.

Offline AdrKar88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2020, 23:46:18 »
Dzięki za odpowiedzi Panowie. Teraz już wiem mnie więcej, co i jak  -_-

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2020, 06:22:11 »
Jeżeli miałeś w prawie jazdy wbity termin ważności prawa jazdy kategorii C (nie mówię o kodzie 95) i ten termin upłynął, to prawo jazdy na C masz nieważne i jeździć pojazdami o DMC powyżej 3,5 tony nie możesz. Nie wiem jak podejdzie do tego komisja rekrutacyjna. Przerabiałem temat latem tego roku. Kwalifikacji nie chciałem odnawiać, bo nie potrzebuję, musiałem natomiast zrobić badania i wymienić prawo jazdy.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2020, 08:34:42 »
Sama kat. C wystarczy , nie musisz mieć kwalifikacji.
Co innego ważność samego blankietu, tu wystarczy Po prostu go odnowić w wydziale komunikacji.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2020, 22:55:55 »
Tak odnowic, psycho, lekarza i zapłacić za plastik😉

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2020, 06:25:58 »
Ale świadectwo kwalifikacji (przewóz rzeczy) też trzeba odnawiac? Bo tutaj już co jeden to inaczej pisze. Może ktoś kto wie niech się wypowie 😜Wydaje mi się że nie bo w straży to ważne samo prawko C i badania psycho oraz wkładka na uprzywilejowane tak?

Offline kamtom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2020, 06:42:54 »
Kwalifikacja nie jest potrzebna

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2020, 06:43:19 »
Ale świadectwo kwalifikacji (przewóz rzeczy) też trzeba odnawiac? Bo tutaj już co jeden to inaczej pisze. Może ktoś kto wie niech się wypowie 😜Wydaje mi się że nie bo w straży to ważne samo prawko C i badania psycho oraz wkładka na uprzywilejowane tak?

Kwalifikacji nie musisz.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2020, 09:19:10 »
A no właśnie ale termin badań jest wbity w prawko i trzeba co 5lat wymieniać jak się zrobi nowe badania. Bez sensu 100 parę zł teraz i kolejne bez rogu do kolekcji

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2020, 11:41:22 »
Panie, już tak nie cebuluj. Na 5 lat taki wydatek...

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór na kierowcę w PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2020, 10:15:51 »
Nie no zgadza się. Ja nie widzę problemu z wymianą 😜