Autor Wątek: autopompa MT  (Przeczytany 1535 razy)

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
autopompa MT
« dnia: Styczeń 05, 2020, 13:27:52 »
Witam.

Użyłem szukajki, ale odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie nie znalazłem. Chodzi mi o autopompę montowaną przez MT. W sieci można znaleźć informacje o problemach z jej użytkowaniem. Jako, że w tym roku mamy dostać nowe auto (ze względów finansowych na 99,9% będzie to MT) to chciałem dowiedzieć się czegoś więcej. Czy usterki są spowodowane niewłaściwą obsługą czy może autopompa ma jakieś wady? Ktoś z forumowiczów pewnie ją użytkuje, będę wdzięczny za spostrzeżenia.
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: autopompa MT
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2020, 14:20:03 »
W większości przypadków słyszałem pozytywne opinie o autopompie od MT. We wcześniejszych wersjach występowały problemy np z przycinaniem zaworów elek. Ogólnie obsługa oraz użytkowanie autopompy z powyższej firmy jest prosta.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: autopompa MT
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2020, 14:34:24 »
U mnie był jeden z "prototypów" MT i w autopompie tylko raz się pojawił grubszy problem gdy syfu zassała... Ogólnie cały osprzęt wokół autopompy dostępny w klasycznych rozmiarach hydraulicznych więc kupisz gdziekolwiek i jest do tego łatwy dostęp. Moim zdaniem udana konstrukcja. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: autopompa MT
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2020, 17:45:26 »
Użytkujemy od 2,5 roku. Jak do tej pory żadnych problemów z autopompą, w sąsiedniej jednostce (samochód w tym samym wieku) około pół roku temu mieli problem z trokomatem. Przyjechał serwis i po sprawie.  Na terenie gminy mamy jeszcze poza tym 2 inne autopompy od MT i nikt nie ma problemów. Jedna ma 12 lat i działa.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: autopompa MT
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2020, 23:06:33 »
Korzystam coś od około 4 lat. Co prawda nie za dużo (około 15-20 pożarów w roku). Nie wiem, czy ten sam model będziesz mieć co mam ja, ale jeśli chodzi o mnie to bez większych zastrzeżeń.
Rzeczywiście zdarzało się, że elektrozawór od tankowania się gdzieś przecinał, ale wystarczy kilka razy go włączyć/wyłączyć (auto/max) i nie ma problemu.

Jeśli mogę coś doradzić to tankujcie wodę tylko z sieci. Rzeki, stawy czy innego typu źródła wody mogące spowodować przedostanie się do autopompy i zbiornika piasku czy kamieni to BARDZO zły pomysł.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...