Autor Wątek: Norma paliwowa IVECO ML 150E32W  (Przeczytany 1967 razy)

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Norma paliwowa IVECO ML 150E32W
« dnia: Styczeń 03, 2020, 09:33:59 »
Gdzie znajdę normę paliwową do IVECO ML 150E32W od MotoTruck ?
Potrzebuje minimum zużycie na postoju, z autopompą i L/km.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Norma paliwowa IVECO ML 150E32W
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2020, 10:38:53 »
Popytaj jednostek które już mają ten samochód ;)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Norma paliwowa IVECO ML 150E32W
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2020, 18:34:40 »
Te normy to w jakim celu? dla siebie samego czy walka z gminą bo masz za małe ?

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Norma paliwowa IVECO ML 150E32W
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2020, 20:56:42 »
Te normy to w jakim celu? dla siebie samego czy walka z gminą bo masz za małe ?
Do ustalenia normy z gminą bo jeszcze nie mamy. ;).

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Norma paliwowa IVECO ML 150E32W
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2020, 15:51:28 »
Do ustalenia normy z gminą bo jeszcze nie mamy. ;).
To zlitrażować trzeba.

Tylko martwi mnie określenie
Potrzebuje minimum zużycie na postoju, z autopompą i L/km.
Możesz litrażować według norm przyjętych dla pojazdów PSP, choć spotkałem się też z określeniem normy dla karetek 50% alarmowo i 50% miasto. Niestety pojęcia nie mam jak oni ustalali normę "alarmową", ale trzeba przyznać, że to ma sens, wszak jazda alarmowa ze zwykłą nie ma wiele wspólnego.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Norma paliwowa IVECO ML 150E32W
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2020, 20:49:00 »
Tak przypuszczałem, jednak pytanie jak zrobić to prawidłowo kiedy paliwo jest w jednym ogólnym  baku a parametrów wpływających na zużycie kilka .Radhezz podał dobry przykład że aby to zrobić dobrze to należało by wprowadzić kolejny parametr którego wiele OSP nie stosuje jazda alarmowa czyli zazwyczaj ile fabryka autu mocy dała.Idąc dalej na autach są ogrzewania stacjonarne wielokrotnie wykorzystywane na postoju aby ogrzać zabudowę w czasie mrozów. Jednak zastanawiam się po jakiego gminie jakiekolwiek normy.Pewnego razu miałem możliwość zostania kierowcą jednak zrezygnowałem , właśnie z powodu norm które narzuca gmina pomimo że były wystarczające .Stwierdziłem jasno albo macie zaufanie do człowieka będącego  kierowcą albo z góry uważanie mnie za złodzieja który ma zamiar  kraść paliwo.Stwierdziłem jasno że powinno być na zasadzie że tankuje paliwo do zbiornika i nie interesuje mnie ile auto pali na postoju , alarmowo, w czasie normalnej jazdy itd.
Kończy się to tankuje i tyle.A jak chcą wiedzieć ile zostało zużytego paliwa w danym okresie, zawsze, mogę tankować na koniec miesiąca do pełna niech sobie liczą.