Autor Wątek: Jaki detektor jednogazowy CO? Małe koszta użytkowania.  (Przeczytany 1582 razy)

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Jaki detektor jednogazowy CO? Małe koszta użytkowania.
« dnia: Grudzień 26, 2019, 11:28:59 »
Witam

Chce zakupić do jednostki OSP miernik jednogazowy wykrywający tlenek węgla. Chodzi mi o niskie koszta użytkowania przeglądy, wymiany seniora.
Ktoś poleci jakiś produkt który nie musi być tani lecz podczas serwisowania będzie niski koszt.
Są też urządzenia które uruchamiamy tylko raz i służą przez kilka lat lecz to do mnie nie przemawia.

Oczywiście widziałem podobne tematy z miernikami jednak nie znalazłem tam informacji jaki konkretnie kupić.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Jaki detektor jednogazowy CO? Małe koszta użytkowania.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2019, 18:30:11 »
Co do kosztow utrzymania popros przedstawicieli handlowych firm oferujacych mierniki - najlepiej tabelke w excelu niech wypelnia (model cena koszty i czasookresy przegladow itd.) i wyjdzie Ci co najtaniej.

Z osobistego doswiadczenia przeanalizuj jeszcze raz czy jest Wam to potrzebne (u mnie w gminie za duzo osp to ma i relatywnie wysokie koszty utrzymania wychodza).

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Jaki detektor jednogazowy CO? Małe koszta użytkowania.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2019, 11:07:39 »
Tak jak piszesz nie sensu się czasem ładować w coś co generuje koszta dlatego wielogazowy nie jest nam potrzebny.
Dlatego puściłem ten temat czy ktoś nie zrobił takiego rozpoznania.

Offline motoonn

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Jaki detektor jednogazowy CO? Małe koszta użytkowania.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2020, 09:21:40 »
Ja ostatnio zakupiłem GasAlert Extreme Co detektor jednofazowy z wymienną baterią i sensorem.Mozna to wymienić osobiście w warunkach polowych.Kalibracja teoretycznie co 180dni,koszt ok 170zl netto

Offline Detektory

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Jaki detektor jednogazowy CO? Małe koszta użytkowania.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2020, 22:11:32 »
Kosztowo najlepiej wychodzi Single Gas Clip. http://gasclip.pl/pliki/Single%20Gas%20Clip%20SGC%20karta%20katalogowa.pdf
Miernik, który nie wymaga kalibracji okresowej, ani ładowania przez cały okres życia.

Koszt zakupu zależnie od sklepu średnio ok. 500zł netto.
Czas pracy 2 lata.

W tym czasie w standardowym mierniku musiałbyś zrobić co najmniej 3 kalibracje (3x150zł netto = 450zł netto + koszty wysyłki 3x50zł w 2 strony=150zł netto + baterie, a po 2-3 latach i tak wymiana sensora za kilkaset zł).
Dlatego świat już dawno używa mierników bez kalibracji (jednorazowych).
Kupujesz, użytkujesz i po 2 latach wymieniasz. Żadnego kosztownego serwisu.