Autor Wątek: Priorytety na nadchodzące lata  (Przeczytany 15935 razy)

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 330
Priorytety na nadchodzące lata
« dnia: Grudzień 18, 2019, 21:34:53 »
https://www.gov.pl/web/mswia/szef-mswia-przedstawil-priorytety-resortu

Te proponowane kwoty miały by być jako comiesięczne dodatki czy jak?
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2019, 02:22:11 »
Przeczytaj uważnie artykuł. Tam jest wszystko wyjaśnione.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2019, 06:38:03 »
Co do dodatku przedemerytalnego bardziej zainteresowanych powinna zaciekawić ta wypowiedź ministra:
Cytuj
Przedemerytalne dodatki dla funkcjonariuszy, którzy ukończyli 25 lat służby, żeby nadal pozostali w służbie. Minister sprecyzował, że chodzi o takich funkcjonariuszy, których przełożeni będą chcieli zatrzymać w służbie. Nie będzie to obligatoryjny dodatek, dla wszystkich. Ma to być dodatek  motywacyjny.  Po 25 – latach służby. I dodatek motywacyjny wyniesie 1 500,-zł. Natomiast II dodatek, po ukończeniu 28,5 lat służby wyniesie  2 500,-zł brutto.  Po 28, 5 roku już nie można bardziej zwiększyć emerytury, ale w przypadku, jeśli chcemy aby funkcjonariusz nadal pozostał w służbie, proponujemy taki dodatek. Rozmawialiśmy ze związkami i odbiór tej propozycji ministerstwa przez stronę społeczną jest dobry. Podkreślam, że to nie będzie dodatek obligatoryjny ale dla takich funkcjonariuszy, których chcemy zachować w służbie – powiedział minister.
Cytat za: http://nszzp.pl/aktualnosci/trwa-posiedzenie-sejmowej-komisji-administracji-i-spraw-wewnetrznych/

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2019, 10:25:30 »
Nie powinno dotyczyć Komendantów..... Bo to kolejny myk aby napychali sobie kieszenie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2019, 11:38:39 wysłana przez mulat81 »

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2019, 10:57:30 »
"Nie powinno dotyczyć Komendantów..... Bo to kolejny myk aby napy hali sobie kieszenie"
Popieram! W ogóle w ustawie o PSP powinno być wyraźnie napisane, że komendanci powinni zarabiać mniej niż stażysta!
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2019, 11:37:43 »
"Nie powinno dotyczyć Komendantów..... Bo to kolejny myk aby napy hali sobie kieszenie"
Popieram! W ogóle w ustawie o PSP powinno być wyraźnie napisane, że komendanci powinni zarabiać mniej niż stażysta!

w ogóle komendant powinien płacić za to, że jest komendantem.
 :szalony:

Offline psp112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2019, 12:15:14 »
Kolejny dodatek dla tych którzy mają  wszystko na maksa.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2019, 12:25:32 »
Czasami mam wrażenie że nikt tutaj użytkownikom tego forum nie dogodzi. Przepis kwalifikacyjny nie wchodzi - źle, ma wejść też źle, fala odejść na emeryturę - źle, chcą zostawić ludzi w służbie i rzucić kasa - źle. Komendanci tylko po sgsp - źle, komendanci bez służby na podziale - źle, nowy KG po spf (niedawno dowodca zmiany )- zle lub nowy zastępca na spk- zle :gwiazdki: Brzydko się wyrażę- sami sramy w swoje gniazdo!

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2019, 12:47:46 »
Czasami mam wrażenie że nikt tutaj użytkownikom tego forum nie dogodzi. Przepis kwalifikacyjny nie wchodzi - źle, ma wejść też źle, fala odejść na emeryturę - źle, chcą zostawić ludzi w służbie i rzucić kasa - źle. Komendanci tylko po sgsp - źle, komendanci bez służby na podziale - źle, nowy KG po spf (niedawno dowodca zmiany )- zle lub nowy zastępca na spk- zle :gwiazdki: Brzydko się wyrażę- sami sramy w swoje gniazdo!

I ta wiadomość powinna być ostatnią.
'So Others May Live'

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2019, 14:35:40 »
Kolejny dodatek dla tych którzy mają  wszystko na maksa.
Moim tokiem rozumowania będzie to nieliczna grupa funkcjonariuszy gdyż dojdzie do pewnej patologii w odzwierciedleniu finansów. Dowódca zmiany z 25 letnim stażem a dowódca JRG z 20 letnim stażem. Zastępca dowódcy JRG z 30 letnim stażem a dowódca JRG z 24 letnim stażem. I takich ludzi jest jeszcze trochę.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2019, 16:55:03 »
... dojdzie do pewnej patologii w odzwierciedleniu finansów. Dowódca zmiany z 25 letnim stażem a dowódca JRG z 20 letnim stażem.
W mojej ocenie takie sytuacje są już teraz bez tych dodatków. Wystarczy wziąć PIT roczny dowódcy zmiany z maksem nadgodzin i strażaka 2 kategorii (czyt. D-cy JRG lub z-cy), ktorzy nadgodziny mają bliskie zeru i mamy taką patologię, o której piszesz co przy płatnych w 100% nadgodzinach się pogłębi.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2019, 17:18:06 »
... dojdzie do pewnej patologii w odzwierciedleniu finansów. Dowódca zmiany z 25 letnim stażem a dowódca JRG z 20 letnim stażem.
W mojej ocenie takie sytuacje są już teraz bez tych dodatków. Wystarczy wziąć PIT roczny dowódcy zmiany z maksem nadgodzin i strażaka 2 kategorii (czyt. D-cy JRG lub z-cy), ktorzy nadgodziny mają bliskie zeru i mamy taką patologię, o której piszesz co przy płatnych w 100% nadgodzinach się pogłębi.
no tak ten przepis w 20% może mieć zastosowanie na PB reszta wiadomo kto może tyle pracować SK i 8 godź a co do pitów a do tej pory było dobrze ??? 11-i 12 dodatki koło 2000zł a d-ca zmiany wiadomo ile dali tyle miał i ma... nikt się nie odzywał ....

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2019, 17:57:39 »
W mojej wypowiedzi było tylko stwierdzenie faktów z mojego podwórka (ani 11 ani tym bardziej 12 2kPLN dodatku nie ma). Widzę jednak za każdym razem problem w chęci wyciągnięcia z PB ludzi na 8h - na bardzo różne stanowiska). U nas problem z obsadzeniem 12-tego i zaden z dowódców zmian nie che się przenieść... ciekawe czemu ;) Brak motywacji finansowych, a szkoda bo bycie 12 czy 11 powinno być ukoronowaniem pracy na podziale. U mnie raczej jest normalnie i dowódcy nie sa przez podział traktowani jak zło konieczne.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2019, 18:06:57 »
Myślę, Że gdyby pomiędzy stanowiskami była odpowiednia kwota różnicy to nie byłoby problemu...dlatego aby np:
1. Dowódcy zmiany opłacało się iść na 12.
2. Człowiekowi z PB opłacało się iść do biura.

Mało kto patrzy chyba na rangę stanowiska....A bardziej na to czy opłaca mu się chodzić na 8h i mieć dużo mniejsza możliwość dorobienia sobie gdzies....owszem 8godzinny też sobie może dorobić jak ma coś fajnego ogarniętego- z tym że od rana do nocy w robocie CODZIENNIE.
'So Others May Live'

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2019, 19:25:52 »
Myślę, Że gdyby pomiędzy stanowiskami była odpowiednia kwota różnicy to nie byłoby problemu...dlatego aby np:
1. Dowódcy zmiany opłacało się iść na 12.
2. Człowiekowi z PB opłacało się iść do biura.

Mało kto patrzy chyba na rangę stanowiska....A bardziej na to czy opłaca mu się chodzić na 8h i mieć dużo mniejsza możliwość dorobienia sobie gdzies....owszem 8godzinny też sobie może dorobić jak ma coś fajnego ogarniętego- z tym że od rana do nocy w robocie CODZIENNIE.

Ludzie co Wy z tym dorabianiem  :wall: Priorytetem powinny być takie zarobki strażaków żeby nie dziadować i żyć godnie . W czasie wolnym odpoczywać lub dbać o kondycje psychofizyczną żeby sprawnie działać - służyć   :straz:

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 19, 2019, 19:39:04 »
No nie każdy zostanie komendantem...a dopiero to stanowisko daje w miarę godne pieniądze i to jeszcze jak kobita coś w miarę przyniesie bo jak siedzi w domu to szału nie ma.

Ale nikt nie każe dorabiać jak komuś to wystarcza i się spełnia zawodowo i prywatnie to tylko gratulować.👍

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 19, 2019, 19:44:01 »
Myślę, Że gdyby pomiędzy stanowiskami była odpowiednia kwota różnicy to nie byłoby problemu...dlatego aby np:
1. Dowódcy zmiany opłacało się iść na 12.
2. Człowiekowi z PB opłacało się iść do biura.

Mało kto patrzy chyba na rangę stanowiska....A bardziej na to czy opłaca mu się chodzić na 8h i mieć dużo mniejsza możliwość dorobienia sobie gdzies....owszem 8godzinny też sobie może dorobić jak ma coś fajnego ogarniętego- z tym że od rana do nocy w robocie CODZIENNIE.

Ludzie co Wy z tym dorabianiem  :wall: Priorytetem powinny być takie zarobki strażaków żeby nie dziadować i żyć godnie . W czasie wolnym odpoczywać lub dbać o kondycje psychofizyczną żeby sprawnie działać - służyć   :straz:
Można z 8h przenieść się na PB i mieć nadgodziny które są za darmo jak reszta myśli.....i sobie dorabiać ...nie dziwne jest to że 8 godzinnym wystarczy żyć z pensji strażaka a strażacy z PB mają takie kokosy i szukają dodatkowych zajęć....

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 19, 2019, 20:11:13 »
W niektórych częściach Polski z 8h na podział przejdziesz jak cytując komendantów "znajdziesz kogoś na swoje miejsce". Jeśli u Ciebie łatwo można przejąć.to tylko pogratulować. Żeby mieć 192 nadgodziny w półroczu trzeba mieć jedną służbę miesięcznie więcej. Czy to dużo? Jak jednostka ma 2000 wyjazdów tovtak ale jak ma 500 to nawet w te służby ponad normatywne strażak nje wyjedzie. I co wtedy robi? Bo nie sądzę żeby całe 24 godziny układał płytki czy zajęty był szkoleniowka.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:04:51 »
W niektórych częściach Polski z 8h na podział przejdziesz jak cytując komendantów "znajdziesz kogoś na swoje miejsce". Jeśli u Ciebie łatwo można przejąć.to tylko pogratulować. Żeby mieć 192 nadgodziny w półroczu trzeba mieć jedną służbę miesięcznie więcej. Czy to dużo? Jak jednostka ma 2000 wyjazdów tovtak ale jak ma 500 to nawet w te służby ponad normatywne strażak nje wyjedzie. I co wtedy robi? Bo nie sądzę żeby całe 24 godziny układał płytki czy zajęty był szkoleniowka.
Typowe powiedzenie 8h......jak nie jeżdżo to co robio ....miałem jakiś czas temu przyjemność zobaczyć pit 8h na grupie 10 i porównałem ze swoim 7grupa  różnica na korzyść 8h ok 32 000....X np 10lat czy to jest ok ???

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:18:09 »
Cała sprawa opiera się jak zwykle o kasę, aż mi się nie dobrze robi jak słyszę jak się dzielimy. Wiecznie ta sama gadka, 8h i PB. Masakra, czy to nie są strażacy. Jedni i drudzy są potrzebni i jedni bez drugich nie będą funkcjonować , bo się nie da. I jeszcze gadka o komendantach , d-cach JRG . Chłopy przejdzie całą drogę awansową, porównacie gdzie jest super, gdzie po służbie macie wy....bane, a gdzie trzeba być na telefonie i trezba na CITO coś zrobić. Proszę byście nie wypowiadali się o stanowiskach, o których nie macie pojęcia i proszę o szanowanie samego siebie. Widać tego szacunku brakuje w naszej służbie. Społeczeństwo ceni nas wyżej niż my sami.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:33:33 »
Cała sprawa opiera się jak zwykle o kasę, aż mi się nie dobrze robi jak słyszę jak się dzielimy. Wiecznie ta sama gadka, 8h i PB. Masakra, czy to nie są strażacy. Jedni i drudzy są potrzebni i jedni bez drugich nie będą funkcjonować , bo się nie da. I jeszcze gadka o komendantach , d-cach JRG . Chłopy przejdzie całą drogę awansową, porównacie gdzie jest super, gdzie po służbie macie wy....bane, a gdzie trzeba być na telefonie i trezba na CITO coś zrobić. Proszę byście nie wypowiadali się o stanowiskach, o których nie macie pojęcia i proszę o szanowanie samego siebie. Widać tego szacunku brakuje w naszej służbie. Społeczeństwo ceni nas wyżej niż my sami.
takie czasy ....praktycznie od początku istnienia PSP PB był i jest traktowany przez 8h jako ciemnogród ma robić i cicho siedzieć ale wszystko się zmienia przychodzi młodsze pokolenie z nadzieją na godne życie itd ......każdy umie liczyć i widzi co kto robi ....

Offline psp112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:43:26 »
Cała sprawa opiera się jak zwykle o kasę, aż mi się nie dobrze robi jak słyszę jak się dzielimy. Wiecznie ta sama gadka, 8h i PB. Masakra, czy to nie są strażacy. Jedni i drudzy są potrzebni i jedni bez drugich nie będą funkcjonować , bo się nie da. I jeszcze gadka o komendantach , d-cach JRG . Chłopy przejdzie całą drogę awansową, porównacie gdzie jest super, gdzie po służbie macie wy....bane, a gdzie trzeba być na telefonie i trezba na CITO coś zrobić. Proszę byście nie wypowiadali się o stanowiskach, o których nie macie pojęcia i proszę o szanowanie samego siebie. Widać tego szacunku brakuje w naszej służbie. Społeczeństwo ceni nas wyżej niż my sami.
Akurat się w pełni z Tobą zgadzam i dodam, że najwięcej mają do powiedzenia o innych stanowiskach ci którzy nigdy tych stanowisk nie zajmowali, tacy którzy cały czas są tylko w jednym systemie. Najlepiej popracować po kilka lat na PB, 12h, 8h i tak na zmianę - wtedy doceniamy pracę innych.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:43:49 »
11-i 12 dodatki koło 2000zł

Chyba na odejście.

Można z 8h przenieść się na PB i mieć nadgodziny które są za darmo jak reszta myśli

U mnie takich, co chcą się przenieść, nie brakuje i odbijają od ściany. A na wakat w biurze zero chętnych w podziale.

miałem jakiś czas temu przyjemność zobaczyć pit 8h na grupie 10 i porównałem ze swoim 7grupa  różnica na korzyść 8h ok 32 000....X np 10lat czy to jest ok ???

Następnym razem załóż okulary.

PS.

Z ciekawości zerknąłem w historię Twojej aktywności na forum i widzę, że ból dupy jest od 2015 roku.

Pracownicy 8 godzinni mieli mają i będą więcej zarabiać szybciej awansować co wynika z rozporządzeń będą lepiej postrzegani przez 01 02 itd dlatego że codziennie się widzą jak PB coś spierdoli to jak najszybciej donoszą i debatują o zaistniałej sytuacji itd itd i nic z tym sie nie zrobi PB ma jeszcze 5 lub 6 przełożonych nad sobą niel liczę d-cy zmiany i zastępcy ......

temat nie do ogarnięcia na PB weźmiesz ok 3000- 4000  na rok z nadgodzin a dodatek masz 200 zł -500zł na PB, biuro dodatki 1000zł  wzwyż pozatym motywacyjny a dla PB sie nie należy bo niby za co? nagrody roczne PB do 500 biuro 1000 wzwyż tych skrajności jest bardzo dużo strażacy na grupie 3-5 na picie do 50 000 a strażacy  8 godź 70 000 wzwyż wszystko w przybliżeniu ...... nie ma w miarę równego traktowania wszystko sie reguluje podziałem trzymają wakaty biorą kasę podział ma wtedy nadgodziny bo stany na zmianach niższe i potem wygadywanie  że mają zapracowane nadgodziny w koło wojtek po pi....

Moim zdaniem  praca w PB jest zabijana przez pracowników 8 godz nie ma chęci do pracy i szkoleń PB jest na marginesie w PSP nie mówię że PB ma być lulany przez wszystkich ale gdzieś ten zapał gaśnie niestety a co do szkoleń to niech będą ale z pożytkiem jakimś dla wszystkich praca dla idei się skończyła 8 godz przekraczają progi podatkowe a PB robi po budowach kostkach i tirach gdzie się da jak ma nadgodziny to od razu w oczy kole bo jak to oni mają a my nie ...... i rodzą się patologie dla nikogo niepotrzebne ....

Dobra rada - zmniejsz dawki umilaczy albo zwiększ dawki leków.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2019, 21:49:44 »
11-i 12 dodatki koło 2000zł

Chyba na odejście.

Można z 8h przenieść się na PB i mieć nadgodziny które są za darmo jak reszta myśli

U mnie takich, co chcą się przenieść, nie brakuje i odbijają od ściany. A na wakat w biurze zero chętnych w podziale.

miałem jakiś czas temu przyjemność zobaczyć pit 8h na grupie 10 i porównałem ze swoim 7grupa  różnica na korzyść 8h ok 32 000....X np 10lat czy to jest ok ???

Następnym razem załóż okulary.

PS.

Z ciekawości zerknąłem w historię Twojej aktywności na forum i widzę, że ból dupy jest od 2015 roku.

Pracownicy 8 godzinni mieli mają i będą więcej zarabiać szybciej awansować co wynika z rozporządzeń będą lepiej postrzegani przez 01 02 itd dlatego że codziennie się widzą jak PB coś spierdoli to jak najszybciej donoszą i debatują o zaistniałej sytuacji itd itd i nic z tym sie nie zrobi PB ma jeszcze 5 lub 6 przełożonych nad sobą niel liczę d-cy zmiany i zastępcy ......

temat nie do ogarnięcia na PB weźmiesz ok 3000- 4000  na rok z nadgodzin a dodatek masz 200 zł -500zł na PB, biuro dodatki 1000zł  wzwyż pozatym motywacyjny a dla PB sie nie należy bo niby za co? nagrody roczne PB do 500 biuro 1000 wzwyż tych skrajności jest bardzo dużo strażacy na grupie 3-5 na picie do 50 000 a strażacy  8 godź 70 000 wzwyż wszystko w przybliżeniu ...... nie ma w miarę równego traktowania wszystko sie reguluje podziałem trzymają wakaty biorą kasę podział ma wtedy nadgodziny bo stany na zmianach niższe i potem wygadywanie  że mają zapracowane nadgodziny w koło wojtek po pi....

Moim zdaniem  praca w PB jest zabijana przez pracowników 8 godz nie ma chęci do pracy i szkoleń PB jest na marginesie w PSP nie mówię że PB ma być lulany przez wszystkich ale gdzieś ten zapał gaśnie niestety a co do szkoleń to niech będą ale z pożytkiem jakimś dla wszystkich praca dla idei się skończyła 8 godz przekraczają progi podatkowe a PB robi po budowach kostkach i tirach gdzie się da jak ma nadgodziny to od razu w oczy kole bo jak to oni mają a my nie ...... i rodzą się patologie dla nikogo niepotrzebne ....

Dobra rada - zmniejsz dawki umilaczy albo zwiększ dawki leków.
ja się wypowiadam nt rzeczy które widzę i słyszę od lat ....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Priorytety na nadchodzące lata
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:34:53 »
Cytuj
Typowe powiedzenie 8h......jak nie jeżdżo to co robio ....miałem jakiś czas temu przyjemność zobaczyć pit 8h na grupie 10 i porównałem ze swoim 7 grupa  różnica na korzyść 8h ok 32 000....X np 10lat czy to jest ok ???

Tak jak kolega powyżej napisał zmniejsz dawkę, spójrz jeszcze raz jeśli nadal jest 32 000 odstaw leki całkowicie.