Autor Wątek: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa  (Przeczytany 4216 razy)

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« dnia: Listopad 29, 2019, 18:05:27 »
Witam!

Problem jest następujący. Służę w jednej z największych KM w Polsce na JRG. W tym roku miałem awansować na zastępce dowódcy zmiany na swojej jednostce, ale przez konflikt z z-cą d-cy JRG wzięli gościa z innej jednostki. Szanuję decyzję przełożonych i nie chcę tutaj wchodzić w dyskusję, czy podjęli słuszną decyzję. W przyszłym roku mogę awansować na d-cę zmiany na JRG w pobliżu miejsca zamieszkania- dojazd 24 km w jedną stronę, dużo wyższy dodatek służbowy, lepsze stanowisko i przede wszystkim normalna atmosfera. Bardzo chcę odejść i mieć święty spokój. Zmiana JRG w obrębie tej komendy mnie nie interesuje. Niestety dowódca jednostki poinformował mnie, że nie zaopiniuje pozytywnie wniosku, gdy zwróci się do niego komendant z zapytaniem, czy nie ma nic przeciwko mojemu odejściu. Czy można coś zrobić w takiej sytuacji, poza szczerą rozmową z komendantem miejskim?

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2019, 18:29:37 »
Jak by Ci zaopiniował pozytywnie, to sam strzela sobie w kolano. Tobie też nie wystawia najlepszej laurki, że chce byś odszedł z jego JRG.  U mnie to stała praktyka, a chłopaki i tak się przenoszą. Decyzję podejmuje komendant, a nie dowódca JRG. To z nim powinieneś szczerze porozmawiać.  U mnie d-ca JRG uważa, że pozytywna opinia raportu człowieka, który chce odejść z jego JRG, to tak jakby zaświadczenie dla niego, że do niczego się nie nadaje i on nie widzi dla niego miejsca na jego jednostce. Negatywna świadczy, że jesteś wartościowy dla JRG i nie chce się Ciebie pozbywać.  Nie sugeruj się jego słowami i pisz raport. Umów się też na rozmowę z 01. Warto próbować. U mnie było kilka przeniesień mimo sprzeciwu d-cy JRG.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2019, 22:39:31 »
Skoro jedna z największych KM, to dowódca JRG wiele do powiedzenia nie ma  :szalony:
KM będzie decydował, jeżeli on nie widzi problemów z puszczaniem ludzi to powinieneś szybko przejść.
Jeden pisze, że chętnie Ciebie przyjmie. Drugi pisze, że puści, ale z dniem ... Ty musisz ubrać to ładnie w słowa co jest powodem Twoich przenosin, tak by KM poczuł, że robi dobry uczynek ;)
Kiedyś przenosiłem się między województwami, nie pamiętam by dowódca JRG opiniował, a jeżeli tak to było to chyba bardzo mało ważne :D

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2019, 08:37:11 »
Akurat tutaj opinia dowódcy jest kluczowa. Zanim KM podpisze wniosek, zwróci się do dowódcy.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2019, 09:29:03 »
Akurat tutaj opinia dowódcy jest kluczowa. Zanim KM podpisze wniosek, zwróci się do dowódcy.
Oficer, a takie głupoty wypisuje. Jprd, szok, niedowierzanie.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Lacobic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2019, 10:32:33 »
Powiedz od razu ze chodzi o Warszawę i że cztery lata temu przeniosłeś się do niej z innego Miasta. Będzie łatwiej Ci pomóc.

Mój kolega się przenosił z Warszawy do innego miasta i bez jakiś większych problemów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2019, 11:37:02 wysłana przez Lacobic »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2019, 11:47:52 »
Akurat tutaj opinia dowódcy jest kluczowa. Zanim KM podpisze wniosek, zwróci się do dowódcy.
Kluczowa to jest opinia organu który wydaje decyzję...
Powiedz od razu ze chodzi o Warszawę i że cztery lata temu przeniosłeś się do niej z innego Miasta. Będzie łatwiej Ci pomóc.

Jeżeli to prawda to ja bym ci odmówił... Co do zasady trzeba za swoje decyzje brać odpowiedzialność.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2019, 19:30:53 »
W tej komendzie miejskiej pracuję od początku. 6 lat. Temat do zamknięcia. Sprawę pilotuje Zastępca Komendanta Wojewódzkiego.


Edit:

Lang atakuje, zanim pomyśli o co chodziło autorowi. Fakt, że niewłaściwie dobrałem słowa, tzn. napisałem o opiniowaniu przez dowódcę JRG, ale chodziło mi o sytuację, w której komendant zapyta się dowódcy JRG, czy ma jakieś ale np. braki kadrowe. Tutaj tak po prostu jest. Wniosek o przeniesienie najpierw trafia do mojego Komendanta Miejskiego, który go opiniuje. Na początku sprawdza, czy przepracowałem 5 lat. W przypadku, gdy dowódca jrg nie zgłosi żadnych uwag (braki kadrowe), komendant zaopiniuje pozytywnie i cała procedura rusza dalej. Na szczęście KW powiedział, żebym spał spokojnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2019, 08:29:27 wysłana przez wicher69 »

Offline witek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2019, 10:13:03 »
W Warszawie niema ludzi, po Nowym roku odejdzie sporo osób także przenieść będzie się jeszcze trudniej. Także nie słuchaj obietnic tylko działaj !

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Problem z przeniesieniem się wewnątrz województwa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2019, 21:22:32 »
. Na początku sprawdza, czy przepracowałem 5 lat.
Skąd to 5 lat ?
Ja się przenosiłem po roku służby między województwami.