Autor Wątek: Kurs podstawowy CS PSP  (Przeczytany 1866 razy)

Offline kandydatPSP998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Kurs podstawowy CS PSP
« dnia: Listopad 26, 2019, 21:39:11 »
Witam Panowie, szukałem na forum ale niestety same stare tematy.  :komp:

Zostaje wysłany na kurs podstawowy do CS PSP, moje pytania:

1. Co tam zabrać?
2. Czy brać ubrania cywilne? W czym jest się ubranym po zajęciach?
3. Jak tam z czasem wolnym po zajęciach?
4. Jak z przepustkami? Czy dają na spokojnie czy mogą robić problemy ( 1 blok )
5. Czy są tam służby na PB?
6. Jak ogólne warunki socjalne?

Bardzo proszę o odpowiedź  :straz: którzy spędzili tam swoje cudowne 5 miesięcy w ostatnim czasie  ^_^
Dzięki za odpowiedź, gdyby ktoś miał jakieś dodatkowe info o tej szkole, to będę wdzięczny. Wszystkiego dobrego  :straz:

Offline Ira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Kurs podstawowy CS PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2019, 21:54:41 »
Spędziłem tam prawie dwa lata. 

1. Zabrać to co wymagają, pewnie będą wyślą pismo do KM/KP.
2. U mnie był zakaz posiadania jakichkolwiek ubrań cywilnych. Po zajęciach chodzisz w umundurowaniu koszarowym.
3. Przełożeni zadbają o zagospodarowanie Twojego wolnego czasu, teren szkoły jest spory. Możliwości mają sporo.
4. Przepustki około raz na 2 miesiące czasem częściej.
5. Tak, były służby na podziale bojowym.
6. To nie kilku gwiazdkowy hotel a koszary. Można przeżyć, przywykniesz.

Jak jest aktualnie w CS PSP czy coś tam się zmieniło trudni mi napisać. 
Pozdrawiam.

Offline kandydatPSP998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs podstawowy CS PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2019, 22:12:50 »
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, czy mógłbyś jeszcze odpowiedzieć na te pytania?  :straz:

1. Jak wygląda dzień w CS?
2. Czy warto brać ubrania termoizolacyjne? (kurs od grudnia)
3. Czy brać swoje sztućce/kubki/czajnik?
4. Czy wypuszczają na zakupy? Ew. czy wziąć zgrzewkę wody, suchy prowiant, jakieś słodycze, czpisy?
5. Dodam że kurs rusza od połowy grudnia, czy jest szansa na przepustkę na święta? (Mam chrzciny bratanka, muszę wiedzieć czy istnieje możliwość że się na nich pojawię)

Offline Ira

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Kurs podstawowy CS PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2019, 23:00:07 »
1. Rano zaprawa, toaleta poranna, śniadanie, apel, zajęcia, obiad, zbiórka szkoły, prace gospodarcze na terenie szkoły, czas wolny o ile będzie czas, kolacja, czas wolny, apel wieczorny.
2. Zima może być różna, decyzja należy do Ciebie. U mnie nikt takich ubrań nie posiadał, ci co mieli ukończyć szkołę to dali radę innym zabrakło wytrwałości. Całkowity zakaz noszenia ubrań cywilnych, podkreślam nie wiem jak jest teraz w tej szkole.
3. Kubek sztućce zapewniła szkoła, co do czajnika - zakaz.
4. Pierwszy raz opuściłem mury szkoły po prawie dwóch miesiącach. Później była możliwość wyjścia do sklepu pod warunkiem, że dostałeś zgodę na opuszczenie koszar. Na początku był zakaz przetrzymywania jakiegokolwiek jedzenia później trochę się zmieniło.
5. Trudno mi powiedzieć czy dostaniesz przepustkę na święta, co do chrzcin lepiej nie nastawiać się. 

Piszę to wszystko z punktu widzenia osoby po dziennym studium aspirantów. Nie wiem jak podchodzą do osób z takich jak Ty, przełożenie ich podejście przez te lata mogło ulec zmianie.

Offline kandydatPSP998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kurs podstawowy CS PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2019, 23:06:49 »
Dzięki serdeczne! :straz:

Gdyby ktoś, chciał coś dołożyć, to bardzo chętnie :)

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Kurs podstawowy CS PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2019, 09:43:03 »
Kurs podstawowy to tak samo wygląda jak studia dzienne w aspirantach? Przez okres 2 miesięcy raz przepustką? Ja słyszałem że tak co dwa tygodnie można jechać na weekend do domu. Ale to tylko słyszałem a nie przeżyłem 🙂