Autor Wątek: Kto do SGSP w 2020?  (Przeczytany 55353 razy)

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Kto do SGSP w 2020?
« dnia: Październik 31, 2019, 19:58:38 »
Nowy rok coraz bliżej tematu brak, a chętni na pewno są wśród nas... Szkoła Główna kto idzie??  :straz: :straz: :wiedzma:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2020, 16:48:47 wysłana przez Misiek1 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2019, 08:57:11 »
Nowy rok coraz bliżej tematu brak, a chętni na pewno są wśród nas... Szkoła Główna kto idzie??  :straz: :straz: :wiedzma:
Może lepiej jakiś półotwarty zakład karny wybrać?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2019, 12:26:48 »
 Czy liczba punktów 101.4 z matury jest wystarczająca czy lepiej poprawiać coś?
Ps: obecnie studiuję na pierwszym roku ratownictwo medyczne na warszawskim uniwersytecie medycznym ale za rok chciałbym znaleźć się na Pożarnictwie

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2019, 14:33:37 »
lepiej iść do aspirantki. na głównej jest syf, po niej jesteś kapitanem co nic praktycznego nie umie. po SA zrobić sobie zaocznie główną i bajlando.
w sgsp jest masakra, tyle czasu w zamknieciu, zajęć nie powiem ile, zero luzu.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2019, 13:40:15 »
lepiej iść do aspirantki. na głównej jest syf, po niej jesteś kapitanem co nic praktycznego nie umie. po SA zrobić sobie zaocznie główną i bajlando.
w sgsp jest masakra, tyle czasu w zamknieciu, zajęć nie powiem ile, zero luzu.
A teraz zapraszam do historii:
też będę próbował się dostać do SGSP, w maju maturkę piszę z angielskiego, matmy i fizyki. Ma ktoś jakieś porady jak się przygotować do toru przeszkód? mam nadzieję, że się uda bo od małego chciałem do straży  :straz:
jak dzwoniłem do Warszawy i spytałem ile jest juz osób mniej więcej to zasugerowała mi abym dobrze ćwiczył na wfie :P
gratuluje, jednocześnie zazdroszcząc tym co się udało. powodzenia panowie
myśle ze SGSP jest najlepsza opcja bo wtedy będziesz miał opcje awansów lepsze niż po sapsp. a jeśli chodzi o sa/cs to wszędzie podobnie. zawsze mozesz się starać po sa o pójście na sgsp zaoczne
czy tylko ja miałem problem z tym drążkiem ze był mega śliski? 20pkt poszło się ... :/
Kacperku ląduj na ziemi.. Nie udało się w 2018 do SGSP i SA PSP.. W 2019 wzięli do SA bo niskie progi były i teraz piszesz głupoty na forum. Cóż za żenująca hipokryzja.  Pamiętaj.. tu nic nie ginie ;)
Nie wiem jak masz czelność oceniać ludzi po 4 latach SGSP mając 3 miesiące w SA..
I na koniec miodzio:
kozak w necie pizda w świecie, standardzik
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2019, 13:44:26 wysłana przez zeroberto »
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2019, 13:56:43 »
W sedno! :rofl:
Ale tez chlopak przychodzac w struktury PSP z poziomu SA tez mogl zmienic zdanie na temat pracy po obu szkolach. Gdzie po SA jeszcze szansa na podzial jest, a po SGSP jestes pionkiem i tak naprawde robisz "kariere" w strazy. A nie kazdemu to pasuje ;)

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2019, 14:20:41 »
W sedno! :rofl:
Ale tez chlopak przychodzac w struktury PSP z poziomu SA tez mogl zmienic zdanie na temat pracy po obu szkolach. Gdzie po SA jeszcze szansa na podzial jest, a po SGSP jestes pionkiem i tak naprawde robisz "kariere" w strazy. A nie kazdemu to pasuje ;)
Po 3 miesiącach to może zmienić zdanie na temat użycia mopa płaskiego zamiast mopa sznurkowego lub paskowego. Po SGSP też jest szansa na podział. I nie rozumiem czemu po SGSP jesteś pionkiem? Po SA jesteś gońcem, królem, a może wieżą?  :gwiazdki:
Może o tym kto i co robi po szkole wypowiedziałyby się osoby w służbie?
I po SA i po SGSP możesz trafić na podział i możesz trafić do biura czy na PSK/MSK. Wszystko zależy od wizji komendanta, który to decyduje o polityce kadrowej w komendzie. Są przypadki, że to nie oficer a aspirant chcący iść na studia zaoczne słyszy słowa: "Dobrze. Dostaniesz skierowanie, ale od przyszłego miesiąca wydział kontrolno-rozpoznawczy." Tak na prawde nikt nie jest w stanie przewidzieć, co kto będzie robił po ukończeniu szkoły(zarówno SGSP jak i SA). To jest służba.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2019, 14:26:25 »
Nie oceniam ludzi po sgsp tylko sytuację jaka tam panuje, info z ręki podchorążych. Chciałem się dostać, nie dostałem się I nie żałuję że jestem teraz Kadetem, główna będę chciał zrobić zaocznie.
A co do niskich progów to nie wiem czy miały one wpływ na to czy się dostałem, skoro byłem w połowie listy...

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2019, 15:02:19 »
Nie oceniam ludzi po sgsp tylko sytuację jaka tam panuje, info z ręki podchorążych. Chciałem się dostać, nie dostałem się I nie żałuję że jestem teraz Kadetem, główna będę chciał zrobić zaocznie.
A co do niskich progów to nie wiem czy miały one wpływ na to czy się dostałem, skoro byłem w połowie listy...
I żyj tymi dwiema nadziejami.
Zobaczymy jak w życiu zweryfikują Cię "Ci kapitanowie co nic praktycznego nie umieją".
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2019, 16:10:38 »
dokładnie tak jak mówisz, życie zweryfikuje ;)

Offline Man10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2019, 17:49:27 »

.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2019, 19:08:04 wysłana przez Man10 »

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2019, 16:08:08 »
Nadal mało rozmów :D to mam takie pytanie tabu, Czy waszym zdaniem opłaca się iść do SGSP? dlaczego? czy może wybór SAPSP?  :straz:
(Tak wiem że to jest służba, ale po prostu... )

Offline kasiuula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2019, 19:17:32 »
Nadal mało rozmów :D to mam takie pytanie tabu, Czy waszym zdaniem opłaca się iść do SGSP? dlaczego? czy może wybór SAPSP?  :straz:
(Tak wiem że to jest służba, ale po prostu... )

Nie chciałabym tutaj wyrażać swojej opinii, gdyż nie mam odpowiedniego punktu widzenia. Jestem na Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, z tym, że nie w mundurze. Wykłady mamy wspólne z mundurowymi, też znam wielu z innych roczników i trochę się nasłuchałam odnośnie życia w szkole. Generalnie to każdy jeden, z którym rozmawiałam  (ale nie gadałam ze wszystkimi!) żałuje decyzji, jaką było staranie się o miejsce na uczelni. W szkole też absurd goni absurd. Mieliśmy na roku jednego typa, który chodził do wykładowców i prosił, żeby mu nie zaliczyli przedmiot, bo chciał, żeby go wyrzucili. Ale też na pewno znajdą się tacy, co szkołę sobie chwalą. Jeden znajomy po 4 latach w cywilu, zdobyciu inżyniera poszedł od nowa na mundurowe i teraz będzie siedział kolejne 4 lata, więc chyba nie było mu tak źle. Niby wszystko ma zaliczone i chciał sobie zrobić dodatkowe studia, ale jak się dowiedzieli, że mu wykładowcy przepiszą oceny, to nie pozwolili i zacierali tylko ręce, żeby go wykorzystać, więc chodzi od nowa na wszystkie zajęcia, żeby mieć względny spokój. Sala gimnastyczna jest zamknięta, ciężko jest z sekcjami. Szkoła za bardzo nie ma kasy.

Jeśli chodzi o SA, to też znam kilka osób, które się dostały. Jeden ziomek ostatnio też mówił, że ma chęć uciec z tego wariatkowa. Ale tutaj sytuacji za bardzo nie znam, zresztą szkoły są 3, a on wypowiadał się niezbyt pochlebnie o Krakowie. Z kolei inny kolega na tym samym roku jest w miarę zadowolony. Czytałam też, że (chyba) w Krakowie jakiś psycholog zrobił testy  pierwszorocznym i  większość uczniów miała syndrom wypalenia zawodowego - na ile prawdziwe? nie wiem.

Wydaje mi się, że to zależy od tego, jak bardzo chcesz pracować w straży. Jeśli liczysz na to, że się dostaniesz i potem będzie z górki, to myślę, że czeka Cię rozczarowanie. Większość zależy od podejścia i oczekiwań, jakie masz wobec szkół.

Offline kasiuula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2019, 19:20:35 »
Nadal mało rozmów :D to mam takie pytanie tabu, Czy waszym zdaniem opłaca się iść do SGSP? dlaczego? czy może wybór SAPSP?  :straz:
(Tak wiem że to jest służba, ale po prostu... )

Nie chciałabym tutaj wyrażać swojej opinii, gdyż nie mam odpowiedniego punktu widzenia. Jestem na Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, z tym, że nie w mundurze. Wykłady mamy wspólne z mundurowymi, też znam wielu z innych roczników i trochę się nasłuchałam odnośnie życia w szkole. Generalnie to każdy jeden, z którym rozmawiałam  (ale nie gadałam ze wszystkimi!) żałuje decyzji, jaką było staranie się o miejsce na uczelni. W szkole też absurd goni absurd. Mieliśmy na roku jednego typa, który chodził do wykładowców i prosił, żeby mu nie zaliczyli przedmiot, bo chciał, żeby go wyrzucili. Ale też na pewno znajdą się tacy, co szkołę sobie chwalą. Jeden znajomy po 4 latach w cywilu, zdobyciu inżyniera poszedł od nowa na mundurowe i teraz będzie siedział kolejne 4 lata, więc chyba nie było mu tak źle. Niby wszystko ma zaliczone i chciał sobie zrobić dodatkowe studia, ale jak się dowiedzieli, że mu wykładowcy przepiszą oceny, to nie pozwolili i zacierali tylko ręce, żeby go wykorzystać, więc chodzi od nowa na wszystkie zajęcia, żeby mieć względny spokój. Sala gimnastyczna jest zamknięta, ciężko jest z sekcjami. Szkoła za bardzo nie ma kasy.

Jeśli chodzi o SA, to też znam kilka osób, które się dostały. Jeden ziomek ostatnio też mówił, że ma chęć uciec z tego wariatkowa. Ale tutaj sytuacji za bardzo nie znam, zresztą szkoły są 3, a on wypowiadał się niezbyt pochlebnie o Krakowie. Z kolei inny kolega na tym samym roku jest w miarę zadowolony. Czytałam też, że (chyba) w Krakowie jakiś psycholog zrobił testy  pierwszorocznym i  większość uczniów miała syndrom wypalenia zawodowego - na ile prawdziwe? nie wiem.

Wydaje mi się, że to zależy od tego, jak bardzo chcesz pracować w straży. Jeśli liczysz na to, że się dostaniesz i potem będzie z górki, to myślę, że czeka Cię rozczarowanie. Większość zależy od podejścia i oczekiwań, jakie masz wobec szkół.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszam na priv.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 05, 2019, 19:58:40 »
"absurd goni absurd" skad ja to znam...
Ale jedno jest pewne, lepiej siedziec 2 lata w SA niz 4 w SGSP. Przynajmniej dla mnie szkoda zycia, 2 lata to i tak wystarczajaco zeby nadenerwowac i wyciac sobie kawalek zycia. Ale lepiej to niz isc z ulicy ;)
Mimo ze z ekonomicznego punktu widzenia - lepiej jednak z tej ulicy

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:00:56 »
@kasiuula pisz tutaj. Czyżbyś miała coś do ukrycia?
W SGSP najwyższy czas na zmiany, bo nawet dzień podchorążego w SGSP to jakaś paranoja w stosunku do lat ubiegłych, a co do zachowania Oficerów dyżurnych to nie wspomnę. Sala gimnastyczna? Bieżnia? A może kładka pomiędzy obiektami? A może patologiczna sytuacja na nowo stworzonym poligonie? W SGSP też by się przydały zmiany, bo z tego co widzę to za niedługo sgsp przestanie istnieć - a może właśnie o to chodzi?
Hmmm, chyba o tym już kiedyś wspominałem, a jak nie to wszystko się układa w jedną całość.
Żenada. 
:straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:08:06 »
@kasiuula pisz tutaj. Czyżbyś miała coś do ukrycia?
W SGSP najwyższy czas na zmiany, bo nawet dzień podchorążego w SGSP to jakaś paranoja w stosunku do lat ubiegłych, a co do zachowania Oficerów dyżurnych to nie wspomnę. Sala gimnastyczna? Bieżnia? A może kładka pomiędzy obiektami? A może patologiczna sytuacja na nowo stworzonym poligonie? W SGSP też by się przydały zmiany, bo z tego co widzę to za niedługo sgsp przestanie istnieć - a może właśnie o to chodzi?
Hmmm, chyba o tym już kiedyś wspominałem, a jak nie to wszystko się układa w jedną całość.
Żenada. 
:straz:
Ty a czy przypadkiem obecne władze SGSP to nie są absolwenci tejże? Czy ci oficerowie dyżurni w ogromnej większości nie skończyli tejże?
Więc czy aby na pewno nie zależy im na istnieniu Alma Mater? Może po prostu oni nie zostali wykształceni w kierunku w którym powinni aby zajmować się młodzieżą i aby kierować uczelnią. Ot taki paradoks. Moim zdaniem  najpóźniej w ciągu dekady liczba chętnych spadnie do tego stopnia że rozpocznie się likwidacja SGSP Jeśli w 2019 nie byli wstanie przyjąć 90 osób na swój top of the top czyli dzienną szkółkę oficerską to chyba coś nie tak. Tylko niestety mało kto jest w stanie zobaczyć belkę we własnym oku a źdźbło u bliźniego rozpoznaje ze skutecznością celownika optycznego
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kasiuula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:23:01 »
@kasiuula pisz tutaj. Czyżbyś miała coś do ukrycia?
W SGSP najwyższy czas na zmiany, bo nawet dzień podchorążego w SGSP to jakaś paranoja w stosunku do lat ubiegłych, a co do zachowania Oficerów dyżurnych to nie wspomnę. Sala gimnastyczna? Bieżnia? A może kładka pomiędzy obiektami? A może patologiczna sytuacja na nowo stworzonym poligonie? W SGSP też by się przydały zmiany, bo z tego co widzę to za niedługo sgsp przestanie istnieć - a może właśnie o to chodzi?
Hmmm, chyba o tym już kiedyś wspominałem, a jak nie to wszystko się układa w jedną całość.
Żenada. 
:straz:

Nie mam nic do ukrycia i tak tutaj każdy jest anonimowy. Raczej zauważyłam, że sporo ludzi atakuje tych, którzy mają odmienne zdanie. Poza tym, większość rzeczy, które wiem na temat życia w mundurze na szkole, usłyszałam od innych. Nie mam jak wyrobić sobie swojego punktu widzenia, gdyż można by rzec, jestem tylko obserwatorem i słuchaczem.
Sala gimnastyczna zamknięta do odwołania, sekcja unihokeja wynajmuje sobie salę na godzinę na uksw i członkowie płacą z własnej kieszeni za możliwość gry. Szkoła po akcji z butami i wkładkami (nie wiem, czy o niej słyszeliście) w ubiegłym roku ogłosiła, że nie ma pieniędzy na sekcje. Jak byłam na pierwszym roku na sali gimnastycznej był pokaz wszystkich sekcji, można było się czegoś dowiedzieć na temat każdej, zapisać. Było ich mnóstwo, teraz już czegoś takiego nie ma, dlaczego? Nie wiem czy jakieś sekcje funkcjonują, wiem tylko o istnieniu unihokeja(poza szkołą) i sekcji medycznej, co z pozostałymi- nie mam pojęcia.
Jest jeszcze FCC i crossfit na siłowni, ale jak kiedyś widziałam, jak wygląda, bo akurat robiłam trening, to tylko złapałam się za głowę. Totalna dezorganizacja. Treningiem właściwym był niby EMOM, ale i tak każdy robił co chciał. Mam wrażenie, że nie było wprowadzenia w poprawną technikę, bo panowie robili overheady tak, że bałam się, że któregoś przeciąży i poleci, a wokół wykonujących stali inni i próbowali asekurować, reszta ćwiczeń też pozostawiają wiele do rzeczenia, mimo, że prowadzący jest trenerem w klubie crossfitowym, w którym sama trenuje i wiem, że zna się na rzeczy.
Kładka zamknięta przez nadzór budowlany i trzeba biegać na około, na szczęście dość blisko.
Siłownia mimo, że niezbyt okazała jest coraz lepiej wyposażona.
Z tego co słyszałam, ciężko jest o jakiekolwiek życie prywatne poza uczelnią. Za każdym razem, jak próbujemy się umówić z chłopakami na jakieś piwo czy cokolwiek, to mimo, że wcześniej zapewniają, że dadzą radę, ostatecznie nie mogą opuścić szkoły.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2019, 20:30:53 wysłana przez kasiuula »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:27:39 »
Kładkę w SGSP zamkną nadzór budowlany  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Jest jeszcze śmieszniej niż za moich czasów...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kasiuula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:27:48 »
@kasiuula pisz tutaj. Czyżbyś miała coś do ukrycia?
W SGSP najwyższy czas na zmiany, bo nawet dzień podchorążego w SGSP to jakaś paranoja w stosunku do lat ubiegłych, a co do zachowania Oficerów dyżurnych to nie wspomnę. Sala gimnastyczna? Bieżnia? A może kładka pomiędzy obiektami? A może patologiczna sytuacja na nowo stworzonym poligonie? W SGSP też by się przydały zmiany, bo z tego co widzę to za niedługo sgsp przestanie istnieć - a może właśnie o to chodzi?
Hmmm, chyba o tym już kiedyś wspominałem, a jak nie to wszystko się układa w jedną całość.
Żenada. 
:straz:
Ty a czy przypadkiem obecne władze SGSP to nie są absolwenci tejże? Czy ci oficerowie dyżurni w ogromnej większości nie skończyli tejże?
Więc czy aby na pewno nie zależy im na istnieniu Alma Mater? Może po prostu oni nie zostali wykształceni w kierunku w którym powinni aby zajmować się młodzieżą i aby kierować uczelnią. Ot taki paradoks. Moim zdaniem  najpóźniej w ciągu dekady liczba chętnych spadnie do tego stopnia że rozpocznie się likwidacja SGSP Jeśli w 2019 nie byli wstanie przyjąć 90 osób na swój top of the top czyli dzienną szkółkę oficerską to chyba coś nie tak. Tylko niestety mało kto jest w stanie zobaczyć belkę we własnym oku a źdźbło u bliźniego rozpoznaje ze skutecznością celownika optycznego

Wiem, że kierunek cywilny planują zlikwidować. Słyszałam już o tym na pierwszym roku i nadal jest, ale chyba wszystko do tego się sprowadza. Jak zaczynałam było nas 100 osób. Teraz na pierwszym roku ponoć jest 40. Co z częścią mundurową? Tutaj już ciężej mi się wypowiedzieć :p

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:30:19 »
Wiem, że kierunek cywilny planują zlikwidować. Słyszałam już o tym na pierwszym roku i nadal jest, ale chyba wszystko do tego się sprowadza. Jak zaczynałam było nas 100 osób. Teraz na pierwszym roku ponoć jest 40. Co z częścią mundurową? Tutaj już ciężej mi się wypowiedzieć :p
Na top of the top czyli IBP dzienne mundurowe dostało się 86 Polaków na 90 miejsc z czego 20% z wynikami tak fatalnymi że na większość publicznych uczelnie by się nie dostali...
Degradacja postępuje... I bardzo dobrze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kasiuula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:34:51 »
Wiem, że kierunek cywilny planują zlikwidować. Słyszałam już o tym na pierwszym roku i nadal jest, ale chyba wszystko do tego się sprowadza. Jak zaczynałam było nas 100 osób. Teraz na pierwszym roku ponoć jest 40. Co z częścią mundurową? Tutaj już ciężej mi się wypowiedzieć :p
Na top of the top czyli IBP dzienne mundurowe dostało się 86 Polaków na 90 miejsc z czego 20% z wynikami tak fatalnymi że na większość publicznych uczelnie by się nie dostali...
Degradacja postępuje... I bardzo dobrze.

Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie już czego ratować. Nie będzie takich modyfikacji, których wprowadzenie zachęciłoby ludzi do nauki w murach tej szkoły. Zresztą, o czym mowa. Znajomy z grupy, w zeszłym roku wziął udział w naborze, żeby się sprawdzić, czy dałby radę, bo jak zaczynaliśmy, to mu się nie udało. Gadał z wykładowcami i każdy się śmiał, że krzywdę sobie robi. Normalnie, otwarcie przy świeżakach. Także jak może to funkcjonować, jak nawet wykładowcy mają takie podejście? Na pewno nie wszyscy, no ale jednak.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:39:58 »
Niedługo dojdzie do tego, że nie będzie już czego ratować. Nie będzie takich modyfikacji, których wprowadzenie zachęciłoby ludzi do nauki w murach tej szkoły. Zresztą, o czym mowa. Znajomy z grupy, w zeszłym roku wziął udział w naborze, żeby się sprawdzić, czy dałby radę, bo jak zaczynaliśmy, to mu się nie udało. Gadał z wykładowcami i każdy się śmiał, że krzywdę sobie robi. Normalnie, otwarcie przy świeżakach. Także jak może to funkcjonować, jak nawet wykładowcy mają takie podejście? Na pewno nie wszyscy, no ale jednak.
Bo widzą co się dzieje... Przecież to logiczne że socjalistyczne rozwiązania muszą upaść np. kształcenie dzienne... SGSP i SA PSP funkcjonują tak długo tylko dzięki pasożytowaniu na całej PSP, a że strażacy zaczynają mieć w dupie gwiazdki wolą na masce auta gwiazdę mercedesa... To szkoła oficerska się kończy bo na ten moment daje 500 zł (miesięcznie) więcej za 4 lata szkoły... Nie do odrobienia w czasie 25 lat służby... Bo znaczny % absolwentów ląduje w krótkim czasie w biurze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 05, 2019, 20:48:15 »
Ogólnie w SGSP atmosfera w ciągu ostatnich 4 lat runęła totalnie. Są ludzie, którzy chcą robić coś więcej dla siebie i uczelni. Są ludzie którzy im to utrudniają (Ci na górze i Ci na dole). Są jeszcze tacy, którzy wykonują absolutne minimum.
Bardzo dużą część potencjalnych kandydatów zabierają wojskowe uczelnie. Na WAT przyjmują prawie 10krotnie więcej na pierwszy rok niż w SGSP.
Miejmy nadzieję, że co poniektórzy obudzą się zanim staną się podobne tragedie jak we Wrocławiu na AWL.

Czy było warto zrobić dzienne mundurowe? Jak zaczynałem to było warto ale teraz...
Ogólnie też nie wyobrażam sobie jeździć 4 lata na zaoczne mundurowe. Teraz mnie męczy zaoczna magisterka a to tylko 3 semestry.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2019, 21:02:40 wysłana przez Basior7776 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 05, 2019, 21:29:09 »
Ogólnie w SGSP atmosfera w ciągu ostatnich 4 lat runęła totalnie. Są ludzie, którzy chcą robić coś więcej dla siebie i uczelni. Są ludzie którzy im to utrudniają (Ci na górze i Ci na dole). Są jeszcze tacy, którzy wykonują absolutne minimum.
Bardzo dużą część potencjalnych kandydatów zabierają wojskowe uczelnie. Na WAT przyjmują prawie 10krotnie więcej na pierwszy rok niż w SGSP.
Miejmy nadzieję, że co poniektórzy obudzą się zanim staną się podobne tragedie jak we Wrocławiu na AWL.
Czy było warto zrobić dzienne mundurowe? Jak zaczynałem to było warto ale teraz...
Ogólnie też nie wyobrażam sobie jeździć 4 lata na zaoczne mundurowe. Teraz mnie męczy zaoczna magisterka a to tylko 3 semestry.
4 lata? Skończyłem kilka lat wcześniej i pamiętam łazienkowe afery bo oficer dyżurny znalazł pustą flaszkę... Ci co robią minimum są najmądrzejsi.... Za 400-600 zł miesięczne to ja tyle czasem za jedno posiedzenie w knajpie płaciłem.
Uczelnie wojskowe to podobna lipa niż SGSP ale mają lepsze magnesy... Finał jest taki sam a czasem gorszy...
O AWL mówisz pod kątem reportażu TVN?
Jak zaczynałeś to siatka wynagrodzeń była zupełnie inna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.