Autor Wątek: Kto do SGSP w 2020?  (Przeczytany 55361 razy)

Offline guzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 09, 2020, 18:41:02 »
Dzięki Kacper956, czy znalazłby się jeszcze ktoś to jest aktualnie na SGSP i chciałby wymienić kilka wiadomości?

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:24:37 »
Jeżeli nie uda się dostać na mundurówkę to czy ktoś wie jakie są progi na kierunek cywilny?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 20, 2020, 12:29:26 »
Raczej żadne

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2020, 14:21:15 »
Aż tak mało chętnych?

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 20, 2020, 15:21:31 »
Koledze chodzi o to, że na stanowiska cywilne nie ma części sprawnościowej chociażby. Dotyczy to jedynie funkcjonariuszy.

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 20, 2020, 18:58:31 »
Dzięki za przypomnienie, zdaje sobie sprawę z, tego że nie ma tam sprawnościówki. Chodzi mi o punkty z matury. Nie znalazłem nigdzie informacji o progach na cywilny więc to najlepsze miejsce by zadać to pytanie

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 20, 2020, 20:12:42 »
Nadal ta sama odpowiedz. Progi punktowe są z reguły dla funkcjonariuszy. Na cywilne z reguły liczy się konkretne doświadczenie i wykształcenie zawarte w cv i przedstawione przy rozmowie. To na tyle.

Offline kasiuula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 27, 2020, 20:36:45 »
Dzięki za przypomnienie, zdaje sobie sprawę z, tego że nie ma tam sprawnościówki. Chodzi mi o punkty z matury. Nie znalazłem nigdzie informacji o progach na cywilny więc to najlepsze miejsce by zadać to pytanie

Skoro próbujesz na mundur, to na bezpieczeństwo pożarowe cywilne dostaniesz się raczej bez problemu. Ja 4 lata temu byłam gdzieś w połowie listy z 111 pkt. Nie wiem, jakie teraz są progi, ale raczej nie jest ciężko się dostać, zwłaszcza, ze z roku na rok jest coraz mniej chętnych.

Offline Kacper72

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 07, 2020, 11:58:39 »
Witam serdecznie!
Mam pytanie na temat zajęć na basenie w murach SGSP. Jak wyglądają, jak często, i jaki poziom trudności, ponieważ pływanie to moja pięta achillesowa. Jestem teraz w fazie nauki i bardzo pływania nie lubię, więc wszystkie porady będą na wagę złota!

P.S. Atmosfera w szkole uległa zmianie na lepsze? Czy jest problem z wyjściem na miasto?                     
Dziękuję!

Offline Mateusz4859

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 09, 2020, 14:13:20 »
Witam panowie !
Jestem dopiero w Lo ale moim marzeniem zawsze były studnia na sgsp po skosztowaniu matematyki na pr szybko przerzuciłem się na sa  .Po czym w roku 2019  nadeszły wyniki rekrutacji do sgsp,moje zdziwienie dlaczego próg z roku na rok spada wraz z liczbą chętnych ?Po przeczytaniu wypowiedzi forumowiczów z których wynika iż mogę nie załapać się już nawet do tej szkoły z powodów jej zamknięcia robi mi się smutno . Co do kariery w straży jako laik mogę tylko przytoczyć aktualnego komendanta głównego i jego karierę  :huh:




Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 09, 2020, 16:00:28 »
Witam panowie !
Jestem dopiero w Lo ale moim marzeniem zawsze były studnia na sgsp po skosztowaniu matematyki na pr szybko przerzuciłem się na sa  .Po czym w roku 2019  nadeszły wyniki rekrutacji do sgsp,moje zdziwienie dlaczego próg z roku na rok spada wraz z liczbą chętnych ?Po przeczytaniu wypowiedzi forumowiczów z których wynika iż mogę nie załapać się już nawet do tej szkoły z powodów jej zamknięcia robi mi się smutno . Co do kariery w straży jako laik mogę tylko przytoczyć aktualnego komendanta głównego i jego karierę  :huh:
Nie martw się zdaj maturę na minimum i tak trafisz na dzienną oficerkę.  W zeszłym roku wystarczyło 60 kilka punktów rekrutacyjnych aby się dostać a i tak nie zapełnili roku. Ostatnio coś słyszałem że zaczynają się gadki aby dla przyszłych oficerów obniżyć progi na teście sprawności. W sumie racja lepiej zdaną maturę i większą sprawność fizyczną będą mieli szeregowi w PSP   :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mateusz4859

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 10, 2020, 18:24:07 »
Co da to że będą przyjmować ludzi z minimalnie zdaną maturą jak nawet nie wytrzymają roku .

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 10, 2020, 18:48:34 »
W planach jest powrót do starych testów sprawnościowych. W tym roku już się nie uda, ale na przyszły bardzo możliwe, bo poziom w sgsp sięga już prawie dna.
:straz:

Offline Mateusz4859

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 10, 2020, 19:11:01 »
[quote author=r0cq link=topic
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2021, 17:47:26 wysłana przez Mateusz4859 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 10, 2020, 21:35:18 »
W planach jest powrót do starych testów sprawnościowych. W tym roku już się nie uda, ale na przyszły bardzo możliwe, bo poziom w sgsp sięga już prawie dna.
:straz:
A tak renoma albo jej resztki trafi szlag  :rofl: :rofl: Nie da rady przyjąć normlanych kandydatów to co robimy? Dostosowujemy kryteria do kandydatów... Ty ale szeregowcy ten test zdają... I nie ma jakiejś katastrofalnej zdawalności...
Więc może problem nie jest w kandydatach ale w czymś innym?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 10, 2020, 21:40:22 »
Ty ale szeregowcy ten test zdają... I nie ma jakiejś katastrofalnej zdawalności...
Więc może problem nie jest w kandydatach ale w czymś innym?

Nie ma? To chyba tylko w tej Twojej idealnej komendzie. Wiele miejsc, gdzie były obniżane punktacje.

Nowe testy sprawności fizycznej mają jedną wadę. Jest nią koperta. Gdzie przy jednej próbie bardzo łatwo o brak szczęścia.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 10, 2020, 22:07:24 »
Nie ma? To chyba tylko w tej Twojej idealnej komendzie. Wiele miejsc, gdzie były obniżane punktacje.
Nowe testy sprawności fizycznej mają jedną wadę. Jest nią koperta. Gdzie przy jednej próbie bardzo łatwo o brak szczęścia.
Tak i szukali przyszłych oficerów w naborze?
A co do testu sprawności to sądzisz, że jeśli pozwoli się powtarzać kopertę to coś się zmieni? Mamy kolego niż demograficzny do tego różnica miedzy szeregowcem a oficerem jest rekordowo niska (nigdy w historii tak nie było) a oficer mam dużo większe szanse trafić do biura. Koronnym argumentem jest to co się dzieje w murach szkoły i co ludzi piszą na zamkniętych forach i komunikatorach.
Swoją drogą chodzą legendy o donosie (podpisanym przez kilkadziesiąt osób)... Słyszałeś?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 13, 2020, 23:27:18 »
Nie ma? To chyba tylko w tej Twojej idealnej komendzie. Wiele miejsc, gdzie były obniżane punktacje.
Nowe testy sprawności fizycznej mają jedną wadę. Jest nią koperta. Gdzie przy jednej próbie bardzo łatwo o brak szczęścia.
Tak i szukali przyszłych oficerów w naborze?
A co do testu sprawności to sądzisz, że jeśli pozwoli się powtarzać kopertę to coś się zmieni? Mamy kolego niż demograficzny do tego różnica miedzy szeregowcem a oficerem jest rekordowo niska (nigdy w historii tak nie było) a oficer mam dużo większe szanse trafić do biura. Koronnym argumentem jest to co się dzieje w murach szkoły i co ludzi piszą na zamkniętych forach i komunikatorach.
Swoją drogą chodzą legendy o donosie (podpisanym przez kilkadziesiąt osób)... Słyszałeś?
Była kiedyś legenda o Lechu, Czechu i Rusie. Fakty mnie interesują. A co do koperty to jest fakt. A co do różnicy między szeregowcem, a podoficerem to o jakiej różnicy mówisz? O zdolnościach i umiejętnościach? Oczywiście tak świetnych oficerów jak Ty już nikt nigdy nie wyszkoli.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 14, 2020, 00:10:28 »
W planach jest powrót do starych testów sprawnościowych. W tym roku już się nie uda, ale na przyszły bardzo możliwe, bo poziom w sgsp sięga już prawie dna.
:straz:
A tak renoma albo jej resztki trafi szlag  :rofl: :rofl: Nie da rady przyjąć normlanych kandydatów to co robimy? Dostosowujemy kryteria do kandydatów... Ty ale szeregowcy ten test zdają... I nie ma jakiejś katastrofalnej zdawalności...
Więc może problem nie jest w kandydatach ale w czymś innym?

Trochę uszczypliwie - to dostosowywanie kryteriów do kandydatów ma nijako odzwierciedlenie w przepisie kwalifikacyjnym.

Testy sprawnościowe powinny wyglądać całkowicie inaczej, bo jeszcze nie zauważyłem żeby komukolwiek przydał się dobry czas np. na kopercie w działaniach ratowniczych.
Ale jeszcze dużo wody upłynie w IzZ zanim ktoś to zrozumie..., a co ważniejsze zmieni.
 :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 14, 2020, 07:03:41 »
Była kiedyś legenda o Lechu, Czechu i Rusie. Fakty mnie interesują. A co do koperty to jest fakt. A co do różnicy między szeregowcem, a podoficerem to o jakiej różnicy mówisz? O zdolnościach i umiejętnościach? Oczywiście tak świetnych oficerów jak Ty już nikt nigdy nie wyszkoli.
Wiesz był kiedyś elementarz w szkole podstawowej i się z niego czytać uczyłem a ty? Bo jak widzę jest problem albo celowo przekręcasz moje słowa. A ta różnica i to spłaszczanie jest widoczne doskonale w siatce płac. 7 lat bez podwyżek i waloryzacji to spowodowało.
Ja na swój temat rzadko się wypowiadam ale jestem zadowolony że tak wysoko mnie cenisz :wacko:
Trochę uszczypliwie - to dostosowywanie kryteriów do kandydatów ma nijako odzwierciedlenie w przepisie kwalifikacyjnym.
Testy sprawnościowe powinny wyglądać całkowicie inaczej, bo jeszcze nie zauważyłem żeby komukolwiek przydał się dobry czas np. na kopercie w działaniach ratowniczych.
Ale jeszcze dużo wody upłynie w IzZ zanim ktoś to zrozumie..., a co ważniejsze zmieni.
 :straz:
Przepis kwalifikacyjny to przywrócenie stanu istniejącego! Od 2009 r. zaczęto wywracać straż do góry nogami... W wyniku czego w PSP miało być więcej oficerów % niż w jakiejkolwiek formacji. Absurd i tyle. Kolejne 4 lata to zwrot o 180 stopni też zły w tym zakresie gdyż jedno SPK na 30 osób przez 4 lata to chore.
Co do testów sprawności zgadzam się można je zmienić na bardziej obiektywne ale na miłość boską nie dla 100 najmłodszych kandydatów na oficerów. W wieku 20 lat moc jest najwiejksza. Jak zmieniamy coś to ma to dotyczyć wszystkich patrz Przepis Kwalfikacyjny  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2020, 07:12:41 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline minik881

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 19, 2020, 13:32:24 »
Nie wie ktoś może jak jest z przepisaniem ocen w sgsp (w razie dostania sie) bo jestem na 2 roku inforamtyki i miałem dużo przedmiotów tych co na 1 roku 

Offline Pts31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 06, 2020, 18:27:15 »
Witam, na studiach dziennych mundurowych naprawdę jest tak beznadziejnie jak piszą? Nie ma nadzeji dla kandydatów? 😀

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 06, 2020, 19:45:43 »
Witam, na studiach dziennych mundurowych naprawdę jest tak beznadziejnie jak piszą? Nie ma nadzeji dla kandydatów? 😀
Nie no co ty jest bomba oddajesz swoje życie prywatne i większość rozrywek młodego człowieka za 500 zł żołdu. A na koniec gdy już to kończysz i ma być świetnie trafiasz 600 km od domu (ale na to masz tylko kilkadziesiąt % szans)... W sumie powinni na Słowackiego nad drzwiami wywiesić taki napis "Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate" 
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 06, 2020, 19:53:30 »
Wydaje sie ze z tymi przydzialami po szkole, przy obecnym KG moze nie byc takie klopotliwe i te 600km moze sie zmienic w 60 :D
Ale z jednym masz racje, 500 zl zoldu przez 4 lata... Czy warto? Kazdy niech odpowie sobie sam ;) juz chyba lepiej pomyslec nad SA

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 06, 2020, 20:32:13 »
Wydaje sie ze z tymi przydzialami po szkole, przy obecnym KG moze nie byc takie klopotliwe i te 600km moze sie zmienic w 60 :D
Ale z jednym masz racje, 500 zl zoldu przez 4 lata... Czy warto? Kazdy niech odpowie sobie sam ;) juz chyba lepiej pomyslec nad SA
A ja będę złośliwy i zapytam jak to było z relokacją absolwentów przez KG w ciągu ostatnich 15 lat... Bo ja to widzę tak BYŁA, NIEBYŁA,BYŁA i jesteśmy na etapie zobaczymy  :rofl:
Co do zarobków to najgorsze dla tych młodych podchorążych jest to, że te 4 lata w ogromnej większości z nich są zwolnieni przez rząd z PITu… A to gruba kasa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.