Autor Wątek: Kto do SGSP w 2020?  (Przeczytany 10995 razy)

Offline Eqinox

• VIP
Odp: Kto do SGSP w 2020?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2019, 16:05:46 »
A czym zastąpisz SA i WOSz?
Ile Szkół Aspirantów ma 3,5 razy liczniejsza Policja? ZERO! Egzamin eksternistyczny po 10 latach na PB... Zdajesz jesteś technikiem pożarnictwa i aspirantem...
Po co zastępować WOSz? Przecież ja nie widzę żadnego pozytywnego aspektu ich działalności który wymagał by istnienia aż 17 z tak dużą obsadą etatową... 4-5 szt. może...
No i jeden centralny ośrodek szkolenia pożarniczego i chwatit  :wacko:
I tak to się skończy wspomnisz moje słowa bo zaniechano reformy kiedy był na nią czas. Szkoły się nie dadzą zreformować i czas je zreformuje. A na pierwszy ogień pójdzie SGSp  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 16:23:09 wysłana przez Eqinox »

Offline MagnusFF

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 06, 2019, 20:58:49 »
A co jest w Słupsku, Katowicach i Legionowie? Co jest w Szczytnie?
Kto realizuje SP na potrzeby PSP?
Jak wygląda doskonalenie zawodowe w PSP?
Jaki poziom wiedzy reprezentują osoby przychodzące na zaoczna aspirantkę (osoby po SP lub SP/SUS z doświadczeniem na PB).
Czy posiadasz doświadczenie zawodowe z pracy w WOSz/SA/SGSP czy jesteś tylko teoretykiem?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 06, 2019, 22:03:10 »
A co jest w Słupsku, Katowicach i Legionowie? Co jest w Szczytnie?
Kto realizuje SP na potrzeby PSP?
Jak wygląda doskonalenie zawodowe w PSP?
Jaki poziom wiedzy reprezentują osoby przychodzące na zaoczna aspirantkę (osoby po SP lub SP/SUS z doświadczeniem na PB).
Czy posiadasz doświadczenie zawodowe z pracy w WOSz/SA/SGSP czy jesteś tylko teoretykiem?
4 ośrodki na 105 000 ? A ile w PSP wymienisz? 23 na 31 000 to wylicz procent...
czy posiadam? Tak bo oczekuje się ode mnie że ja ich wytypuję... Mają większą wiedzę w momencie skierowania na zaoczne SA niż dzienny absolwent SA PSP... (Ale ja do tego typowania podchodzę bardzo porządnie)… Chcesz filmy jak dzienny absolwent nie potrafią połączyć poduszek nie rozumie o co chodzi z ciśnieniem...?
Pracy nie... życia tak... w SA spędziłem 2 lata w SGSP 4 lata  A z WOSz męczę się regularnie...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2019, 22:12:16 wysłana przez Eqinox »

Offline MagnusFF

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 06, 2019, 22:41:28 »
Kto realizuje SP na potrzeby PSP? Jak wygląda doskonalenie zawodowe?
Na pewno mają większa wiedze? Ja widziałem zdjęcia jak zaoczny ubiera kominiarkę na hełm. O czym to świadczy, o niczym.
Chcesz zamykaj szkoły, ośrodki. Ale zanim to zrobisz to popracuj tam chwile. Bo teoretyków w PSP to mamy pod dostatkiem.
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:14:32 »
Kto realizuje SP na potrzeby PSP? Jak wygląda doskonalenie zawodowe?
Na pewno mają większa wiedze? Ja widziałem zdjęcia jak zaoczny ubiera kominiarkę na hełm. O czym to świadczy, o niczym.
Chcesz zamykaj szkoły, ośrodki. Ale zanim to zrobisz to popracuj tam chwile. Bo teoretyków w PSP to mamy pod dostatkiem.
Ja nic zamykał nie będę to się samo zamknie... Zobaczysz  :fiuu: SGSP padnie jako pierwsza... Z braku kasy od zaocznych i cywilnych... Dzienni są teraz z łapanki  :rofl: 60 pkt rekrutacyjnych tyle mniej więcej mają niektórzy ludzie na pierwszym roku SGSP... Chłopy ledwo zdały maturę ale będą oficerami  :milcz: Być może strażacy z nich będą świetni ale renoma kierunku top of the top leci na łeb na szyje  :rofl: A właśnie renoma była czymś co przyciągało młodych adeptów sztuki pożarniczej.
Chcesz się licytować nad wyższością świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą .
Jakie są moce przerobowe jednej SA PSP? jeśli chcieć szkolić podstawowo dawnym 3 miesięcznym trybem? 1500-2000 strażaków? Stąd centralny ośrodek szkolenia pożarniczego.
PS. zobacz wątki z lat poprzednich kto do SA 2013... 14 kto do SGSP? Zobaczysz subtelną różnicę w porównaniu do teraz...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2019, 09:24:19 wysłana przez Eqinox »

Offline MagnusFF

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 07, 2019, 20:15:00 »
Nie mam zamiaru się z nikim licytować.
Piszesz, że WOSz/SA/SGSP są zbędne to napisz jaką masz koncepcję. Rzeczowo, merytorycznie.
Piszesz, że pasożytują na PSP. Skąd wiesz jak tam jest. Byłeś 2 lata w SA, 4 w SGSP. Ja chodzę do Kościoła a księdzem nie jestem.
Niski poziom absolwentów. Każdego bez wyjątku? Jeśli masz tak wysokie kwalifikacje jak zdanie o sobie to w Szkołach są wakaty - marnujesz się tam u siebie. Pokarz innym jak się to robi.
Jak centralny ośrodek to od razu jeden centralny nabór i praca z przydziału - tam gdzie są potrzeby. Zobaczymy ile będzie wtedy chętnych do służby w PSP.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 08, 2019, 17:13:22 »
Nie mam zamiaru się z nikim licytować.
Piszesz, że WOSz/SA/SGSP są zbędne to napisz jaką masz koncepcję. Rzeczowo, merytorycznie.
Piszesz, że pasożytują na PSP. Skąd wiesz jak tam jest. Byłeś 2 lata w SA, 4 w SGSP. Ja chodzę do Kościoła a księdzem nie jestem.
Niski poziom absolwentów. Każdego bez wyjątku? Jeśli masz tak wysokie kwalifikacje jak zdanie o sobie to w Szkołach są wakaty - marnujesz się tam u siebie. Pokarz innym jak się to robi.
Jak centralny ośrodek to od razu jeden centralny nabór i praca z przydziału - tam gdzie są potrzeby. Zobaczymy ile będzie wtedy chętnych do służby w PSP.
Chłopie 6 lat życia porównałeś do cotygodniowych wizyt w kościele?
Nie gniewaj się ale napisze ci szczerze W DUPIE MAM POSZUKIWANIE SŁUSZNEJ KONCEPCJI reformy szkolnictwa w PSP. TO musi zostać zaorane a z racji tego że liderem tego bałaganu jest SGSP to wiem że dokona samozaorania…
Jak na 4 lata szkolenia to poziom absolwentów fatalnie niski! Tak wszystkich bez wyjątku to, że są diamenty to po prostu błędy w sztuce w równaniu do najsłabszego... Tak jest w SGSP... Weź ściśnij się za jaja i zobacz ile ludzi odwala na pierwszych rocznikach polibuda, WAT i AON... A ilu SGSP na kierunku dziennym mundurowym...
Co do pracy w szkole to niech komendant rektor zamiast wysyłać w kraj ochłapy zaoferuje dobrą grupę zaszeregowania… To chętni się znajdą  :szalony:

Offline MagnusFF

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 08, 2019, 17:46:57 »
Super plan. Zaorać i co potem. Masz to w dupie. Bo co? Bo masz stołek? Widać po Tobie jak niski jest poziom tych absolwentów. Drzeć mordę ale zero konkretów.
Pisałeś, że sam słyszałeś o słusznych koncepcjach. Zatem kolejny raz pytam - jakie. Prosto, rzeczowo, merytorycznie.
Bez farmazonów, bez zbędnego mydlenia oczu. Mało mnie obchodzi ile lat spędziłeś w Szkołach skoro nie pracowałeś tam.
Wiem ile odpada na wspomnianych przez Ciebie uczelniach. A ilu mamy oficerów w PSP po tych uczelniach, a ilu po tzw. wikliniarstwie Ile osób rezygnuje z zaocznej SGSP bo jest za trudno. Ilu zaocznych SA/SGSP ma to w dupie treści nauczania bo przyszli po stołek lub im ta wiedza jest niepotrzebna. Problem jest w całej PSP, kształcenie to tylko wierzchołek góry lodowej.

Offline guzik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 07, 2020, 19:55:16 »
Witam, proszę o rozwianie wątpliwości. Sprawnościówkę trzeba zaliczyć na minimum i liczą się wtedy punkty z matury czy matury i sprawność się sumują jak w SA/CS? Z listy rankingowej z zeszłej rekrutacji tak by to wyglądało, że trzeba tylko zaliczyć + gdzieś na forum z "Kto do SGSP 2019" przeczytałem, że chyba tak jest ale nie wiem do końca. Pozdrawiam

Offline Kacper956

• Stary Wyga
  • **
  • SAPSP Poznań
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 07, 2020, 22:18:29 »
sprawnościówka na 55pkt a punkty rankingowe to tylko punkty z matur

Offline guzik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 09, 2020, 18:41:02 »
Dzięki Kacper956, czy znalazłby się jeszcze ktoś to jest aktualnie na SGSP i chciałby wymienić kilka wiadomości?

Offline Balkej19

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:24:37 »
Jeżeli nie uda się dostać na mundurówkę to czy ktoś wie jakie są progi na kierunek cywilny?

Offline Feo

• Strażak Sam
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 20, 2020, 12:29:26 »
Raczej żadne

Offline Balkej19

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 20, 2020, 14:21:15 »
Aż tak mało chętnych?

Offline dominques

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 20, 2020, 15:21:31 »
Koledze chodzi o to, że na stanowiska cywilne nie ma części sprawnościowej chociażby. Dotyczy to jedynie funkcjonariuszy.

Offline Balkej19

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 20, 2020, 18:58:31 »
Dzięki za przypomnienie, zdaje sobie sprawę z, tego że nie ma tam sprawnościówki. Chodzi mi o punkty z matury. Nie znalazłem nigdzie informacji o progach na cywilny więc to najlepsze miejsce by zadać to pytanie

Offline dominques

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 20, 2020, 20:12:42 »
Nadal ta sama odpowiedz. Progi punktowe są z reguły dla funkcjonariuszy. Na cywilne z reguły liczy się konkretne doświadczenie i wykształcenie zawarte w cv i przedstawione przy rozmowie. To na tyle.

Offline kasiuula

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 27, 2020, 20:36:45 »
Dzięki za przypomnienie, zdaje sobie sprawę z, tego że nie ma tam sprawnościówki. Chodzi mi o punkty z matury. Nie znalazłem nigdzie informacji o progach na cywilny więc to najlepsze miejsce by zadać to pytanie

Skoro próbujesz na mundur, to na bezpieczeństwo pożarowe cywilne dostaniesz się raczej bez problemu. Ja 4 lata temu byłam gdzieś w połowie listy z 111 pkt. Nie wiem, jakie teraz są progi, ale raczej nie jest ciężko się dostać, zwłaszcza, ze z roku na rok jest coraz mniej chętnych.

Offline Kacper72

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 07, 2020, 11:58:39 »
Witam serdecznie!
Mam pytanie na temat zajęć na basenie w murach SGSP. Jak wyglądają, jak często, i jaki poziom trudności, ponieważ pływanie to moja pięta achillesowa. Jestem teraz w fazie nauki i bardzo pływania nie lubię, więc wszystkie porady będą na wagę złota!

P.S. Atmosfera w szkole uległa zmianie na lepsze? Czy jest problem z wyjściem na miasto?                     
Dziękuję!

Offline Mateusz4859

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 09, 2020, 14:13:20 »
Witam panowie !
Jestem dopiero w Lo ale moim marzeniem zawsze były studnia na sgsp po skosztowaniu matematyki na pr szybko przerzuciłem się na sa  .Po czym w roku 2019  nadeszły wyniki rekrutacji do sgsp,moje zdziwienie dlaczego próg z roku na rok spada wraz z liczbą chętnych ?Po przeczytaniu wypowiedzi forumowiczów z których wynika iż mogę nie załapać się już nawet do tej szkoły z powodów jej zamknięcia robi mi się smutno . Co do kariery w straży jako laik mogę tylko przytoczyć aktualnego komendanta głównego i jego karierę  :huh: