Autor Wątek: Ekwiwalent za szkolenie KPP  (Przeczytany 3085 razy)

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Ekwiwalent za szkolenie KPP
« dnia: Październik 30, 2019, 08:33:04 »
Mam jeden problem i nie wiem jak go rozwiązać.
Organizowane jest szkolenie KPP przez jedno z firm. Gmina pokrywa koszty tego szkolenia, ale już na wstępie podkreśliła, że ekwiwalent za te szkolenie nie będzie wypłacane. Motywują to tym, iż organizatorem nie jest Gmina lub PSP. Czy mają prawo nie wypłacić? Moim zdaniem są w jakimś stopniu organizatorem, bo płacą dla firmy by zrobili szkolenie.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Ekwiwalent za szkolenie KPP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2019, 14:52:06 »
Nie chcę być złośliwy, ale problem to jest jak UG nie chce zapłacić za KPP, a nie jak ekwiwalentu za niego nie dają.
Teoretycznie możecie stanąć okoniem i domagać się ekwiwalentu, ale UG może stwierdzić, że w takim razie za szkolenie płaćcie sami, wg nich nie potrzebne i że żadnego ekwiwalentu nie będzie bo oni z tym szkoleniem nie mają nic wspólnego i wg nich nie powinniście na nie iść.
Uwierz mi, że większość jednostek marzy o sytuacji jaką Ty masz, że UG bez protestów płaci za KPP.

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Ekwiwalent za szkolenie KPP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2019, 15:46:29 »
Cieszę się że w mojej jednostce nie płacą w ogóle ekwiwalentu 😊 święty spokój i brak kłótni
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline wiktus70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ekwiwalent za szkolenie KPP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2019, 16:13:54 »
Nie chcę być złośliwy, ale problem to jest jak UG nie chce zapłacić za KPP, a nie jak ekwiwalentu za niego nie dają.
Teoretycznie możecie stanąć okoniem i domagać się ekwiwalentu, ale UG może stwierdzić, że w takim razie za szkolenie płaćcie sami, wg nich nie potrzebne i że żadnego ekwiwalentu nie będzie bo oni z tym szkoleniem nie mają nic wspólnego i wg nich nie powinniście na nie iść.
Uwierz mi, że większość jednostek marzy o sytuacji jaką Ty masz, że UG bez protestów płaci za KPP.
W pełni się zgadzam

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ekwiwalent za szkolenie KPP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2019, 21:12:09 »
Faktycznie mogło to zabrzmieć jako nadmierny dobrobyt. Ale cały ekwiwalent ze szkoleń trafia zawsze do jednostki by kupić sprzęt itp. Dlatego każda złotówka się liczy jak wyrwiemy.

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Ekwiwalent za szkolenie KPP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2019, 09:06:10 »
To że gmina płaci za szkolenie nie znaczy że jest organizatorem i nic z tym nie zrobisz. Tak mówi ustawa.
A jak druh wspominał wyżej macie i tak super sytuację, że gmina zapłaci za ten kurs w mojej gminie to nie możliwe.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Ekwiwalent za szkolenie KPP
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2019, 11:18:03 »
Faktycznie mogło to zabrzmieć jako nadmierny dobrobyt. Ale cały ekwiwalent ze szkoleń trafia zawsze do jednostki by kupić sprzęt itp. Dlatego każda złotówka się liczy jak wyrwiemy.
Co to znaczy "wyrwiecie"? Przecież to i tak pieniądze przeznaczone dla was. Jeśli nie będzie z nich wypłacony ekwiwalent to zostają w budżecie gminy przeznaczonym na OSP i można je przesunąć np. na zakupy. Na jedno wyjdzie.