Autor Wątek: Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości – szukam informacji  (Przeczytany 2082 razy)

Offline marek.pietruszka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości – szukam informacji
« dnia: Październik 29, 2019, 15:57:20 »
Dzień dobry,

jestem dziennikarzem. Zajmuję się obecnie tematem dotowania OSP z Funduszu Sprawiedliwości. Szukam informacji:

– jakie jest Wasze doświadczenie z pozyskiwaniem finansowania z Funduszu;
– czy Waszym zdaniem dotowanie konkretnych jednostek OSP przebiega w zaplanowany i logiczny sposób (np. dotowane są jednostki, które rzeczywiście najbardziej tego sprzętu potrzebują);
– szczególnie interesuje mnie finansowanie z Funduszu zakupu wozów strażackich. Dochodzą do nas informacje, że nowe wozy są przekazywane głównie po kluczu politycznym, tzn. żeby polityk z ministerstwa sprawiedliwości (lub z Solidarnej Polski – partii Zbigniewa Ziobry) mógł się pojawić na oficjalnym przekazaniu i wręczyć klucze do wozu. Jestem ciekawe, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

W razie czego zachęcam też do kontaktu mailowego, wtedy podam oczywiście nazwę redakcji i moje dane. Na publicznym forum wolę tego nie robić.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości – szukam informacji
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2019, 19:13:44 »
Lepiej się Pan zainteresuje jak to wszystko wyglądało wcześniej :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości – szukam informacji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2019, 19:23:24 »
Lepiej się Pan zainteresuje jak to wszystko wyglądało wcześniej :)
 
Dokładnie . Nie było takich dotacji . PSL miał wyłączność na ich rozdawanie  . Teraz wielkie larum pan redaktor będzie podnosił  :kwit:  Napisz pan z kąd przyszło zlecenie na taki stronniczy artykuł.  A w sumie dobrze niech sami koledzy się wypowiedzą jak to było kiedyś a jak jest teraz . Bo ja ze swojego podwórka mogę dodać że takich środków na zakup sprzętu nie było od bardzo dawna . Mimo wszystko pozdrawiam lecz powodzenia nie życzę  :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2019, 20:52:18 wysłana przez młody13 »

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dotacje z Funduszu Sprawiedliwości – szukam informacji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2019, 11:18:46 »
Trochę boli upolitycznianie tematu ruchu strażackiego. Poprzednia ekipa obecnie mocno się angażuje, głupio tylko robia Ci druhowie którzy są prywatnie powiązani politycznie i wyrażają swoje osobiste pretensje, nie zgodne z rzeczywistością przypisując to wszystkim ochotnikom. Warto to zapamiętać na przyszłość, bowiem kiedyś wrócą do władzy i wtedy zobaczymy.