Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

Procent powierzchni okien w ścianie ppoż

(1/2) > >>

emaju:
Witam serdecznie. Poproszę o pomoc w temacie par. 232. 2  i par. 232.6 WT dot. % pow. okien w ścianie ppoż. Mam do zaprojektowania ścianę spełniającą REI 60 w odległości powyżej 4m od granicy działki. W ścianie tej będą okna EI30. Jaki należy przyjąć maks. % pow. tych okien 10 czy 15%. Wymagania ściany ppoż REI 60 wynikają z braku zapewnienia minimalnych odległości od  sąsiednich budynków. Dziękuję za pomoc

zenor:
To może w projekcie trzeba się też skupić na zastosowaniu odpowiednich materiałów budowlanych o wysokim współczynniku ppoż. Generalnie świadomość jest coraz większa, ale zawsze warto to podkreślać.

Warto to też ująć w projekcie. Specyfikacja przykładowych systemów zapewniających ochronę przeciwpożarową - sprawdź tutaj.

emaju:
Dziękuję za naprawdę cenne uwagi.
Jeżeli chodzi o stosunek pow. okien do ściany, o który pytałem to doszedłem do wniosku że w danym przypadku będzie to maks. 15%.

wikson:
Możesz mieć 10% okien (naświetli stałych) i 15% "innych" zamknięc - drzwi, bram itp.

r0cq:
@emaju - otworów o wielkości 15% oraz o wielkości 10 % nie łączy się. 15% to otwory "ruchome", natomiast 10% to otworu "stałe" tzw. wypełnienia. W sumie możesz mieć 25%.
:straz:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej