Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2020?  (Przeczytany 61543 razy)

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Kto do SA PSP w 2020?
« dnia: Październik 26, 2019, 12:00:26 »
Prawie listopad, a tematu nie widać. Jest tu ktoś mający zamiar startować do aspirantek w 2020?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2019, 12:56:31 »
Prawie listopad, a tematu nie widać. Jest tu ktoś mający zamiar startować do aspirantek w 2020?
Po cholerę w obecnych czasach iść do SA PSP czy SGSP? Chyba tylko po to aby trafić na SK lub do biura.
Szkoła przy obecnym spłaszczeniu siatki płac w PSP na PB oraz przy kwotach które będą płacone za nadgodziny to bzdura jak cholera chyba, że ktoś chce "prestiżu na wsi". 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2019, 13:55:45 »
Rzeczywiście, po podwyższeniu kwoty za nadgodziny siatka płac uległa zrównaniu i z takimi informacjami spotkałem się w innych tematach na forum. Co do SGSP to jasne, że jest znacznie większe prawdopodobieństwo na pracę w biurze, ale wydaje mi się, że po SA jest jakaś tam szansa, żeby dostać się na PB, prawda?

Offline Kacper956

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
  • SAPSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2019, 14:01:25 »
po aspirantce tylko na PB trafisz, o ile nie zrobisz później SGSP zaocznie. Ale nawet jeśli trafisz na główną, to i tak Cię siłą nie zmuszą do przejścia na 8h i zatrzymasz się na d-cy zmiany, a po SA na d-cy zastępu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 26, 2019, 14:09:36 »
Rzeczywiście, po podwyższeniu kwoty za nadgodziny siatka płac uległa zrównaniu i z takimi informacjami spotkałem się w innych tematach na forum. Co do SGSP to jasne, że jest znacznie większe prawdopodobieństwo na pracę w biurze, ale wydaje mi się, że po SA jest jakaś tam szansa, żeby dostać się na PB, prawda?
Problem jest innej natury oficerów jest coraz mniej a nawet powiedział bym że stają się ginącym gatunkiem a w biurze 80-90 a w niektórych małych KP nawet 100% to etaty oficerskie. Komendanci z nieznanych mi przyczyn uważają że jak nie ma oficera to trzeba dać aspiranta  :rofl:
2 lata tak PB a pozostałe 23 lata służby będzie to trudne.
Powiem ci szczerze patrząc na to z wysokiego stołka na PSP idiotycznym pomysłem jest szkoła dzienna ponieważ to 2 lata zmarnowane aby zyskać 300-500 zł więcej niż sekcyjny przyjęty z ulicy. Lepiej ten czas spożytkować na to aby skończyć studia z ratownictwa medycznego i sobie kepać spokojnie 7 służb w PSP i 10 na karetce i masz kolego miesięcznie do dyspozycji więcej niż 01 KP.
Dodatkowy problem to ta chora relokacja że nie wiesz gdzie trafisz a są przypadki że chłopaki trafiają 800 km od domu.   
po aspirantce tylko na PB trafisz, o ile nie zrobisz później SGSP zaocznie. Ale nawet jeśli trafisz na główną, to i tak Cię siłą nie zmuszą do przejścia na 8h i zatrzymasz się na d-cy zmiany, a po SA na d-cy zastępu.
Ale mnie rozbawiłeś  :rofl:
Pozdrawiam aspirant (obecnie oficer) przeniesiony na siłę do biura wiele lat temu. Nie zmuszą bo zmuszać nie muszą nie masz prawa odmówić, nająłeś się na psa to masz szczekać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 26, 2019, 14:17:36 »
Dzięki za informacje z pierwszej ręki.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 26, 2019, 15:01:14 »
A mi szkola dzienna w dluzszej perpektywie wydaje sie lepsza (jestem w trakcie aspirantki dziennej z marzeniami pracy tylko na podziale). Nie wiadomo jaka bedzie sytuacja w PSP np za 10 lat. Moze i faktycznie antyperspirant wejdzie na stanowisko dowodcy zmiany (oczywiscie gdy zal 15a wejdzie w zycie, a to jak to zwykle w strazy bywa - NIE WIADOMO)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2019, 15:22:47 »
@fireldz masz prawo mieć swoje zdanie jeśli poparte jest to wiedzą i doświadczeniem a niestety z twojej wypowiedzi wynika, że wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz w jakim kościele.
(oczywiscie gdy zal 15a wejdzie w zycie, a to jak to zwykle w strazy bywa - NIE WIADOMO)
Załącznik i 15a to dwie różne sprawy. 15a to sprawy emerytalne.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2019, 17:58:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Man10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2019, 18:35:29 »
Wiadomość z innetego tematu tutaj wklejam, moze dowiem sie wiecej.

Czym wiecej czytam to forum, tym bardziej się zniechecam.
Pasja pasją, robota robotą, wynagrodzenie wynagrodzeniem.
Chciałbym dostać się do którejś aspirantki w przyszłym naborze, jednak trochę myślę przyszłosciowo i to co piszecie mnie lekko przeraża. Wiele osób pcha sie drzwiami i oknami do strazy(nie tak jak 10lat temu, ale nadal pcha) a ja nadal jednej rzeczy nie rozumiem.
Dlaczego? Jedni sobie chwalą, drudzy nie.
Jedni spełniają marzenia, drudzy wolą iść na jakies studia by mieć w miare dobrze płatną prace.
Lepiej żyć z zadowlonej pracy, i mniej zarabiać, czy spedzic wiecej czasu na denerwowaniu sie i uczeniu na jakieś uczelni i patrzec jak zycie przelatuje ci przed oczami??

Jeśli ktoś ma chwilę, niech opisze w paru zdaniach jak NAPRAWDE wygląda sytuacja w PSP.
+ Jestem zdania, że zawody państwowe takie jak PSP, Policja, Lekarze byli, są i będą potrzebni. W końcu bedą musieli coś zmienić na lepsze (wynagrodzenie) bo te formy zawodowe muszą istnieć, a raczej nie bedą za np. 5 lat chodzic od domu do domu i sie pytać czy chce pan być policjantem.

Proszę o wyrozumiałość, po prostu chcę wiedzieć jak naprawde to wygląda.

*Może ktoś napisać, że lepiej abym sie wział do roboty, dostał do PSP i zobaczył jak to jest, jednak wole dowiedzieć się przed (jeśli jest szans), niż mam  sobie później pluć w brode.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2019, 19:03:18 »
@fireldz masz prawo mieć swoje zdanie jeśli poparte jest to wiedzą i doświadczeniem a niestety z twojej wypowiedzi wynika, że wiesz, że gdzieś dzwoni ale nie wiesz w jakim kościele.
(oczywiscie gdy zal 15a wejdzie w zycie, a to jak to zwykle w strazy bywa - NIE WIADOMO)
Załącznik i 15a to dwie różne sprawy. 15a to sprawy emerytalne.
Tak masz racje, nie mam wystarczajaco wiedzy ani doswiadczenia. Ale tylko powiedz czy w kazdym przypadku (skonczenie dziennej SA) bedzie sie rownowazyc biurem? Raczej to beda wyjatki. Dla sprostowania ten zalacznik ma jakis symbol czy cos takiego? Umowzliwiajacy aspirantom piastowac wyzsze stanowiska na PB.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2019, 19:47:42 »
Tak masz racje, nie mam wystarczajaco wiedzy ani doswiadczenia. Ale tylko powiedz czy w kazdym przypadku (skonczenie dziennej SA) bedzie sie rownowazyc biurem? Raczej to beda wyjatki. Dla sprostowania ten zalacznik ma jakis symbol czy cos takiego? Umowzliwiajacy aspirantom piastowac wyzsze stanowiska na PB.
Nazwa załącznik pochodzi od załącznika do rozporządzenia
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20090540448/O/D20090448.pdf
a dokładnie załącznika nr 6 obecnie w projekcie ma on nr 7.
Skończenie SA PSP nie jest równoznaczne z biurem ale jak by tak na szybko oceniać szanse to ponad 50% absolwentów SGSP trafi do biura, 30% SA PSP i 5% przyjętych z ulicy.
Swoją drogą wiesz kolego jaka jest różnica w dodatku za stopień miedzy korpusem podoficerów i aspirantów?
Czym wiecej czytam to forum, tym bardziej się zniechecam.
Pasja pasją, robota robotą, wynagrodzenie wynagrodzeniem.
Chciałbym dostać się do którejś aspirantki w przyszłym naborze, jednak trochę myślę przyszłosciowo i to co piszecie mnie lekko przeraża. Wiele osób pcha sie drzwiami i oknami do strazy(nie tak jak 10lat temu, ale nadal pcha) a ja nadal jednej rzeczy nie rozumiem.
Dlaczego? Jedni sobie chwalą, drudzy nie.
Jedni spełniają marzenia, drudzy wolą iść na jakies studia by mieć w miare dobrze płatną prace.
Lepiej żyć z zadowlonej pracy, i mniej zarabiać, czy spedzic wiecej czasu na denerwowaniu sie i uczeniu na jakieś uczelni i patrzec jak zycie przelatuje ci przed oczami??
Jeśli ktoś ma chwilę, niech opisze w paru zdaniach jak NAPRAWDE wygląda sytuacja w PSP.
+ Jestem zdania, że zawody państwowe takie jak PSP, Policja, Lekarze byli, są i będą potrzebni. W końcu bedą musieli coś zmienić na lepsze (wynagrodzenie) bo te formy zawodowe muszą istnieć, a raczej nie bedą za np. 5 lat chodzic od domu do domu i sie pytać czy chce pan być policjantem.
Proszę o wyrozumiałość, po prostu chcę wiedzieć jak naprawde to wygląda.
*Może ktoś napisać, że lepiej abym sie wział do roboty, dostał do PSP i zobaczył jak to jest, jednak wole dowiedzieć się przed (jeśli jest szans), niż mam  sobie później pluć w brode.

Nie ma jednej odpowiedzi na twoje pytanie. Nikt ci nie da panaceum na dorosłe życie czy karierę w straży.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2019, 20:03:22 »
W samym dodatku za stopien pewnie cos okolo 150 zl (gdzie awans na wyzszy stopien w korpusie marne 20 zl). Ale na start 4 grupa a docelowo 7 gr zaszeregowania juz wplywa na uposazenie.
Edit: aspirant nawet 8 grupa czyli dowodca sekcji. Kiedy i czy wgl jest mozliwy taki awans po starcie z ulicy? No wlasnie...
Reasumujac, mam nadzieje pracy w PB po aspirantce, oby to nie byly tylko marzenia ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2019, 20:07:15 wysłana przez fireldz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2019, 20:28:30 »
W samym dodatku za stopien pewnie cos okolo 150 zl (gdzie awans na wyzszy stopien w korpusie marne 20 zl). Ale na start 4 grupa a docelowo 7 gr zaszeregowania juz wplywa na uposazenie.
Edit: aspirant nawet 8 grupa czyli dowodca sekcji. Kiedy i czy wgl jest mozliwy taki awans po starcie z ulicy? No wlasnie...
Reasumujac, mam nadzieje pracy w PB po aspirantce, oby to nie byly tylko marzenia ;)
Aby być dokładniejszym nie 150 a 50 zł miedzy korpusami! Grupa 4 a 7 to różnica? Wiesz jaka ? znowu 50 zł
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190000232/O/D20190232.pdf
Wiec mł. asp. uczący się 2 lata i st. ogn. mogą się różnić wynagrodzeniem o 100 zł  :rofl: A czesto dodatek powoduje że st. ogn ma więcej :P
Po tym co zrobiono w ostatnich 4 latach szkoły są bez sensu!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2019, 20:46:19 »
Ten rok po wzgledem osob chetnych do szkoly SA PSP byl rekordowo niski, przyszly nie wyglada kolorowo w takim razie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2019, 20:58:33 »
Ten rok po wzgledem osob chetnych do szkoly SA PSP byl rekordowo niski, przyszly nie wyglada kolorowo w takim razie.
To teraz pomyśl dlaczego?
Żadna z 4 szkół prowadzących dzienny nabór nie miała kompletu nawet SGSP, SA w Krakowie brak 1/5. A część osób przyjętych na pierwszy rok SGSP ledwo zdała maturę, do tego stopnia to fatalnie wyglądało, że wyniki przyjętych zniknęły ze strony. Nie wiem czy wiesz jak wygląda edukacja w szkołach pożarniczych ale równa się do najsłabszych!
W obecnych czasach szkoły dzienne to marnowanie czasu!
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2019, 21:03:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2019, 21:40:13 »
Wiem doskonale jak wyglada nauka i co mozna wyniesc ze szkoly.... Pozostawia wiele do zyczenia niestety. Lecz nie do tego daze. Daze do tego ze jednak po dziennej szkole start jest lepszy. Wspomiane porownanie do st ognia i ml aspiranta swiezo po szkole, a jakby spojrzec na lata pracy jednego i drugiego to jednak przepasc. Ale nie o tym ten watek ;)
Niech przyszli kandydaci tutaj sie uaktywnia

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2019, 22:56:32 »
Wiem doskonale jak wyglada nauka i co mozna wyniesc ze szkoly.... Pozostawia wiele do zyczenia niestety. Lecz nie do tego daze. Daze do tego ze jednak po dziennej szkole start jest lepszy. Wspomiane porownanie do st ognia i ml aspiranta swiezo po szkole, a jakby spojrzec na lata pracy jednego i drugiego to jednak przepasc. Ale nie o tym ten watek ;)
Niech przyszli kandydaci tutaj sie uaktywnia
I jak sobie wyobrażasz ten lepszy start?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 27, 2019, 08:24:19 »
Po szkole odrazu 4 grupa po 3 latach 7 grupa. Idac z ulicy trzeba by bylo troche na to poczekac... i na tym sie koncza chyba korzysci z dziennej szkoly
Swoja droga to i tak wszystko zalezy od sytuacji na zmianie/jednostce i nic w strazy nie jest powiedziane ze na pewno. Ale konczac ta dyskusje mam nadzieje ze ta dzienna szkola kiedys zaprocentuje i oby ten zalacznik wszedl ale jak widac cisza...
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2019, 08:32:16 wysłana przez fireldz »

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2019, 08:38:22 »
80%z angielskiego podstawowego
70z matmy podstawowowej
40z fizyki
Są szanse na sgsp?

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2019, 08:46:49 »
80%z angielskiego podstawowego
70z matmy podstawowowej
40z fizyki
Są szanse na sgsp?
To nie watek o SGSP!
Ale tak szanse calkiem realne patrzac po ostatnim naborze

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2019, 10:07:26 »
80%z angielskiego podstawowego
70z matmy podstawowowej
40z fizyki
Są szanse na sgsp?
Drogi Miśku szanse są olbrzymie bo w tym roku nie udało się zebrać pełnego rocznika a najsłabsze osoby które się dostały miały trochę ponad 60 pkt. rekrutacyjnych. Swoją drogą chyba po raz pierwszy w historii szkoły wyższe wymagania był na zaoczne studia niż dzienne :P
Po szkole odrazu 4 grupa po 3 latach 7 grupa. Idac z ulicy trzeba by bylo troche na to poczekac... i na tym sie koncza chyba korzysci z dziennej szkoly
Swoja droga to i tak wszystko zalezy od sytuacji na zmianie/jednostce i nic w strazy nie jest powiedziane ze na pewno. Ale konczac ta dyskusje mam nadzieje ze ta dzienna szkola kiedys zaprocentuje i oby ten zalacznik wszedl ale jak widac cisza...
Po szkole 4 grupa zgoda... Po dwóch latach nauki non stop a chłopak przyjęty z ulicy jest po 3 latach pracy zwykle na 3 grupie. Poza tym ma wyrobioną opinię u dowódców i przez 3 lata brał normalne wynagrodzenie, trzynastki nagrody i nadgodziny.  Przyjmijmy, że jakieś 40 tyś rocznie. Wiec zarobił przez 2 lata gdy ty byłeś w szkole 80 tyś zł. Nie wiem ile wynosi obecnie żołd ale przyjmę że w 2 lata dostaniesz 10 tyś. zł. więc różnica wynosi 70 tyś. zł. Powiedzmy, że na starcie masz 200 zł miesięcznie więcej.... Bo z czasem ta różnica będzie się spłaszczać na korzyść przyjętego z ulicy gdyż różnica będzie maleć jedynie co może spowodować wzrost różnicy to dodatek służbowy. 70000:200=350 miesięcy byś musiał nadrabiać więc prawie 30 lat. 2 lata się uczysz aby 30 lat gonić? Przecież szkoła ma dać lepszy start?! Może kiedyś tak było a nawet na pewno tak było. Obecnie każda szkoła dzienna to głupi pomysł i ryzykowanie służby w działkach w których nawet jak byś chciał dorobić to jest permanentny zakaz. 
PS. załącznik dla tak młodych ludzi jak ty może być niesamowicie szkodliwy! Szkoda, że w szkołach podstaw prawa nie uczą na użytecznym poziomie.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2019, 10:22:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2019, 10:49:31 »
80%z angielskiego podstawowego
70z matmy podstawowowej
40z fizyki
Są szanse na sgsp?
Drogi Miśku szanse są olbrzymie bo w tym roku nie udało się zebrać pełnego rocznika a najsłabsze osoby które się dostały miały trochę ponad 60 pkt. rekrutacyjnych. Swoją drogą chyba po raz pierwszy w historii szkoły wyższe wymagania był na zaoczne studia niż dzienne :P
Po szkole odrazu 4 grupa po 3 latach 7 grupa. Idac z ulicy trzeba by bylo troche na to poczekac... i na tym sie koncza chyba korzysci z dziennej szkoly
Swoja droga to i tak wszystko zalezy od sytuacji na zmianie/jednostce i nic w strazy nie jest powiedziane ze na pewno. Ale konczac ta dyskusje mam nadzieje ze ta dzienna szkola kiedys zaprocentuje i oby ten zalacznik wszedl ale jak widac cisza...
Po szkole 4 grupa zgoda... Po dwóch latach nauki non stop a chłopak przyjęty z ulicy jest po 3 latach pracy zwykle na 3 grupie. Poza tym ma wyrobioną opinię u dowódców i przez 3 lata brał normalne wynagrodzenie, trzynastki nagrody i nadgodziny.  Przyjmijmy, że jakieś 40 tyś rocznie. Wiec zarobił przez 2 lata gdy ty byłeś w szkole 80 tyś zł. Nie wiem ile wynosi obecnie żołd ale przyjmę że w 2 lata dostaniesz 10 tyś. zł. więc różnica wynosi 70 tyś. zł. Powiedzmy, że na starcie masz 200 zł miesięcznie więcej.... Bo z czasem ta różnica będzie się spłaszczać na korzyść przyjętego z ulicy gdyż różnica będzie maleć jedynie co może spowodować wzrost różnicy to dodatek służbowy. 70000:200=350 miesięcy byś musiał nadrabiać więc prawie 30 lat. 2 lata się uczysz aby 30 lat gonić? Przecież szkoła ma dać lepszy start?! Może kiedyś tak było a nawet na pewno tak było. Obecnie każda szkoła dzienna to głupi pomysł i ryzykowanie służby w działkach w których nawet jak byś chciał dorobić to jest permanentny zakaz. 
PS. załącznik dla tak młodych ludzi jak ty może być niesamowicie szkodliwy! Szkoda, że w szkołach podstaw prawa nie uczą na użytecznym poziomie.

W pełni się zgadzam z wypowiedzią kolegi powyżej. Jeszcze jedno czy lepszy start jest także jak zostanie  ktoś oddelegowany 600 km od domu, gdzie sam musi sobie wszystkie sprawy pozałatwiać ? Pozdro absolwent dziennej.

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2019, 11:50:12 »
A ile więcej zarabia się po sgsp niż po sapsp bo czytając że lepiej iść z ulicy bo jest tak samo prawie jak z aspirantki a po sgsp i najczęściej pracujesz 8h to i studia 4 lata:/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 27, 2019, 14:50:46 »
A ile więcej zarabia się po sgsp niż po sapsp bo czytając że lepiej iść z ulicy bo jest tak samo prawie jak z aspirantki a po sgsp i najczęściej pracujesz 8h to i studia 4 lata:/
Nie mniej więcej tylko dokładnie:
Różnica w stopniu 115 zł brutto (mł. asp 1257, mł. kpt. 1372 zł)
Różnica miedzy grupami 4-7    80 zł brutto
Razem 195 zł brutto
Do tego oczywiście dochodzi dodatek służbowy ale obecnie jest z tym bieda bo komendanci od kilku lat nie otrzymali tzw. "wolnych środków" i każda podwyżka idzie w czynniki tzw. stałe.
Cytaty z jednej ze stron z komentarzy z 2018 r.:
"2960pln –> dowódca zastępu po 2 latach od skończenia SGSP"
"Młodszy ogniomistrz, 10 lat służby, grupa/stanowisko: ratownik, nurek MSW, podstawowy kurs chemiczny, 3375 zł."
Podane kwoty netto... Gość po SGSP ma stopień mł. kpt i 6 lat (lub 7) służby a sierżant 10 i jest na 3 grupie :P 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2020?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 27, 2019, 15:47:30 »
A ile więcej zarabia się po sgsp niż po sapsp bo czytając że lepiej iść z ulicy bo jest tak samo prawie jak z aspirantki a po sgsp i najczęściej pracujesz 8h to i studia 4 lata:/
Nie mniej więcej tylko dokładnie:
Różnica w stopniu 115 zł brutto (mł. asp 1257, mł. kpt. 1372 zł)
Różnica miedzy grupami 4-7    80 zł brutto
Razem 195 zł brutto
Do tego oczywiście dochodzi dodatek służbowy ale obecnie jest z tym bieda bo komendanci od kilku lat nie otrzymali tzw. "wolnych środków" i każda podwyżka idzie w czynniki tzw. stałe.
Cytaty z jednej ze stron z komentarzy z 2018 r.:
"2960pln –> dowódca zastępu po 2 latach od skończenia SGSP"
"Młodszy ogniomistrz, 10 lat służby, grupa/stanowisko: ratownik, nurek MSW, podstawowy kurs chemiczny, 3375 zł."
Podane kwoty netto... Gość po SGSP ma stopień mł. kpt i 6 lat (lub 7) służby a sierżant 10 i jest na 3 grupie :P
Jest też podana pensja strażaka na stażu i tego po aspirantce różniąca się o 700 zł. :rolleyes:
Bo walczyć trzeba do końca!