Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Kto do SA PSP w 2020?

(1/45) > >>

Kajoj:
Prawie listopad, a tematu nie widać. Jest tu ktoś mający zamiar startować do aspirantek w 2020?

Eqinox:

--- Cytat: Kajoj w Październik 26, 2019, 12:00:26 ---Prawie listopad, a tematu nie widać. Jest tu ktoś mający zamiar startować do aspirantek w 2020?

--- Koniec cytatu ---
Po cholerę w obecnych czasach iść do SA PSP czy SGSP? Chyba tylko po to aby trafić na SK lub do biura.
Szkoła przy obecnym spłaszczeniu siatki płac w PSP na PB oraz przy kwotach które będą płacone za nadgodziny to bzdura jak cholera chyba, że ktoś chce "prestiżu na wsi". 

Kajoj:
Rzeczywiście, po podwyższeniu kwoty za nadgodziny siatka płac uległa zrównaniu i z takimi informacjami spotkałem się w innych tematach na forum. Co do SGSP to jasne, że jest znacznie większe prawdopodobieństwo na pracę w biurze, ale wydaje mi się, że po SA jest jakaś tam szansa, żeby dostać się na PB, prawda?

Kacper956:
po aspirantce tylko na PB trafisz, o ile nie zrobisz później SGSP zaocznie. Ale nawet jeśli trafisz na główną, to i tak Cię siłą nie zmuszą do przejścia na 8h i zatrzymasz się na d-cy zmiany, a po SA na d-cy zastępu.

Eqinox:

--- Cytat: Kajoj w Październik 26, 2019, 13:55:45 ---Rzeczywiście, po podwyższeniu kwoty za nadgodziny siatka płac uległa zrównaniu i z takimi informacjami spotkałem się w innych tematach na forum. Co do SGSP to jasne, że jest znacznie większe prawdopodobieństwo na pracę w biurze, ale wydaje mi się, że po SA jest jakaś tam szansa, żeby dostać się na PB, prawda?

--- Koniec cytatu ---
Problem jest innej natury oficerów jest coraz mniej a nawet powiedział bym że stają się ginącym gatunkiem a w biurze 80-90 a w niektórych małych KP nawet 100% to etaty oficerskie. Komendanci z nieznanych mi przyczyn uważają że jak nie ma oficera to trzeba dać aspiranta  :rofl:
2 lata tak PB a pozostałe 23 lata służby będzie to trudne.
Powiem ci szczerze patrząc na to z wysokiego stołka na PSP idiotycznym pomysłem jest szkoła dzienna ponieważ to 2 lata zmarnowane aby zyskać 300-500 zł więcej niż sekcyjny przyjęty z ulicy. Lepiej ten czas spożytkować na to aby skończyć studia z ratownictwa medycznego i sobie kepać spokojnie 7 służb w PSP i 10 na karetce i masz kolego miesięcznie do dyspozycji więcej niż 01 KP.
Dodatkowy problem to ta chora relokacja że nie wiesz gdzie trafisz a są przypadki że chłopaki trafiają 800 km od domu.   

--- Cytat: Kacper956 w Październik 26, 2019, 14:01:25 ---po aspirantce tylko na PB trafisz, o ile nie zrobisz później SGSP zaocznie. Ale nawet jeśli trafisz na główną, to i tak Cię siłą nie zmuszą do przejścia na 8h i zatrzymasz się na d-cy zmiany, a po SA na d-cy zastępu.

--- Koniec cytatu ---
Ale mnie rozbawiłeś  :rofl:
Pozdrawiam aspirant (obecnie oficer) przeniesiony na siłę do biura wiele lat temu. Nie zmuszą bo zmuszać nie muszą nie masz prawa odmówić, nająłeś się na psa to masz szczekać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej