Autor Wątek: Drukarka na GBA  (Przeczytany 3680 razy)

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Drukarka na GBA
« dnia: Październik 18, 2019, 10:42:37 »
Jakiś czas temu zamontowaliśmy na GBA tablet. Wiem, że niektóre jednostki montują drukarki na swoich pojazdach by drukować dokumentacje. Mamy wolną jedną laserową drukarkę i zastanawiamy się jak by ją zamontować na samochodzie a dokładnie jak ją zasilić. Ktoś ma jakiś pomysł?

Offline marcin00127

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2019, 10:45:58 »
Najlepiej będzie zamontować przetwornice i sprawa załatwiona.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2019, 11:52:28 »
Najtaniej =/= najlepiej.

Są specjalistyczne drukarki mobilne, które nie dość że są lekkie i mają kompaktowe wymiary, to oferują jeszcze spektrum opcji zasilania (bateria, 12/24V, 230V) i podłączenia pod urządzenie (kabel, wifi, bluetooth). Także no nie wiem...

Tym bardziej że należy najpierw wiedzieć jaką moc pobiera drukarka podczas wydruku, bo lasery pod tym względem bywają dość żarłoczne - taki HP LaserJet 4250 bierze 1150W podczas wydruku. Czyli tak na zdrowy chłopski rozum potrzeba przetwornicy 24V/230V o mocy min. 1500W, najlepiej dającej normalny sinus. Nówka sztuka taka przetwornica to od ok. 560zł w górę. To prawdę mówiąc taniej (sporo taniej) wychodzi typowo mobilna atramentówka HP H470 Deskjet lub OfficeJet 100.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2019, 12:20:36 »
Najtaniej =/= najlepiej.

Są specjalistyczne drukarki mobilne, które nie dość że są lekkie i mają kompaktowe wymiary, to oferują jeszcze spektrum opcji zasilania (bateria, 12/24V, 230V) i podłączenia pod urządzenie (kabel, wifi, bluetooth). Także no nie wiem...

Tym bardziej że należy najpierw wiedzieć jaką moc pobiera drukarka podczas wydruku, bo lasery pod tym względem bywają dość żarłoczne - taki HP LaserJet 4250 bierze 1150W podczas wydruku. Czyli tak na zdrowy chłopski rozum potrzeba przetwornicy 24V/230V o mocy min. 1500W, najlepiej dającej normalny sinus. Nówka sztuka taka przetwornica to od ok. 560zł w górę. To prawdę mówiąc taniej (sporo taniej) wychodzi typowo mobilna atramentówka HP H470 Deskjet lub OfficeJet 100.

Z tego co się orientowałem to mobilne drukarki nie są za tanie. Używane oczywiście można kupić za 300 zł ale nie nową. Jak się mylę poproszę o link.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2019, 12:23:15 »
Z tego co się orientowałem to mobilne drukarki nie są za tanie. Używane oczywiście można kupić za 300 zł ale nie nową. Jak się mylę poproszę o link.
https://amso.pl/product-pol-81759-Drukarka-Przenosna-HP-100-OfficeJet-Akumulator-Zasilacz-Nowy-Tusz.html?tduid=d36bce6e92c28c63c969bc031149d348&utm_source=tradedoubler&utm_medium=affiliate&utm_campaign=3048443
trzy stówki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2019, 19:09:09 »
A co ty chcesz drukować przekazanie miejsca, kartę poszkodowanego po udzieleniu KPP. No jak już nie chce się ręcznie wypisać dowódcy byle kwitka to rewelacja.Koszty takiej zabawy zapewne wystarczyły by na wersję na 10 lat w wersji papierowej.

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2019, 21:13:27 »
Z tego co się orientowałem to mobilne drukarki nie są za tanie. Używane oczywiście można kupić za 300 zł ale nie nową. Jak się mylę poproszę o link.
https://amso.pl/product-pol-81759-Drukarka-Przenosna-HP-100-OfficeJet-Akumulator-Zasilacz-Nowy-Tusz.html?tduid=d36bce6e92c28c63c969bc031149d348&utm_source=tradedoubler&utm_medium=affiliate&utm_campaign=3048443
trzy stówki.

300 zł ale nie nowa tylko używana ;)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2019, 11:14:30 »
300 zł ale nie nowa tylko używana ;)
Ja mam na chacie monitor poleasingowy, drukarkę używaną... nie narzekam. To jest kwestia wyboru. Ja się tylko zastanawiam o jakiej drukarce laserowej jest mowa, bo ostatnia używka z jaką miałem do czynienia była wielka, prądożerna i ciężka. Samo wygospodarowanie miejsca na takiego kloca w kabinie G(C)BA to już jest problem z mojej perspektywy.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2019, 13:38:12 »
Oczywiście jest to do przemyślenia ;)
Jeden z argumentów za laserową jest taki, że nie zasycha tusz tak jak w atramentowej. Ale minusem jest, że pobiera sporo prądu.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Drukarka na GBA
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2019, 20:30:35 »
Mimo że nadal nie znajduję zastosowania dla drukarki to jeszcze są drukarki termiczne A4
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)